18 Maja 2024 18:04:25
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [MOD] FreshTomato-MI...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [870]
· [MOD] FreshTomato... [405]
· [Howto] Xpenology... [30]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.149.232.215
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
Tomato modified by conanxu
piotrq

Cytat

luk-a-sz napisał/a:

Cytat

piotrq napisał/a:

Cytat

luk-a-sz napisał/a:
Na jakiej stronie można szukać nowych wersji tego genialnego moda tomato ?

Pozdrawiam

ps. kłócenie się na temat preferencji językowych robi się już śmieszne. Każdy niech korzysta z takiej wersji językowej jaka mu najbardziej pasuje i obrażanie kogoś, że podstawy angielskiego nawet dziecko zna jest nie ma miejscu. Kiedyś rzeczywiście nie było możliwości nauki angielskiego.





niestety na chinskiej
http://www.right.com.cn/forum/viewthread.php?tid=15612&extra=page%3D1

ale narazie to jest najnowsza wersja


Mam tylko nadzieje, że w tym temacie będzie zamieszczał nowe wersje Smile

Jeśli by się pojawiła jakaś nowa wersja to piszcie.



Narazie umieszcza zaczął od wersji 5.5 a ostatnia to 5.16 to jestem dobrej myśli.
Wrt54 GL1.1 Tomato 1.21 modified by Trzepako- conanxu-Multimo 6Mb modem w brigde
 
NeoX

Cytat

Yaco napisał/a:
Ja język angielski znam z w żenującym podstawowym też miałem wybór rosyjskiego lub niemieckiego (Niemca znam sehr gut) ale jak wgrałem wersje polska tomato to tylko przejrzałem i zmieniłem na angielską bo zdecydowanie jest lepsza w Polskiej wersji to chyba siedzą same niedorajdy życiowe, ciekawe co byście zrobili na routerach d-link,drayTek, edimax lub netgear gdzie jest tylko angielski wy wielcy admini co zarabiacie dzięki prostocie oprogramowania linksysa - szacunek dla Dziadka bardzo pomocnego na tym forum nie tylko dla nieudaczników.


Żeby nie było - ja tłumaczę ten soft tylko hobbystycznie, żeby ładniej wyglądał Wink
Nie dlatego że jestem głąb i nie znam angielskiego, a soft tłumaczę z otwartym słownikiem Grin
Jednakże niektóre rzeczy ciężko mi jest tłumaczyć na polski, dlatego więc jak ktoś widzi błędy albo ma pomysł jak coś lepiej przetłumaczyć - niech pisze!
Zróbmy z tego coś fajnego i jednocześnie użytecznego.

BTW: Widziałem na allegro jakiś czas temu firmy co sprzedają WRTki z zainstalowaną wersja PL. Oczywiście ja z tego nie mam żadnego zysku, sprzedawca tak (bo jak taki zwykły szary Kowalski będzie wybierał pomiędzy tymi samymi modelami, ale różniącymi się tym że jeden ma oryginalnego softa, a drugi zmodyfikowanego w polskiej wersji - to co wybierze? Smile ).
Ja mam tylko satysfakcję że komuś to co robię się przydaje
 
Dziadek

Cytat

NeoX napisał/a:
Żeby nie było - ja tłumaczę ten soft tylko hobbystycznie, żeby ładniej wyglądał Wink
Nie dlatego że jestem głąb i nie znam angielskiego, a soft tłumaczę z otwartym słownikiem Grin

Absolutnie nikomu z nas nic takiego do głowy nawet nie przyszło!
Ale musisz tez mieć świadomość, że robienie wersji narodowej programu oprócz zalet ma również swoje wady.
Zaletą bez wątpienia jest zwiększenie popularności programu, gdyż mogą z niego korzystać także ludzie niewykształceni, którzy poza ojczystym językiem nie znają żadnego innego.
Z drugiej strony, wprowadzanie wersji narodowych do softu, który wciąż jest jeszcze rozwijany, powoduje rozbicie sił dotąd wspólnie pracujących nad danym programem, powstanie czegoś na kształt informatycznej wieży Babel.
Tomato tak wspaniale się rozwijał m.in. dlatego, że zarówno autor jak i testerzy tego softu posiadali wspólną platformę porozumienia, jaką był język angielski.
W momencie gdy każdy zacznie pracować nad swoją własną wersją narodową, wówczas ta współpraca się skończy: Jon zacznie pisać Tomato w swoim ojczystym języku (którem - jak się domyślam - nie jest angielski), 'conaxiu' będzie robił wersję chińską, ktoś inny jeszcze wersję hiszpańską bądź portugalską, a nam pozostanie tworzenie wersji polskich.

Cytat

Jednakże niektóre rzeczy ciężko mi jest tłumaczyć na polski

Powiem więcej:
Nie masz szans pewnych rzeczy zgrabnie przetłumaczyć, bo język angielski jest bez porównania bardziej zwięzły od języka polskiego.
Przykładem tego są choćby polskie wersje Windows, w których pomimo wielu lat rozwoju wciąż nie udało się uniknąć różnych błędów i koszmarków językowych.

Cytat

Ja mam tylko satysfakcję że komuś to co robię się przydaje

Znam to uczucie, bo sam wiele, wiele lat temu opracowałem polską wersję pewnego edytora tekstu.
Ale czymś całkiem innym jest potrzeba lokalizacji np. edytora tekstu lub arkusza kalkulacyjnego, gdzie istotnym problemem są znaki narodowe, jednostki miar bądź waluty, które to elementy w zasadniczy sposób ograniczają możliwość użytkowania danego programu, a czym innym firmaware, które będzie identycznie pracować bez względu na to, czy będzie obsługiwane z komputera mającego system operacyjny w języku polskim, angielskim, rosyjskim, czy choćby jidisz.
Edytowany przez Dziadek dnia 19-06-2008 14:44
 
divefun

Cytat

piotrq napisał/a:

Cytat

luk-a-sz napisał/a:
Koledzy mam parę pytań:

- na pewno da się grupować limity D/U na grupy IP ?
- do czego służy application limit ?
- do czego służy arp binding ?
- i IPID Adjust ?
- da się wgrać tą wersję na oficjalne tomato bez utraty ustawień ? i czy da się potem bez utraty ustawień wrócić ?



Pozdrawiam


ps. Jak to zmodowane tomato wypada wydajnościowo do oryginalnego ?


ad1 grupowałem u mnie działa
ad2 na poszczególnych adresach możesz blokować poszczególne p2p( i lub
blokować poprzez filtr layer7
ad3 tylko dany mac adres karty sieciowej może mieć dany adres IP oraz
blokowanie ilości komuterów na danym adresie -inaczej mówiąc nikt niech
ciany się nie podłączy i podłączeni nie mogą rozdzielać samemu internet.
ad4 W Chinach rząd inwigiluje poczynania internautów to pozwala utrudnić
takie poczynania "blokuje"informacje na temat jaki mamy system jaką
używamy przeglądarkę
ad 5 przed wgraniem zapisz ustawienia i jak nie spodoba ci się wgraj znowu
pierwotne tomato i przywróć ustawienia.Ale jak już zapiszesz ustawienia
wyczyść pamięć i dopiero wgraj chińskie tomato i pierwsze ustawienia rób
ręcznie.u mnie nie było problemów.
ad 6 u mnie chodzi szybciej i mniej zużywa zasobów procesora cpu routera
co pozwala na przyłączenie wiecej userów i i lość połączeń można
zwiększyć do ok 8000



nie rozumiem w którym miejscu widać DL i UL dla poszczególnych IP ?
Poza tym nie wiem czy dobrze rozumiem ustawienia w
New Function >> Qos Limit
Adr IP - wiadomo
DLRate - gwarantowany DL
DLCeil - maksymalny DL
podobnie z UL
Priorytet - wiadomo
TPC Limit - ilość jednocześnie otwartych połączeń
UDP Limit - czas do wygaśnięcia otwartych nieużywanych połączeń, coś jak Drop Idle ??
Edytowany przez divefun dnia 22-06-2008 18:28
 
warlock
UDP limit to inaczej ilość pps... aczkolwiek zle sformułowane bo ten udp limit tyczy sie także protokołu tcp. IMHO ustawianie connlimita na usera jest bez sensu, wiekszy sens ma limitowanie wlasnie ppsow. Przyklad... robal w udp zabije lacze na samym connlimicie poniewaz udp jest protokolem bezpolaczeniowym. Za pomoca dstlimita mozna latwo dropnac np do 40pps ruch usera.
 
Yaco
Mam problem w QoS limit, mianowicie wpisuję wszystkie dane userów limity, prędkości itp. i robię save niby się zapisuję ale po zrobieniu np odśwież w przeglądarce jest wszystko puste tak jak na początku przed wpisaniem. Spotkał się ktoś z tym? TrzepakoTomato-16-06-2008 ściągnięte z tutejszego wątku
WRT54GL v 1.1
DI-707P, DES-1005D, DES-1008D
Tomato v1.23.8515 RAF ND
http://prawdaxlxpl.wordpress.com/
 
Portal
czy wyszla juz nowa wersja conaxu ?
DASAN H645B (G-PON) <------->Asus RT-AX86U (FW Asus)
 
krzynek1

Cytat

Yaco napisał/a:
Mam problem w QoS limit, mianowicie wpisuję wszystkie dane userów limity, prędkości itp. i robię save niby się zapisuję ale po zrobieniu np odśwież w przeglądarce jest wszystko puste tak jak na początku przed wpisaniem. Spotkał się ktoś z tym? TrzepakoTomato-16-06-2008 ściągnięte z tutejszego wątku

pisalem juz wczesniej o tym bledzie, bez odpowiedzi
 
piotrq

Cytat

krzynek1 napisał/a:

Cytat

Yaco napisał/a:
Mam problem w QoS limit, mianowicie wpisuję wszystkie dane userów limity, prędkości itp. i robię save niby się zapisuję ale po zrobieniu np odśwież w przeglądarce jest wszystko puste tak jak na początku przed wpisaniem. Spotkał się ktoś z tym? TrzepakoTomato-16-06-2008 ściągnięte z tutejszego wątku

pisalem juz wczesniej o tym bledzie, bez odpowiedzi




Ale temat wątku jest Tomato modified by conanxu a nie TrzepakoTomato
pytaj autora Trzepako

Nowa wersja pewnie wyjdzie z nowym Tomato albo przynajmniej z nowym busyboxem
Edytowany przez piotrq dnia 27-06-2008 09:28
Wrt54 GL1.1 Tomato 1.21 modified by Trzepako- conanxu-Multimo 6Mb modem w brigde
 
Shanti77
Mam 1.19 mod 1.5 conanxu WRT54GL ustawiony na PPPoE, mam z nim jeden problem, co jakiś czas wykłada się dnsmasq i oczywiście nie otwiera nowych adresów tylko te co ma w cachu. Wpisałem na stałe DNS'y ale jest to samo. W QOS->ViewDetails mam taką linijkę :
UDP 217.98.63.164 53 (MOJEIP) 2059 , czyli jakby na odwrót w sumie i więcej nie ma połączeń na porcie 53. Co z tym można zrobić, poza wpisaniem DNS'ów na komputerach?
------------------
Dodałem w Administration->Scheduler->Custom1 taki skrypt uruchamiany co 1 minutę:


if [ `ps | grep dnsmasq | head -1 | awk {'print$5'}` != "dnsmasq" ]
; then dnsmasq ; fi


teraz dnsmasq sam się podnosi.
Edytowany przez Shanti77 dnia 03-07-2008 20:42
 
Shanti77
Znalazłem jeszcze małego buga w QOS, nie jest w nim ustawiane r2q które dla prędkości od 120kbit/s ma standardową wartość 10 ale przy niższych wartościach poniżej np. 60kbit/s powinno byc r2q 1, przez to limity te mogą nie być utrzymane
 
piotrq

Cytat

Shanti77 napisał/a:
Mam 1.19 mod 1.5 conanxu WRT54GL ustawiony na PPPoE, mam z nim jeden problem, co jakiś czas wykłada się dnsmasq i oczywiście nie otwiera nowych adresów tylko te co ma w cachu. Wpisałem na stałe DNS'y ale jest to samo. W QOS->ViewDetails mam taką linijkę :
UDP 217.98.63.164 53 (MOJEIP) 2059 , czyli jakby na odwrót w sumie i więcej nie ma połączeń na porcie 53. Co z tym można zrobić, poza wpisaniem DNS'ów na komputerach?
------------------
Dodałem w Administration->Scheduler->Custom1 taki skrypt uruchamiany co 1 minutę:


if [ `ps | grep dnsmasq | head -1 | awk {'print$5'}` != "dnsmasq" ]
; then dnsmasq ; fi


teraz dnsmasq sam się podnosi.


Ja wmam takie ustawienia i nie mam zadnego problemu
piotrq załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.

Wrt54 GL1.1 Tomato 1.21 modified by Trzepako- conanxu-Multimo 6Mb modem w brigde
 
Shanti77
Co do tego DNS'a to po włączeniu opcji

Cytat

Count cache memory as free memory
w

Cytat

Administration->Debugging
nie ma już w logach komunikatów o braku pamięci i DNS'a już mi nie wyłącza. A ty widzę że nie używasz wewnętrznego cachu dla dns'a.
 
Shanti77
Znowu miałem "out of memory" na szczęście mój skrypcik zadziałał i włączył spowrotem dnsmasq. Teraz zrobiłem reset do defaulta z wykasowaniem NVRAM i ponownie wgrałem konfigurację, zobaczymy czy pomoże.
 
Yacho
Czy ten mod dziala na Asusie WL500gP ?
 
Yacho
dziala Wink
 
Portal
wyszedl nowy Tomato 1.20 - jakby ktos zauwazyl nowa wersje conanxu to dajcie znac tutaj
DASAN H645B (G-PON) <------->Asus RT-AX86U (FW Asus)
 
NeRii
na tym chinskim szicie tomatochina nie idzie sie zarejestrowac;/

victek wydal dzis swojego moda
http://www.linksysinfo.org/forums/showthread.php?t=58521
 
warlock
Proszę bardzo Tomato-1.21 + conanxu mod 1.5
www.postimage.org/aV1rRDkS.jpg
http://tomato.drobniuch.pl/TrzepakoTo...oTomato.7z
Edytowany przez warlock dnia 03-08-2008 23:09
 
jachu

Cytat

warlock napisał/a:
Proszę bardzo Tomato-1.21 + conanxu mod 1.5
www.postimage.org/aV1rRDkS.jpg
http://tomato.drobniuch.pl/TrzepakoTo...08-2008.7z


dobra robota Smile
Widzialem ze wspomniales na linksysinfo.org o swoich poprawkach Smile
Jutro instaluje i testuje. U Ciebie dziala stabilnie ?
pozdrawiam
Jachu
Netgear WNR3500L v2 - Tomato
APU - OPNSense,PFSense
FeeNAS
Netgear R7000 - Tomato Smile
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 26

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

72,083,537 unikalnych wizyt