05 Maja 2024 23:12:08
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [HOWTO] Kompilacj... [67]
· [Howto] Xpenology... [24]
· nju swiatło pytania [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.135.216.174
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
Tomato - bugi/problemy - wszystkie wersje
qander
@Marco76 - szukałem jakiejkolwiek informacji na ten temat czy komuś coś takiego się przytrafiło, czy jest jakieś wytłumaczenie takiego stanu, czy to w związku z jakimiś zmianami istotnymi w stealth mode ew. w samej 109tce. Jak widzę jestem pierwszy, o przepraszam Wink drugi.
Co ciekawe nie mogłem nic zrobić, wydać żadnej komendy w wierszu poleceń, bo po prostu router
nie odpowiadał choć inne usługi działały tylko te "migacze" ... Zresetowałem go z powera a po powstaniu wyłączyłem w scheduler na wszelki wypadek do czasu sugestii. Ciekawa sprawa z tą choinką, uchylisz rąbka co wdg Ciebie spowodowało taki gift ...?
ASUS RT-AC68U Asuswrt-merlin 380.57
ASUS RT-AC66U + tomato-RT-AC66U_RT-AC6x--13x-AIO-64K
[b]Qnap TS-453 Pro QTS 4.x
 
Marco76
Według mnie nałożenie się komendy wysłanej przez stealthMode na systemową, przez co zrobiła się choinka. W następnej odsłonie Tomato będzie to już poprawione.
[small]Pozdrawiam, Monter
Asus RT-N18 + FreshTomato 2019.3 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP + ILHM v2
HTPC Chieftec FLYER FI-02BC-U3 + GA-H61N-USB3 + i3-3225 + 4GB RAM + LibreELEC + Xbox DVD Remot
 
qander
No to czekamy Smile
Swoją drogą z działających diod została do wyłączenia/włączenia jeszcze jedna... w podłączonym dysku na usb ... Wink
ASUS RT-AC68U Asuswrt-merlin 380.57
ASUS RT-AC66U + tomato-RT-AC66U_RT-AC6x--13x-AIO-64K
[b]Qnap TS-453 Pro QTS 4.x
 
Marco76
@qander - dioda USB jest włączana/wyłączania podczas aktywacji/dezaktywacji stealthMode - tyle, że jeżeli kolega ma podpięty dysk do portu USB i ciągle się do niego coś odwołuje (np zapis logów, składowanie torcików) to każde odwołanie do dysku znów zapala LED USB i na to nie ma mocnych, bo to się odbywa sprzętowo. StealthMode tylko gasi LEDy, nie potrafi odciąć sprzętowych połączeń i komend.
Edytowany przez Marco76 dnia 25-05-2013 19:27
[small]Pozdrawiam, Monter
Asus RT-N18 + FreshTomato 2019.3 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP + ILHM v2
HTPC Chieftec FLYER FI-02BC-U3 + GA-H61N-USB3 + i3-3225 + 4GB RAM + LibreELEC + Xbox DVD Remot
 
johnny86
Ale jaja to chyba jest zarazliweSmile wczoraj czytalem o choince z diodami (nigdy wczesnieh tego nie mialem) a dzisiaj rano wstaje i mam to samoSmile mrugaly dosc szybko wszystkie diody oprocz zasilania (byla zgaszona) i usb ktora swiecila ciagle. Dodam ze mam tomato v105,
wiec mam tylko skrypt stealth mode od @Marco76.
U mnie pomoglo reczne wklepanie w konsoli skryptu odpowiedzialnego za wylaczenie diod a nastepnie na wlaczenie. Dobrze ze diody ta choinke wytrzymaly.... Bede obserwowal czy sie to znow pojawi i dam znac...
 
Jacek5
Istnieje rozbieznosc w wyswietlanych informacjach pomiedzy zakladka Wireless (2.4 GHz / eth1) w overview, a inf wyswietlanymi w ssh...tym MOTH bodajze. Bledne wyswietlanie informacji, (badz nieskuteczne ich edycja...) wystepowala juz w poprzednej wersji.
Asus RT-AC56U @1200,666 + Tomato 138 AIO
GPON 75/75
ASUS RT-N16 + Tomato 132 AIO
Multimedia 60Mb/3
 
johnny86
@Jacek5 chodzi Ci o to
http://monter.techlog.pl/bledy-wykryte-w-tomato-v109/ ?
Jeśli tak to nie jest to błąd, tylko inaczej są te dane przedstawiane.
Chyba @monter będzie musiał w GUI jakiś przełącznik zrobić ewentualnie domyślnie ustawić tak żeby się zgadzały informcję w GUI z SSH bo dużo osób uważa to za błądSmile
 
Marco76
@Jacek5 - o jakiej rozbieżności informacji na temat sieci 2,4 mówisz?

Co do pokazywanej ilości zajętej pamięci w MOTD po prostu podepnę się pod istniejący w WebGUI przełącznik odpowiedzialny za to jak owo WebGUI pokazuje ilość wolnej pamięci.

Jeszcze dojdzie zróżnicowanie sprawdzania połączenia z Internetem w stealthMode Sunset, bo jak pokazał przykład kolegi istnieją dziwni operatorzy blokujący ping do bramy sieciowej Smile
[small]Pozdrawiam, Monter
Asus RT-N18 + FreshTomato 2019.3 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP + ILHM v2
HTPC Chieftec FLYER FI-02BC-U3 + GA-H61N-USB3 + i3-3225 + 4GB RAM + LibreELEC + Xbox DVD Remot
 
johnny86
popatrzyłem w logi i chyba domyślam się co było powodem "choinki"

Cytat

May 26 04:25:01 wirszews cron.info crond[8406]: crond: USER root pid 9722 cmd /tmp/mnt/sda1/stealthMode off

May 26 04:25:01 wirszews cron.info crond[8406]: crond: USER root pid 9724 cmd /tmp/mnt/sda1/stealthMode perm_on

May 26 04:25:01 wirszews user.notice root: StealthMode Disactivated


W tym samym czasie nałożył się stealthMode off z stealthMode on.

Dodam jeszcze że mam wersję v105 nie mam sprzętowej stealthMode, jedynie od monteraSmile I one się nałożyły na siebiePfft zmieniłem tylko nazwę z stealthMode2 na stealthMode.
Edytowany przez johnny86 dnia 26-05-2013 13:33
 
Marco76
A widzisz, to już ciekawe spostrzeżenie. Trzeba najpierw usuwać zadanie z crona a dopiero potem wyłączać LEDy, obecnie jest właśnie na opak Smile Dzięki za podpowiedź. Już to poprawiłem w stealthMode2 pobieranym z mojego serwera.

@Jacek5 - wyjaśnisz o co Ci chodziło z tą niezgodnością? Masz nietypowego dostawcę neta, może u Ciebie jest jakiś szczególny przypadek który chciałbym obejrzeć zanim wydana zostanie kolejna poprawiona wersja skryptów.
[small]Pozdrawiam, Monter
Asus RT-N18 + FreshTomato 2019.3 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP + ILHM v2
HTPC Chieftec FLYER FI-02BC-U3 + GA-H61N-USB3 + i3-3225 + 4GB RAM + LibreELEC + Xbox DVD Remot
 
johnny86
@Marco76 mam prośbę jakbyś coś pozmieniał, tak jak piszesz to jeśłi to nie problem zapodaj plikiSmile Bo aktualizację tomato robię raz na jakiś czas a tak to sobie podmienię raz dwaSmile
 
Marco76
Te pliki które leżą u mnie (i pobierają je osoby nie mające najnowszej wersji Tomato z wbudowanymi wersjami) zmieniają się na bieżąco, te wbudowane siłą rzeczy znajdą się dopiero w kolejnym oficjalnym wydaniu Tomato v110 nad którym zdaje się prace już trwają.
Także może nie w tym momencie, ale tak najpóźniej w poniedziałek będzie można pobrać ode mnie zarówno mymotd.sh jak też stealthMode Sunset już ze wszystkimi poprawkami.

Połączony z 26 maj 2013 22:11:37:
UPDATE

Okej, skończyłem (myślę) poprawki nad stealthMode Sunset. Wśród zmian są:
- naprawiona opcja "off" która czasem zamieniała router w migającą choinkę;
- przepisana na nowo część sprawdzająca działanie połączenia Internetowego - jeżeli ping bramy sieciowej zwraca błąd następuje próba pingowania najpierw pierwszego DNS pobranego z WAN, a jak to się nie powiedzie to ping idzie na pierwszy z DNSów wpisanych ręcznie (o ile są takowe). Dopiero jak wszystko zawiedzie to stwierdzany jest brak połączenia z netem;
- kilka innych drobnych zmian kosmetycznych, min. brak konieczności edycji całego skryptu stealthMode2 pobieranego z mojej strony (przez osoby pracujące na starszych wersjach Tomato) po zmianie domyślnej nazwy/lokalizacji skryptu. Teraz w konfigu jest tylko folder, nazwa uzupełnia się sama po nazwie pliku.

Jeżeli ktoś używa stealthMode jako zewnętrznej opcji dodanej własnoręcznie prośba o aktualizację i uwagi, jeszcze zanim skrypt trafi do powstającej już wersji v110 Tomato.

OK, to czas przysiąść nad Extended MOTD. Nadal czekam na info od użytkownika Jacek5 co wg Niego źle się wyświetla w ustawieniach sieci 2,4 GHz. Ów kolega ma net od Multimedii (tam właśnie blokowany jest ping do Gateway jaki wymusił zmiany w stealthMode Sunset), więc jeżeli ktoś inny ma też od tej firmy neta to prosilbym o weryfikację co jest nie tak z MOTD w sekcji WL0 w porównaniu do strony Overview w WebGUI Tomato.

Połączony z 27 maj 2013 09:06:08:
UPDATE part 2

Na bazie zgłoszenia w Bug Trackerze powstała kolejna odsłona stealthMode3 w której względem wersji "2" doszły trzy kolejne opcje:
- możliwość utworzenia zadania w Cronie włączającego - ON - o zadanej godzinie
- możliwość utworzenia zadania w Cronie wyłączającego - OFF - o zadanej godzinie
- dodatkowy przełącznik czyszczący wszystkie opcje i całkowicie dezaktywujący stealthMode.

Lista i opis przełączników wraz z opcjami - odpal skrypt bez parametrów.

Dla sch_on i sch_off parametr godziny H jest wymagany, a parametr minut M nie - jeżeli nie zostanie podany to przypisana zostanie domyślna wartość minut równa 0 (zero).

Jak ktoś chce potestować to zapraszam. Pozostałe opcje względem wersji stealthMode2 się nie zmieniły.

Połączony z 27 maj 2013 09:17:10:
UPDATE part 3

Został także poprawiony skrypt mymotd.sh.
Zostało naprawione wyświetlanie numeru kanału gdy w WebGUI wybrany jest tryb auto oraz zróżnicowano pokazywanie zajętości pamięci routera w zależności od ustawienia przełącznika w WebGUI (Administration -> Debugging -> Count cache memory and buffers as free memory), którego stan różnicuje czy obszary pamięci takie jak Buffers i Cached mają zostać zaliczone do puli pamięci wolnej, czy też nie. Teraz wyniki MOTD vs. WebGUI nie będą już tak rozbieżne (pomijając inny sposób prezentacji - w MOTD jest pamięć used, w WebGUI jest free memory).
Uwagi proszę przesyłać na PM, pisać tu w komentarzach lub umieszczać je na mojej stronce.
Edytowany przez Marco76 dnia 27-05-2013 09:17
[small]Pozdrawiam, Monter
Asus RT-N18 + FreshTomato 2019.3 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP + ILHM v2
HTPC Chieftec FLYER FI-02BC-U3 + GA-H61N-USB3 + i3-3225 + 4GB RAM + LibreELEC + Xbox DVD Remot
 
Jacek5
johnny86, nie chodzilo mi o bledne informacje o zajetosci pamieci, bo to juz bylo mi znane wczesniej, tuz po wydaniu nowej wersji tomato. Ale nie od razu zauwazylem, ze informacja dotyczaca kanału wifi jak i jego szerokosci sa bledne, tak sadze, bo ustawialem kanał 13 i 40mhz pasmo, zas w tomato wyswietla sie 1 kanał i 20mhz... Pod ssh jest poprawnie.

Jesli chodzi o problem z pingowaniem bramy sieciowej, to fakt, posiadam internet z multimedii. To dziwny dostawca, taki maly oszuscik, ktory przycina p2p, zas predkosc uploadu jest wyraznie nizsza niz w umowie, broniac sie tym, ze nie jest to lacze z gwarantowanymi szybkosciami lacz, ale mocno z tym przeginaja. Grunt to dobra reklama...

Jesli uda mi sie zaktualizowac ten skypt, to zdam relacje Wink Dzieki za interwencje.

EDIT: zaktualizowalem skrypt, choc chyba do 2 wersji, bo sciezka do 3 chyba okazala sie niepoprawna (edytowalem gotowy link ze strony montera). Zas po probie przejrzenia katalogow nas tronie, otrzymałem komunikat informujacy ze jestem botem. Git git

Tak czy siak chyba dziala...

Połączony z 28 maj 2013 11:04:50:
Nie dziala... Zalacze ten skrypt na stale, poki co i odejde od tego szatanskiego dziela zwanego komputerem.
Edytowany przez Jacek5 dnia 28-05-2013 11:04
Asus RT-AC56U @1200,666 + Tomato 138 AIO
GPON 75/75
ASUS RT-N16 + Tomato 132 AIO
Multimedia 60Mb/3
 
Marco76
Linki z postu powyżej działają, za inne na tym forum znajdujące się w starszych postach i wątkach nie odpowiadam, mogą być nieaktualne.
Co do blokady typu "bot" moja strona ma pewne limity wywołań na sekundę, jak ktoś przesadzi to może się załapać na komunikat, który zwykle dotyka tylko roboty sieciowe i skanerów.

Nie mniej udało się znaleźć kolejny błąd w Tomato. Mianowicie przy wyborze kraju w WiFi - POLAND wszystko działa jak trzeba, pojawia się dodatkowy kanał 13 itepe, dane się zapisują i są widoczne w Overview. Ale jeżeli wybierze się jako kraj - JAPAN - to pomimo pojawienia się na liście kanałów 13 i 14 to dane się chyba nie zapisują (lub źle wyświetlają w Overview) - wybór kanału 13 i szerokości 40 MHz skutkuje po zapisie wyświetlaniem w Overview kanału nr 1 i szerokości 20 MHz.
[small]Pozdrawiam, Monter
Asus RT-N18 + FreshTomato 2019.3 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP + ILHM v2
HTPC Chieftec FLYER FI-02BC-U3 + GA-H61N-USB3 + i3-3225 + 4GB RAM + LibreELEC + Xbox DVD Remot
 
johnny86
Monter jeśli chodzi o aktualizację Mode Sunse v0.6 to potwierdzam, że działa dobrze.
 
rogalix
Czy ktoś może mi wyjaśnić co się dzieje z modułem input-core.ko (v109) mips2 .
Inne moduły do kamerki działają i się ładują a ten nie. Wydaje mi się że to już w poprzedniej wersji też było źle.

Cytat

insmod: can't insert '/opt/mod/input-core.ko': invalid module format
 
shibby
ten problem występuje od dłuższego czasu. Niestety nie miałem jeszcze czasu znaleźć winowajcy. Jakbyś dał radę znaleźć ostatni poprawnie działający firmware to będę wdzięczny.

btw uzywasz RT czy RT-N?
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
przemasisko
Na pewno na v107 RT-N moduł ładował się good i kamera działała.
 
kajserr
Witam, pozwole sobie zmienic emat skoro ten jest o problrmach Tomato.. Otoz uzywam wersji 107, przedtem mialem 104 i jak juzkiedys pisalem jest problem z internetem podczas zmiany ustawien w routerze. Po zapisaniu zmianna niektórych podstronach adres IP 'zeruje' sie (0.0.0.0) no i jak wiadomo odcina neta. Mam modem Siemensa speedstream i najlepsze jest to, ze gdy tak sie dzieje dioda od internetu swieci sie... Czy w nowej wersji jest cos takiego poprawione ? I powiem ze nie jest to tylko moj problem, bo kiedys czytalem i ktos z forumowiczow (bodajrze Arthas_PL czy jakos tak - nie pamietam nicku dokladnie..) mial taki sam problem.. Ostatnio kolega siedzac za moimi plecami stwierdzil ze mial kiedys tak samo...
__________________________________

Asus RT-N10U
 
papiex
Wersja Tomato: 1.28.0000 MIPSR2-109 K26 USB AIO-64K
Nazwa routera/Model: rt-n66u
Opis błędu/problemu: Po ustawieniu Ssh daemon / Remote Access / Remote port na 443 , nie mozna sie polaczyc zdalnie po ssh. Wczesniej (wersja 105) dzialalo. Inne niestandardowe porty dzialaja. Oczywiscie zadna inna usluga nie okupuje portu 443.
Obejście/Rozwiązanie tymczasowe: uzywanie innego portu... Ale akurat zalezy mi na 443.
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 67

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,593,155 unikalnych wizyt