02 Maja 2024 12:56:41
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.227.114.125
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
[MOD] FreshTomato-ARM
Ampersand

Cytat

susser napisał(a):

Cytat

susser napisał(a):

Witam,
taki blad sie pojawia w nowym tomato 2018.4 jak sie uruchomi adblocka.

...
jak sie odlacze od sieci a nastepnie znowu sie polacze to juz ani przez kabel ani przez wifi nie moge sie polaczyc z ruterem. Trzeba wykonac restart i wtedy dziala samo polaczenie z ruterem ale nie ma neta. Wylaczenie adblocka pomaga...


Zajrzyj do pliku /etc/dnsmasq.adblock pod linijkę nr 55787 i zobacz co tam jest. Błąd może tkwić w jednym ze źródeł, które masz Ty a inni nie mają.
Netgear R7000: FreshTomato 2023.4 AIO-64K
Linksys E4200: FreshTomato 2023.2 MIPSR2 K26 USB Mega-VPN
Linksys E2000: FreshTomato 2023.2-Max
Asus TUF AX3000v2: ...
 
tombono

Cytat

kille72 napisał(a):

Cytat

fenir napisał(a):

Najnowsze FreshTomato-ARM 2018.4, pracuje bez żadnych problemów. Najbardziej byłem ciekawy jak będzie działać stubby, w wersji bez pendriva, i działa bardzo dobrze:

s15.postimg.cc/l7sjrhudn/stubby.jpg

Test z www.dnsleaktest.com pokazuje użycie różnych dnsów, wczoraj miałem cloudflare, a dzsiaj mam SURFnet, ale grunt że działa DNS-over-TLS. Podziękowania dla teamu za najnowszą wersję FreshTomato.


Priority ustaw na 'no-resolv' zeby tylko uzywac serwerow DNS-over-TLS. Stubby w FreshTomato ma w configu:
Cloudflare
Quad 9
The Surfnet/Sinodun
getdnsapi.net

na razie nie ma mozliwosci wyboru serwera w GUI, Stubby sam wybiera serwer, miejmy nadzieje ze ten najbliższy.


Zrobiłem ustawienia tak jak powyżej - czy coś jeszcze muszę skonfigurować w freshtomato aby test dnsleak był pozytywny?

Przeprowadziłem test na expressvpn.com/pl/dns-leak-test i mam napisane że "Żądania DNS są jawne!" - czyli chyba coś nie tak?
 
fenir

Cytat


Zrobiłem ustawienia tak jak powyżej - czy coś jeszcze muszę skonfigurować w freshtomato aby test dnsleak był pozytywny?

Przeprowadziłem test na expressvpn.com/pl/dns-leak-test i mam napisane że "Żądania DNS są jawne!" - czyli chyba coś nie tak?


Mylisz pojęcia na początek proponuje przeczytać o DNS over TLS:
https://en.wikipedia.org/wiki/DNS_ove...S_over_TLS,
Nigdzie nie jest napisane że ruch jest szyfrowany jak w płatnej usłudze VPN.
ASUS RT-N18U + FreshTomato
 
Adooni
dla mnie polaczenie stubby z torem to fajna sprawa już 2 dzień bez problemu to dziala.
Edytowany przez Adooni dnia 13-09-2018 22:07
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
tombono
Nie wiem czy tylko u mnie na asus rt-n18u z najnowszym freshtomato 2018.4 występuje problem z wifi?
Wydaje mi się, że coś jest nie tak ze sterownikiem WiFi.
Moje urządzenia często zrywają połączenie (zanika sygnał i po chwili znów wskakuje i tak co jakiś czas).
Mam WiFi ustawione na standard N, szerokość kanału 40MHz, nie rozgłaszanie SSID i szyfrowanie WPA/WPA2 Personal.
 
susser

Cytat

tombono napisał(a):

Nie wiem czy tylko u mnie na asus rt-n18u z najnowszym freshtomato 2018.4 występuje problem z wifi?
Wydaje mi się, że coś jest nie tak ze sterownikiem WiFi.
Moje urządzenia często zrywają połączenie (zanika sygnał i po chwili znów wskakuje i tak co jakiś czas).
Mam WiFi ustawione na standard N, szerokość kanału 40MHz, nie rozgłaszanie SSID i szyfrowanie WPA/WPA2 Personal.


a co jest napisane w logach?
 
Tasiorsa
Witam
Wgralem FreshTomato 2018.4 do Asus RT-AC56U. Zafajkowalem Use Stubby - no resolver. Dziala. Tylko mam maly problem. Gdy testuje https://www.dnsleaktest.com i operator jest Claudflare wszystko jest OK. Natomiast gdy przeskoczy na SURFNet nie ładują mi się np zdjęcia ze strony https://natemat.pl/. Co zrobić by nie przełączało na tego ISP?
 
fenir
Sprawdź jak możesz na innej przeglądarce, u mnie przełączyło się na SURFNet i wszystko działa mi dobrze, zdjęcia ładują się normalnie na https://natemat.pl . Ewentualnie wyczyść ciasteczka w swojej domyślnej przeglądarce.
ASUS RT-N18U + FreshTomato
 
Tasiorsa
Zrestartowalem router i dziala mimo ze jest SURFNet. Albo mieli pad jakis albo router sie po czasie zamula Smile Testuje dalej!
 
kille72
W tej liście AdBlocka https://hosts-file.net/hphosts-partial.txt jest niedozwolony znak:
127.0.0.1 bireysel-zîraat.com

który powoduje blad. Zgłoście to do twórcy jak używacie tej listy. Workaround to nie dodawanie tej listy do AdBlock.
 
henrix343
@kille72 rozumiem ze przejoles paleczke po shibbym, ktory na razie nie wydaje nowszych wersji? Moglbys w skrocie napisac co tam zostalo dodane/poprawione (najwazniejsze glowne punkty)? Przypomnijcie mi AIO to all in one, czyli wszystko a VPN to wersja specjalna pod VPN ale AIO tez zawiera opcje VPN, tak?

Czas przetestowac nowy soft! Tymbardziej, ze dla netgear 6300v2 jest versja na tacy Pfft Tam wystarczy UPGRADE (z czyszczeniem pamieci) czy cos specjalnego trzeba robic?

EDIT: widze initial files - ale one sa dla oryginalnej wersji softu? Jak juz mam starego tomato od shibby, to nie musze ich wrzucac?
 
pedro
@up: Changelog w pierwszym poście wątku...
Netowski 1Gb/1Gb
Huawei E3372s-153 non-hilink + 2x15dBi MIMO
FreshTomato: Asus RT-AC3200 + RT-N18U + RT-N66U + RT-N12
 
kille72

Cytat

henrix343 napisał(a):

@kille72 rozumiem ze przejoles paleczke po shibbym, ktory na razie nie wydaje nowszych wersji? Moglbys w skrocie napisac co tam zostalo dodane/poprawione (najwazniejsze glowne punkty)? Przypomnijcie mi AIO to all in one, czyli wszystko a VPN to wersja specjalna pod VPN ale AIO tez zawiera opcje VPN, tak?

Czas przetestowac nowy soft! Tymbardziej, ze dla netgear 6300v2 jest versja na tacy Pfft Tam wystarczy UPGRADE (z czyszczeniem pamieci) czy cos specjalnego trzeba robic?

EDIT: widze initial files - ale one sa dla oryginalnej wersji softu? Jak juz mam starego tomato od shibby, to nie musze ich wrzucac?


Hej @henrix343. Tak, ja i @pedro teraz dłubiemy i jeszcze pare innych osób. Zmiany zobacz sobie w changelogu, VPN to okrojona wersja z VPN, bez nginx, php, sql itd, AIO ma wszystko. Wgraj AIO i wyczyść NVRAM oraz cache w przeglądarce i skonfiguruj wszystko na nowo z palca. Udanych testów Smile
 
henrix343
@kille72 ok, robi sie.

@pedro przejrzalem changelog ale tam sa tylko podane wyzsze wersje, kernel albo nazwy, ktore nic mi nie mowia. Liczylem na cos w stylu "dodalismy obsluge tego i tego", "poprawiono tego uciazliwego buga", "wprowadzono takie i takie rozwizanie", "to i to testowac bo jestesmy ciekawi czy tak wprowadzone trafi w gusta/czy jest stabilne".

Jakies info dla nie nerdow/geekow Smile
 
pedro
No niestety, trzeba changelog przeglądnąć, nikt Ci raczej tego nie będzie tłumaczył, bo tego zbyt dużo już jest (kilkaset pozycji)...
Ogólnie rzecz biorąc, to wszystkie (większość) paczki są zaktualizowane do najnowszych, plus poprawione znalezione bug'i, plus oczywiście bug'i które powstały po apdejcie tychże paczek Wink

// PS. No i oczywiście dodane nowe funkcjonalności, też tam uwzględnione.
Netowski 1Gb/1Gb
Huawei E3372s-153 non-hilink + 2x15dBi MIMO
FreshTomato: Asus RT-AC3200 + RT-N18U + RT-N66U + RT-N12
 
godol
Jest jakiś sposób na filtrowanie niepożądanych stron przy jednoczesnym korzystaniu z DNSów OpenDNS i DNS-over-TLS Stubby?
Do tej pory miałem ustawione DNSy z OpenDNS i tam mogłem sobie ustawić jakie strony były filtrowane co by dzieciaki nie wchodziły na strony X itp. Teraz jak ustawiłem DNS-over-TLS Stubby to DNSy wpisane w WAN Settings nie mają znaczenia i nie działa filtrowanie adresów.
 
damianssj661

Cytat

godol napisał(a):

Jest jakiś sposób na filtrowanie niepożądanych stron przy jednoczesnym korzystaniu z DNSów OpenDNS i DNS-over-TLS Stubby?
Do tej pory miałem ustawione DNSy z OpenDNS i tam mogłem sobie ustawić jakie strony były filtrowane co by dzieciaki nie wchodziły na strony X itp. Teraz jak ustawiłem DNS-over-TLS Stubby to DNSy wpisane w WAN Settings nie mają znaczenia i nie działa filtrowanie adresów.


Mógłbyś dac listę, jakie adresy blokujesz?
ASUS RT-AC56U
 
godol
Żadnej listy nie mam. Po prostu loguje się na stronie opendns i tam ustawiam jaki content ma być blokowany.
Działa dobrze ale wygląda na to, że z DNS-over-TLS nie może to działać.
oi68.tinypic.com/315evrc.jpg
 
tombono

Cytat

Sep 16 13:15:55 unknown daemon.warn dnsmasq[1395]: Insecure DS reply received, do upstream DNS servers support DNSSEC?
Sep 16 13:15:55 unknown daemon.warn dnsmasq[1395]: Insecure DS reply received, do upstream DNS servers support DNSSEC?
Sep 16 13:16:18 unknown daemon.warn dnsmasq[1395]: Insecure DS reply received, do upstream DNS servers support DNSSEC?
Sep 16 13:16:24 unknown daemon.warn dnsmasq[1395]: Insecure DS reply received, do upstream DNS servers support DNSSEC?
Sep 16 13:16:24 unknown daemon.warn dnsmasq[1395]: Insecure DS reply received, do upstream DNS servers support DNSSEC?
Sep 16 14:00:00 unknown syslog.info root: -- MARK --
Sep 16 14:04:38 unknown daemon.warn dnsmasq[1395]: Insecure DS reply received, do upstream DNS servers support DNSSEC?
Sep 16 14:15:06 unknown daemon.warn dnsmasq[1395]: Insecure DS reply received, do upstream DNS servers support DNSSEC?
Sep 16 14:15:06 unknown daemon.warn dnsmasq[1395]: Insecure DS reply received, do upstream DNS servers support DNSSEC?


Czy powyższy log oznacza coś złego?
 
Tasiorsa
U mnie na AC56U z wlaczonym STUN no resolver cos sie zamula po okolo 24h. Kiedys pisalem ze natemat.pl nie wchodził - reboot i bylo ok. Wczoraj przestala chodzic pogoda Yahoo Sad Poki mam 2018.4 z DNS od Claudflare bez wlaczonego STUN to jest OK. Ma ktoś tak?
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 7

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,515,473 unikalnych wizyt