23 Lutego 2020 01:34:55
Nawigacja
· Strona Główna
· Galeria
· Forum
· Linki

· Tomato by Shibby

· Wiki-OpenWrt
· Wiki-DD-WRT
· Emulatory sprzętu

Darowizna
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· karta wifi AC laptop
· [MOD] FreshTomato-MI...
· RT-N18U - ARM z jedn...
· Dylemat z NAS?
· [S] Asus RT-AC56U
· [S] Asus RT-AC56U
· [S] Karta PCIe 4x1Gb...
· Nokia G-240W-C - try...
· [S] Asus RT-AC56U
· [S] Asus RT-AC56U 10...
· Nordvpn
· Wireguard na FreshTo...
· Tomato na Wikipedii
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Netgear R6400 - tańs...
· Asus rt ac68u+Merlin...
· Router pod łącze 600...
· Szybko na tomato ten...
· 2 routery w jednej s...
· Jak flashować router...
Najciekawsze tematy
· RT-N18U - ARM z j... [300]
· [MOD] FreshTomato... [84]
· [MOD] FreshTomato... [34]
· Nordvpn [8]
· Dylemat z NAS? [3]
· karta wifi AC laptop [1]
· [S] Asus RT-AC56U [1]
· [S] Asus RT-AC56U [1]
· Tomato na Wikipedii [1]
· [S] Karta PCIe 4x... [0]
· Nokia G-240W-C - ... [0]
· [S] Asus RT-AC56U [0]
· [S] Asus RT-AC56U... [0]
· Wireguard na Fres... [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
38% [136 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
50% [181 głosów]

Atheros
Atheros
6% [21 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [2 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [4 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
3% [11 głosów]

Ogółem głosów: 359
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38

Archiwum ankiet
Reklama
Twoje IP
3.226.122.74
Reklama
Zobacz temat
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj temat
Jakie serwery adblockera polecacie
overflow2
Włączyłem z ciekawości wszystkie filtry i reklamy na YT są, mało tego na iphone nie ładuje się w ogóle zawartość FB - na głównej jakieś posty są, ale odwiedzenie dowolnego profilu to tylko puste ramki i ładowanie bez końca.
Asus RT-AC56U (freshtomato-ARM 2020.1 AIO) + FTTH Orange 300/50
TL-WR1043NDv1 (OpenWrt 19.07) - freeradius3
3x Asus RT-N10U, 2x Asus RT-N12_D1 (freshtomato-MIPS 2019.3 miniVPN / Max) --> NCP_MR@OpenVPN (ADSL, LTE, 3G, FTTH, FTTH)

qwerty321
tamtosiamto napisał(a):

mi blokowanie reklam na yt dialalo pare dni, teraz nie dziala i nie wiem czemu, liste mam taka jak jeden z kolegow podawal wyzej.

1. Czy wszystkie listy się zaczytały?
2. Ile jest hostów aktywowanych?
3. Czym przeglądasz YT?
4. Na telefonie ich własna appką może nie blokować, bo oni sobie to omijają. Uzywaj przeglądarki.
5. Własna appka może robić sobie tunel do googla i nic nie zablokujesz.
6. Jak na komputerze to czy intercept port 53 masz włączone?
7. Czy używasz Stubby z DNSSEC?
8. Czy ustawiłeś DNS na manual na localhosta?

Połączony z 15 stycznia 2020 17:43:13:
overflow2 napisał(a):

Włączyłem z ciekawości wszystkie filtry i reklamy na YT są, mało tego na iphone nie ładuje się w ogóle zawartość FB - na głównej jakieś posty są, ale odwiedzenie dowolnego profilu to tylko puste ramki i ładowanie bez końca.

1. Jeśli używasz ich własnej appki YT to może tak być.
2. Czy koniecznie musisz używać fejsbuka? Po co ci to? Używaj na komputerze jak już bardzo musisz. Albo na przeglądarce.
3. Ajfon słynie z robienia syfu jak mu zablokujesz spamersko-szpiegowskie hosty. Nie używaj tego sprzętu jak nie musisz.
Edytowane przez qwerty321 dnia 15-01-2020 17:46

overflow2
Kolego co Ci do tego, czego ja używam, a czego nie? Używam tego czego potrzebuję.

Równie dobrze mogę Ci odpisać "Dlaczego się udzielasz na tym forum, po co Ci to?"

Temat wątku akurat jest o adblocku, a nie o tym czego, kto i po co czegoś używa.
3x Asus RT-N10U, 2x Asus RT-N12_D1 (freshtomato-MIPS 2019.3 miniVPN / Max) --> NCP_MR@OpenVPN (ADSL, LTE, 3G, FTTH, FTTH)

qwerty321
Ale to bardzo istotne czy używasz dedykowanych apek czy nie. Przecież one sobie cały ruch tunelują. Nic nie zablokujesz żadnym adblockiem w takich wypadkach. A czy ajfon czy nie, nie wiem co jest do potrzebowania żeby używać akurat ajfona? Ajfon jest tak zrobiony żebyś nie miał żadnej kontroli nad własnym sprzętem i był niewolnikiem producenta.
Ajfonów używa się żeby podnieść sobie "prestiż", bo na pewno nie ze względu na funkcjonalność i konfigurowalność.

jurekk
Nie mogę się oprzeć czytając ta dyskusję Wink ty przecież korzystasz z ajfonów GrinGrin
ea6500v2 cfe xvortex 1.3.0.7

overflow2
Póki co na iphonie zabrakło mi jednej rzeczy której używałem na androidzie. Jest to akurat drobnostka, i pewnie kwestia znalezienia odpowiedniej apki.

Kupiłem stare, używane 6s żeby potestować, bo wcześniej zawsze miałem coś na androidzie. Konfigurowalność może nie jest na najwyższym poziomie, natomiast funkcjonalność/użyteczność wydaje się być lepsza niż android. Prestiż też nie jest mi jakoś specjalnie potrzebny - na pewno nie ma się czym chwalić używając dzisiaj 6s, za to można się pochwalić że 5-letni telefon na najnowszym sofcie nadal fajnie śmiga, czego nie uświadczysz na androidzie gdzie po dwóch latach telefon nie ma już aktualizacji i jest tak zmulony że nadaje się do kosza (dobra flagowcom można dać 3 lata używalności bo raczej nie aktualizacji).

Niech każdy sobie używa czego chce i jak chce. Tyle w temacie (nie na temat z resztą).

Co do ablocka nawet na lapku w przeglądarce były reklamy pomimo uruchomienia wszystkich filtrów z listy.

qwerty321
jurekk napisał(a):

Nie mogę się oprzeć czytając ta dyskusję Wink ty przecież korzystasz z ajfonów GrinGrin

Ja osobiście nie używam. To czyjaś sieć, na której okazało się, że ajfony ją zabijają. Nigdy bym tego te kupił, nawet jakby mi dali za darmo to bym nie używał.

jurekk
Skad wiesz ze ajfony, może po prostu wentylator lub jakaś świetlówka
ea6500v2 cfe xvortex 1.3.0.7

tamtosiamto
qwerty321 napisał(a):

tamtosiamto napisał(a):

mi blokowanie reklam na yt dialalo pare dni, teraz nie dziala i nie wiem czemu, liste mam taka jak jeden z kolegow podawal wyzej.

1. Czy wszystkie listy się zaczytały?
2. Ile jest hostów aktywowanych?
3. Czym przeglądasz YT?
4. Na telefonie ich własna appką może nie blokować, bo oni sobie to omijają. Uzywaj przeglądarki.
5. Własna appka może robić sobie tunel do googla i nic nie zablokujesz.
6. Jak na komputerze to czy intercept port 53 masz włączone?
7. Czy używasz Stubby z DNSSEC?
8. Czy ustawiłeś DNS na manual na localhosta?

Połączony z 15 stycznia 2020 17:43:13:
overflow2 napisał(a):

1. Jeśli używasz ich własnej appki YT to może tak być.
2. Czy koniecznie musisz używać fejsbuka? Po co ci to? Używaj na komputerze jak już bardzo musisz. Albo na przeglądarce.
3. Ajfon słynie z robienia syfu jak mu zablokujesz spamersko-szpiegowskie hosty. Nie używaj tego sprzętu jak nie musisz.

dzialalo( na chrome - pc i android), tzn bylo dobrze poustawiane, teraz nie dziala.

Połączony z 17 stycznia 2020 23:08:50:
ok,dziwne to troche, ale jak wczesniej sprawdzalem niektore adresy serwerow to po kliknieciu mialy po lewej box do zatickowania, niektore nie mialy, jak nie mialy, uzanawalem, ze dzialaja. Widac nie dzialaly. Poklikalem na wszytskie , i kilkalem po prawej na OK i potem save, i na razie dziala. Moze niedopracowany adblock, albo nie wiem co, pewnie gupi jezdem. W sumei pierwszy raz tego uzywam i moze nie oragniam tego jeszcze.

Połączony z 17 stycznia 2020 23:37:46:
jandak nie dziala, wszytskie serwery ON a na YT dalej sa reklamy
Edytowane przez tamtosiamto dnia 17-01-2020 23:37
nic nie mam

qwerty321
jurekk napisał(a):

Skad wiesz ze ajfony, może po prostu wentylator lub jakaś świetlówka

A czytałeś na linksysinfo ?

Połączony z 20 stycznia 2020 12:08:02:

jandak nie dziala, wszytskie serwery ON a na YT dalej sa reklamy

Czasem tak jest, że się serwery zmieniają i zanim chłopaki je wyłapią i zbanują to mija parę dni.
Edytowane przez qwerty321 dnia 20-01-2020 12:08

tamtosiamto
moze i tak, bo interie wp itp wylapuje, moze nie wszytskie, ale duza czesc
nic nie mam

qwerty321
WP puszcza niektóre reklamy od siebie, ze swojej domeny i ciężko będzie je zablokować. Może to się dziać gdy WP sama dogada się z reklamodawcą i sprzeda powierzchnię reklamową na stronie tak jak w papierowej gazecie. Nie korzysta wtedy z serwerów płacących za kliknięcia czyli tych ich "zaufanych partnerów", o których przeczytasz w informacji o cookies nich u nich wyskakuje.

tamtosiamto
a da rade dodac do listy filtry do blokowania reklam z polskich stron? Pytam, bo przy wlaczonym adblock na tomato i wylaczonym Adblock w chrome fakt, nie ma reklam google, ale wtedy dopiero widac natrectwo reklam rodzimych portali. Chyba, ze mi cos nie bangla jak trzeba.
nic nie mam

qwerty321
Sam możesz zgłaszać domeny do tych list. Poczytaj u nich na stronach.

tamtosiamto
dodalem do blacklist http://adblocklist.org/adblock-pxf-polish.txt znalezione tu https://morfikov.github.io/post/blokowanie-reklam-adblock-na-domowym-routerze-wifi/ ale niesety dalej sa reklamy w interiach wp itp :/
nic nie mam

Stripe
Spróbuj z tą listą: http://sbc.io/hosts/hosts

tamtosiamto
qwerty321 napisał(a):

Sam możesz zgłaszać domeny do tych list. Poczytaj u nich na stronach.

Ktora v tomato masz? Bo doszly mnie sluchy, ze na dwoch ostatnich tomatach sa problemy z adblock
nic nie mam

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się