05 Maja 2024 09:04:17
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [22]
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.139.72.78
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Asus
 Drukuj wątek
WL-500gP padł
jachu

Cytat

Tom0000 napisał/a:

Cytat

Victor napisał/a:
Akcja Pin9 nie skutkuje. Po zwarciu nóżki 9 z masą i podłączeniu zasilania nie zapala się dioda power. Macie jakieś sugestie co można jeszcze zrobić?


Ci co pisza te poradniki na wiki to maja fragmentaryczna wiedze. Np. instalacja NFS albo Samby. Amatorszczyzna ! To nawet wyglada , ze ten co ten opis napisal to owszem zainstalowal , ale nie uruchomil.
Po prostu rece opadaja.


Tomm000 proponuje opanowac troche swoje zapedy. Jesli uwazasz ze na Wiki jest cos nie tak to dolacz sie i popraw. Skoro jestes wielkim "asem" to podziel sie wiedza z innym. Wracajac do 9-go pinu musze Cie zmartwic ale u mnie takze zadzialal.
Wlasnie masz racje rece opadaja czytajac Twoje texty ...
pozdrawiam
Jachu
Netgear WNR3500L v2 - Tomato
APU - OPNSense,PFSense
FeeNAS
Netgear R7000 - Tomato Smile
 
mafi
Proponuje sie opanowac bo ja takze po tym trefnym tutorialu na wiki moglbym wyrazic swoja dosadna opinie .. a na spokojnie, jesli juz ktos sie za to bierze to apeluje chociaz o podwojne sprawdzanie w poradnikach wpisow do nvramu gdyz moga totalnie uszkodzic router. Oczywiscie swietnie ze jest tutorial do OpenWRT po polsku (chwala autorom ze im sie chcialo) ale jestem ciekaw ile osob reanimowalo/je teraz routery przez ta pomylke.
Na szczescie w moim przypadku wszystko dobrze sie skonczylo i mam nadzieje ze i tak bedzie w przypadku autora watku.
 
arteq
@mafi - poprawilem juz ten błąd.

@Tom0000 - wiki powstalo aby zebrać w jedno miejsce duża ilośc wiedzy na temat OpenWrt. Staramy sie opisywac to w sposób prosty, jednak OpenWrt WYMAGA chociazby podstaw Linuxa. Jezeli ich nie posiadasz, to niewiem czemu zabierasz sie na OpenWrt, w takim wypadku pozostaje ci soft oficjalny.
Co do "pinu9" to reanimacja opisana na wiki działa. Sprawdzil to SlyT oraz ja osobiscie 2 razy. Wiec nie pier...tutaj taki frazesów. Model Deluxe nie jest taki sam jak Premium, porównaj sobie kości pamieci(ja juz to zrobilem i wiem ze sa inne, a wiec inne piny). Jezeli cos Ci sie nie podoba na wiki. Zapraszam, zarejestruj się i popraw.
Wiekszosc rzeczy jakie ja tam opisuje najpierw sprawdzam sie u siebie, tak wiec dzialaja w 100% jeżeli wykonuje sie krok po kroku. Pozatym nie jest sie wstanie uniknac tzn przypadków szczególnych...
Edytowany przez arteq dnia 27-02-2007 22:34
Pozdrawiam, Artur
http://digi-led.pl Elementy elektroniczne | urz?dzenia sieciowe | us?ugi informatyczne
http://openwrt.pl - Polskie Centrum OpenWrt
o p e n (your) r o u t e r . p l
 
Victor
Powiedzcie tylko czy RS pomoże, jeżeli PIN9 nie działa?
 
mafi
Obstawiam ze nie pomoze ale +tylko+ tak mi sie wydaje. Jesli zrobiles dokladnie ten sam blad co ja i ustawiles niepoprawny format pamieci to w moim przypadku pin9 zadzialal - u Ciebie tez powinien. Jesli przy starcie nie pali sie dioda power (a nawet nie miga) to router jest martwy i z RS nic ciekawego sie nie dowiesz. Mozliwe ze niechcacy zwarles sasiedni pin (sam mialem problemy zeby zrobic to poprawnie) i to go uszkodzilo.
Niestety ustawienia pamieci i procesora so krytyczne - wiele osob trwale uszkodzilo ten router probujac go przetaktowac (a wlasciwie wycisnac z niego 300mhz ze specyfikacji) i juz nic nie pomoglo.

Polecam poprobowac jeszcze z pinem 9 - jak nie pojdzie to mozna zrobic RS szczegolnie ze konwerter nie kosztuje duzo.
Edytowany przez mafi dnia 27-02-2007 23:01
 
aro_w

Cytat

ArteQ napisał/a:Wiec nie pier...tutaj taki frazesów.


Jak na Administratora to troche brak opanowania widac Smile

I samokrytyki Smile
Best Regards aro_w
 
SlyT

Cytat

aro_w napisał/a:

Cytat

ArteQ napisał/a:Wiec nie pier...tutaj taki frazesów.


Jak na Administratora to troche brak opanowania widac Smile

I samokrytyki Smile


Przyganial kociol garnkowi.
Linksys E2000 Tomato 1.28 shibby's compilation
Linksys EA6700 FreshTomato
 
aro_w

Cytat

SlyT napisał/a:

Cytat

aro_w napisał/a:

Cytat

ArteQ napisał/a:Wiec nie pier...tutaj taki frazesów.


Jak na Administratora to troche brak opanowania widac Smile

I samokrytyki Smile


Przyganial kociol garnkowi.


Kolego nie wiem do czego pijesz w mojej odpowiedzi Smile
Edytowany przez aro_w dnia 28-02-2007 12:41
Best Regards aro_w
 
Victor

Cytat

mafi napisał/a:
Obstawiam ze nie pomoze ale +tylko+ tak mi sie wydaje. Jesli zrobiles dokladnie ten sam blad co ja i ustawiles niepoprawny format pamieci to w moim przypadku pin9 zadzialal - u Ciebie tez powinien. Jesli przy starcie nie pali sie dioda power (a nawet nie miga) to router jest martwy i z RS nic ciekawego sie nie dowiesz. Mozliwe ze niechcacy zwarles sasiedni pin (sam mialem problemy zeby zrobic to poprawnie) i to go uszkodzilo.
Niestety ustawienia pamieci i procesora so krytyczne - wiele osob trwale uszkodzilo ten router probujac go przetaktowac (a wlasciwie wycisnac z niego 300mhz ze specyfikacji) i juz nic nie pomoglo.

Polecam poprobowac jeszcze z pinem 9 - jak nie pojdzie to mozna zrobic RS szczegolnie ze konwerter nie kosztuje duzo.


A co reszta fachowców sądzi i tak zrobie RS, ale chciałbym mieć chociaż nadzieje. Niestety dioda power nawet nie drgnie.
 
SlyT
Moim zdaniem RS232 nic tu nie da ...
Linksys E2000 Tomato 1.28 shibby's compilation
Linksys EA6700 FreshTomato
 
Tom0000
Z cala pewnoscia przejscie instalacji openwrt pozwala nauczyc sie co nieco w temacie linuxa.

Przegladajac to forum przyzwyczailem sie , ze administratow nie stroni od dosadnych sformulowan, czyli nie bedzie pewnie przeciwny jesli inni tez je beda uzywali.

Glupota jest wykonywanie pewnych operacji bez zrozumienia. Np. wpisywanie czegos do nvramu. Przyznaje ze sie na to zlapalem (ale nie ja jeden w tym watku jak widze). Powinno sie najpierw zrozumiec co dana zmiana robi i dopiero ja uzyc.
Jak jednak nawac tworzenia opisu , w ktorym proponuje sie wykonanie czynnosci , ktore napewno zalatwia ruter , bez sprawdzenia i zrozumienia co dana zmiana spowoduje na obu ruterach dla jakich opis jest zatytulowany?


A teraz podejmuje rekawice rzucona przez administratora.

Wytlumacz mi profanowi , jak sie ma znajomosc zmiennej nvram definiujacej rodzaj pamieci ddr/sdram do cytat: "OpenWrt WYMAGA chociazby podstaw Linuxa. Jezeli ich nie posiadasz, to niewiem czemu zabierasz sie na OpenWrt" ? Co to ma wspolnego z linuxem?



Asus 500gx
 
tomek3232
I w końcu jak Victor wyszła sprawa z routerem czy dało się go odratować ??
Czy dorobienie rs232 pomoże ? bo sam nie wiem czy się bawić w tą zabawę (bo właśnie koledze padł ten router i nie wiem czy watro się zabierać za to)
 
arteq
WG mnie rs232 duzo pomoze. Wchodzisz do bootloadera skrótem CTRL_C lub ESC i resetujesz nvram

nvram erase
nvram commit

Rebotujesz i powinno smigac, ewentuanie spisujesz w bootloader poprawne wartosci nvram dajesz commit i reboot.

Pozdrawiam, Artur
http://digi-led.pl Elementy elektroniczne | urz?dzenia sieciowe | us?ugi informatyczne
http://openwrt.pl - Polskie Centrum OpenWrt
o p e n (your) r o u t e r . p l
 
mir3xk

Cytat

Victor napisał/a:
Akcja Pin9 nie skutkuje. Po zwarciu nóżki 9 z masą i podłączeniu zasilania nie zapala się dioda power. Macie jakieś sugestie co można jeszcze zrobić?


Hmm, ja juz nie pamietam czy u mnie ten power sie zapalił, wiem że po akcji odpowiedział na pinga, a co za tym idzie byłem w domu...
--
Asus WL500gP
jabber: mir3xk@gmail.com
gg: 476380
 
tomek3232
W moim przypadku nie świeci dioda power nawet jak włączony jest router do zasilania) a diody od switcha zapalają się jak podłączę do nich kabel sieciowy więc jak sądzicie czy router może być do odratowania ??
wiem ze nie możecie dać jednoznacznej odpowiedzi ale może wiecie jakie może to być uszkodzenie ??
 
tomek3232
a czy ktoś mógł by mi dokładnie opisać metodę ratowania za pomocą rs 232
Bardzo bym był wdzięczny za jakiś link najlepiej w PL
 
niegowic
najpierw wyprowadz port RS232 potem poprzez terminal musisz sie polaczyc..otwierasz Hyper terminal i tworzysz nowe polaczenie.. wybierasz port com do ktorego masz podlaczony kabel od asusa i klikasz na przywroc domyslne w oknie konfiguracyjnym mozesz zmienic predkosc na 115200 reszta wartosci po wybraniu przywoc domyslne powinna byc ok i dalej zalezy co ty tam miales wgrane orginalny soft czy OpenWrt?
 
Tom0000
Przestrzegam przed korzystaniem z porad na openwrt.pl artykul http://artekw.suwalki.kom.pl/wiki/doku.php?id=openwrt%3Ainstalacja

cytat:

Logujemy się ponownie na router i wprowadzamy wartości nvram w celu zwiększenia pamięci RAM z 16MB do 32 MB oraz poprawnej konfiguracji interfejsów routera dla WL-500g Premium:


$ nvram set sdram_init=0x0009
$ nvram set sdram_ncdl=0
$ nvram set vlan1ports="0 5"
$ nvram set wan_ifname=vlan1
$ nvram set lan_ifnames="vlan0 eth2"
$ nvram set lan_ifname=br0
$ nvram commit && reboot

lub tylko zwiększenia pamięci dla WL-500g Delux


$ nvram set sdram_init=0x0009
$ nvram set sdram_ncdl=0
$ nvram commit
$ reboot



Najciekawsze, ze byl moment ze bylo tu dobrze to opisane. Najwyrazniej , ktos za cel postawil sobie wyeliminowanie deluxow z rynku. Przykre to i zarazem smutne.
Naprawde lepiej byloby , aby ta strona nie istniala, niz radzila jak niszczyc swoje rutery.
Edytowany przez Tom0000 dnia 12-03-2007 09:41
Asus 500gx
 
jachu

Cytat

Tom0000 napisał/a:
Przestrzegam przed korzystaniem z porad na openwrt.pl artykul http://artekw.suwalki.kom.pl/wiki/doku.php?id=openwrt%3Ainstalacja

cytat:

Logujemy się ponownie na router i wprowadzamy wartości nvram w celu zwiększenia pamięci RAM z 16MB do 32 MB oraz poprawnej konfiguracji interfejsów routera dla WL-500g Premium:


$ nvram set sdram_init=0x0009
$ nvram set sdram_ncdl=0
$ nvram set vlan1ports="0 5"
$ nvram set wan_ifname=vlan1
$ nvram set lan_ifnames="vlan0 eth2"
$ nvram set lan_ifname=br0
$ nvram commit && reboot

lub tylko zwiększenia pamięci dla WL-500g Delux


$ nvram set sdram_init=0x0009
$ nvram set sdram_ncdl=0
$ nvram commit
$ reboot



Najciekawsze, ze byl moment ze bylo tu dobrze to opisane. Najwyrazniej , ktos za cel postawil sobie wyeliminowanie deluxow z rynku. Przykre to i zarazem smutne.
Naprawde lepiej byloby , aby ta strona nie istniala, niz radzila jak niszczyc swoje rutery.


Twoje teorie spisku sa coraz bardziej zenujace. Skoro twierdzisz ze jest cos zle to uzyj swojej "wiedzy" i popraw na wartosci prawidlowe, albo proponuje CI napisz wlasne "super" wiki dla asusa i udostepnij w internecie. Bedziesz slawny i moze nawet ktos Ciebie doceni.
pozdrawiam
Jachu
Netgear WNR3500L v2 - Tomato
APU - OPNSense,PFSense
FeeNAS
Netgear R7000 - Tomato Smile
 
SlyT
@Tom000
no to teraz chlopie sie wyglupiles i stracilem do Ciebie resztki szacunku.

Napisz jakimi to szlachetnymi pobudkami sie kierowales piszac tego posta ? Naprawde nie lepiej byloby gdybys korzystajac ze swoich doswiadczen poprawil ten wpisy na Wiki (na ktorych rzeczywiscie sa bledy) ?

A moze masz ukryte zale ze Wiki o OpenWrt nie powstalo na Jedynie Slusznym Forum o Jedynie Slusznym Tunerze Sat ?

Jesli naprawde twoja obecnosc na tym forum ma sie ograniczyc tylko do takich wypowiedzi to daruj sobie - szkoda twojego czasu i naszych nerwow.
Linksys E2000 Tomato 1.28 shibby's compilation
Linksys EA6700 FreshTomato
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 22

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,580,093 unikalnych wizyt