20 Maja 2024 04:48:44
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· [MOD] FreshTomato-MI...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Firewall nie zawsze ...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [870]
· [MOD] FreshTomato... [405]
· [MOD] Tomato64 (x... [35]
· [Howto] Xpenology... [30]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.149.29.189
Zobacz wątek
 Drukuj wątek
[Howto] Xpenology na baremetal lub Proxmox
piecornik
I maszyna - baremetal (nie pamiętam modelu) na DSM6.x -> VM w proxmox (ds918+); podpinałem jako passthru i jako wirtualny dysk, w obu przypadkach nie odczytało dysku.
II maszyna VM w proxmox (ds918+) -> VM w proxmox (ds918+; kopia), dysk jako wirtualny w proxmoxie; xpenology wykrywa pulę ale nie może jej uruchomić online.
Aktualnie dysk podpięty jako passthru (komendą qm set [nr VM] -sata2 /dev/disk/by-id/[dysk] )
Gdzieś tam w miedzy czasie w ramach jednej maszyny przepiąłem dysk z usb (passthru) na sata (passthru) i też nie wstało. Logika podpowiada, ze problem jest w samym xpenology.
 
shibby
znajdę chwilkę to postawię sobie na boku xpenology najpierw w baremetal a później dyski przepnę pod proxmoxa i dam znać jaki będzie rezultat. Bo na moje to powinno działać, jeżeli się to poprawnie ustawi.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
d00d3k
A po instalacji potraficie stworzyć konto i korzystać z takich usług jak synchronizacja zdjęć itp? Próbuje stworzyć konto ale pokazuje mi od razu że nie można zarejestrować, a potem rejestruje login, a jak próbuję podpiąć to pokazuje, że konto nie należy do danego serial. Jak to ogarnąć ?
 
mosfit

Cytat

pokazuje mi od razu że nie można zarejestrować


Parka serial i mac karty musi być autentyczna , inaczej się nie zarejestrujesz
Router- Ubiquiti USG-Pro-4 (FTTH)
Lan- Ubiquiti Switch US-8-150W , GS724Tv4 ProSafe
Wifi- 2x UAP-AC-Pro + 2x Ap OpenWrt 23.05 802.11r
Nas- DS918+ DS823+
 
d00d3k

mosfit napisał:

Cytat

pokazuje mi od razu że nie można zarejestrować


Parka serial i mac karty musi być autentyczna , inaczej się nie zarejestrujesz


A jest jakaś alternatywa by można było synchronizacje zrobić wszystkich urządzeń ?
Coś szukam by zdjęcia synchronizacje zrobić z telefonu na serwer nas i na każde urządzenie

Scalony z 06 maja 2024 11:52:50:
NextCloud albo OwnCloud pod proxmox w sumie powinno dać radę, a resztę pozostawić sobie jako jakiś serwer Jellyfin (baza filmów seriali)
A xpenology jako serwer nas samba, torrenty itd. Tak rozmyślam, że takie specyfikacje bedą ok, ale teraz rozmyślam nad taką bazą i 16gb ramu to może być mało ;(

Scalony z 06 maja 2024 11:54:18:
aktualnie mam:
Tomato
Windows

A do tego bym dorzucił:
Jellyfin
NextCloud/Owncloud
Xpenology
Linux jakiś do testowania / nauki komend
Edytowany przez d00d3k dnia 06-05-2024 11:54
 
jimmy
Jeśli się nie mylę to synchronizacja zdjęć (zakładam, że chodzi o Synology Photos albo Synology Drive) nie wymaga tworzenia i używania konta na Synology. Chyba, że chcesz użyć funkcji QuickConnect ale zamiast niej można (i często lepiej) jest użyć serwera VPN na Synology lub po prostu w sieci lokalnej.
Wtedy na urządzeniach instalujemy apki Synology Photos albo Drive + ew. apki do VPNa.

Jellyfin/Plex i NC/OC można zainstalować jako dockery w ramach Synology Container Manager.
Zresztą NC/OC też raczej nie będziesz wystawiał na zewnątrz tylko łączył się VPNem.
Plex można podpiąć pod reverse proxy w synology i spiąć wszystko jednym certyfikatem Let's Encrypt. NC/OC ew. też jak ktoś musi. Nie wiem jak jest z uzyskaniem własnej poddomeny od Synology jeśli nie ma się aktywowanego ich konta. Ja mam to postawione na ich urządzeniu a xpenology/VirtualDSM używałem tylko do testów.

Konta synology wymagają na pewno dla użycia Active Backup i niektórych pakietów bibliotek np. do kodeków video (Advanced Media Extension).
 
karton
Cześć
Mam pytanie, zainstalowałem u siebie Xpenology (Proxmox) tak jak z instrukcji od shibby i wszystko jest OK, ale dyski (2szt hdd, dodane jako sata przez passthru) non stop pracują, nie działa hibernacja a jest włączona z poziomu Xpenology
Czy żeby to działało to w Proxmox też trzeba coś dodatkowo ustawić?
 
shibby
mimo passtrough dyski w Synology widoczne są jako QEMU HARDDISK i pewnie dlatego pewne funkcjonalności nie są dostępne. Ja tego problemu u siebie nie doświadczyłem bo mam same SSD.

Z tego co czytam musisz standby włączyć z poziomu proxmoxa (jakiś skrypcik startowy sobie napisać albo nawet do crona dodać by np co godzinę sprawdzał status i w razie potrzeby wywoływał komendę.

https://forum.proxmox.com/threads/can-i-spin-down-disks-since-im-not-using-them.130412/
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Adooni
zobacz czy to zadziala - raz dziennie bedzie dyski sprawdzal

zfs set relatime=on <pool>

Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
evangelion69
Czy już xpenology radzi sobie z dobrym montowaniem dysków? Ze 2 lata temu jak próbowałem w proxmoxie robić passtrough 6 dysków do xpenology to połowy nie widział lub dopisywał w zupełnie nie logiczny sposób.
Mikrotiki
 
shibby
@evangelion69 jak widać na screenie z mojego pierwszego postu w tym temacie, radzi sobie bardzo dobrze. Ale...

Ja podpinam dyski przez passtrough jako SATAx a tych można podpiąć 6 (od sata0 do sata5). Z czego jako sata0 musi być podpięty obraz z redpill. Zatem zostaje ci 5 adapterów na dyski. Nie wiem jak Xpenology sobie poradzi gdyby mu podpiąć dyski jako scsi.

Tak naprawdę, to przy 6ciu dyskach to bym ci proponował użyć karty HBA np Perc H310 w trybie IT mode i wtedy cały PCIe Device przekazujesz do wirtualki i ona widzi fizycznie te dyski (passtrough nie przekazuje fizycznych dysków tylko emulowane na QEMU driverze) . Taki H310 w IT mode naprawdę dobrze chodzi i jest bardzo polecany przy Xpenology.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 10

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

72,129,862 unikalnych wizyt