18 Maja 2024 20:59:50
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [MOD] FreshTomato-MI...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [870]
· [MOD] FreshTomato... [405]
· [Howto] Xpenology... [30]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.118.121.55
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
Tomato - bugi/problemy - wszystkie wersje
johnny86
Chciałbym zgłosić brak możliwości usunięcia reguł w Ustawienia dostępu, po wybraniu usuń i zapisz nic się nie dzieje


Oprogramowanie Tomato PL 1.28.0000 MIPSR2-110-PL K26 USB AIO-64K
 
tegie

Cytat

johnny86 napisał(a):

Chciałbym zgłosić brak możliwości usunięcia reguł w Ustawienia dostępu, po wybraniu usuń i zapisz nic się nie dzieje


Oprogramowanie Tomato PL 1.28.0000 MIPSR2-110-PL K26 USB AIO-64K

Changelog v114 między innymi:
" - Access Restriction: naprawiono błąd z niemożliwością zapisu i usunięcia rekordów w przeglądarkach Chrome/Firefox"
online: asus n16 -> FreshTomato 2019.3 by perdo
online: netgear r6220 -> Gargoyle 1.12.0.2 by obsy
 
shibby
jw. Ponadto w IE zawsze wszystko działało Smile
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Kolin
od ver 104 nie działa WAN Bandwidth przy połączeniu przez PPPoE i utworzonym vlan na RT-N66u
po wykasowaniu vlan wszystko wraca do normy - shibby idzie cos ztym zrobić?? bo od ver 104 nie mam statystyk łącza chyba, że wykasuje sieć gościnną :/
Asus RT-AC87U Merlin
Asus RT-N66u Tomato K26USB 1.28.RT-N5x-MIPSR2 v131 -AIO
Synology DS415+, DS212j DSM - 5.2
 
gomez

Cytat

grz3si3k napisał(a):
Panowie, czy to możliwe żeby mój ruter "strzelił" sobie sam reboota ?
Od dnia aktualizacji do 114, nic przy nim nie robiłem, i nagle dziś o 9.23 zonk ... okazuje się że inne urządzenia w sieci nadal pracują poprawnie, mają uptaime odpowiednie do ich czasu działa, poza ruterem.
Niestety nic z logów nie wynika...bo po restarcie poszły do lamusa :-)
Oczywiście wykluczam restart "siłowy" i "przypadkowy" bo inne urządzenia też by go dostały.

możliwe Smile
spotkało mnie to wczoraj na RTN16 Pfft ale śmiem twierdzić że to moja wina... 2x podłączyłem i odłączyłem zasilanie. Jak podłączyłem po raz 3 zobaczyłem tylko ustawienia fabryczne Pfft
 
LuCzeK
na WRT54GL z 114 ND VPN również problem ze statusem portów przy obu opcjach inversji kolejności portów, również zgłasza aktywny WAN chociaż kabel nie jest podłączony
nvram czyszczony 2x ale to nie pomogło
na poprzedniej wersji 112 ND VPN było ok

Połączony z 01 listopad 2013 10:38:15:
posty można edytować tylko raz ?
na rt-n66u podobny problem ze statusem portów

Połączony z 01 listopad 2013 10:40:13:
ok już teraz wiem dlaczego nie ma opcji edycji postów Smile
zapomniałem dodać że rt-n66u na tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-114-AIO-64K
Edytowany przez LuCzeK dnia 01-11-2013 10:40
 
gomez
wersja 114 EN
sprzęt: RTN16 i WNR3500v2

1. sprzęt podłączony przez WAN z routerem z wyłączonym DHCP dla klientów - efekt nie przechodzą pakiety brak internetu
2. sprzęt podłączony przez WAN z routerem z włączonym DHCP dla klientów - jest internet

3. podłączenie przez dowolny port LAN z routerem - wszystko działa....
 
Kontrolny
Zmiana szerokości kanału WiFi 20<->40 MHz powoduje utratę połączenia z internetem. Sieć lokalna działa. Trzeba zrobić reboot i łączność z internetem powraca. 112-AIO NEWDRIVER na WNR3500Lv2.
--
Netgear R6300 v1 OFW :-o
Netgear WNR3500L v2 × 3
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-121 K26 USB AIO
ReadyNAS Duo v1
 
ghoes
różne zmiany konfiguracji, które wymagają restartu połączenia PPPoE powodują, że PPPoE zawiesza się na "Connecting" i trzeba restartować router.

Asus RT-N16 v114-AIO-NEWDRIVER

Asus RT-N16[B2] FreshTomato Firmware 2020.6 MIPSR2 K26 USB AIO (od 2020.11.09)

http://tomato.groov.pl/tomatoanon.php...6e995ae023
[url]http://anon.groov.pl/index.php?search=9&routerid=5033635521d23659a1
 
Kontrolny
U mnie nie ma PPPoE. Połączenie WAN jest DHCP.

Połączony z 13 listopad 2013 23:24:06:
Druga sprawa - czy ktoś mógłby sprawdzić, czy włączenie w Access Restriction blokady activeX blokuje kontrolki activeX?

Mam wrażenie, że u mnie nie blokuje.
Edytowany przez Kontrolny dnia 13-11-2013 23:24
--
Netgear R6300 v1 OFW :-o
Netgear WNR3500L v2 × 3
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-121 K26 USB AIO
ReadyNAS Duo v1
 
phhh
Moje zgloszenie ciezko zakwalifikowac do bug'u, ale dla mnie jest to uciazliwe troche.
Chodzi o polecenie "awk". Nie dziala ono poprawnie i chcialbym zglosic jego aktualizacje, jesli to mozliwe.

Najprosciej napisze na przykladach co jest nie tak, a jak byc powinno:

puszczajac komende:

echo 'aaa|bbb ccc|ddd'|awk '{FS="|";print $2} {FS=" ";print $2}'


wynik jest taki


ccc|ddd
ccc|ddd


a powinien byc taki


bbb ccc
ccc|ddd


W ogole jest problem z interpretowaniem przez awk zmiennej FS. Sprawdzilem i zmienna sie zmienia, ale w ogole nowa wartosc jest nie przyjmowana.
Mozna wstawiac separator pol jako argument do komendy -f "|" lub w BEGIN, ale juz drugi raz jak sie bedzie chacialo zmienic, to nie przyjmie.
WNR3500Lv2 - Tomato
 
posucha
Router Asus RT N-16, soft Tomato 108 PL.
Problem: pomimo podłączenia dwóch różnych urządzeń do dwóch osobnych portów USB, to system wykrywa i inicjuje wyłącznie port USB0.
Nie inicjuje portu USB1. Wobec czego niemożliwe jest używanie dwóch różnych urządzeń w tym samym czasie na tym routerze bo działa tylko jeden port USB0.
 
sapcio2

Cytat

posucha napisał(a):

Router Asus RT N-16, soft Tomato 108 PL.
Problem: pomimo podłączenia dwóch różnych urządzeń do dwóch osobnych portów USB, to system wykrywa i inicjuje wyłącznie port USB0.
Nie inicjuje portu USB1. Wobec czego niemożliwe jest używanie dwóch różnych urządzeń w tym samym czasie na tym routerze bo działa tylko jeden port USB0.


Masz prawdopodobnie problem z uruchomieniem modemu (twój inny post http://openlinksys.info/forum/viewthr...ost_127670 co nie znaczy że problem leży w tomato.)
Używam też na innym rt-n16 108PL mega-vpn i działa podłączony phoenix, oraz podłączony pendrive. Więc tu nie jest problem portów, chyba że w samym routerze masz uszkodzony port usb.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Asus RT-N16 - tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-115-NEWDRIVER
 
Sigma
A nie jest czasami tak, że moduł usbserial próbuje też obsłużyć modem i włączenie go powoduje, że skrypt "modemowy" się wywala?
[small]Netgear WNR3500L powered by Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-130 K26 USB BTGui
Netgear WNDR4300 powered by OpenWrt Chaos Calmer 15.05 (r47662)
TP-Link TL-WDR4300 v1 powered by OpenWrt Chaos Calmer 15.05 (r47662)
[b]TP-Link T
 
posucha
Dla mnie jest to błąd.
Router posiada dwa wejścia USB, dolne opisane na obudowie jako USB1 i górne opisane jako USB2.
Obydwa te złącza są aktywne ale oba widoczne są w systemie Tomato jako USB0 (nie ma różnicy czy modem lub phoenix podłączę do górnego czy dolnego złącza USB to zawsze uzyska to urządzenie status USB0).
Jakby było prawidłowo to jedno powinno być widziane jako USB0 a drugie jako USB1.
Ale tak nie jest i po podłączeniu dwóch różnych urządzeń, aktywacji złącza USB w gui i wykonaniu restartu routera system podnosi wyłącznie port USB0 i przypisuje ten sam numer do fizycznie dwu portów jakie posiada router a powinien podnieść również port USB1 czego jednak nie robi.
W jakich modułach leży błąd nie wiem ale ewidentnie on jest.
 
shibby
źle mówisz. Oba porty mają ten sam sterownik i wspólny kontroler. Albo port działa albo nie. To tak jak z dyskiem, nie ważne gdzie go podepniesz, pierwszy zostanie rozpoznany jako sda, drugi jako sdb. Port nie ma w tym nic wspólnego. Pomyśl jak niby miałby system numerować porty gdybym podpiął HUBa USB? USB0.1 USB0.2? No proszę cię ;P

Oba porty działają jednocześnie (podelnij dwa pendrive i zobaczysz). Ty masz coś kojarzę problem z czytnikami kart pod oscama prawda? To już jest wina sterownika, że wszystkie urządzenia pcha na ttyUSB0 (nie na usb0). Na pełnym linuxie też byś tak miał. Zmień czytniki kart na inne, takie, gdzie sterownik poprawnie rozpoznaje kolejne urządzenia
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
trpted
ISO 639-2 EN / ISO 639-1 ENG

While I know tomato firmware has login credentials that allow an user to control the router, since I know tomato firmware is Unix/Linux based I was wondering..

If there was a way to create login credentials for tomato but read only/restricted access to the router's controls, so that the user can not control or view the admin login credentials in tomato firmware?

If not, how about a Status page that is not password protected? Here are some examples kind of info would be on a Status page without a password: Wireless enabled or disabled, wireless encryption enabled or "wide open", UPnP enabled or UPnP Disabled.

Thank you

ISO 639-2 POL / ISO 639-1 PL

Chociaż wiem, że pomidor jest firmware poświadczenia logowania użytkownika, które pozwalają kontrolować router, ponieważ wiem, że firmware pomidorowy opiera Unix / Linux Zastanawiałem się ..

Jeżeli istnieje sposób, aby utworzyć dane logowania dla pomidorów, ale tylko do odczytu / ograniczony dostęp do kontroli routera, tak aby użytkownik nie może kontrolować lub zobacz poświadczenia administratora logowania w firmware Tomato?

Jeśli nie, jak o stronie Stan, który nie jest chroniony hasłem? Oto niektóre przykłady rodzaj informacji będzie na stronie Stan bez hasła: bezprzewodowa włączona lub włączona wyłączona, szyfrowanie sieci bezprzewodowej lub "szeroko otwarte", UPnP lub UPnP niepełnosprawnych.

Dziękuję
 
damianssj661
Shibby dzięki za super soft.

Do kolejnej wersji dodasz Paragon dla innych routerów(3500lv2)? Można to samemu jakoś zainstalować?
ASUS RT-AC56U
 
Kontrolny
Po włączeniu w zakładce Access Restriction blokady Active X pojawia się dziwny komunikat




iptables-restore v1.3.8: Couldn't load match `web':File not found

Error occurred at line: 53
Try `iptables-restore -h' or 'iptables-restore --help' for more information.


Ten komunikat jest widoczny w różnych miejscach w czasie surfowania po GUI Tomato.
Dalsze objawy:
1. urządzenia w sieci LAN tracą kontakt z internetem; po reboocie łączność powraca,
2. różne drobne zmiany ustawień Tomato powodują od tego momentu utratę łączności z internetem; ciągle trzeba restartować router,
3.przestaje działać zakładka IP Traffic.

Na razie tyle zauważyłem.
Wyłączenie blokady Active X usuwa te objawy.
--
Netgear R6300 v1 OFW :-o
Netgear WNR3500L v2 × 3
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-121 K26 USB AIO
ReadyNAS Duo v1
 
gomez
wersja: 115-AIO
urządzenie: rtn16

objaw:
router kilka razy dziennie traci połączenie z internetem... (brak dostępu do internetu)
do tego po uptime dłuższym niż 3-4dni tak zamula że transfery spadają aż do całkowitego zaniku połączenia.
trzeba restartować router
Netgear WNR3500L v2 - Tomato 137 AIO
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 14

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

72,089,389 unikalnych wizyt