03 Maja 2024 01:13:34
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.220.13.70
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
[MOD] Tomato by kille72
jurekk
no nie liczyłbym raczej bo Shibby mozolnie jak sam wspomniał ogrania temat nowego SDK a raczej nikt ci tego inny nie zrobi , @kille72 sie zlitował i przy pomocy kolegi z LI dodał wsparcie Tendzie AC15 , w sumie ciekawe jest nawet kilku uzytkoników W Tomato Annon tej TENDY z tomato , koło 10
AX3000 v2 Tomato
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
qrs
OpenVPN - pytanie do znawców, czy to jest optymalna konfiguracja?

client
i.imgur.com/V9bfosP.jpg

server
i.imgur.com/l2eAHB4.jpg
---
Netgear R7000Netgear WNR3500L v2MikroTik hAP ac^2TP-LINK M7650
 
lulo

Cytat

jurekk napisał(a):

no nie liczyłbym raczej bo Shibby mozolnie jak sam wspomniał ogrania temat nowego SDK a raczej nikt ci tego inny nie zrobi , @kille72 sie zlitował i przy pomocy kolegi z LI dodał wsparcie Tendzie AC15 , w sumie ciekawe jest nawet kilku uzytkoników W Tomato Annon tej TENDY z tomato , koło 10


Wydaje mi się, że kwestia litości nie ma tu nic do rzeczy - po prostu albo ktoś umie to zrobić i ma niezbędne informacje (zapewne problemy z prockiem i nowym SDK), to zrobi to.
Jeżeli idea uwalniania routerów z zazwyczaj celowo "dziurawych" softów producentów routerów jest nadal aktualna, to prędzej czy później i ten router doczeka się tomato - a moc ma odpowiednią na wszelkie działania popularne i te mniej znane w tomato.
Ma przy tym niepodważalną zaletę - cenę (jak to u chinoli standard) - płacisz za sprzęt, a nie za logo ASUS.
Edytowany przez lulo dnia 02-09-2017 00:50
 
Steel_Rat
Tańszy bo nie płaci się za logo, brakuje jednego LAN'u, nie ma drugiego USB. Myślę, że to fajna alternatywa dla droższych routerów. Jak ktoś ma tą tende z Tomato lub bez to mógłby przetestować czy działa HUB 3.0. Na Asusach był z nimi problem. Polegał on na tym, że jak był podpięty HUB to urządzenie na USB3.0 podpięte do niego nie były prawidłowo rozpoznawane (ja sprawdzałem dyski USB). Urządzenia na USB2.0 podpięte do tego HUB'a już działały dobrze.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
jurekk

Cytat


Wydaje mi się, że kwestia litości nie ma tu nic do rzeczy - po prostu albo ktoś umie to zrobić i ma niezbędne informacje (zapewne problemy z prockiem i nowym SDK), to zrobi to.


Tu się trochę mylisz. Odniosłem sie do Tendy AC15 z która nie było problemu odnośnie procka i SDK. Chodzi o t o, że odpowiedzialni deweloprzy jeżeli już raz dodadzą wsparcie dla routera to potem go utrzymują i w ten sposób Shibby robi kilkadziesiąt obrazów.
Dwa by coś dyskutować na temat routera to trzeba go mieć w rękach a tak bazując na danych od innych dotyczących nvramu to się można przejechać .
AX3000 v2 Tomato
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
lulo
@jurekk
Mogę udostępnić owego AC18 - pytanie brzmi czy ktoś z tutejszych speców się tego podejmie... ?
@Steel_Rat
Niestety nie mam żadnego huba usb3, a i w tej chwili też żadnego urządzenia usb3...no, może poza kartą wifi na usb3/2(przy usb2 słabo ogarnia full AC) COMFAST CF917AC, ale jako że brak dobrych sterów (nawet gdybym zakupił odpowiedni hub) na routery dla RTL8814AU to ciężko by było opiniować (a wręcz jest to niemożliwe - ta tenda nie obsługuje na org. firmware wifi-dongle).

DOPIS: wspomniana karta wifi-dongle za to działa wyśmienicie na ubuntu (hehe...a na wingrozie strasznie kiepawo na 2.4/5 GHz - pierwsza moja karta wifi-dongle która hula wyśmienicie na linuchu a na wingrozie cieniutko).
Edytowany przez lulo dnia 02-09-2017 10:03
 
jurekk
działasz na OFW czy chińskim Rmerlinie - jakis czas temu zastanawiałem sie na kupnem tego routera własnie
AX3000 v2 Tomato
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
lulo
Działam na oryginalnym firmware co się zowie V15.03.05.05_multi - czyli najnowszy, ustawiony domyślnie na English.
Spora wada w tej maszynce dla 5G - na tym FW działają na AP tylko 4 kanały: 149, 153, 157, 161, tzn. gdy chcesz mieć pełną prędkość wifi w trybie AC i tzw. 11a/n/ac mixed - to jest jeden z głównych powodów dlaczego chciałbym ujrzeć na tym wynalazku tomato Grin.
Na szczeście wspomniany wcześniej wifi-dongle działa bez problemu na tych kanałach i trzeba przyznać, że gdy połączysz go przez usb3 to na linuchu (konkretnie na ubuntu x64) bez bólu te 260 Mb/s zasysa tak do ok. 5-7 m.
Co do tzw. chińskiego Rmerlina to...nie wiem nawet co to jest i jak to ugryźć, i skąd to wziąść - całkowita jak dla mnie czarna magia.

Połączony z 02 wrzesień 2017 19:10:22:
Drugą zaletą tego routerka jest to, że że obsługuje dual-wan; mam akurat 2 ISP: UPC 250 Mb/s i Orange 300 Mb/s. Niestety nie ma żadnej możliwości ustawienia niuansów tej konfiguracji poza podanie max. DL dla obu połączeń osobno. DMZ, przekierowanie portów, itd. działa tylko dla ISP wpiętego złącze WAN. Drugiego ISP wpinasz w LAN1. Nie wiem po co to ale agregacji pasma chyba nie ma, a i dziwnie w tym kontekście zachowuje się speedtest bo pokazuje sumę z obu wanów (zarówno UL jak i DL)...heh. Poza tym jest jeszcze IPTV na LAN4 i można ustawić CUSTOM VID (nie mam takiej usługi, więc nie wiem czy by np. nie obsłużyło jeszcze 3-go ISP - np. inny Orange na VID35).

Połączony z 02 wrzesień 2017 19:15:21:
Ogólnie maszynka ma moc i najchętniej to bym zobaczył na niej LEDE, ale wiadomo...Broadcom, czyli bardziej realne jest docelowo używać na tym tomato, o ile oczywiście ktoś się podejmie zadania przeportowania.

Połączony z 02 wrzesień 2017 19:35:44:
Tutaj przykładowy wynik testu z dual-wan. Celowo użyłem nastego z koleji by ukazać, że któryś z testowanych ISP niedomaga lub zwyczajnie ten róuterek zbyt długo nie ogarnia takiego obciążenie zbyt długo. Pierwsze 3-4 testy były na na max czyli 550/50 (+/- 5).
www.speedtest.net/result/6591662229.png

Połączony z 02 wrzesień 2017 19:53:30:
Tu z koleji pierwszy test po restarcie kompa (mam ustawione BBR na wszystkich kernelach i wszystkich distrach - jądro 4.10+) - być może i komp z tym zwalnianiem po kilkunastu testach też ma coś wspólnego.
www.speedtest.net/result/6591700412.png

Połączony z 02 wrzesień 2017 20:18:30:
A tu, żeby być pełnym w ocenie pierwszy test po przełączeniu się z linucha na 10-tą wingrozę:
www.speedtest.net/result/6591753589.png

Połączony z 02 wrzesień 2017 20:21:05:
Także reasumując routerek jest dobry dla tych wszystkich co mają szybszy net lub planują się na taki przełączyć lub mają 2 szybkie lub średnio szybkie łącza. Np. Orange 600 Mb/s powinno obsługiwać bez najmniejszej zwiechy.

Połączony z 02 wrzesień 2017 20:22:10:
...I biorąc to wszystko pod uwagę, aż się prosi o Tomato na ten sprzęcior...
Grin
Edytowany przez lulo dnia 02-09-2017 20:22
 
jurekk
https://post.smzdm.com/p/457435/
https://wsgzao.github.io/post/ac18/
przetlumacz saobie ta strone jest napisane jak wgrac Rmerlina - ja kiedys wgrywalem do mojego R6400 chinskiego Rmerlina i calkiem całkiem chodziło to.
a tu masz plik chyba

http://pan.baidu.com/s/1mhLb27e
Edytowany przez jurekk dnia 02-09-2017 23:33
AX3000 v2 Tomato
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
lulo
Ok. Dzięki za linki @jurekk.
Po przestudiowaniu opisów wydedukowałem, że obecnie najlepiej dopracowana wersja softu na AC18 to konkretnie http://firmware.koolshare.cn/merlin_xiaobao_firmware/ASUS-RT-AC68U/X7.2/RT-AC68U_380.63_X7.2.trx .
Podany przez Ciebie ostatni link odnosi się do nie istniejącego archiwum/katalogu jakiegoś zestawu softu (w tym chiński FW) do przywrócenia oryginalnego FW.
Przemyślę to jeszcze, doczytam, doedukuję się...no i chyba czas na "dobrą zmianę"... Grin
Aczkolwiek Tomato było by tym optymalnym rozwiązaniem.
 
qwerty321
Czy nie odnosicie wrażenia, że toczy się jakaś cicha wojna z blokowaniem reklam? Adblock Killego działa świetnie, wreszcie poprawnie :-) No ale portale, youtuby i inni coś stale kombinują? Albo blokują filmy albo nawet treści. Wyłączenie JS w przeglądarce pomaga na overlaye zakrywające texty.
Ale na YT jakoś się reklamy przebijają. Niezbyt często ale są.
Natomiast przy ściąganiu filmu z YT na dysk jest czysto.
 
kpietrek
Odnośnie Adblock to też zauważam ostatnio aktywność reklam. Może byście podali czy korzystacie z filtrów już zdefiniowanych czy może jakieś nowe macie dopisane?
Netgear R7000 + FreshTomato Firmware 2021.2 K26ARM USB AIO-64K
Asus RT-N18U + FreshTomato Firmware 2021.2 K26ARM USB VPN-64K-NOSMP
Asus RT-AC56U + Tomato Firmware 1.28.0000 -138 K26ARM USB AIO-64K
 
JFH
ad block chybafaktycznie coś swiruje,

często mam dns_probe_finished_nxdomain,
nie wiem czy ma to coś wspolnego z ad block, ale po wyłączeniu, nie pojawia się błąd.

i64.tinypic.com/2ug31fm.png

Uptime 62 days, 10:29:22
Smile
N15U - Freshtomato 2020.3 MIPSR2 MiniVPN
N18U - Freshtomato 2020.3 AiO
 
qwerty321

Cytat

kpietrek napisał(a):

Odnośnie Adblock to też zauważam ostatnio aktywność reklam. Może byście podali czy korzystacie z filtrów już zdefiniowanych czy może jakieś nowe macie dopisane?


Ja mam wszystkie filtry włączone, nie tylko te domyślne ale wszystkie. Innych adresów nie znam. Tam gdzie blokują filmy to ich nie oglądam i nie zamierzam odblokowywać. Wiadomości są teraz z wielu źródeł naraz.

Natomiast odnoszę wrażenie, że czasem taki Android czy Windows zgłaszają brak internetu. Internet działa ale oba systemy nie mogą zapukać do domu żeby sprawdzić stan neta. Najgorsze w tym jest to, że producenci szpiegują nas pod płaszczykiem sprawdzenia stanu sieci. Ciekawe o jakie hosty chodzi? Ten problem nie występuje często ale ma to związek z blokowaniem czegoś.
 
kilabdg
Hej. Jak wrócić do oryginalnego oprogramowania dla EA6400 ? Mam plik .img
 
lulo
do @qwerty321

Cytat

qwerty321 napisał(a):
(...)
Natomiast odnoszę wrażenie, że czasem taki Android czy Windows zgłaszają brak internetu. Internet działa ale oba systemy nie mogą zapukać do domu żeby sprawdzić stan neta.(...)


A czasem na 10-tej wingrozie nie pomaga ten trick ?:

Cytat


disable active dns probing in windows 10: to prevent a yellow exclamation mark on your internet connection icon (which wrongly means connected, but no internet), please change the following registry key/value from "1" to "0" HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\NlaSvc\Parameters\Internet\EnableActiveProbing


Co do wcześniejszych wersji wingrozy zapewne trzeba użyć odpowiednio innych kluczy rejestru (być może w 8, 8.1 są podobne; w 7-ce jest chyba inny - nie dam głowy bo używam jedynie od święta 10-ki).
Ogólnie od 7-mki do 10-ki pomaga wpisanie na sztywno adresu z zakresu LAN naszego routera z takim adblock i tyle.

@kpietrek
- tu sobie oblukaj bogactwo adresów:
https://github.com/openwrt/packages/blob/master/net/adblock/files/README.md .
Edytowany przez lulo dnia 12-09-2017 21:29
 
kilabdg
No to chyba udupiłem router... Zmieniłem rozszerzenie .img na .trx bo zobaczyłem źródła dwóch plików i wyglądały ok. Zflaszowałem, CRC się zgadzało, flash poszedł. Dochodzi do konfiguracji routera przez www, odpala się kreator Linksysa i potem klops. W podlądzie konsoli strony www widać, że brakuje jakiegoś pliku javascript w źródle strony.

Jak mogę podnieść teraz router? Tym sposobem nie działa (https://www.linksys.com/us/support-article?articleNum=137928) TFTP nie widzi routera, a cmd go pinguje ;( Co mogę zrobić?
 
mosfit
tylko kabelkiem jak ping leci . Mogę go przywrócić do życia . Napisz na pm do mnie
Router- Ubiquiti USG-Pro-4 (FTTH)
Lan- Ubiquiti Switch US-8-150W , GS724Tv4 ProSafe
Wifi- 2x UAP-AC-Pro + 2x Ap OpenWrt 23.05 802.11r
Nas- DS918+
 
jurekk
Próbuj reset 30/30/30 z piec razy zrobić lub reset przy wciśniętym WPS tez kilka razy zrobic pod rząd.

Kojarze żę były takie informacje odnosnie Linksysów ze po ktoryms resecie własnie przełączał się na zapasowe CFE ale to tyczyło sie EA6700lub EA6900 moze i tu pomoże.

Dwa jest jescze TFTP2 bodajże program
AX3000 v2 Tomato
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
mosfit
to nic nie da , jak juz to przełączenie na drugą partycje na której jest poprzedni fw . Robi się to tak :
Odzyskiwanie oprogramowania firmowego

wnoszone przez edgeman
Ręcznie przełączaj router z podstawowej na alternatywną partycję lub na odwrótpartycja[backup]:

Wyłącz router z włącznika.
Włącz zasilanie i LED zasilania zaświeci się.
Gdy wszystkie diody wylączą się (~ 2 s), wyłącz router z włącznikiem zasilania
Włącz zasilanie i LED zasilania zaświeci się.
Gdy wszystkie diody wylączą się (~ 2 s), wyłącz router z włącznikiem zasilania
Włącz zasilanie i LED zasilania zaświeci się.
Gdy wszystkie diody wylączą się (~ 2 s), wyłącz router z włącznikiem zasilania
Włącz zasilanie i włącz router, aby w pełni sie uruchomił.
Powinien zostać uruchomiony na alternatywnej partycji . Kernel 1 lub 2
Edytowany przez mosfit dnia 13-09-2017 00:03
Router- Ubiquiti USG-Pro-4 (FTTH)
Lan- Ubiquiti Switch US-8-150W , GS724Tv4 ProSafe
Wifi- 2x UAP-AC-Pro + 2x Ap OpenWrt 23.05 802.11r
Nas- DS918+
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 32

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,526,527 unikalnych wizyt