29 Marca 2024 14:02:51
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· [Howto] Xpenology na...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [869]
· [MOD] Tomato64 (x... [28]
· [Howto] Xpenology... [15]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
44.221.87.114
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Asus
 Drukuj wątek
Reanimacja ASUS WL500Gp
obsy
W najlepszym przypadku zadziała.
W najgorszym spalisz układ, ruter, polecą porty w komputerze, nie zadziałają bezpieczniki u Ciebie i wyleci cały pion w bloku.

No co może się stać takiego strasznego... Podłącz. Albo go zrobiłeś dobrze albo nie.
Masz niepotrzebny ruter, uszkodzony czy nie - ch?tnie przygarn? go.
http://eko.one.pl - prawie wszystko o OpenWrt
http://openrouter.info
 
shibby
najlepszy przypadek wg obsego

Cytat

Masz niepotrzebny ruter, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.


hihi
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
bartolomeusz
hehe mi jest potrzebny ten router Pfft

podłączyłem i nic się nie dzieje... nie wiem jak sprawdzić czy to działa... ściągnąłem 2 programy: RS232 Hex Com Tool i RS-232 Monitor i na żadnym nic ciekawego się nie wyświetla...

Jak to mam sprawdzić ?

Nawet nie wiem czy ten com działa... mam starą myszkę podłączałem pod tego com-a i nie działała (w sumie na 3 innych kompach też, a myszka jest raczej dobra Wink )

Albo kabelki zostały pomieszane albo nie wiem jak się z tym połączyć...
Mogę pozamieniać kolejnością te kable tylko jak mieć pewność, że teraz jest już dobrze ?

Sorry za moje marudzenie
Edytowany przez bartolomeusz dnia 05-08-2009 15:06
 
obsy
jak _odlutujesz_ i złączysz razem linie tx/rx to to co wpisujesz ma się pojawić na ekranie. Normalnie nic nie, bo wysyłasz jedną linią, ale druga nie odbiera.

Możesz go wysłać do mnie, ale kosztowo Cię to zje :)
Masz niepotrzebny ruter, uszkodzony czy nie - ch?tnie przygarn? go.
http://eko.one.pl - prawie wszystko o OpenWrt
http://openrouter.info
 
bartolomeusz
haha :] nieśmiertelny pin9 ożywił router, więc nawet jeśli komuś "prawie działa' routerek polecam Wink

Dzięki za pomoc i cierpliwość Wink
 
obsy
Super, tylko ostrożnie, żebyś następnym razem nie spalił chipu.
Masz niepotrzebny ruter, uszkodzony czy nie - ch?tnie przygarn? go.
http://eko.one.pl - prawie wszystko o OpenWrt
http://openrouter.info
 
slavi77
Podpinam się pod temat.
Mam uwalonego WL-500GP v1 po wgraniu openwrt. Wczesniej smigał na tomato i było ok. Po wgraniu openwrt 8.09.1 luci po TFTP (programem ASUSA) zalogowałem się telnetem i zmieniłem hasło. Nie mogłem się jednak dostać do niego poprzez przeglądarkę. Po wyłączeniu i podłączeniu zasilania sprzęt niestety umarł. Nie można go już wprowadzić w diag mode, dioda power po włączeniu nie zapala się nawet na chwilę. Świecą przez chwilę tylko diody lan i wan a póżniej tylko dioda od aktywnego wejścia lan/wan oraz lekko tli się dioda air.
Nie mozna w żaden sposób się dostać do routera po adresie 192.168.1.1. Złącz szeregowych jeszcze nie wyprowadziłem, ale nie wiem czy w takim przypadku są szanse na komunikację po RS232.
Nie wiem co poszło nie tak przy flashowaniu. Zapomniałem co prawda przywrócić ustawień fabrycznych przed wgraniem openwrt, ale to chyba nie powinno zawiesić routera.
Czy pozostaje tylko wylutowanie i zaprogramowanie flasha na programatorze?
 
obsy
Może po prostu system sie wykłada zanim całość się uruchomi.

Masz tylko 3 metody:
1. Zrobić rs. Jak nie chce gadać:
2. Zrobić reset przez pin9 (openwrt.pl opisane). Jak nie chce gadać:
3. Zaprogramować flash.

Jtaga tam nie masz, więc nic innego nie zrobisz.
Masz niepotrzebny ruter, uszkodzony czy nie - ch?tnie przygarn? go.
http://eko.one.pl - prawie wszystko o OpenWrt
http://openrouter.info
 
slavi77
Reset 9 pinem robiłem wcześniej i nic się nie zmieniło.
Będę robił w takim razie RS.
Ma ktoś zgrany flash WL-500GP v1?

EDIT:
Router wstał dopiero po wylutowaniu i zaprogramowaniu flasha na programatorze.
Dzięki @obsy za wszystkie podpowiedzi.
Edytowany przez slavi77 dnia 25-09-2009 23:28
 
niro
Witam,

Potrzebuję pomocy.
Sprzęt Asus WL500GP. Soft - Tomato.
Flashowałem Asuska pod win7 przez tftp do Tomato 1.21. Niby poszło ok ale nie dało się połączyć przez przeglądarkę (192.168.1.1). Ping działał.
To potem pod xp przez restoration tool asusa wgralem wl500g-clear-nvram.trx potem wl500g-recover.trx i na koniec Tomato 1.23. Wszysko konczyło sie optymistycznie. Teraz nie tylko nie mogę się połączyć przez przeglądarkę ale i ping nie działa. Tryb diagnostyczny jest dostępny. Potrzebuję rady co dalej mogę z tym zrobić. Z góry dzięki.
==============================
n!ro
 
iroc
Wrzuć oryginalny soft, następnie wgraj ponownie tomato 1.25 ND wgrywając przypisz stałem ip itd na karcie, odczekaj kilka minut około 4-5. Następnie wyłącz router, skasuj z karty stałe ip itd. Powinno wszystko działać.
Edytowany przez iroc dnia 21-09-2009 16:01
Proud winner of NETGEAR WNR3500L
tomato,ddwrt,gargoyle
 
niro
Dzięki za pomoc. Kluczem okazało się zainstalowanie oryginalnego softu i dopiero upgrade do Tomato. Pozdrawiam.
==============================
n!ro
 
xentro
Mi niestety Reset 9 pinem nie pomógł.
Ma ktoś zgrany flash WL-500GP v1, spróbuje zaprogramować kość..
 
radko
Gdzie w Warszawie za rozsądne pieniądze zaprogramuje flasha, pin9 nie działa podobnie jak u kolegi.
 
Tablak
Witam... mam typowy problem z dość nietypowymi objawami Smile

Mój ruter to Asus Wl500gP v2. Firmware ddwrt -2.4.

Swego czasu jak wyłączyli prąd nie mogłem się z nim połączyć, ale włączyłem, wyłączałem i ruszyło. Kolejnym razem "właczanie/wyłaczanie" musiało trwać nieco dłużej... a wczoraj po kolejnym odłączeniu od prądu juz siadł na amen... i walcze z nim do teraz. Wypróbowałem juzwoele magicznych sposobów wyczytanych na forum ddwrt.

Robiłem wszystkie możliwe resety jakie tylko znalazłem w tym temacie: 30/30/30, z ez setupem i nawet ten z liczeniem od tysiąca WinkR30;. nic nie pomaga. W końcu nawet zwarłem pin9 z masą zero reakcji na ten manewr.

A teraz może dokładnie co się dzieje:
Kiedy włączam ruter po kilku minutach bez zasilania świecą się wszystkie ledy z wyjątkiem zasilania. Nie można do niego wtedy dotrzeć żadnym sposobem. Ale co ciekawe po kilku chwilach gasną i zapala się led z zasilaniem, na chwile potem znowu wszystkie się świecą z wyjątkiem zasilania. Zaraz znowu gasną i historia się powtarza... z tym ze coraz szybciej aż ruter się... ustabilizuje i pali się tylko led napięcia - trwa to około 5 minut. (wtyczki inne wyłączone). Jeśli teraz bardzo ostrożnie podłącze mój komp do Lan1 jest spora szansa, że uda mi się do niego dotrzeć - raz nawet udało mi się podłączyć WAN i wyszedłem na świat - ale podłączyłem resztę komputerów i freeeze :/

Wczoraj udało mi się jakimś cudem zaktualizować oprogramowanie fabryczne - wszystko grało! Jednak ten soft do moich celów jest daleko za słaby więc zmontowałem znowu ddwrt 2.4 (wcześniej miałem 2.3)... i wtedy problemy znowu się pojawiły.

Może to wtyczka zasilania? A moze zasilacz? Kiedy uda mi się coś podłączyć tak że coś działa a ruszę ruterem albo wtyczką to siada...

Pomoze m kto, bo ja juz po 2 dniach składam broń i staram się przyzwyczajać do mysli że trzeba będzie kupić nowy Angry

Edit: Ok, sprawa nieaktualna kupiłem dzisiaj RT-N16, wrzuciłem tomato wedle instrukcji i już nie jestem w potrzebie Wink
Edytowany przez Tablak dnia 22-10-2010 17:39
 
elektro_man
Panowie przepraszam że odświeżam wątek ale mam problem z Asusem WL-520GU. Urządzenie po awarii zasilacza. Zasilacz już naprawiłem ale router nadal martwy. Dla pewności zapodaje mu zasilanie z zasilacza ATX kompa, oczywiście 5V. Świecą wszystkie diodki LAN1...LAN4 oraz WAN. Bez znaczenia czy podłącze do kabel sieciowy czy nie. Pozostałe ledy milczą. Żaden program Asusa (Firmware Restoration/Device Discovery) nie widzi routera bo ten nie wchodzi w tryb diagnostyczny. Konsola po RS'ie milczy. Akcja Pin9 nie działa. Można jeszcze coś zrobić czy już tylko programator pamięci?
 
hepilord
Na mojego Asusa chyba także przyszedł koniec. Świecą się diody lan i wan, router nie wstaje widać jeszcze lekko zapalona diodę wifi i tak wisi cały czas. Kombinować czy dać sobie luz?
TP-Link WR1043ND, Asus WL-500GP, Netgear-WNR3500L
 
hepilord

Cytat

maxikaaz napisał(a):

@hepilord - arteq pisał coś o WL500gP za 120PLN, więc pokalkuluj, ile (i czy) warto zainwestować w reanimację.
Nie napisałeś, po jakim wydarzeniu tak się stało.
Mój zachowywał się tak samo - przy czym jeszcze żarł kosmicznie prąd, słabsze zasilacze wyłączały się, na mocniejszych piekł się kontroler od LAN, który był uszkodzony. Sam układ kosztował mnie w okolicach 40PLN, do tego własna robota.
Oceń i podejmij decyzję.


Stało się tak podczas normalnej pracy, pobierał torenta na tomato. Właśnie rozebrałem zasilacz i widzę, że jeden kondensator jest spuchnięty, może tutaj jest przyczyna. Asus zaraz po podłączeniu zasilacza zapala wszystkie diody w switchu tzn wan i lany.
TP-Link WR1043ND, Asus WL-500GP, Netgear-WNR3500L
 
kropelkarosy
Mój laptop Asus był super do momentu zalania go przez Colę. Niestety nie udało się go uratować. Wszystko padło. Polecam stronę na pociechę http://sites.google.com/site/457news

Smile
 
hepilord
Wcześniej pisałem o uwalonym zasilaczu w moim asusie wl 500gp. Planowałem zakup jakiegoś nowego sprzętu a ten sprezentowałem kumplowi żeby sobie dobrał jakiś zasilacz, niestety podłączył on zasilacz 12v i z opisu wiem, że coś zaiskrzyło się w okolicy gniazda zasilania. Pytanie, czy router jest jeszcze do uratowania czy już sobie darować?
TP-Link WR1043ND, Asus WL-500GP, Netgear-WNR3500L
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 8

· Użytkowników online: 1
shibby

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

tamtosiamto
19-03-2024 14:17
@Adooni 'Guest network on AiMesh - Router only'

70,443,009 unikalnych wizyt