20 Kwietnia 2024 04:02:06
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Szukam zaproszenia n...
· konfiguracja router ...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [16]
· dodatkowe złącz... [4]
· konfiguracja rout... [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.119.125.135
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
Dwa routery i VPN
kanguros
Witam Wszystkich,

bardzo potrzebuje pomocy w ustawieniu tablicy routingu na moim routerze. O to struktura mojej sieci:
Router UPC -> Router Asus + VPN

Router UPC rodziela IP z puli 192.168.1.50-255 i ma IP 192.168.1.1. Router Asusa jest do niego podlaczony kablem z portu LAN(br0) do wejscia jednego z 4 portow LAN. Ustawiony ma na stale IP 192.168.1.3 oraz brame 192.168.1.1. Calym DHCP zarzadza router z UPC. Dodatkowo na routerze UPC jest wystawiony na zewnatrze (DMZ) ip routera Asus (192.168.1.3).
Na Asusie jest uruchomiony server VPN. Ponizej ustawienia serwera:

Tutaj config clienta:
remote ip_serwera 8081
client
dev tun
proto tcp
resolv-retry infinite
nobind
comp-lzo
persist-key
persist-tun
float
route-method exe
route-delay 2
ca ca.crt
cert client1.crt
key client1.key
ns-cert-type server

Na Asusie mam takie interfejsy: br0 oraz tun21

Na Asusie aktualnie mam zainstalowane oprogramowanie od shibbiego: Tomato Firmware 1.28.0000 -131 K26ARM USB AIO-64K

Jakie wpisy IPTABLES mam dodac do Administration->Scripts->Firewall, by klienci mieli dostep do internetu oraz urzadzen z puli IP 192.168.1.1-255. Zalezy mi na tym,by caly ruch
klienta szedl przez moj router. Bardzo Was prosze o pomoc. Na pewno rozwiazanie jest proste, ale niestety nie posiadam w tej kwestii wystarczajacej wiedzy Sad

Czy po zapisaniu w Panelu Administration->Scripts->Firewall wpisu IPTABLES musze restartowac usluge VPN na serwerze? Czy od razu polaczony klient przez VPN bedzie te ustawienia mial dostepne?

Połączony z 26 wrzesień 2016 12:22:12:
Dolaczam zdjecia ustawien serwera, bo cos sie nie wyswietlaja.
kanguros załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.
 
smereka
Na tym portalu masz sporo poradników, poczytaj troszkę poszperaj. Tak na szybko to jak chcesz postawić na tym server vpn to musisz mieć na Asusie publiczny adres IP (stały czy dynamiczny z użyciem DDNS to już Twój wybór). Ewentualnie DMZ lub przykierowanie portów jeśli się da na tym czymś co daje UPC. Rozpocznij od podstawowej lektury
 
kanguros
Serwer mi dziala. Wszystko smiga, tylko chcialem przekierowac caly ruch z klienta przez moj serwer. Tylko o to sie tu rozchodzi. Potrzebuje tylko wpisy do tablicy routingu.
 
Gomi
W tym poście https://openlinksys.info/forum/viewth...d_id=20423 opisałem jak ustawić OVPN na tomato z TUN i aby był bramą dla klientów. Powinno Ci pomóc.
Przy okazji pytanie, czy masz coś wpięte do WAN, że zająłeś switcha? Może tomato nie potrafi przy takiej konfiguracji dopisać prawidłowo routingu dla ovpn.
Czy możesz modem/router UPC przestawić w tryb bridge, tak aby Asus dostał public IP?
Edytowany przez Gomi dnia 26-09-2016 16:40
 
kanguros
Ten nowy router UPC co reklamuja w TV ma mozliwosc pracy w trybie modemu. Jednak chcialem uzywac jego WIFI do komputerow w domu,bo ma mocniejsze anteny. Router Asusa ma reszte uslug, ktorych uzywam www,ftp, vpn, itd. Wszystko dziala oprocz tego przekierowania calego ruchu od klienta przez moj server vpn. Jak odznacze opcje "Direct clients to
redirect Internet traffic" to internet na kliencie dziala, ale na IP routera z UPC nie da rady sie wbic, czyli 192.168.1.1.

Połączony z 26 wrzesień 2016 21:00:51:
Teraz mam podpiety kabel z routera UPC do Asusa przez WAN. Dolaczam screen konfiguracji.
kanguros załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.

Edytowany przez kanguros dnia 26-09-2016 21:00
 
Steel_Rat
To w końcu działa ci przekierowanie ruchu przez swoją sieć czy nie. Jak działa a tylko nie można się zalogować do routera to chyba tak musi być.
Niestety idealnie i prosto było by tak jak pisali wcześniej. Router UPC w tryb bridge. Podpiąć go pod WAN Asusa. Resztę ustawić na Asusie...
To jak masz teraz ustawione nic nie zmienia. WAN masz zmostkowany z LAN.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
kanguros
Dzisiaj jeszcze inaczej probowalem ustawic prace tych urzadzen. Teraz kabel mam podpiety z UPC do Asusa przez WAN (tak jak na dolaczonym screenie wczesniej). Teraz Asus zarzadza DHCP. Nadal klient VPN nie ma wyjscia na swiat przy zaznaczonej opcji "Direct clients to
redirect Internet traffic". Moge tylko wbic sie na ip Asusa 192.168.1.3. IP routera UPC 192.168.1.1 w ogole nie odpowiada.
 
Steel_Rat
Nie tak... Masz w configu zaznaczoną opcję Bridge WAN to LAN. Nie masz sterowania na tomato. Spróbuj tak do celów testowych.
Odznacz opcje "Bridge WAN to LAN". Ustaw na WAN ip 192.168.1.3. gateway i dns 192.168.1.1. Na LAN Asusa ip 192.168.2.1. I zobacz czy bęzie to działać. Do UPC nie powinieneś się dalej zalogować ale może ruch będzie przechodził przez Asusa.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
kanguros

Cytat

Steel_Rat napisał(a):

Nie tak... Masz w configu zaznaczoną opcję Bridge WAN to LAN. Nie masz sterowania na tomato. Spróbuj tak do celów testowych.
Odznacz opcje "Bridge WAN to LAN". Ustaw na WAN ip 192.168.1.3. gateway i dns 192.168.1.1. Na LAN Asusa ip 192.168.2.1. I zobacz czy bęzie to działać. Do UPC nie powinieneś się dalej zalogować ale może ruch będzie przechodził przez Asusa.


Teraz tak ustawilem jak pisales. Net na normalnych klientach WIFI dziala i moge sie wbic nawet na router UPC z IP 192.168.1.1. Ale klient vpn nadal nie ma wyjscia na swiat, zadna strona sie nie otwiera. Dolaczam jeszcze 2 zrzuty ustawien.
kanguros załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.
 
Steel_Rat
Daj z rzuty jak teraz masz ustawionego Asusa.
Zależy mi na zakładce Basic -> Networks.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
kanguros
Ustawienie w ten sposob co pisales powoduje,ze po podlaczeniu do WIFI z UPC nie przydziela mi IP z DHCP ASUSA ( bo chyba rozne podsieci sa).

Połączony z 26 wrzesień 2016 22:04:05:
Tylko przypomne,ze chcialem korzystac z WIFI z routera UPC, bo ma mocniejszy sygnal niz Asus. Ten drugi ma zarzadzac DHCP.
kanguros załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.

Edytowany przez kanguros dnia 26-09-2016 22:04
 
Gomi
Skoro Router UPC ma dawać WiFi i być DHCP'em to zrób tak jak już miałeś wcześniej.
Router UPC --kabel--> WAN Asus
Na asusie ustaw bridge WAN to LAN. Wyłącz DHCP na Asus.
W tym momencie sprawdź, czy klienci Asusa (po kablu) dostają IP nadane przez router UPC i czy mają internet. Jeśli tak to pokaż jak wygląda routing na Asus i pokaż trace route z podłączonego klienta OVPN do jakiegoś serwera w internecie. Przy okazji zrób też trace do routera UPC. Zobaczmy gdzie Ci ucina.
 
kanguros

Cytat

Gomi napisał(a):

Skoro Router UPC ma dawać WiFi i być DHCP'em to zrób tak jak już miałeś wcześniej.
Router UPC --kabel--> WAN Asus
Na asusie ustaw bridge WAN to LAN. Wyłącz DHCP na Asus.
W tym momencie sprawdź, czy klienci Asusa (po kablu) dostają IP nadane przez router UPC i czy mają internet. Jeśli tak to pokaż jak wygląda routing na Asus i pokaż trace route z podłączonego klienta OVPN do jakiegoś serwera w internecie. Przy okazji zrób też trace do routera UPC. Zobaczmy gdzie Ci ucina.


Sprawdze jak wroce z pracy czy podpinajac sie przez WIFI udostepnionym na Asusie bede mial dostep do netu, ale wydaje mi sie,ze tak bo wczesniej zdaje sie,ze to testowalem. W tej chwili dolaczam tablice routingu na Asusie, oraz trace route klienta OVPN do strony wp.pl oraz ip Asusa. Niestety sa nieosiagalne. Dolaczylem tez tablice routingu na kliencie OVPN i ustawienia DNS na Asusie na wszelki wypadek.

Połączony z 27 wrzesień 2016 20:11:53:
Klienci połączeni przez wifi do Asusa przez jego AP mają wyjście na świat.
kanguros załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.

Edytowany przez kanguros dnia 27-09-2016 20:11
 
Gomi
Spróbuj dopisać taką regułę na Asus i zobacz czy będzie działać.

iptables -t nat -A POSTROUTING -o br0 -j MASQUERADE
 
kanguros

Cytat

Gomi napisał(a):

Spróbuj dopisać taką regułę na Asus i zobacz czy będzie działać.

iptables -t nat -A POSTROUTING -o br0 -j MASQUERADE


Czy po wpisaniu w Firewall tego wpisu wystarczy nacisnąć Save, żeby ta reguła zaczęła działać, czy jeszcze coś? Po save klient vpn nadal nie ma wyjścia na świat i nie widzi Asusa.
 
Gomi
Komendę mogłeś odpalić w Tools > System Commands.
Hm dopisz jeszcze w routing taką regułę jak na załączonym obrazku.
Jak się nic nie zmieni, to może znajdzie się jakiś lepszy fachowiec.
Gomi załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.
 
kanguros
Iptables list z Asusa.



Chain INPUT (policy DROP)
target     prot opt source               destination         
ACCEPT     all  --  anywhere             anywhere           
ACCEPT     tcp  --  anywhere             anywhere             tcp dpt:tproxy
ACCEPT     tcp  --  anywhere             anywhere             tcp dpts:1023:1025
ACCEPT     tcp  --  anywhere             anywhere             tcp dpts:60000:61000
DROP       all  --  anywhere             anywhere             state INVALID
ACCEPT     all  --  anywhere             anywhere             state RELATED,ESTABLISHED
shlimit    tcp  --  anywhere             anywhere             tcp dpt:ssh state NEW
shlimit    tcp  --  anywhere             anywhere             tcp dpt:snpp state NEW
ACCEPT     all  --  anywhere             anywhere           
ACCEPT     all  --  anywhere             anywhere           
ACCEPT     tcp  --  anywhere             anywhere             tcp dpt:snpp
ACCEPT     tcp  --  anywhere             anywhere             tcp dpt:ftp
ACCEPT     tcp  --  anywhere             anywhere             tcp dpt:51515
ACCEPT     tcp  --  anywhere             anywhere             tcp dpt:www
ACCEPT     tcp  --  anywhere             anywhere             tcp dpt:81
ACCEPT     tcp  --  anywhere             anywhere             tcp dpt:4044
ACCEPT     tcp  --  anywhere             anywhere             tcp dpt:51515
ACCEPT     udp  --  anywhere             anywhere             udp dpts:sip:sip-tls
ACCEPT     udp  --  anywhere             anywhere             udp dpt:3478
ACCEPT     udp  --  anywhere             anywhere             udp dpt:iax
ACCEPT     udp  --  anywhere             anywhere             udp dpt:5036
ACCEPT     tcp  --  anywhere             NETGEAR              tcp dpt:51413
ACCEPT     tcp  --  anywhere             NETGEAR              tcp dpt:51414
ACCEPT     udp  --  anywhere             anywhere             udp dpts:60000:61000
ACCEPT     tcp  --  anywhere             anywhere             tcp dpt:domain
ACCEPT     tcp  --  anywhere             anywhere             tcp dpts:64000:64100

Chain FORWARD (policy ACCEPT)
target     prot opt source               destination         
ACCEPT     all  --  anywhere             anywhere           
ACCEPT     all  --  anywhere             anywhere           
ACCEPT     all  --  anywhere             anywhere           
TCPMSS     tcp  --  anywhere             anywhere             tcpflags: SYN,RST/SYN TCPMSS clamp to PMTU

Chain OUTPUT (policy ACCEPT)
target     prot opt source               destination         

Chain shlimit (2 references)
target     prot opt source               destination         
           all  --  anywhere             anywhere             recent: SET name: shlimit side: source
DROP       all  --  anywhere             anywhere             recent: UPDATE seconds: 60 hit_count: 4 name: shlimit side: source



Połączony z 27 wrzesień 2016 21:42:39:

Cytat

Gomi napisał(a):

Komendę mogłeś odpalić w Tools > System Commands.
Hm dopisz jeszcze w routing taką regułę jak na załączonym obrazku.
Jak się nic nie zmieni, to może znajdzie się jakiś lepszy fachowiec.


Przy probie wpisania tego statycznego routingu z 192.168.1.1 dostaje Invalid IP address :(

Połączony z 06 październik 2016 20:45:41:
Ktos pomoze??? Pleaseee
Edytowany przez kanguros dnia 06-10-2016 20:45
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 12

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,182,237 unikalnych wizyt