27 Kwietnia 2024 09:51:26
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.14.253.221
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
[MOD] FreshTomato-ARM - wątek deweloperski
bigl
Mogę opisać tylko to, co obecnie działa czyli 2020.2, gdzie część "DHCP / DNS Client (WAN)" ma tylko 2 opcje: pole tekstowe "DHCPC Options" (u mnie puste) oraz opcję "Reduce packet size" u mnie włączoną. Przy próbach z nowszymi FW nic nie zmieniałem w tym miejscu (oraz oczywiście instalowałem FW z czyszczeniem NVRAM) więc miałem tu wartości domyślne.
Testy robię z kartą z Play, modem mam E3372s w wersji non-hilink.
Co do samego watchdoga to rozumiem naprawę ale jeśli problemem jest DNS czyli translacja z targetów typu google.com na adres IP i na tym wszystko się wykłada to raczej metoda działania watchdoga ma mniejsze znaczenie, realnie nigdy nie dochodzi do tego momentu.
Dzięki za sugestię włączenia "Intercept DNS port", zrobię to przy kolejnych testach (jak pisałem poprzednio żeby zrobić wgranie nowego FW z czyszczeniem NVRAM muszę być fizycznie przy routerze a do tego mam okazję co 2-3 miesiące).

bigl załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.

Router: Netgear R7000 + FreshTomato (latest)
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite
NAS: AsRock BeeBox Fanless + Ubuntu 20.04 Server + WD My Book Essential 8TB
Players: Odroid N2+ with Coreelec / Android TV (Nokia Streaming Box 8010)
 
pedro

bigl napisał:

Mogę opisać tylko to, co obecnie działa czyli 2020.2, gdzie część "DHCP / DNS Client (WAN)" ma tylko 2 opcje: pole tekstowe "DHCPC Options" (u mnie puste) oraz opcję "Reduce packet size" u mnie włączoną.
/.../


Czyli nie używasz w ogóle dnscrypt-proxy/Stubby/DNSSEC?


Netowski 1Gb/1Gb
Huawei E3372s-153 non-hilink + 2x15dBi MIMO
FreshTomato: Asus RT-AC3200 + RT-N18U + RT-N66U + RT-N12
 
bigl
Nie używam tego w żaden sposób - w FW 2020.2 nawet nie ma tego.
Tak jak pisałem wcześniej w tym wątku (post 827, podaję bo widzę, że link do postu nie otwiera go) moja konfiguracja jest bardzo prosta - WAN na 4G/LTE oraz klient OpenVPN. Aaa, i jak pisałem wcześniej oprócz OpenVPN problem jest też z synchronizacją czasu po spięciu WAN. Ale z dokładnie takiego samego powodu głównego - problemu z DNS po spięciu WAN.


Router: Netgear R7000 + FreshTomato (latest)
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite
NAS: AsRock BeeBox Fanless + Ubuntu 20.04 Server + WD My Book Essential 8TB
Players: Odroid N2+ with Coreelec / Android TV (Nokia Streaming Box 8010)
 
dyfer
Cześć,
czy jest możliwość dodania w zakładce "OpenVPN Client Configuration" -> "Client 4" (dostępnych jest tylko 1-3) ?
np w konsoli
Czy to tylko działania po stronie deweloperów?


Router: RT Asus AC56U
 
pedro

dyfer napisał:

Cześć,
czy jest możliwość dodania w zakładce "OpenVPN Client Configuration" -> "Client 4" (dostępnych jest tylko 1-3) ?
np w konsoli
Czy to tylko działania po stronie deweloperów?


Nie ma takiej możliwości - zbyt mało nvram.
Jak ktoś chce mieć więcej klientów/serwerów, musi sobie to własnoręcznie oskryptować, z uwzględnieniem wielkości nvram - czyli klucze w /jffs itd.


Netowski 1Gb/1Gb
Huawei E3372s-153 non-hilink + 2x15dBi MIMO
FreshTomato: Asus RT-AC3200 + RT-N18U + RT-N66U + RT-N12
 
henrix343
Doslownie przed chwila skonfigurowalem VPNa i chcialem zapytac dokladnie o to samo!

Niektore routery maja wiecej nvram, to moze dla nich chociaz jakis dodatkowy klient - tak aby bylo z 5 - aby objac tym np cala rodzine? Zakladki moglyby byc nieaktywne, gdy oprogramowanie wykryje mala wartosc nvram.

EDIT:
Dodatkowo warto by bylo dodac jeszcze jednego klienta DDNS.

Czym sie rozni 2024.1 z 2024.01.14 od 2024.1 z 2024.02.12 ? Nie ma info o 2024.1 na glownej Smile Trzeba czyscic Nonvolatile RAM?

EDIT2:
Hmm dziwne nie odnajduje mi DDNS, pomimo ze ten jest aktywny i podaje dobre IP...

Tak cos jest nie teges z DDNS, raz ukazuje ze wszystkp jest sii, a nastepnie stwierdza "Invalid authentication" ktora na pewno jest poprawna.

Scalony z 25 lutego 2024 18:24:35:
Odnosnie - https://openlinksys.info/forum/viewthread.php?forum_id=22134&thread_id=22134#post_180422

@pedro
"Ponieważ dostęp do GUI może mieć właściciel routera a niekoniecznie nim zarządzający nie jest to dobry pomysł."

To nie jest tak, ze wlasciciel jest glownym zarzadzajacym z definicji - w koncu to on (rowniez) ponosi odpowiedzialnosc w swietle prawa (jezeli juz prawo do tego odnosimy). Nawet jak wlasciciel zleci zarzadzanie innej osobie, ale ma fizyczny dostep do urzadzenia (bo rozumiem, ze do tego sie odnosisz) to zarzadzajacy NIE jest sie w stanie przed tym zabezpieczyc (jezeli wlasciciel chce cos celowo popsuc na czym w 99,99% mu NIE zalezy). Juz pomijajac, ze w 98% wlasciciel to zarzadzajacy (zwlaszcza domowymi tomato).

Z drugiej strony to nie za bardzo rozumiem jakie ma mozliwosci namieszania (nie mowie o CELOWEJ manipulacji) przy dobrym zarzadzaniu zarzadzajacego (backup ustawien z timedate servera). I tak zawsze moze celowo nadpisac logi (zazwyczaj maly rozmiar zbiorczy i maksymalnie 1 dodatkowa rotacja). Mysle, ze opcja jest bardzo dobra, sam chetnie bym ja zobaczyl w tomato.

Dodatkowo, przydala by sie opcja podgladu rotacyjnych logow (ktorej nie widze). (gdzie one sa przechowywane?)

Tu nie chodzi o telnet na 233, tylko o prywatnosc logow w przypadku gdy np lamane jest prawo (oczywiscie jak napastnikowi zalezy wyciagnie czipa).

Bardzo chetnie zobaczyl bym tez opcje nadpisywania logow po jakims czasie np jednym dniu/tygodniu - tak aby powyzsze nie dalo rezultatow.

Opcja ddns - sprawdzalem na noip.com, freedns.afraid.org (token), changeip.com - pomimo, ze po ktorejs probie ukazuje "Update successful." za chwile przeskakuje na "Invalid authentication", pomimo ze moge sie polaczyc z routerem przez ddns... za to nie moge z vpn... "DNS resolve error".


Edytowany przez henrix343 dnia 25-02-2024 18:24
 
ktosiiik
Mam router Asus rt-ac88u i maly problem, po instalacji pomidora, jak tylko zmienię adresacje lan na inną niż 192.168.1.1 to wszystko sie zmienia i nie można nic zrobić ani zapisać zmian, np. w zakladce basic/network są same wany nie ma ustawien lan i ustawień wifi, niestety szkoda, że nie zrobiłem sreena

 
pedro
Szkoda że nie zrobiłeś Ctrl+F5...


Netowski 1Gb/1Gb
Huawei E3372s-153 non-hilink + 2x15dBi MIMO
FreshTomato: Asus RT-AC3200 + RT-N18U + RT-N66U + RT-N12
 
ktosiiik

pedro napisał:

Szkoda że nie zrobiłeś Ctrl+F5...


Wgram dzisiaj jeszcze raz i zrobię zrzuty, podpowiedz czy moze coś jeszcze będzie potrzebne.

Ale ze mnie amator Smile Frown
Ctrl+F5 zadziałało, dzięki będę jeszcze walczył z vpn nc+


Edytowany przez ktosiiik dnia 03-03-2024 12:00
 
overflow2
Jak sprawdzić z którego WANu korzysta dane urządzenie (dane IP)?


Asus RT-AC56U FT-AIO
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 10

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,399,987 unikalnych wizyt