05 Maja 2024 10:26:37
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [22]
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.119.133.96
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Asus
 Drukuj wątek
SB4Ls na ASUSie
niegowic
Po cięzkich bojach.. i pomocy Arteq mam wreszcie wyprowadzony port com z asusa. Zainstalowany jest na nim SB4Ls. Program działa. Loguje sie do serwera. Odbiera ECM z tunera jednak nie generuje.. czy też nie wysyła DW..(przynajmniej tak mi pokazuje jak włącze debug com) Miał ktos może podobny problem? Co może być przyczyną? Mam OpenWRT rc5.
 
arteq
ogólnie chodzi informacja ze opcja debug kaszani sb4ls - wyłącz to
wgraj setserial z linku FAQ sb4ls - powinno pomóc
Pozdrawiam, Artur
http://digi-led.pl Elementy elektroniczne | urz?dzenia sieciowe | us?ugi informatyczne
http://openwrt.pl - Polskie Centrum OpenWrt
o p e n (your) r o u t e r . p l
 
niegowic
Powiem co zrobiłem.. postawiłem najnowszego whiterussinan 0.9 zainstalowałem wszystkie potrzebne pakiety.. dalej to samo.. zastanawiam sie dlaczego dalej to nie dziala.. czy ma ktoś zainstalowane SB4Ls właśnie na asusie? Bo może to z pewnych przyczyn nie działa na nim albo ja coś źle robie.. Odbiera mi ładnie ECM z tunera.. generuje 1 DW..(który nie daje obrazu) połączenie z serwerem jest..dalej jakby sie wiesza..oczywiście wyłanczałem tryb debug.. ciemność nic sie nie dzieje:/
 
Gerlach
Jaką masz wersję SB4Ls ? 0.3b03 ?
Motorola WR850G v.2.0 + OpenWRT 0.9-XWRT 2.75 + SB4Ls v0.3e03
 
niegowic
tak mam SBLs 0.3b03
 
adbok
moze starsza wersja SB4Ls v02f02 zalatwi problem ?
 
niegowic
skąd moge pobrać starsza wersje?
 
adbok
podaj namiary to Ci wysle

Cytat

Gerlach napisał/a:
Jaką masz wersję SB4Ls ? 0.3b03 ?

w podpisie masz RC5 + sb4ls 02.
Instalowales dodatkowo biblioteki ktore sa w sb4ls 03 ?
Edytowany przez adbok dnia 24-02-2007 19:32
 
Tom0000
niegowic, moze opracujesz dokladna instrukcje przygotowania coma i zestawienia polaczenia? Zrobilem sobie takiego takze, ale niestety nie dziala.
 
Gerlach
Nie wiem gdzie są te pliki w necie także wrzuciłem je na serwer.

Tutaj znajduje się SB4Ls_v03b03 poprawiona przez "lechu" i dobrze współpracuje z tunerem z RC5 :
http://www.liwikom.ovh.org/download/S..._lechu.zip

Wersja starsza SB4Ls_v0.2f02 którą używałem bardzo długo i świetnie sie spisywała (obecnie wogóle nie korzystam z SB4Ls).
http://www.liwikom.ovh.org/download/S...0.2f02.zip
Do tej wersji należy dodatkowo dograć biblioteke libgcc (znajduje się w pliku SB4Ls_v03b03_popr_lechu.zip)
Motorola WR850G v.2.0 + OpenWRT 0.9-XWRT 2.75 + SB4Ls v0.3e03
 
niegowic
Tom0000 opracuje jesli w końcu odpale i zadzialaWink, Koledze Gerlach dziekuje za udostepnienie tych plikow, Ja uzywam teraz OpenWrt 0.9 póki co sprobuje na nim odpalic, możecie mi powiedziec na czym polegaja te poprawki by lechu?
 
skansenik
A czy konsola jest dostepna na obu tts czy tylko spod ttys0?
Jesli tylko spod ttys0 to jak sprawdzic dzialanie ttys1?

Pozdrawiam
Edytowany przez skansenik dnia 26-02-2007 13:06
 
dil2
napisz tylko jak to jest z tym portem com w asusie bo zaczynam miec lekka kolomuje w glowie gdzies wyczytalem ze wystarczy podpiac tasme ze starego kompa i dziala a na innym forum wylo o dokladaniu jakiegos ukladu
 
niegowic
musisz miec ukladzik ... sama tasma nie wystarczy.. zreszta poczytaj dokladnie openwrt.pl zreszta juz bylo wiele tematow na ten temat na tym forum.. Moze tez byc kabelek np do niektorych telefonow uzyj przycisku szukaj a napewno znajdziesz.
 
niegowic
Za kolega PEJTER cytuje co znalazlem na [url]http://forum.dvhk.pl/index.php?showtopic=198719&st=600
[/url]

Cytat




Przy robieniu interfejsu do Asusa, motki ze schematu pod wr850g napotkałem an problem z układem max232 mam ich kilka rodzai więc po kolei. Wszystkie "przyjmowały" zapytania i niby wysyłały do tunera ale obraz się nie dekodował. W logach wszystko było oki. Więc mówie potestuje troche ukłądy dodam iż nie mam dodatkowego zasilania.


ST232CN 699120351 MALAYSIA - najlepszy chodził zawsze, reaguje bardzo szybko

ST232BN 699430312 MALAYSIA - na 4 układy które mialem jeden działa bez zarzutów jak wyżej jeden od czasu do czasu przepuszcza co 4-8 DW pozostałe 2 OFF.


65EXXVK E4 MAX232N - żaden nie działa

64CVXOM E4 MAX232N - żaden nie działa


Może się przyda komuś


ja mysle ze to dosc istotne ze to nie koniecznie wina asusa tylko ukladu.. mozna to poprawic przez zastosowanie odpowiedniego stablizatora odsylam do podanego wyzej adresu trzeba byc zarejstrowanym uzytkowinkiem.
Edytowany przez niegowic dnia 06-04-2007 13:43
 
psycko
Dziala slicznie uzywam od 3 mc-cy na asusie 500pg dobrze ustawiony qos i dziala swietnie z amule 0 zerwan a zrobione na maxie 3232 SMD kupiony w sklepie a 35 zl ale za to selekcjonowany i malo miejsca zajmuje jak calosc wykonana w smd Smile opisow troszke na forum jest ja mialem pdf od maxa i to wystarczylo bo tam gotowy schemacik bylSmile
 
sebex
Witam,
Posiadam Asusa WL-500gP z zainstalowanym OpenWrt White Russian 0.9.Dorobiłem układzik i wyprowadziłem comy.Zainstalowałem SB4Ls i działa bardzo dobrze.Postawiłem na Asusie serwer Newcs,pod drugiego coma podpiąłem phoenixa z kartą C+ i też działa.Ale tu zaczyna się problem,z lanu bez problemu można łączyć się z serwerem,natomiast z zewnątrz(z wanu)nie.IP Asusa to 192.168.1.1 więc na nie przekierowałem port na którym pracuje Newcs(12000),ale to nic nie daje.Wcześniej miałem serwer postawiony na innej maszynie o IP 192.168.1.3 przekierowałem port 12000 na to IP i z Internetu można było bezproblemowo się połączyć.
Dlaczego teraz to nie działa?Ktoś wie gdzie tkwi problem?
 
jachu

Cytat

sebex napisał/a:
Witam,
Posiadam Asusa WL-500gP z zainstalowanym OpenWrt White Russian 0.9.Dorobiłem układzik i wyprowadziłem comy.Zainstalowałem SB4Ls i działa bardzo dobrze.Postawiłem na Asusie serwer Newcs,pod drugiego coma podpiąłem phoenixa z kartą C+ i też działa.Ale tu zaczyna się problem,z lanu bez problemu można łączyć się z serwerem,natomiast z zewnątrz(z wanu)nie.IP Asusa to 192.168.1.1 więc na nie przekierowałem port na którym pracuje Newcs(12000),ale to nic nie daje.Wcześniej miałem serwer postawiony na innej maszynie o IP 192.168.1.3 przekierowałem port 12000 na to IP i z Internetu można było bezproblemowo się połączyć.
Dlaczego teraz to nie działa?Ktoś wie gdzie tkwi problem?


Odpal na asusie tcpdump-a i zobacz czy pakiety ktore przychodza dostaj sie do asusa, czy ne sa blokowane przez firewalla. Moze masz cosik nakopane w iptables.
pozdrawiam
Jachu
Netgear WNR3500L v2 - Tomato
APU - OPNSense,PFSense
FeeNAS
Netgear R7000 - Tomato Smile
 
sebex

Cytat

jachu napisał/a:

Cytat

sebex napisał/a:
Witam,
Posiadam Asusa WL-500gP z zainstalowanym OpenWrt White Russian 0.9.Dorobiłem układzik i wyprowadziłem comy.Zainstalowałem SB4Ls i działa bardzo dobrze.Postawiłem na Asusie serwer Newcs,pod drugiego coma podpiąłem phoenixa z kartą C+ i też działa.Ale tu zaczyna się problem,z lanu bez problemu można łączyć się z serwerem,natomiast z zewnątrz(z wanu)nie.IP Asusa to 192.168.1.1 więc na nie przekierowałem port na którym pracuje Newcs(12000),ale to nic nie daje.Wcześniej miałem serwer postawiony na innej maszynie o IP 192.168.1.3 przekierowałem port 12000 na to IP i z Internetu można było bezproblemowo się połączyć.
Dlaczego teraz to nie działa?Ktoś wie gdzie tkwi problem?


Odpal na asusie tcpdump-a i zobacz czy pakiety ktore przychodza dostaj sie do asusa, czy ne sa blokowane przez firewalla. Moze masz cosik nakopane w iptables.


Witam ponownie.
Odpaliłem tcpdump-a i z tego co widzę w logach to wewnątrz lanu pakiety między serwerem a klientami biegają prawidłowo.Natomiast z zewnątrz(internet)nic nie dociera na port serwera Newcs.
Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.Asusa z OpenWrt mam od niedawna i wciąż się go uczę,nie wiem jak dalej ruszyć żeby rozwiązac ten problem.
Edytowany przez sebex dnia 09-05-2007 19:46
 
sebex
I po problemie,wszystko działa.
Edytowany przez sebex dnia 10-05-2007 19:04
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 42

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,581,506 unikalnych wizyt