28 Marca 2024 19:03:12
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [869]
· [MOD] Tomato64 (x... [27]
· [Howto] Xpenology... [14]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
54.197.64.207
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
[MOD] Tomato by kille72
kille72

Cytat

jurekk napisał(a):
Gratki bo zaluzyłes na to

bez Ciebie zanudzilibysmy sie to gdy w tym czasie Shibby tak smakuje nowej drogi życia hehe oj cos mi sie zdaje ze śrube przykręcona juz na maksa ma
a zgaszenie mojego netgeara no jest tez i fajne choc to bajer


Dzięki!

Offtopic: Z Shibby mam kontakt, ma się dobrze ale bardzo dużo pracuje, nawet po nocach bo zmieniają cala serwerownie a wtedy jest czas na testy, w lutym chyba zakończy implementacje Smile W tamtym tygodniu wszedł do firmy w sobotę a wyszedł w niedziele Smile

Połączony z 02 luty 2017 15:21:40:

Kompiluje dla was 138.12-AT wersja GUI 3.4 (myślę ze będzie gotowa późnym wieczorem):
http://anon.groov.pl/index.php?versio...=138.12-AT

Chciałbym prosić wszystkich którzy wgrywają moja kompilacje żeby włączyli TomatoAnon. Nie będziemy musieli robić ankiety, po prostu po paru tygodniach zobaczymy ile osób używa starego GUI a ile osób preferuje AdvancedTomato GUI
kille72 załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.
 
SEpuLT
Wgrywa się na tomato czy trzeba z oryginału wgrywać?
Netgear R7000 Zawsze najnowsze FreshTomato AIO
 
kille72

Cytat

SEpuLT napisał(a):

Wgrywa się na tomato czy trzeba z oryginału wgrywać?


Na Tomato, po wgraniu trzeba wyczyścić cache w przeglądarce. Ja nie czyściłem NVRAM i działa, ale jak ktoś ma możliwość to rekomenduje czyszczenie NVRAM po wgraniu AT. Dam znać jak się skompilują wszystkie obrazy.

Połączony z 02 luty 2017 15:49:15:
Dziwne ze nie widze zeby Jacky dodawal wsparcie w gui do "user-defined interfaces for Samba" co dadalem w 138.8...ale w GUI jest, dziwne...
https://github.com/Jackysi/advancedto...its/master
kille72 załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.
 
Tasiorsa
@kille72 a dalo by sie zrobic obsluge diód w AC56U?
 
radomir
Wygląda ciekawie Smile
Będzie chwila to zarzucę do swojego asusa.
Ostatnią wersję chwilę testowałem ale niestety oscam mi się wykładał,musiałem wrócić na razie do merlina.
Jakby nie ten problem to większych problemów nie miałem nawet z wifi które na ostatniej wersji od @Shibby'ego lubiło się wykładać.
UPC Fiber Power 250Mb/s ==>>modem Cisco EPC 3212==>>router Asus RT-AC68U
 
kille72

Cytat

Tasiorsa napisał(a):

@kille72 a dalo by sie zrobic obsluge diód w AC56U?


Po co Ci te diody, patrzysz na router?
 
SEpuLT
Po za graficznymi to jakie są różnice w tych Tomato? Co nowego AT wnosi dla usera?
Netgear R7000 Zawsze najnowsze FreshTomato AIO
 
kille72

Cytat

SEpuLT napisał(a):

Po za graficznymi to jakie są różnice w tych Tomato? Co nowego AT wnosi dla usera?


138.12-AT to 138.12 z innym nowszym/nowoczesniejszym GUI (AdvancedTomato) w HTML 5, nic wiecej.
 
solldat
... to rozumiem, że to jest to samo, co advanced tomato, tylko bez ostatnich poprawek kille72?
Zaprawdę wódka jest potężna, lecz bimber większą mocą włada.
 
kille72

Cytat

solldat napisał(a):

... to rozumiem, że to jest to samo, co advanced tomato, tylko bez ostatnich poprawek kille72?


To jest AdvancedTomato ale ze wszystkimi poprawkami włącznie z 138.12 by kille72.

Obrazy są już na serwerze, ostatnie jakie się kompilują to R8000 oraz AC3200.

Połączony z 02 luty 2017 20:21:02:
Napisze po co to zrobiłem i co chce sprawdzić:

1. Dużo osób pytało o nowsze/nowocześniejsze GUI (AdvancedTomato)
2. Chce zobaczyć w Anonie, ile osób używa standard GUI a ile AT GUI z moja kompilacja, wiec proszę włączać Anona dla celów statystycznych
Do you understand what TomatoAnon does?: YES
Do you want to enable TomatoAnon?: YES
3. Mam tez pytanie, kompiluje obrazy AIO do wszystkich 12 modeli ARM, i VPN dla Asusów bo było parę osób co się pytało o VPN, tak może zostać?
 
majkel152
kille a Ty na mipsy też kompilujesz?
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
kille72

Cytat

majkel152 napisał(a):

kille a Ty na mipsy też kompilujesz?


Nie, tylko ARM i ARM7 Sad W poniedziałek zaczynam chyba nowa robotę wiec nie mam czasu na nowe projekty Sad

Połączony z 02 luty 2017 21:25:23:
Pierwszy mail o AdvancedTomato GUI Smile Smile Smile

Cytat

Hello kille72 i love your "update" Shibby Firmware. No Problem with any Version 138.10-138.12-AT.
And a special Thanks for the AT Build.
I dont know why every one want to stay with the old UI? With the new one there is a better scaling of Monitors and Devices.
Hope you keep it.
 
jachu

Cytat

kille72 napisał(a):

Cytat

majkel152 napisał(a):

kille a Ty na mipsy też kompilujesz?


Nie, tylko ARM i ARM7 Sad W poniedziałek zaczynam chyba nowa robotę wiec nie mam czasu na nowe projekty Sad

Połączony z 02 luty 2017 21:25:23:
Pierwszy mail o AdvancedTomato GUI Smile Smile Smile

Cytat

Hello kille72 i love your "update" Shibby Firmware. No Problem with any Version 138.10-138.12-AT.
And a special Thanks for the AT Build.
I dont know why every one want to stay with the old UI? With the new one there is a better scaling of Monitors and Devices.
Hope you keep it.


gratuluje roboty a bedziesz mial czas na kompilacje swoje ? Smile
pozdrawiam
Jachu
Netgear WNR3500L v2 - Tomato
APU - OPNSense,PFSense
FeeNAS
Netgear R7000 - Tomato Smile
 
kille72
Dziękuje! Będę mieć czas :) Może nie będę wydawać jak teraz po parę wersji w miesiącu, ale będę dłubać przy Tomato. Tez mam nadzieje ze Shibby wróci już niedługo do projektu.

Połączony z 02 luty 2017 22:38:09:
Jak kogoś denerwuje Update Notification w AT to żeby wyłączyć wpiszcie:


nvram set tomatoanon_notify=0
nvram commit
 
SEpuLT
Ja pozostaję na zwykłym Tomato. Gratulację pracy. Obecnie po 15 latach w korpo też wykonuję zmianę. Żałuję, że tak późno doszedłem do tego wniosku. No ale kasa nie śmierdziała, za to zdrowie psychiczne siadło... Powodzenia w nowej tyrze Smile.
Netgear R7000 Zawsze najnowsze FreshTomato AIO
 
kille72
Będę raczej kompilować StandardTomato i AdvancedTomato, zobaczymy jak się rozwinie sytuacja. Musze chyba założyć nowe repo z AT żeby mieć 2 repozytoria kodu źródłowego...

Nie dostałem odpowiedzi z obrazami VPN, są potrzebne czy wystarczy AIO do ARM?

Co do pracy to dzięki!
 
joks
dzieki kille72 za wstawke. jak wroce z pracy od razu wgram AT. swoja droga to niestety jacky z AT nic mi nie odpisal bo w sumie po co powielac projekty. moze jak masz do niego dojscie jakis prywatny mail to porozmawiaj z nim zeby uaktualnil swoje obrazy ze wielu Cie o to prosilo bo na razie pod nieobecnosc shibbego dbasz o rozwoj projketu, latasz bugi itd. i moze wtedy nie musialbys wydawac drugiego repo
 
kille72
138.12-AT już wyprzedziło 138.12 patrząc w Anonie. Które jest lepsze/przyjemniejsze w obsłudze według was? Zalety/wady? Nie uważacie ze AT jest trochę za jasne?

Połączony z 03 luty 2017 11:26:38:

Cytat

joks napisał(a):

dzieki kille72 za wstawke. jak wroce z pracy od razu wgram AT. swoja droga to niestety jacky z AT nic mi nie odpisal bo w sumie po co powielac projekty. moze jak masz do niego dojscie jakis prywatny mail to porozmawiaj z nim zeby uaktualnil swoje obrazy ze wielu Cie o to prosilo bo na razie pod nieobecnosc shibbego dbasz o rozwoj projketu, latasz bugi itd. i moze wtedy nie musialbys wydawac drugiego repo


Najlepsze rozwiązanie to powrót Shibby, Jacky robi wtedy "official merge" do AT a Shibby jak chce współpracuje z innymi osobami w rozwoju Tomato.
 
joks
w annonie moze i pokazuje ze wyprzedzilo ale tak nie koniecznie musi byc Wink ja zawsze wylaczalem annon w tomato a teraz na Twoja prosbe specjalnie wlacze. pewnie moze byc wiecej takich osob ktore to wylaczaja zaraz po wgraniu
 
jurekk
Ja wrócę sie na oryginal wczoraj wgrałem AT i ładne jest ale ....

jakies takie duze na ekranie dwa mzoe to winna tego ze nie czyscilem
nvramu ale nie moglem gui transsmision odszukac

fajny bajer ale ...
wole stare i znane CoolWink
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 11

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

tamtosiamto
19-03-2024 14:17
@Adooni 'Guest network on AiMesh - Router only'

Adooni
18-03-2024 19:20
Asus napisał coś takiego Note: Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node. Only one set is available for each band.

70,425,463 unikalnych wizyt