28 Marca 2024 17:10:50
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [869]
· [MOD] Tomato64 (x... [27]
· [Howto] Xpenology... [14]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
54.160.243.44
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Asus
 Drukuj wątek
AiMESH Asusa.
Adooni
w AiMesh chodzi o to aby na tym samym SSID cały dom pracował i cięzko sobie wyobrazić aby to działało miedzy róznymi standardami. Asusowi nawet nie zalezy aby cos takiego robic gdyz router jako wazniejsza rzecz od smartphone powinno sie wymienic nie rzadziej niz smartphone Smile

szczerze to wi-fi6 malo daje juz wchdozi 6E standard a prace trrwaja juz nad 7. Ja bym zstal na 2.4 jakby nie 30+ sieci w eterze w bloku. po kiego mi predkosc po wifi 5-10Gbit jak wyjscie na swiat malo kto ma nawet 1Gbit.
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
n-owicjusz
Jeśli 6E ma działać jak w AiMech AX 6100 to dziękuje(ax zblokowany na1.2G,lub pracuje jako wifi5).
Wcześniej ac66u dawał sobie rade z 5-8 odbiornikami ,jednak zagęszczenie(okolo10) spowodowało wymianę sprzętu.
Dobrym rozwiązaniem było by wybór wifi rozgłaszanego przez ruter.

Jak postawiłem ax92u jako ruter(też 3 zakresowy i nie ważne czy na wifi czy po kablu,lub razem), a gt5300 satelita to procek i pamięć zapchana na ful 95-98% i problemy z zalogowaniem się do rutera nie powiem o lagach i innych pierdołach.
Boli to ze Asus olewa kwestie VLAN i nie można separować sieci.Np. wideodomofon i kamery powinny być odseparowane i zaszyfrowane przez VPN.
A jak wiadomo na GT ac5300 brak alternatywy zostaje asuswrt jednak co do sygnału u mnie nic go nie pobije.

A co do okna na świat do domowych potrzeb wystarczy z dużym zapasem 300MB/s, jednak przy 1G znacznie mniejsze opóźnienia(27-42 na 300 teraz 15-28). Siostrzeniec jak przyjedzie to okupuje PS przez 2-3 godziny aż go pogonie bo to nie zdrowo.

A im większe prędkości w sieci tym lepiej, bo nie trzeba kłaść tyle kabli i dożo rzeczy można przesłać przez wifi (zapis z kamer czy wideofonu a to nie są male plik)
 
Boczek
Cześć,

Mam RT-AX56U i wrażenie, że te dwie antenki słabo sobie radzą. Dwa piętra niżej brak zasięgu (5Mhz i 2,4Mhz). Stary RT-N18U radził sobie lepiej. Myślę więc o
1) Wymianie RT-AX56U na RT-AX58U (4-ry antenki)
2) Dokupieniu RT-AX55 i skonfigurowaniu AiMesh

Dodam, że ilość procesorów nie jest dla mnie ważna. Router i tak będą pracować w AP mode.
Słyszałem jednak, że AiMesh ma jakieś problemy i Asus sobie z nimi nie radzi. Wiecie coś więcej?
EdgeRouter X: EdgeOS
RT-AX56U: AsusWRT
EA6900: tbd
EA6350: tbd
 
tamtosiamto
wg mnie dwa pietra nizej nie ma prawa dobrze dzialac, nawet jak bedzie drewniany strop-sam mam ac88u i dosc slaby zasieg pietro nizej( o dziwo stary ac66u mial troche lepszy zasieg Wink. Aimesh u jednych dziala dobrze, u innych niekoniecznie. Najlepiej podobno jest spiac rutery kablem. U mnie na aimesh wifi dobrze dziala glowny i jeden z nodow, drugi node zrywa co jakis czas, ciul wie czemu. Kup w necie ruter, bedziesz mial 2 tyg na test i ew odeslanie rutera.
nic nie mam
 
koparka
Podepnę się pod temat bo mam zlbiżone pytanie.
Chce stworzyć sięc mesh o paramaterach ax przy pomocy dwoch routerów. Wybrałem Asusa RT-AX55 jako że cena w okolicach 300zł i ma wszystko co potrzebuje. Routery będą podłączone kablami bo mam taką możliwość. Oba routery będą mieć urządzenia podpięte na skrętce jak i sporą ilość urządzeń po wifi.
Czy jest jakiś lepszy wybór w tej kasie niż ten asus ? Jeden router musi posiadać min 4 wejscia ethernetowe, w drugim wystarczą 3.
 
Adooni
cieżko powiedziec jak bedziesz mail szczescie to Asus Aimesh bedzie dzialal u Ciebie super jak nie bedziesz psy wieszal - Asus od poczatku jakos kupeje z supportem tego. ale ja bym nie bral 2x AX55 - jako node 1 to OK ale jako Aimesh router to polecam AX86U (ale wiadomo to inna polka cenowa) ale proponuje min AX56U gdyz dostaniesz obsluge RMerlina,mozliwość podalczenia czegos pod USB a jak zależy na epszy wi-fi to AX58U.

poczytaj sobie tez o tp-link Omada no gdyż UniFi to już dużo drożej będzie.
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 37

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

tamtosiamto
19-03-2024 14:17
@Adooni 'Guest network on AiMesh - Router only'

Adooni
18-03-2024 19:20
Asus napisał coś takiego Note: Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node. Only one set is available for each band.

70,423,022 unikalnych wizyt