05 Maja 2024 13:16:49
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [HOWTO] Kompilacja "...
· [Howto] Xpenology na...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [HOWTO] Kompilacj... [65]
· [Howto] Xpenology... [22]
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.134.77.195
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
Tomato modified by conanxu
Dziadek

Cytat

Portal napisał/a:
Skoro owa wersje modyfikuje Polak to przydalby sie zeby i polski jesyk byl - przecierz chyba nie wstydzimy sie naszego jezyka Smile

Języka polskiego sie nie wstydzimy, ale administrowanie routerem raczej nie jest zajęciem dla ludzi, którzy nie znają języka angielskiego.
Zwróć uwagę, że 'conanxu' swoją wersje Tomato też stworzył w języku angielskim, a nie po chińsku.
 
warlock
To nie jest zaden router dla nie wiadomo kogo Wink Tylko dla normalnego kowalskiego Smile
 
Dziadek
Język angielski też nie jest dla "nie wiadomo kogo", tylko też dla zwykłego Kowalskiego.
 
kmacias
Przepraszam - ja także czekam (i dziękuję z a inicjatywę) na polską wersję - co ci to przeszkadza ???
Dziadku - jak dla mnie to wsadź sobie watkę w ucho , wskocz pod kocyk i nie zabieraj głosu, bo nic dobrego nie wnosisz
 
NeoX
W temacie Moje Tomato PL... wstawiłem nową wersje bazowaną na Victeku.
Dodatkowo udało mnie się napisać pewien bajer, może ktoś zauważy o co chodzi Wink

Jakieś życzenia??
Edytowany przez NeoX dnia 17-06-2008 22:31
 
piotrq

Cytat

NeoX napisał/a:
W temacie Moje Tomato PL... wstawiłem nową wersje bazowaną na Victeku.
Dodatkowo udało mnie się napisać pewien bajer, może ktoś zauważy o co chodzi Wink

Jakieś życzenia??

Wszysto fajnie lux że pobiera statystyki wystarczy że mam wpisanych stałych w
dhcp.Jeden minus to to że pokazuje że wszystkich w sieci mam aktywnych
Wake On LAN a jestem teraz sam .Drugi mały minus to nie działa przycisk kasuj w statystyce.Z tym pokazywaniem aktywności własnie conanxu pisał że w busybox jest bug i czekał na uaktualnienie.Dlatego w wersji jego nie ma statystyk ale pokazuje prawidłowo kto jest w sieci. Ale to i tak jest extra!!!
Wrt54 GL1.1 Tomato 1.21 modified by Trzepako- conanxu-Multimo 6Mb modem w brigde
 
Dziadek

Cytat

kmacias napisał/a:
Przepraszam - ja także czekam (i dziękuję z a inicjatywę) na polską wersję - co ci to przeszkadza ???

Jeśli miałeś do szkoły po górkę i teraz w efekcie musisz korzystać z polskiej wersji programu, to już jest twój problem.
Jeśli ktoś poświęcił swój czas i opracował polską wersję Tomato, to należy jego pracę docenić, ale ciągłe żebranie o tłumaczenie każdej pojawiającej się nowej wersji firmware jest moim zdaniem żenujące, gdyż świadczy o tragicznym poziomie edukacji w Polsce, a w szczególności o poziomie uczestników tego forum.

Cytat

Dziadku - jak dla mnie to wsadź sobie watkę w ucho , wskocz pod kocyk i nie zabieraj głosu, bo nic dobrego nie wnosisz

A to zdanie jest tylko dowodem twojego chamstwa, zwłaszcza że nic mądrego jeszcze tutaj nie napisałeś, a twój wkład w dorobek tego forum jest prawie równy zeru.
 
warlock

Cytat

NeoX napisał/a:
W temacie Moje Tomato PL... wstawiłem nową wersje bazowaną na Victeku.
Dodatkowo udało mnie się napisać pewien bajer, może ktoś zauważy o co chodzi Wink

Jakieś życzenia??

Udostepnij kod zrodlowy swojego PL tomato, tak jak to jest opisane w GPL ;]
 
NeoX
Z tym przyciskiem kasuj to on nie działa bo po prostu nie jest oprogramowany Pfft
Coś z nim próbowałem ale nie wyszło. Zapomniałem go wywalić. Wrócę do tego później

Z tym WOLem...Po prostu poczekaj, kompy zaczną ci się pojawiać. U mnie pojawiły się po jakimś czasie.

@warlock - spoko, kod wrzucę na SVNa chyba będzie najlepszy pomysł bo widać od razu jakie zostały wykonane modyfikacje i przez kogo itp.
Dzisiaj wieczorem to wstawię.
 
ghost123
Odnosnie jezykow - a dlaczego niemialo by byc po polsku skoro jest na to zapotrzebowanie.
Co do nauki w szkole - mnie uczyli rosyjskiego... moglem ewentualnie wybrac jeszcze rosyjski albo np rosyjski...
Co do softu w jezyku angielskim - raczej sobie z tym radze, jesli czegos niewiem to biore slownik. Ale zupelnie nierozumiem twojej niecheci do jezyka ojczystego, ze co: ze nie wyglada juz tak profesjonalnie? ze czasem tworza sie jakies neologizmy? I coz z tego? Niechcesz wersji PL uzywaj angielskiej...
 
krzynek1
hmm, wgralem trzepako tomato i rzecz jest taka ze chcialem wyprobowac traffic manager, jednak wpisujac tam regulki daje zapisz i wystarczy ze przejde do jakiejs zakladki panelu sterowania i znow wroce do task managera i juz nic tam nie ma :-(

no i oczywiscie nie dziala, bo jak ustawilem ze ma byc maks 1 mbit dla mojego kompa tak leci 6 mb czyli cale lacze
Edytowany przez krzynek1 dnia 18-06-2008 17:24
 
luk-a-sz
Na jakiej stronie można szukać nowych wersji tego genialnego moda tomato ?

Pozdrawiam

ps. kłócenie się na temat preferencji językowych robi się już śmieszne. Każdy niech korzysta z takiej wersji językowej jaka mu najbardziej pasuje i obrażanie kogoś, że podstawy angielskiego nawet dziecko zna jest nie ma miejscu. Kiedyś rzeczywiście nie było możliwości nauki angielskiego.

 
eVerest

Cytat

Dziadek napisał/a:

Cytat

eVerest napisał/a:
A ja przez kilka dni miałem np 3,45/3,15/2,95
i jak to zinterpretować???

To znaczy, ze swojemu Linksysowi dowaliłeś tyle roboty, że ledwo wyrabiał Smile

EDIT:
Uzupełniam: W praktyce oznacza to, że stale istniała kolejka co najmniej 3 poleceń do wykonania.
BTW: Co mu takiego zadałeś do roboty?


A no właśnie nie wiele zadałem, wg mnie.
Tzn mam skromny skrypt Robsona, automatyczne odtwarzanie statystyk tyle że nie z cifs tylko z jffs, kopia robiona co 2 godziny, skrypcik w init do wyświetlania na dużej diodzie obciążenia (mruganiem), dodatkowo zapasowa kopia statystyk co godzinę na cifs, ze 3 telefony voip ustawione na najwyższy priorytet w qos.
WRTek łączy się z drugim takim samym w trybie AP+WDS i tak pracuje non stop.
Do tego 4 klientów po Wifi i 3 po LANie.
Po około 1 dniu pracy mam astronomiczne obciążenie jak na załączonym obrazku. Robię restart, wszystko wraca do normy, tzn obciążenie około 0.10 i powoli rośnie by po jednym dniu sięgnąć np 12!!!

Acha, nie wiem czy ma to znaczenie, moc transmisyjną mam podbitą z domyślnych 42mW na 84mW

Jak wasze doświadczenia w tym temacie, też macie tak zajechany CPU???
eVerest załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.
 
Dziadek

Cytat

eVerest napisał/a:
Jak wasze doświadczenia w tym temacie, też macie tak zajechany CPU???

Bez porównania mniej, zresztą sam zobacz screena.
Dla mnie najbardziej podejrzany o generowanie obciążenia jest ten WDS, bo reszta ustawień nie odbiega wiele od mojej, za wyjątkiem sygnalizacji obciążenia LED-em, której u mnie nie ma.
Mój firewall script liczy sobie 6 ekranów, w tym jest IP-table na 20 adresów IP. W momencie robienia screena aktywnych było 7 komputerów, wszystkie podłączone po LAN-ie.
Nie ma u mnie VoIP-a, ani klientów podłączonych po wifi.
Dziadek załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.

Edytowany przez Dziadek dnia 18-06-2008 20:52
 
NeoX
Swoją wersję udostępniłem tutaj:
http://code.google.com/p/tomatopl
Od razu zawartość całego router, gdyż nie wiem jak zrobić aby automagicznie wybierał te zmienione pliki. Zresztą to ma zaletę taką że np. warlock mógłby postawić swoją gałąź Wink

Jeżeli macie jakieś problemy ze zbyt dużym obciążeniem, to zalogujcie się na router i wpiszcie top i sprawdźcie co wam tak dobija procka Wink

PS: Przepraszam wszystkich za błąd w linku. Nie sprawdzałem go ale wierzyłem w to newsy na code.google.com że w ten sposób można dostać się na stronę projektu;/
Link poprawiłem
Edytowany przez NeoX dnia 19-06-2008 12:15
 
Yaco
Ja język angielski znam z w żenującym podstawowym też miałem wybór rosyjskiego lub niemieckiego (Niemca znam sehr gut) ale jak wgrałem wersje polska tomato to tylko przejrzałem i zmieniłem na angielską bo zdecydowanie jest lepsza w Polskiej wersji to chyba siedzą same niedorajdy życiowe, ciekawe co byście zrobili na routerach d-link,drayTek, edimax lub netgear gdzie jest tylko angielski wy wielcy admini co zarabiacie dzięki prostocie oprogramowania linksysa - szacunek dla Dziadka bardzo pomocnego na tym forum nie tylko dla nieudaczników.
WRT54GL v 1.1
DI-707P, DES-1005D, DES-1008D
Tomato v1.23.8515 RAF ND
http://prawdaxlxpl.wordpress.com/
 
eVerest

Cytat

NeoX napisał/a:
Swoją wersję udostępniłem tutaj:
http://tomatopl.code.google.com


Siakoś link nie działa ...
 
warlock
You tried to visit tomatopl.code.google.com, which is not loading.
Chetnie sie przylacze do tego SVN-a ze swoimi patentami Smile
 
piotrq

Cytat

luk-a-sz napisał/a:
Na jakiej stronie można szukać nowych wersji tego genialnego moda tomato ?

Pozdrawiam

ps. kłócenie się na temat preferencji językowych robi się już śmieszne. Każdy niech korzysta z takiej wersji językowej jaka mu najbardziej pasuje i obrażanie kogoś, że podstawy angielskiego nawet dziecko zna jest nie ma miejscu. Kiedyś rzeczywiście nie było możliwości nauki angielskiego.



niestety na chinskiej
http://www.right.com.cn/forum/viewthread.php?tid=15612&extra=page%3D1

ale narazie to jest najnowsza wersja
Wrt54 GL1.1 Tomato 1.21 modified by Trzepako- conanxu-Multimo 6Mb modem w brigde
 
luk-a-sz

Cytat

piotrq napisał/a:

Cytat

luk-a-sz napisał/a:
Na jakiej stronie można szukać nowych wersji tego genialnego moda tomato ?

Pozdrawiam

ps. kłócenie się na temat preferencji językowych robi się już śmieszne. Każdy niech korzysta z takiej wersji językowej jaka mu najbardziej pasuje i obrażanie kogoś, że podstawy angielskiego nawet dziecko zna jest nie ma miejscu. Kiedyś rzeczywiście nie było możliwości nauki angielskiego.



niestety na chinskiej
http://www.right.com.cn/forum/viewthread.php?tid=15612&extra=page%3D1

ale narazie to jest najnowsza wersja


Mam tylko nadzieje, że w tym temacie będzie zamieszczał nowe wersje Smile

Jeśli by się pojawiła jakaś nowa wersja to piszcie.
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 6

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,583,678 unikalnych wizyt