23 Kwietnia 2024 21:28:06
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· konfiguracja router ...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [551]
· Szukam zaproszeni... [16]
· konfiguracja rout... [8]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.133.79.70
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
[MOD] FreshTomato-MIPS - wątek deweloperski
pedro
FreshTomato-MIPS 2020.4 jest gotowe do pobrania. Więcej info w pierwszym poście:

https://openlinksys.info/forum/viewth...d_id=22082
Netowski 1Gb/1Gb
Huawei E3372s-153 non-hilink + 2x15dBi MIMO
FreshTomato: Asus RT-AC3200 + RT-N18U + RT-N66U + RT-N12
 
dudijack
Problem: domyślne admin/admin nie działa po upgrade.
 
Steel_Rat
root/admin powinien działać od bodajże 2 wydań.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
dudijack
Dziekuję.
 
JFH
Nie mogę wejsc zdalnie na router.

Sprawdzałem na N12 i N15U 2020.4 minivpn.
Czyściłem nvmram, ustawienia wklepane od zera (nie wczytywalem konfigu z pliku).

Jest pytanie o login i hasło, po wpisaniu nic sie nie dzieje, lokalnie mozna sie zalogować bez problemu
N15U - Freshtomato 2020.3 MIPSR2 MiniVPN
N18U - Freshtomato 2020.3 AiO
 
amikot
na pewno używasz dobrego hasła? od paru wersji już nie jest admin/admin tylko root/admin.
ZTE MF286D - Stock Firmware (Vodafone UK)
ASUS TUF-AX3000 V2 - AsusWRT/FreshTomato 3.0.0.4.2023_4-gb6923ed
Acer Aspire E1-571 - OMV 6
 
dudijack

Cytat

JFH napisał(a):

Nie mogę wejsc zdalnie na router.

Sprawdzałem na N12 i N15U 2020.4 minivpn.
Czyściłem nvmram, ustawienia wklepane od zera (nie wczytywalem konfigu z pliku).

Jest pytanie o login i hasło, po wpisaniu nic sie nie dzieje, lokalnie mozna sie zalogować bez problemu


Niestety mam to samo. U mnie troche inaczej wchodzi na, 1 ekran i mieli - na tym koniec...
 
zakk87

Cytat

zakk87 napisał(a):

Witam serdeczne grono użytkowników oraz twórców tego forka. Jestem bardzo dumny, że mogę korzystać z tego oprogramowania.

[/offtop]

a teraz do rzeczy :)
Sprzedałem znajomemu RT15U [8MB] z wgranym FT 2020.3 USB BT bo bardzo zależało mu na bittorrencie. Dopiero kilka dni później zauważyłem, że to wersja nvram 60K.
Nie działa jedna rzecz i jego (znajomego) to trochę denerwuje i dzwoni do mnie jak to rozwiązać. Otóż nie działa IP Traffic. Nie dzieje się nic.

w logach jedynie

Jun 23 11:14:13 unknown user.debug init[1]: cstats stopped.
Jun 23 11:14:33 unknown user.debug init[1]: starting cstats.


imgur.com/EhVEyhJ.png
i.imgur.com/daAVV8u.png
i.imgur.com/o2i6cJk.png

czy jest to wina tego konkretnego softu który wgrałem (BT nvram 60K) i mu odwala?
czy może lepiej wgrać inny soft który wspiera USB oraz BT (czy wersja MAX posiada BT?)

Bardzo dziękuje, pozdrawiam


sprawa rozwiązana. Gość miał złą maskę sieci co zwróciło moją uwagę i teraz działa. Sorry za zawracanie d..y.
Freshtomato 2024.1 AIO @ RT-AC66U_B1
OpenWRT 23.05 @ DIR-878
NAS OMV [CoolerMaster ELITE 110] [J1900I-C] [4GB RAM] [Toshiba HDWD130 + Hitachi 5K3000]
 
pedro
FreshTomato-MIPS 2020.5 jest gotowe do pobrania (głównie poprawki błędów). Więcej info w pierwszym poście
Netowski 1Gb/1Gb
Huawei E3372s-153 non-hilink + 2x15dBi MIMO
FreshTomato: Asus RT-AC3200 + RT-N18U + RT-N66U + RT-N12
 
amikot
Z okazji nowej wersji przestawiłem swojego leciwego WNDR4500 z DD-WRT na najnowszą wersję Tomato.
Jak to zwykle w takiej sytuacji - nie wystarczyło wgrać z kasowaniem NVRAM (przywróceniem ustawień).
Konieczny był reset 30-30-30 ale zaraz po tym świetnie działa. Choć mogę potwiedzić jedynie prawidłowość działania w trybie AP. WAN, QOS, Firewall mam wyłączony. Sprawdzę jak działać na nim będzie VPN - może się nada Grin - na DD-WRT dawał radę.
ZTE MF286D - Stock Firmware (Vodafone UK)
ASUS TUF-AX3000 V2 - AsusWRT/FreshTomato 3.0.0.4.2023_4-gb6923ed
Acer Aspire E1-571 - OMV 6
 
salawalas
Witam.

Na moim dziadku WNR3500L v1 jest już nowiutki fresh tomato Grin , dzięki Pedro!,
ale mam problem z zaimplementowanym w nim transmission v.2.94 w wersji oprogramowania freshtomato-K26USB-NVRAM32K_RT-MIPSR2-2020.5-BT-VPN.
Po kilkunastu minutach transmission się wykrzacza i muszę go ponownie uruchamiać. Dodatkowo, natychmiast po uruchomieniu, program transmission dokonuje powtórnej weryfikacji wszystkich plików, które seeduję, co jest nieco wnerwiające. Już używałem fsck do sprawdzenia zdrowotności systemu plików ext3 na dysku.

Czy u Was tez się tak dzieje?

Zainstalowana na optware starsza wersja 2.92 nie ma akurat tych mankamentów, natomiast nie mogę w nim otworzyć domyślnego portu, pomimo forwardingu.

Pedro , mógłbyś gdzieś wrzucić binarki na mipsela tej wersji transmission? Z góry dzięki!
 
amikot
Nie wiem czy to jest jakaś sprawa różnicy pomiędzy MIPS, a ARM, czy indywidualna sprawa tego modelu, ale z jakiegoś powodu (błąd czy zamierzone zachowanie?) na WNDR4500 nie pokazuje się linijka CPU Usage. Na Linksysie EA6900 jest widoczna.
Nie wiem też czy we wcześniejszych wersjach się pojawiała - bo 2020.5 jest pierwszą wersją którą zainstalowałem (kiedyś testowałem jakąś 2019.x ale było niestabilnie).

Połączony z 18 lipca 2020 12:59:47:

Cytat

salawalas napisał(a):

Witam.

Na moim dziadku WNR3500L v1 jest już nowiutki fresh tomato Grin , dzięki Pedro!,
ale mam problem z zaimplementowanym w nim transmission v.2.94 w wersji oprogramowania freshtomato-K26USB-NVRAM32K_RT-MIPSR2-2020.5-BT-VPN.
Po kilkunastu minutach transmission się wykrzacza i muszę go ponownie uruchamiać. Dodatkowo, natychmiast po uruchomieniu, program transmission dokonuje powtórnej weryfikacji wszystkich plików, które seeduję, co jest nieco wnerwiające. Już używałem fsck do sprawdzenia zdrowotności systemu plików ext3 na dysku.

Czy u Was tez się tak dzieje?

Zainstalowana na optware starsza wersja 2.92 nie ma akurat tych mankamentów, natomiast nie mogę w nim otworzyć domyślnego portu, pomimo forwardingu.

Pedro , mógłbyś gdzieś wrzucić binarki na mipsela tej wersji transmission? Z góry dzięki!


Nie wiem czy jest aż taka różnica między 2.92 i 2.94. Z drugiej strony najnowsza wersja to 3.0. Pewnie można sobie jakoś skompilować. Ja tak zrobiłem dla swojego starego NASa. Oficjalnie nie jest on już wspierany nawet przez nieoficjalne Synocommunity, ale ichniejszy dev tools zawiera odpowiedni toolchain i można sobie zrobić crosskompilację nawet na mojego starego rupiecia Grin
Przypuszczam że podobnie może być z entwarem.
Edytowany przez amikot dnia 18-07-2020 12:59
ZTE MF286D - Stock Firmware (Vodafone UK)
ASUS TUF-AX3000 V2 - AsusWRT/FreshTomato 3.0.0.4.2023_4-gb6923ed
Acer Aspire E1-571 - OMV 6
 
pedro
transmission tak ma, że rehas****e wszystko po rozwałce, a nawet chyba przy każdym włączeniu - nie wnikałem w ustawienia, może da się to zmienić.

Co do wersji 3.0 to napotkałem dużo opinii że jest niestabilny i bardziej zasobożerny od 2.94 - sam go zaraz po wydaniu skompilowałem dla MIPS (RT-N66U) i wykrzaczył mi się tuż po odpaleniu testowego torrenta z Debianem 10.0, jak tylko się rozpędził.
Dopiero przycięcie prędkości down/up + zmniejszenie liczby dozwolonych peerów spowodowało jako takie zachowanie.

Zresztą to ostatnie polecam w każdym wypadku problemów z transmission w każdej wersji.

Router to jest urządzenie (jak sama nazwa wskazuje) do routowaniu ruchu a nie robienia z niego super szybkiego klienta torrentów - za słaby procesor, za mało pamięci, itd, itd, itd, aby działało to dobrze przy większych prędkościach.
Przecież oprócz udźwignięcia samego klienta, ten biedak musi jeszcze cały ten ruch obsługiwać...
Edytowany przez pedro dnia 18-07-2020 14:17
Netowski 1Gb/1Gb
Huawei E3372s-153 non-hilink + 2x15dBi MIMO
FreshTomato: Asus RT-AC3200 + RT-N18U + RT-N66U + RT-N12
 
salawalas

Cytat

pedro napisał(a):

transmission tak ma, że rehas****e wszystko po rozwałce, a nawet chyba przy każdym włączeniu - nie wnikałem w ustawienia, może da się to zmienić.

Co do wersji 3.0 to napotkałem dużo opinii że jest niestabilny i bardziej zasobożerny od 2.94 - sam go zaraz po wydaniu skompilowałem dla MIPS (RT-N66U) i wykrzaczył mi się tuż po odpaleniu testowego torrenta z Debianem 10.0, jak tylko się rozpędził.
Dopiero przycięcie prędkości down/up + zmniejszenie liczby dozwolonych peerów spowodowało jako takie zachowanie.

Zresztą to ostatnie polecam w każdym wypadku problemów z transmission w każdej wersji.

Router to jest urządzenie (jak sama nazwa wskazuje) do routowaniu ruchu a nie robienia z niego super szybkiego klienta torrentów - za słaby procesor, za mało pamięci, itd, itd, itd, aby działało to dobrze przy większych prędkościach.
Przecież oprócz udźwignięcia samego klienta, ten biedak musi jeszcze cały ten ruch obsługiwać...


Racja.
Ok, dzięki Pedro za szybką odpowiedź, spróbuję go nieco przyciąć i zobaczymy. Co ciekawe, że 2.92 nie ma takich problemów. Pewno jak zwykle twórcy postanowili coś spitolić w kodzie, zamiast go zoptymalizować. Jak wyłączyć to haszowanie niech mi kto jeszcze powie...
 
amikot

Cytat

pedro napisał(a):
Co do wersji 3.0 to napotkałem dużo opinii że jest niestabilny i bardziej zasobożerny od 2.94 - sam go zaraz po wydaniu skompilowałem dla MIPS (RT-N66U) i wykrzaczył mi się tuż po odpaleniu testowego torrenta z Debianem 10.0, jak tylko się rozpędził.

Ja nie miałem problemów z 3.0 - działa normalnie choć w moim wypadku jest to architektura PPC, ale procesor też nic specjalnego 1GHz jednordzeniowiec. Pamięci ma 1GB co jest znacząco więcej niż większość routerów.
Skompilowałem go głównie licząc na jakieś poprawki w kwestii prywatności, ale chyba tu już nie ma za bardzo szans na poprawę i jedynie można liczyć na VPN - co po dzisiejszych newsach też okazuje się nie takie pewne.

Cytat

pedro napisał(a):
Router to jest urządzenie (jak sama nazwa wskazuje) do routowaniu ruchu a nie robienia z niego super szybkiego klienta torrentów - za słaby procesor, za mało pamięci, itd, itd, itd, aby działało to dobrze przy większych prędkościach.
Przecież oprócz udźwignięcia samego klienta, ten biedak musi jeszcze cały ten ruch obsługiwać...


To napewno jest prawda. Może nadszedł czas na Tomato na RaspberryPi ? Albo wręcz na AMD64?
Z drugiej strony pewnym rozwiązaniem jest użycie większej ilości urządzeń.
Ja właśnie tak sobie rozbijam. Modem od dostawcy, router z Tomato, drugi router z Tomato jako zwiększacz zasięgu Wifi i bramka VPN, Torrent na NASie. I w sumie obciążenie się rozkłada.
ZTE MF286D - Stock Firmware (Vodafone UK)
ASUS TUF-AX3000 V2 - AsusWRT/FreshTomato 3.0.0.4.2023_4-gb6923ed
Acer Aspire E1-571 - OMV 6
 
qwerty321
A ja zamiast routera testuję ostatnio
[url]
https://forum.opnsense.org/
[/url]

I wiesz co? Jest tam antyspam, jest DoT, a to czy masz wifi to zależy od sprzętu. Mam to zestawione na atomie z trzema sieciówkami ale są dedykowane pudełka, wyglądające jak nasze routery, po kilka stówek. W tym opnsense jest UTM i router w jednym i nie wiem czy routerki Asusa czy Netgeara zbliżające się do 1000PLN mają jakikolwiek sens. Takie po 100 to owszem, jako wifi AP ale na główny router coraz mniej się nadają te fabryczne buble.
Postaw sobie opnsense na starym laptopie, drugą sieciówkę weź na usb i się pobaw albo jednego lanu i wifi użyj chociaż drugi lan zaraz się przyda.
 
amikot
PC to jednak żre za dużo prądu, ale laptop by się nadał. Szczególnie, że odpada konieczność użycia UPS, a poza tym nie przeszkadzają ewentualne mankamenty typu uszkodzona matryca, zalana klawiatura, czy touchpad. Wystarczy że MoBo działa wystarczy dodać drugą sieciówkę i już można z takiego laptopa zrobić niezły router.
ZTE MF286D - Stock Firmware (Vodafone UK)
ASUS TUF-AX3000 V2 - AsusWRT/FreshTomato 3.0.0.4.2023_4-gb6923ed
Acer Aspire E1-571 - OMV 6
 
qwerty321
Na celeronach J-cośtam czy pentium silver J5005 chyba, 4 rdzeniowych, pobór prądu to 3-4W. Ten Silver nieco więcej jak się używa grafiki ale tu nie ma mowy o grafice.
 
amikot
No intel zapewnia że wszystkie te procesory mają TDP 10W - co w sumie jest niezłym wynikiem. Problem w tym, że te CPU są sprzedawane tylko w wersjach do montażu powieżchniowego, a co za tym idzie rynek jest ograniczony do kompletnych rozwiązań różnych producentów. Wszystko ratuje cena. Pytanie na ile taki OPNsense albo pfsense jest w stanie zastąpić Tomato?
Nie każdy OS jest fajny. OpenWRT czy DD-WRT też są na x86, ale raczej wolałbym zainstalować debiana i czytać poradniki niż ich używać.
ZTE MF286D - Stock Firmware (Vodafone UK)
ASUS TUF-AX3000 V2 - AsusWRT/FreshTomato 3.0.0.4.2023_4-gb6923ed
Acer Aspire E1-571 - OMV 6
 
qwerty321
Ciągną dosłownie 5W albo mniej, często 3W na linuxie w trybie tekstowym tylko. Mam takiego Intel NUC i mu mierzyłem na zasilaczu laboratoryjnym.
Taki opnsense całkowicie zastępuje zwykły router z tomato. Nie ma torentów czy innych rzeczy ale jest vpn, vlany, antyspam, DoT i ten IPSdo filtrowania ruchu włącznie z wykrywaniem i blokowaniem skanowania portów i dziesiątek innych ataków. Na razie się przyzwyczajam ale jest to normalny router, a właściwie UTM. To jest BSD takie dedykowane. On potrafi wszystko, złapać każdą nawalankę czy nawet pingowanie za ostre i to od wanu czy lanu, jak się go ustawi. Od razu wytnie hosta albo tylko porty.
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 13

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

71,265,701 unikalnych wizyt