05 Maja 2024 20:18:17
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [HOWTO] Kompilacja "...
· [Howto] Xpenology na...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [HOWTO] Kompilacj... [67]
· [Howto] Xpenology... [24]
· nju swiatło pytania [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.140.186.201
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
Tomato - bugi/problemy - wszystkie wersje
jwshields
Version: Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-121 K26 USB Max
Hardware: Linksys E2500 V1
Problem: router continually goes offline/disconnects/wireless&LAN stop working

I have this problem with my router where the router will stop working, wireless & lan, unable to communicate with the WAN.
The only way I've found to remedy it, is to powercycle the router.
I posted in a thread before with a log dump, here: http://pastebin.com/j4t1n0gJ

I did a factory reset as per suggestion by Shibby.
This problem has some up again.
Here is the log dump from today: http://pastebin.com/VXrkBngA
Lines 119 & 120 are the ones where the problem starts.
 
mieszk3
W wersji Tomato v1.28.0000 MIPSR2-121 K26AC USB AIO-64K pojawił się problem z SSH. Samo połączenie SSH z routerem działa ok. Problem jest z tunelem. Mam skonfigurowany tunel SSH tak, aby działał RDP na Windowsie. Od wersji 121 mam problem z połączeniem do zdalnego pulpitu. Do tego w przypadku anulowania próby połączenia ze zdalnym pulpitem wywala się PuTTy z błędem (half-closed connection)! Wcześniej nigdy nie miałem takich problemów.
W logach mam takie coś:

router authpriv.info dropbear[28932]: Exit (root): Close for unknown channel 31357864

Edytowany przez mieszk3 dnia 08-09-2014 09:16
Asus RT-AC66U + FreshTomato Firmware 2020.2 MIPSR2 K26AC USB AIO-64K
 
alvearian
Version: Tomato by shibby 1.28 K26RT-N any
Hardware: Linksys E2500 v2.1 (not v2)
Problem: Unable to flash any Tomato firmware. Even unable to flash dd-wrt-e2500-mini.
Tried in two browsers(Chrome and IE) the result is same - the error "upgrade failed" after 9-15%.
The only one that flashes succesfully is the official linksys "FW_E2500_2.1.00.010_RU_20131114.bin"
Edytowany przez alvearian dnia 18-09-2014 23:11
 
kendzior
ASUS RT-N18U
Tomato Firmware 1.28.0000 -122 K26ARM USB AIO-64K

Nie rejestruje Bandwidth oraz IP Traffic (pomimo ustawień w Configure).
Save history location: testowany na RAM,NVRAM i CIFS1.
Działa jedynie rysowanie w Real-Time, ale po wciśnięciu F5 lub zmianie zakładki i powrocie, znowu wszystko liczone jest od 0.

Web Usage natomiast działa OK, tj. router pamięta historię.

Czy tylko ja mam taki problem?
 
shibby
w Tomato-ARM BW monitor oraz IP Traffic nigdy nie działały. Temat znany i ciągle rozpracowywany.

Pozdrawiam
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
dar3k
Czy byłaby możliwość zapisu logów z transmission do innego pliku niż messages - ponieważ staje się on przez te wpisy bardzo nieczytelny.
(może to być textbox w celu wskazania samemu takiego pliku lub domyślnie logowanie do rotującego się pliku np. /var/log/transmission).
ER-12 + 4x UAP-AC-PRO
 
ovner

Cytat

shibby napisał(a):

Cytat

ovner napisał(a):

Shibby możesz dodać Custom Log File Path do transmission gui, żeby przenieść logi transmission do osobnego pliku tak jak to jest w vpn log-append /var/log/openvpn.log , to odchudzi messages i zrobi go bardziej przejrzystym. Chyba że można jakoś z konsoli to zrobić.


ok, ale nie w v122 bo ta już się kompiluje. Nie chcę zaczynać od nowa, bo stracę 24h kompilacji. Dodałem propozycję na listę todo


TUF-AX5400 @ Firmware:388.1_0-gnuton1
RT-N16 @ FreshTomato Firmware 2023.3 MIPSR2 K26 USB VPN + Huawei e3372 no-hilink
www.speedtest.net/result/14587008641.png
 
Rayden
Hej chłopaki

Niedawno wrzuciłem sobie na mojego nowego Netgear R7000 tomato by Shibby v122 K26ARM USB VPN-64K i jestem bardzo zadowolony, działa duzo szybciej niż mój leciwy już RT-N16 z poprzednią wersją pomidora :-)

Zdaję sobie sprawę z tego że tomato-ARM jest jeszcze w fazie mocno testowej, jednak chciałem zgłosić jeden bug na który napotkałem

Problem dotyczy listowania połączeń należących do danej klasy QOS

Przy ustawieniach domyślnych routera połączenia listują się bez problemu.

Jeśli nie zmienie nic w classification i rebootne problemu nie ma.

Problem pojawia się po tym jak pozmieniam reguły w classification i restartne router.

Liczba połączeń na zakładce View Graphs działa bez zarzutu listując np 200 połączeń, jednak jak wejde w którąś klasę to juz pokazuje 0 connections i nie ma nic na liście.

Zauważyłem że reguły w classification mogę zmieniać do woli i wszystko działa, dopóki nie zrobię reboot

Skoro zarówno przy ustawniach domyślnych jak i po zmianie ustawień (bez reboota) wszystko działa prawidłowo to wnioskuję że prawdopodobnie nie ma problemu z javascriptem generującym tabelę

Podejrzewam że być może po zmianie reguł przy reboocie albo nie startuje jakichś komponent czytający dane z pamięci routera (NCTdump?).

Możliwe też że same ustawienia z klasyfikacji w jakichś sposób nie zapisują się poprawnie i po restarcie nie są poprawnie czytane z pamięci routera.

Shibby, jeśli udało by ci się znaleźć parę chwil aby na to rzucić okiem, byłbym niezmiernie wdzięczny.
Edytowany przez Rayden dnia 28-09-2014 15:35
Netgear R7000 Tomato 122 K26ARM USB VPN-64K
 
mieszk3
Wersja 1.23, router Asus AC66U.
Podczas zapisywania ustawień WiFi 2,4 i 5 GHz na czystej konfiguracji (wipe NVRAM) wyskakuje błąd:

The field "wl_nbw_cap" is invalid. Please report this problem.


Ponad to na tym routerze interfejs webowy działa wolno, ciągle się ładuje, często nie doładowuje strony z konfiguracją, bądź ta strona jest pusta - tylko tło widać.

Połączony z 12 październik 2014 23:39:03:
Dodając kolejny błąd wersji 123:
Nie da się zmienić i zapisać kanału w paśmie 2,4 GHz.
Niby się zapisuje, ale sieć cały czas działa na kanale 1!!!
Dodając do tego wcześniej przeze mnie opisany błąd z pasmem AC można stwierdzić, że wersja ta nie działa prawidłowo w ogóle.
Nie można ustawić podstawowych, najważniejszych ustawień routera jakim są kanały i pasma.
Jest to dziwnie się o tyle, że w poprzednich wersjach to działało ok.
Edytowany przez mieszk3 dnia 12-10-2014 23:39
Asus RT-AC66U + FreshTomato Firmware 2020.2 MIPSR2 K26AC USB AIO-64K
 
matkra
Wersja Tomato: Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-121 K26 USB AIO
Nazwa routera/Model: Asus RT-N16
Opis błędu/problemu:

Witam społeczność,

Mam pytanie czy udało się komuś uruchomić captive portal wraz z włączonym QoS ? Mam ustawioną wirtualną sieć wifi dla gości z Captive Portal. Wszystko działa, użytkownicy trafiają na welcome page, ale po naciśnięciu przycisku akceptacji nie działa przekierowanie. Wujek google znalazł rozwiązanie polegające na wyłączeniu QoS.

Obejście/Rozwiązanie tymczasowe: wyłączenie QoS
 
LuCzeK
rt-n18u + rt-n66u oba w trybie ap+wds na softach 122 oraz 123 w teście iperf nie jestem w stanie wycisnąć więcej niż 29mbit oczywiście po wifi, iperf -s stawiany po każdej ze stron
zmiana szerokości kanału 20/40mhz nie robi różnicy
poprzednio rt-n16 + rt-n66u na identycznym ustawieniu wyciskałem 90mbit
zapewne mało ludzi korzysta z takiego trybu oraz wiem że tomato ARM jest w powijakach ale pomyślałem że warto zgłosić wąskie gardło tego trybu
 
macek
No to ja chciałem zgłosić, ze na pewno nie działa szyfrowanie dla sieci wirtualnych, MultiSSID działa ok tylko w wypadku gdy się ustawi sieci wirtualne bez szyfrowania.
Sprzęt to:
Asus RT-N12 D1
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-123 K26 Max

p.s pomieszane są tez vlany... ale to akurat maly problem
 
boomcak
Szyfrowanie nie działa w trybie Wireless Client
Sprzęt:
Asus RT-N10U
Tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-123-VPN
Asus RT-N18U Asuswrt-Merlin 384.18 Smile
 
overflow2

Cytat

macek napisał(a):

No to ja chciałem zgłosić, ze na pewno nie działa szyfrowanie dla sieci wirtualnych, MultiSSID działa ok tylko w wypadku gdy się ustawi sieci wirtualne bez szyfrowania.
Sprzęt to:
Asus RT-N12 D1
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-123 K26 Max
...


W jaki sposób Ci się to objawia? Ja mam ustawioną jedną sieć wirtualną z szyfrowaniem na RT-N10U Tomato v123 i działa normalnie.

Połączony z 07 November 2014 16:40:25:
Faktycznie coś jest nie tak z siecią wirtualną. Jak łączyłem się do takiej z telefonu to ok działa, ale jak chciałem podłączyć drugi router w trybie wireless ethernet bridge, to nie działa. dopiero wyłączenie szyfrowania powoduje że zestawia się połączenie.
Edytowany przez overflow2 dnia 07-11-2014 16:40
Asus RT-AC56U FT-AIO
 
LuCzeK
rt-n66u tomato v123 ustawione w trybie ap+wds zrywa połączenie i router samoczynnie sie restartuje
 
Kontrolny
Co robię nie tak, że:
- podłączam udział na serwerze NAS jako cifs1
- następuje udane podmontowanie udziału
- w ustawieniach transmission ustawiam jako docelowy cifs1
- robię save i potem jeszcze dla pewności reboot
- wchodzę na GUI Transmission i zamiast GUI widzę komunikat o błędzie, że This IP is denied, add this IP to whitelist... - ?
--
Netgear R6300 v1 OFW :-o
Netgear WNR3500L v2 × 3
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-121 K26 USB AIO
ReadyNAS Duo v1
 
sylweku

Cytat

LuCzeK napisał(a):

rt-n18u + rt-n66u oba w trybie ap+wds na softach 122 oraz 123 w teście iperf nie jestem w stanie wycisnąć więcej niż 29mbit oczywiście po wifi, iperf -s stawiany po każdej ze stron
zmiana szerokości kanału 20/40mhz nie robi różnicy

Potwierdzam problem na rtn18U
Dziwne bo analizator sieci bezprzewodowych pokazuje że w trybie AP+WDS, WDS dziala z pasmem 20MHz a AP (stworzony z Virtual Wireless) z kanałem 40 MHz
 
ARCZI
Wczoraj zainstalowałem tomato-RT-AC56U-ARM--123-AIO-64K na moim nowym asusie rt-ac56u . Po konfiguracji utworzyłem Backup Configuration , następnie zrobiłem Restore Default Configuration i przywróciłem ustawinia z backupu. Po restarcie routera ustawienia nadal są domyślne, czyli nie przywróciło moich ...Sad . Dla upewnienia się zainstalowałem od nowa Tomato , wyczyściłem nvram , zrobiłem swoją konfigurację i znów próbowałem przywrócić , ale niestety znów ta sama sytuacja... Robiłem kopię ustawień gdyż chciałem przejść na chwilkę na FW od asusa w celu sprawdzenia pewnej rzeczy, no i się rozczarowałem gdyż musialem wszystko od nowa ustawiać.
 
shibby
funkcja Restore na ARM nigdy z GUI nie działała.
Odtworzyć backup ustawień można tylko z konsoli
komendą nvram restore .
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
ARCZI
Wczoraj chciałem zmienić nazwę użytkownika z domyślnego roota na swoją.
Wpisałem więc:

nvram set http_username=lukasz
nvram commit
service httpd restart

Nazwa użytkownika zmieniona, a co najlepsze wpisuje root i haslo wchodzi, lukasz i haslo wchodzi... o co tu chodzi?
---------------------------------------------------------------
ASUS RT-AX88U \ QNAP TS-251+-8G
---------------------------------------------------------------
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 23

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,588,471 unikalnych wizyt