27 Kwietnia 2024 16:48:43
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Super Сasual Dating...
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [2]
· Super Сasual Dat... [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.21.248.47
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Tutoriale
 Drukuj wątek
Torrenty na tomato - transmission
Maniek91PL
można podmienić pliki aby tranmission przez www wyglądał tak :
http://transmissionplgui.elektroda.eu/ ?
Asus RT-AC3200
Rocket M5
APC BACK-UPS RS 1200
Mini Itx ASUS Q87T+ i7-4770S
Alienware m15
Vu+ Solo2
 
dar3k
Pobierasz http://transmission-control.googlecode.com/svn/resouces/transmission-control-full.tar.gz

Rozpakowujesz w /opt/share/transmission/ uprzednio usuwając (lub zmieniając nazwę stary folder web) możesz skopiować ze starego katalogu plik index ze zmienioną nazwą na index.original.html wtedy będziesz miał dostęp do standardowej wersji przez klik w prawym górnym rogu "Original UI".
U mnie wygląda to tak jak na screenie, z wbudowanym klientem będzie trudniej bo pliki zapisane są w pamięci routera w /usr/share/transmission/ (nie próbowałem podmieniać ale przypuszczam, że się nie da - jeżeli chcesz to podczas startu podmontuj katalog ze swojego dysku do tego katalogu i podmień w nim).
dar3k załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.

Edytowany przez dar3k dnia 26-09-2014 09:19
ER-12 + 4x UAP-AC-PRO
 
Maniek91PL
podmieniłem, wszystko się wyświetlało, czyli cała kolejka pobrane ,statystyki itp. Lecz nie mogłem dodać nowego torrenta Shock klikam dodaj i nic się nie działo Shock

Połączony z 26 wrzesień 2014 11:18:43:
a jest motyw ze można tworzyć pliki torrent na routerze? dodaje link to trackera , wybieram folder i tworze? jest takie coś?
Edytowany przez Maniek91PL dnia 26-09-2014 11:18
Asus RT-AC3200
Rocket M5
APC BACK-UPS RS 1200
Mini Itx ASUS Q87T+ i7-4770S
Alienware m15
Vu+ Solo2
 
dar3k

Cytat

Maniek91PL napisał(a):
podmieniłem, wszystko się wyświetlało, czyli cała kolejka pobrane ,statystyki itp. Lecz nie mogłem dodać nowego torrenta :O klikam dodaj i nic się nie działo :O

Dziwne u mnie wszystko działa.

Cytat

Maniek91PL napisał(a):
a jest motyw ze można tworzyć pliki torrent na routerze? dodaje link to trackera , wybieram folder i tworze? jest takie coś?

tak ale robisz to z konsoli przez ssh lub z GUI tomato wykonując polecenie w konsoli: transmission-create


Usage: transmission-create [options]

Options:
-h --help Display this help page and exit
-p --private Allow this torrent to only be used with the specified
tracker(s)
-o --outfile Save the generated .torrent to this filename
-c --comment Add a comment
-t --tracker Add a tracker's announce URL

za pomocą tego polecenia - tylko zawrotnych prędkości wykonania się nie spodziewaj
ER-12 + 4x UAP-AC-PRO
 
overflow2
Uruchomiłem klienta torrenta, razem z gui. W procesach są 4 procesy transmission, ale gui po restarcie routera jest niedostępne, dlaczego?
Asus RT-AC56U FT-AIO
 
dee_jay
Czytam czytam i nie moge znalezc odpowiedzi.

w tej chwili mam Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-123 K26 USB BT
i za kazdym razem jak wlacze transmission router po krotkim czasie sie restartuje, po czym wlacza sie i za chwile to samo.

dzieje sie to doslownie na wszystkich wersjach powyzej 83V. Wszystko czyszczone kilkukrotnie wpisywane z palca.
Mial ktos ten problem?
Asus RT-AC68UvE1
wrt merlin
Asus RT-N16
tomato-K26USB-1.28.RT-MIPSR2-137-AIO
 
hermes-80
Może wrzucasz pobierane torty w RAM.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
Steel_Rat

Cytat

overflow2 napisał(a):

Uruchomiłem klienta torrenta, razem z gui. W procesach są 4 procesy transmission, ale gui po restarcie routera jest niedostępne, dlaczego?

Nadaj prawa do wykonania dla plików w katalogu web powinno zadziałać.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
dee_jay
Nie wszystko jest ok, idą na dysk 750 Gb bez wlasnego zasilania ale podlaczony przez podwojmy kabel zasilajacy, na ktorym sa dwie partycje opt (ex2 1GB) oraz reszta na ktora ida torenty w systemie ex3

Połączony z 03 November 2014 08:53:25:
Nie, wyglada ok, idą na dysk 750 Gb bez wlasnego zasilania ale podlaczony przez podwojmy kabel zasilajacy, na ktorym sa dwie partycje opt (ex2 1GB) oraz reszta na ktora ida torenty w systemie ex3[/quote]

Połączony z 03 November 2014 08:53:58:
Nie wszystko jest ok, idą na dysk 750 Gb bez wlasnego zasilania ale podlaczony przez podwojmy kabel zasilajacy, na ktorym sa dwie partycje opt (ex2 1GB) oraz reszta na ktora ida torenty w systemie ex3
Edytowany przez dee_jay dnia 03-11-2014 08:53
Asus RT-AC68UvE1
wrt merlin
Asus RT-N16
tomato-K26USB-1.28.RT-MIPSR2-137-AIO
 
hermes-80
Odpal transmission w optware i zbadaj czy to problem z FW czy coś więcej może zasilacz ci nie wyrabia - warto było by go podmienić i sprawdzić/wymienić w routerze kondensatory elektrolityczne jeśli masz go powyżej 2 lat.
może Logi coś mówią.
Edytowany przez hermes-80 dnia 03-11-2014 08:59
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
dee_jay
Nie, wszystko wyglada ok, idą na dysk 750 Gb bez wlasnego zasilania ale podlaczony przez podwojmy kabel zasilajacy, na ktorym sa dwie partycje opt (ex2 1GB) oraz reszta na ktora ida torenty w systemie ex3

Połączony z 03 November 2014 09:05:01:

Cytat

hermes-80 napisał(a):

Odpal transmission w optware i zbadaj czy to problem z FW czy coś więcej może zasilacz ci nie wyrabia - warto było by go podmienić i sprawdzić/wymienić w routerze kondensatory elektrolityczne jeśli masz go powyżej 2 lat.
może Logi coś mówią.



No niestety nie jestem na tyle zaawansowany w temacie zeby ogarnac do konca co napisales, jak odpalam w optware to transmission wogole nie rusza, a sprawa kondensatorow to juz wogole jakas czarna magia Smile sprawe zasilacza zaraz rozwiaze. Czy jesli chodzi moc zasilacza sa jakies odstepstwa czy musi byc idealnie jak stary?

PS sorry za balagan z postami, dziecko mi kliknelo tam gdzie nie trzeba Grin
Edytowany przez dee_jay dnia 03-11-2014 09:05
Asus RT-AC68UvE1
wrt merlin
Asus RT-N16
tomato-K26USB-1.28.RT-MIPSR2-137-AIO
 
hermes-80
Zasilacz musi mieć to samo V co stary a jego wydajność czyli A może lub nawet lepiej jak jest większa - wtedy mniej się grzeje.

Poza tym transmission w OFW od dłuższego czasu to juz sprawa ustabilizowana i tutaj można przypuszczać o jakieś sprzętowe uszkodzenie routera/dysku/zasilacza.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
deenes
Witam wszystkich, mam pare mniejszych problemow i nie moge sobie z nimi poradzic.
Uzywam wnr3500l v2 z tomato-Netgear-3500Lv2-K26USB-1.28.RT-N5x--123-AIO. Pierwszy problem - podczas sciagania pliku na pendrive gdy np zmienie cos w ustawieniach routera to plik zaczyna sie pobierac na nowo, potrafi np przy pobranych 4gb zaczac wszystko od poczatku jak zmienie jakies ustawienia routera i je zapisze. Nie powinien transmission kontynuowac pobierania? Chociaz przed chwila zmienilem ustawienia i pobieranie trwa dalej bez zerowania pliku, wiec nie dziele sie to za kazdym razem.

I druga sprawa - sciaga od malej ilosci peerow, w stylu "Downloading from 2 of 27 peers", w ustawieniach mam podane peer limit na 99. Gdzie tkwi problem?
 
Maniek91PL

Cytat

deenes napisał(a):

I druga sprawa - sciaga od malej ilosci peerow, w stylu "Downloading from 2 of 27 peers", w ustawieniach mam podane peer limit na 99. Gdzie tkwi problem?


że 2 peery są aktualnie podłaczone do sieci Shock
Asus RT-AC3200
Rocket M5
APC BACK-UPS RS 1200
Mini Itx ASUS Q87T+ i7-4770S
Alienware m15
Vu+ Solo2
 
grz3si3k

Cytat

deenes napisał(a):
I druga sprawa - sciaga od malej ilosci peerow, w stylu "Downloading from 2 of 27 peers", w ustawieniach mam podane peer limit na 99. Gdzie tkwi problem?

Nie bierz dokładnie sobie do serca, tego co wypluwa tracker, bo często wypluwa bzdury.
Seedy to - ci co już maja 100 %
Peery to - co co je dopiero zasysają
Niestety znam chyba 2 strony gdzie pokazywane jest to tak jak powinno, reszta traktuje connecty jako peer`s
RT-AC68U
 
21smoczek
Witam,

Instalowałem transmission zgodnie z tutorialem shibby i tutaj mam pytanie:

"ściągamy moj config:
wget http://update.groov.pl/settings.txt -O /opt/etc/transmission/settings.json"

ściągnąłem

Jedyne co musimy w nim zmienić to linie rcp-password, czyli hasełko to www transmission Smile

Zmieniamy to hasło w gui?
Wszystko działa transmission uruchomione mam ale jak próbuje odpalić przez www to podaje login i hasło które ustawiam i nie chce mnie wpuścić.

Jakieś sugestie?
 
dar3k
Zobacz czy wpuszcza się przez login i hasło root / root, jeżeli tak to po zmianie hasła musisz włączyć i wyłączyć transmission (i sprawdź czy nie podmienia Ci pliku z konfiguracją na domyślny).
ER-12 + 4x UAP-AC-PRO
 
21smoczek
No właśnie podmienia -login jest root, a na moje dane już nie chce zmienić...
 
dar3k
http://adresroutera/nas-bittorrent.asp
Save settings location ustaw żeby było w katalogu download, i po starcie clienta utworzy katalog .settings i tam będą ustawienia - wyłącz klienta zmień co masz zmienić i włącz.
ER-12 + 4x UAP-AC-PRO
 
21smoczek
Dzięki - nie wczytywał poprawnego pliku settings.
Wszystko już działa.
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 8

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,406,484 unikalnych wizyt