19 Marca 2024 06:03:37
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Optware na CIFS [42]
· [Howto] Xpenology... [7]
· RT-AX56U - Status... [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
34.236.152.203
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
Konfiguracja serwera openVPN na Tomato + generowanie kluczy na Windows + config dla klienta
Gomi
Poniższy wpis przygotowałem w formie tekstowej i starałem się opisać wszystko dokładnie i łopatologicznie.
Jest to mój pierwszy taki faq/manual. Dla mnie jest czytelny i zrozumiały. Nie dla wszystkich taki musi być, więc z miłą chęcią przeczytam Wasze uwagi i postaram się poprawić.
Konfigurację robiłem na czuja, mogłem więc popełnić jakieś błędy. Tak wiem, tutorial'e na ten temat już były, liczę jednak, że ten "po mojemu" komuś się przyda i ułatwi robotę.
Nie zanudzam dalej, przejdźmy do rzeczy...

Założenia - server openVPN (TUN) jako brama internetowa dla wielu klientów + dostęp do sieci LAN. Autoryzacja: klucze 2048, login i hasło

W poniższym opisie jak skonfigurować openVPN udział wezmą:
- router Asus AC68U z wgranym Tomato by Shibby Firmware 1.28.0000 -136 K26ARM USB AIO-64K / jako server openVPN
- komputer stacjonarny w Windows 10 x64 Pro / na którym zostaną wygenerowane klucze
- stary netbook z jeszcze starszym Windows XP Home, który posłuży jako testowy klient
* - powinno także działać na innych konfiguracjach

-=-=-=-=-=-
1. Logujemy się na router i przechodzimy do menu VPN Tunneling > OpenVPN Server

2. W zakładce Server 1 > Basic
ustawiamy:

Cytat

- zaznaczamy "chcecker/kwadracik" - "Start with WAN"
- wybieramy - "Interface Type" TUN
- Protocol - UDP
- Port - wg uznania np. 40000
- Firewall - Automatic
- Authorization Mode - TLS
- Extra HMAC authorization (tls-auth) - Bi-directional
- VPN subnet/netmask - spokojnie można zostawić wybraną podsieć, ale musi być ona inna od własnej

SAVE - na dole strony

3. W zakładce Server 1 > Advanced
ustawiamy:

Cytat

- Poll Interval - 0 (domyślnie)
- Push LAN to clients - zaznaczamy (chcemy dać dostęp klientom VPN do sieci lokalnej)
- Direct clients to redirect Internet traffic - zaznaczamy (chcemy by router stał się wyjściem na świat dla klientów)
- Respond to DNS - zaznaczamy
- Advertise DNS to clients - zaznaczamy (wymuś aby router był DNSem dla klientów)
- Encryption cipher - wybieramy z listy AES-256-CBC
- Compression - Disabled - można zmienić, ale ponoć czasem są problemy (w moim przypadku zostawiłem Disabled)
- TLS Renegotiation Time - domyślnie "-1"
- Manage Client-Specific Options - zaznaczamy (chcemy ustawić różne rzeczy dla klientów VPN)
- Allow Client<->Client - zaznaczamy (chcemy aby klienci VPN widzieli sie między sobą)
- Allow Only These Clients - tu można wpisać listę tylko dopuszczonych klientów (w przykładzie nie użyte)
- Allow User/Pass Auth - zaznaczamy (chcemy aby poza autoryzacją kluczami, klient musiał także wprowadzić login i hasło)
- w tabeli która się pojawi po zaznaczeniu wprowadzamy dane klientów do logowania, odpowiednio login i hasło
- Allow Only User/Pass(Without cert) Auth - nie zaznaczamy

SAVE - na dole strony

4. W zakładce Server 1 > Keys
trzeba w odpowiednie pola wprowadzić właściwe klucze.

Zanim je wprowadzimy trzeba je wygenerować i trzeba mieć czym.

W tym celu instalujemy pełną wersję openVPN dla Windows (w tym przykładzie openvpn-install-2.3.10-I603-x86_64.exe).
Aktualne wersje dostępne są tutaj - LINK.
Oczywiście trzeba pobrać odpowiednią wersję dla naszego Windowsa na którym będziemy generować klucze.
W trakcie instalacji zaznaczamy wszystkie możliwe składniki - bez nich nie zrobimy kluczy.

Jak już zainstalowaliśmy to przechodzimy w trybie ms-dos do C:\Program Files\OpenVPN\easy-rsa> i odpalamy !tylko 1 raz! init-config.bat / zrobi to kopię bezpieczeństwa vars.bat
Następnie otwieramy edytorem txt (np. notepad++) vars.bat i zmieniamy

Cytat

set KEY_SIZE=1024 na 2048
2048 wydaje się pewniejsze niż 1024
set KEY_COUNTRY=wpisz_swoje
set KEY_PROVINCE=wpisz_swoje
set KEY_CITY=wpisz_swoje
set KEY_ORG=wpisz_swoje
set KEY_EMAIL=wpisz_swoje
set KEY_CN=wpisz_swoje
set KEY_NAME=wpisz_swoje
set KEY_OU=wpisz_swoje

Powyższa modyfikacja ułatwi nam dalszą generację kluczy i wypełnianie danych.

Następnie przechodzimy do generowania kluczy.

Na początek te które będzie trzeba umieścić na routerze przez GUI.
Pola w GUI uzupełniamy danymi tak by zaczynały się od -----BEGIN----- i kończyły na -----END-----.
(Podpisany certyfikat tych danych ma więcej i trzeba je wyjąć z całości.)

Poniżej lista pól (nazwy pól w nawiasach kwadratowych) z opisem jak wygenerować do nich klucze.

Cytat

- [Static Key] - ta.key - generujemy w Windows poleceniem "openvpn --genkey --secret ta.key" (oczywiście trzeba być w katalogu gdzie jest openVPN jeśli nie działa w dowolnym miejscu)

- [Certificate Authority] - ca.crt - generujemy w windows korzystając z gotowych batchy
- vars.bat, clean-all.bat, build-ca.bat - odpalamy w tej kolejności, wszystkie znajdziemy w katalogu C:\Program Files\OpenVPN\easy-rsa>

- [Server Certificate] - server.crt - generujemy w windows korzystając ponownie z batcha
- build-key-server.bat server (gdyby coś nie szło trzeba odpalić vars i jeszcze raz powtórzyć)
W przypadku pytania czy podpisać ten certyfikat przez CA zgadzamy się. Z utworzonego pliku do pola w GUI ma trafić tylko część pomiędzy -----BEGIN CERTIFICATE----- i -----END CERTIFICATE-----.

- [Server Key] - server.key - uzyskamy go tworząc server.crt / patrz trochę wyżej

- [Diffie Hellman parameters] - dh2048.pem - tworzymy korzystając z batcha
- build-dh.bat / to chwilę potrwa


Po uzupełnieniu wszystkich 5 pól w GUI Tomato wygenerowanymi powyżej kluczami robimy ponownie...
SAVE - na dole strony

PO ZAPISANIU POWYŻSZEGO MOŻEMY JUŻ WYSTARTOWAĆ SERVER - NACISKAMY PRZYCISK "START NOW"
Jeśli wszystko zrobiliśmy poprawnie i nie wkradł się jakiś babol to server powinien ruszyć i można zobaczyć jego status w
Server 1 > Status

5. Generujemy klucze dla klienta (dla kolejnych klientów robi się tak samo tylko trzeba zmienić nazwę/numer klienta).
build-key.bat klient1
- utworzą nam się 3 pliki klient1.crt, klient1.csr (w zasadzie nie potrzebny w konfiguracji, połączeniu), klient1.key
Dane z pliku crt i key będą potrzebne do utworzenia configu, do połączenia.
* - klucze klientów muszą być podpisane przez CA, więc na pytanie czy podpisać odpowiadamy TAK

6. Tworzymy 1 plikowy config (plik) zawierający klucze o nazwie np. moj_router.ovpn (można tą nazwę zmienić na własną).
Plik dla powyższych ustawień powinien wyglądać tak.

Cytat

client # tryb pracy
dev tun # rodzaj interfejsu, tun - działa jak router, tap - jak switch (bridge)
proto udp # rodzaj protokołu, UDP wydaje się lepszy do tej usługi
remote moj.ddns.pl (lub IP jeśli stałe) 40000 # adres routera/servera od strony WAN
nobind # nie otwiera portu po stronie klienta
auth-user-pass # autoryzacja dodatkowo po loginie i haśle
auth-nocache # klient nie cache'uje hasła - zwiększa bezpieczeństwo
remote-cert-tls server # zwiększa bezpieczeństwo klienta, ma chronić przed atakiem man in the middle
persist-key
persist-tun
cipher AES-256-CBC
keepalive 15 60
ping-timer-rem
verb 1

-----BEGIN CERTIFICATE-----
ciąg znaków z plik ca.crt wygenerowanego w punkcie 4. / dokładnie ten sam co jest na routerze/serverze
-----END CERTIFICATE-----


całą zawartość pliku klient1.crt


-----BEGIN PRIVATE KEY-----
ciąg znaków z pliku klient1.key / właściwy dla właściwego klienta
-----END PRIVATE KEY-----


-----BEGIN OpenVPN Static key V1-----
ciąg znaków z pliku ta.key wygenerowanego w punkcie 4. / dokładnie to samo co na serverze
-----END OpenVPN Static key V1-----


Tak przygotowany plik umieszczamy w:
C:\Program Files\OpenVPN\config>
* - lub w odpowiedniej lokalizacji gdzie zainstalowany jest klient openVPN
** - pliki takie działają poprawnie w android'owym kliencie openVPN connect, trzeba je tam zaimportować

7. Łączymy się klientem za pomocą innego dostawcy do internetu.
- Odpalamy OpenVPN GUI.
- Znajdujemy w zasobniku obok zegarka właściwą ikonkę, klikamy prawym myszy i klikamy połącz (jeśli jest więcej configów) to wybieramy właściwy i w nim odpalamy połącz

Powinno działać.
Edytowany przez Gomi dnia 03-06-2016 16:50
 
Jacek5
Podziekował. W wolnym czasie w koncu skonfiguruje... Smile
Asus RT-AC56U @1200,666 + Tomato 138 AIO
GPON 75/75
ASUS RT-N16 + Tomato 132 AIO
Multimedia 60Mb/3
 
damianssj661
Dzięki!
Parę razy się do tego przymierzałem ale po pierwszym błędzie przestawało mi się chcieć a teraz poszło
ASUS RT-AC56U
 
Jacek5
Czy powyzszy sposob konfiguracji, bedzie wlasciwy dla jednoczesnego laczenia sie z komputera oraz innego routera, z tak wlasnie skonfogurowanym routerem glownym?

Połączony z 06 styczeń 2017 00:03:56:
Nie idzie załaczyc serwera....

W logach mam cos takiego:
Jan 6 00:02:17 unknown daemon.notice openvpn[16852]: OpenVPN 2.3.13 arm-unknown-linux-gnu [SSL (OpenSSL)] [LZO] [EPOLL] [MH] [IPv6] built on Nov 5 2016
Jan 6 00:02:17 unknown daemon.notice openvpn[16852]: library versions: OpenSSL 1.0.2j 26 Sep 2016, LZO 2.09
Jan 6 00:02:17 unknown daemon.notice openvpn[16855]: PLUGIN_INIT: POST /lib/openvpn_plugin_auth_nvram.so '[/lib/openvpn_plugin_auth_nvram.so] [vpn_server1_users_val]' intercepted=PLUGIN_AUTH_USER_PASS_VERIFY
Jan 6 00:02:17 unknown daemon.err openvpn[16855]: OpenSSL: error:0906D06C:lib(9):func(109):reason(108)
Jan 6 00:02:17 unknown daemon.err openvpn[16855]: Cannot load DH parameters from dh.pem
Jan 6 00:02:17 unknown daemon.notice openvpn[16855]: Exiting due to fatal error

Połączony z 06 styczeń 2017 00:44:10:
Nie bardzo wiem, gdzie moze tkwic problem, bo probowalem parokrotnie...

Przy tworzeniu certyfikatów, zauwazyłem, ze p owpisaniu polecenia:

C:\Program Files\OpenVPN\easy-rsa>build-key-server.bat server

Pojawia sie taki komunikator

WARNING: can't open config file: /etc/ssl/openssl.cnf


jak rowniez po wklepaniu "build-key-server.bat server" przy nazwie "commonName" domyslnie wskakuje nazwa 'serwer', pomimo, ze uzywałem pisanej przez v...

Ogolnie nie mam pojecia :) Delikatnie sugerowałem sie innymi poradnikami ale wciaz nie tak...
Edytowany przez Jacek5 dnia 06-01-2017 00:44
Asus RT-AC56U @1200,666 + Tomato 138 AIO
GPON 75/75
ASUS RT-N16 + Tomato 132 AIO
Multimedia 60Mb/3
 
hermes-80
Polecam bezproblemowa generacje kluczy na Live CD (Backtrack 4, Kali - itd).
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
Jacek5
Nie zaktualizowalem swojego poprzedniego posta. Nie poajwia sie juz komunikat" WARNING: can't open config fileFrownetc/ssl/openssl.cnf", Pomoglo, z tego co pamietam, okreslenie w pliku nazwy serwera.... Naprawde tuoriale sa dla ludzi dosc bieglych, nie majac pewnego wyczucia, troche mocno trzeba sie poglowic. Tak czy siak, dupa... Dalej nie działa.

Zainstalowałem KALI na virtualbox. Korzystajac z poradnika
http://kb.rootbox.com/instalacja-i-konfiguracja-openvpn-serwerklient/
Natrafiłem szybko na jeden z komunikatow.. No such file or directory.

Nie mam szczescia do linuxa.... A naprawde wklejam jak jest w tuorialu. Openvpn zainstalowałem ale dalej juz sie pieprzy.

Moglbym skorzystac z tuoriala shibbiego, ale coz, pare lat mineło, ten jest juz w tomato i wymaga niby szybkiej konfiguracji.. Wink Jest jakis nowszy, ale bez dzialajacych grafik, screenow, co juz mnie zniecheca, bo nie mam sil do glowkowania, co autor mial na mysli.

Powyzsza instrukcja wydaje sie cieakwa, ale co zrobic.... Wciaz nie tak. Pomyslałem, ze byc moze brakuje pamieci w NVRAM. Nie wiem....

Połączony z 07 styczeń 2017 01:30:17:
Dzis sie udalo.. Jedna z roznic to taka, ze wklejałem klucze z tymi opisami gdzie zaczyna i konczy sie dany klucz, oraz instalowałem dzis Entware..... testowałem na lapie podalczonym z telefonu i predkosc byla maaaks do 1Mega. Mam nadzieje, ze z laczami z podpisue, bedzie w miare przywoicie Wink

Jeszcze raz dzieki za tuoriala
Edytowany przez Jacek5 dnia 07-01-2017 01:30
Asus RT-AC56U @1200,666 + Tomato 138 AIO
GPON 75/75
ASUS RT-N16 + Tomato 132 AIO
Multimedia 60Mb/3
 
ghost123

Cytat

3. W zakładce Server 1 > Advanced
ustawiamy:
- Poll Interval - 0 (domyślnie)
- Push LAN to clients - zaznaczamy (chcemy dać dostęp klientom VPN do sieci lokalnej)
- Direct clients to redirect Internet traffic - zaznaczamy (chcemy by router stał się wyjściem na świat dla klientów)
- Respond to DNS - zaznaczamy
- Advertise DNS to clients - zaznaczamy (wymuś aby router był DNSem dla klientów)
- Encryption cipher - wybieramy z listy AES-256-CBC
- Compression - Disabled - można zmienić, ale ponoć czasem są problemy (w moim przypadku zostawiłem Disabled)
- TLS Renegotiation Time - domyślnie "-1"
- Manage Client-Specific Options - zaznaczamy (chcemy ustawić różne rzeczy dla klientów VPN)
- Allow Client<->Client - zaznaczamy (chcemy aby klienci VPN widzieli sie między sobą)
- Allow Only These Clients - tu można wpisać listę tylko dopuszczonych klientów (w przykładzie nie użyte)
- Allow User/Pass Auth - zaznaczamy (chcemy aby poza autoryzacją kluczami, klient musiał także wprowadzić login i hasło)
- w tabeli która się pojawi po zaznaczeniu wprowadzamy dane klientów do logowania, odpowiednio login i hasło
- Allow Only User/Pass(Without cert) Auth - nie zaznaczamy

SAVE - na dole strony


Ostatnio bawiłem się OpenVPN i wynikł mi problem. Na niektórych klientach chciałem aby serwer był wyjściem na świat, w innych nie.
Rozwiązaniem jest odznaczenie opcji Direct clients to redirect Internet traffic i dopisanie opcji redirect-gateway def1 w pliku konfiguracyjnym klienta.
Jeśli opcja jest aktywna internet jest przekierowany z serwera jeśli zahaszowana internet mamy lokalnie.
Może komuś się przyda.
R6400
 
mmirekk
Panowie, zastosowałem powyższe ustawienia na 2020.8 i nie ustanawia połączenia, chociaż router coś widzi to po stronie klienta pojawia się coś takiego:
Thu Jan 07 21:29:40 2021 DEPRECATED OPTION: --cipher set to 'AES-256-CBC' but missing in --data-ciphers (AES-256-GCM:AES-128-GCM). Future OpenVPN version will ignore --cipher for cipher negotiations. Add 'AES-256-CBC' to --data-ciphers or change --cipher 'AES-256-CBC' to --data-ciphers-fallback 'AES-256-CBC' to silence this warning.
Thu Jan 07 21:29:40 2021 OpenVPN 2.5.0 x86_64-w64-mingw32 [SSL (OpenSSL)] [LZO] [LZ4] [PKCS11] [AEAD] built on Oct 28 2020
Thu Jan 07 21:29:40 2021 Windows version 10.0 (Windows 10 or greater) 64bit
Thu Jan 07 21:29:40 2021 library versions: OpenSSL 1.1.1h 22 Sep 2020, LZO 2.10
Thu Jan 07 21:29:40 2021 MANAGEMENT: TCP Socket listening on [AF_INET]127.0.0.1:25340
Thu Jan 07 21:29:40 2021 Need hold release from management interface, waiting...
Thu Jan 07 21:29:40 2021 MANAGEMENT: Client connected from [AF_INET]127.0.0.1:25340
Thu Jan 07 21:29:41 2021 MANAGEMENT: CMD 'state on'
Thu Jan 07 21:29:41 2021 MANAGEMENT: CMD 'log all on'
Thu Jan 07 21:29:41 2021 MANAGEMENT: CMD 'echo all on'
Thu Jan 07 21:29:41 2021 MANAGEMENT: CMD 'bytecount 5'
Thu Jan 07 21:29:41 2021 MANAGEMENT: CMD 'hold off'
Thu Jan 07 21:29:41 2021 MANAGEMENT: CMD 'hold release'
Thu Jan 07 21:29:41 2021 Outgoing Control Channel Authentication: Using 512 bit message hash 'SHA512' for HMAC authentication
Thu Jan 07 21:29:41 2021 Incoming Control Channel Authentication: Using 512 bit message hash 'SHA512' for HMAC authentication
Thu Jan 07 21:29:41 2021 TCP/UDP: Preserving recently used remote address: [AF_INET]192.168.1.10:15112
Thu Jan 07 21:29:41 2021 Socket Buffers: R=[65536->65536] S=[65536->65536]
Thu Jan 07 21:29:41 2021 UDP link local: (not bound)
Thu Jan 07 21:29:41 2021 UDP link remote: [AF_INET]192.168.1.10:15112
Thu Jan 07 21:29:41 2021 MANAGEMENT: >STATE:1610051381,WAIT,,,,,,

A po stronie serwera:

Połączony z 07 stycznia 2021 21:33:49:
Co może być nie tak ?
mmirekk załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.

Edytowany przez mmirekk dnia 07-01-2021 21:33
 
qwerty321
Przeprowadziłem testy wydajności i proponuję używać CHACHA20-POLY1305 zamiast AES. W tych routerach nie ma procesorów ze sprzętowym AES-em, przynajmniej w R7000 ani w RT-N18U i CHACHA20-POLY1305 wydaje się znacznie szybszy programowo od AES-a.
 
qrs
znalazłem fajny generator dla OpenVPN - działa super Smile

https://github.com/thesparklabs/openv...-generator
---
Netgear R7000Netgear WNR3500L v2MikroTik hAP ac^2TP-LINK M7650
 
Gomi
@qwerty321 Czy mógłbyś napisać coś więcej? Jakie testy wykonałeś i jakie różnice na korzyść CHACHA20-POLY1305 zauważyłeś?
 
qwerty321
Nie żeby to były zaraz jakieś benchmarki ale zwróć uwagę, że że

Pole Data ciphers ma domyślnie wpisane to w 2020.8:
CHACHA20-POLY1305:AES-128-GCM:AES-256-GCM:AES-128-CBC:AES-256-CBC

Ustaw ciphers w configu klienta np. openvpn pod windą i od razu zauważysz jak szybko i żwawo łączy. Ściąganie na moim łączu 20Mbit idzie teraz pełnym gazem z łącza 100/100 od kogoś. Kiedyś nie mogło się dobrze rozpędzić.
Popróbuj i wyłącz LZO.

Połączony z 23 stycznia 2021 14:43:50:

Is Mozilla getting paid to route DNS requests to Cloudflare?
No money is being exchanged to route DNS requests to Cloudflare.

Does Mozilla or Cloudflare monetize this data?
No, our policy explicitly forbids monetizing this data. Our goal with this feature is to provide important privacy protections to our users and to make it harder for existing DNS resolvers to monetize usersR17; DNS data.


No to się zaczyna :-)
Czytałem, że Mozilla zarabia rocznie kilkaset milionów $ za to, że google jest domyślą przeglądarką i za te domyślne inne przeglądarki i sklepy co się rozwijają z góry z paska. Mimo tych dolarów, ponoć maja problemy finansowe :-)
Oni to robią nie dla nas ludzi ale celowo żeby reklam nie blokować. A dane czy sprzedadzą czy nie to tylko pośrednio, za to że ludzie nie będa umieli tego wyłączyć hehe... natomiast:


Is DoT easier for network operators to detect and block?
Yes, we donR17;t think that this is an advantage. Firefox provides mechanisms for network operators to signal that they have legitimate reasons for DoH to be disabled. We do not believe that blocking the connection to the resolver is an appropriate response.


Ha, czyli zrobili to auto DoH i Tomato tylko mówi Firefoxowi żeby nie korzystał z DoH, bo zablokujemy im hosty na firewallu :-) Cwaniaczki, za chwilę inni będą to żądanie ignorować i trzeba będzie zrobić -j DROP.
Edytowany przez qwerty321 dnia 23-01-2021 14:43
 
esem

Cytat

qrs napisał(a):

znalazłem fajny generator dla OpenVPN - działa super :)

https://github.com/thesparklabs/openv...-generator

Działa super - fakt. Ale generuje klucze

#-- Config Auto Generated by SparkLabs OpenVPN Certificate Generator --#
#--                   Config for OpenVPN 2.4 Server                  --#
 

Czy nie potrzebujemy v2.5?
Ponad to mam problem: nie mogę niczego zmienić w Server Configuration > nie pasują mu klucze z sprzed 2 lat. Czyżby czekało mnie czyszczenie NVRAM? Oczywiście działa server bezbłędnie na starych ustawieniach.
Chyba że jest to BUG.

Połączony z 30 stycznia 2021 09:17:03:

Cytat

esem napisał(a):

Cytat

qrs napisał(a):

znalazłem fajny generator dla OpenVPN - działa super :)

https://github.com/thesparklabs/openv...-generator

Działa super - fakt. Ale generuje klucze

#-- Config Auto Generated by SparkLabs OpenVPN Certificate Generator --#
#--                   Config for OpenVPN 2.4 Server                  --#
 

Czy nie potrzebujemy v2.5?
Ponad to mam problem: nie mogę niczego zmienić w Server Configuration > nie pasują mu klucze z sprzed 2 lat.
Czyżby czekało mnie czyszczenie NVRAM? Oczywiście działa server bezbłędnie na starych ustawieniach.
Chyba że jest to BUG.
esem załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.

Edytowany przez esem dnia 30-01-2021 09:17
Asus RT-AC56U @1000/666 + aktualne tomato
Fonera 2100/200 | DD-WRTv24sp2
W rezerwie:
ADB VV5822
Netgear WNR3500L/U/v2 (wg. tomato). Ale to jest WNR3500L v.1 Wink
 
kerios83
Hmmm Androidowy OpenVPN connect nie chce zaimportowac konfiguracji klienta - piszczy, ze 'keyid:xxxxx' (odnosnie 'X509v3 Authority Key Identifier:'Wink jest zbyt dlugi...
Dzięks dla społeczności OpenLinksys za rewelacyjny soft!
 
trynqz
Cześć, a jakie parametry trzeba ustawić by uruchomić połączenie z telefonu z android ? Chciałem w ten sposób mieć dostęp do aplikacji Home Assistant. I jaka aplikacje klienta na android do OpenVPN polecacie?
 
dar3k
https://play.google.com/store/apps/de...nclientpro ja używam tego działa w TUN i TAP (bez roota !).

Połączenie z androida nawiązujesz jak z komputera (importujesz plik .ovpn wraz ze wszystkimi certyfikatami).
ER-12 + 4x UAP-AC-PRO
 
mmirekk
Witam wszystkich. Połączenie na tomato poprzez openvpn nawiązuje, jednak nie mogę się dostać do sieci lan wyższej w hierarchii, w której grzebie poprzez port WAN. Chyba brakuje wpisu w tabeli routingu na routerze lub w konfiguracji clineta, Może problem leży w czym innym. Proszę o pomoc. Dodam że będąc w lan działa normalnie, problem występuje tylko na połączeniu VPN.
 
zakk87
@mmirekk a masz zaznaczone Push LAN1 to clients w ustawieniach serwera VPN?
Freshtomato 2024.1 AIO @ RT-AC66U_B1
OpenWRT 23.05 @ DIR-878
NAS OMV [CoolerMaster ELITE 110] [J1900I-C] [4GB RAM] [Toshiba HDWD130 + Hitachi 5K3000]
 
mmirekk
Tak, mam wrażenie że nie coś blokuje przejście pakietów na port WAN routera, (np.firewall albo routing domyślnie tego nie puszcza-jest nie ustawiony). Z tego co wiem to interfejsy są hermetyczne. Na lanie z routera na którym jest tomato jest ok. Problem z tym że wyżej jest jeszcze jeden router i do jego podsieci się nie mogę dostać, z resztą do niego też. Może być tak że ten wyższy rozpoznaje sieć VPN jako obcą i blokuje komunikację ?
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
18-03-2024 19:20
Asus napisał coś takiego Note: Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node. Only one set is available for each band.

Adooni
18-03-2024 19:15
@p4v3u Ciezko powiedziec sam pewnie będziesz miusiał sprawdzić. ja u kumpla a AC68Uwyciągnąłem okolo 400 Mbit przy laczy 500 wiec sie nie bawilem i dla niego bylo to akcepowalne

Adooni
18-03-2024 19:12
a masz ustawione Sync to AiMesh Node na router only?

tamtosiamto
17-03-2024 13:11
czy uzywa ktos aimesh asusa? Mam siec goscinna, ktora ma niby korzystc tylko z glownego rutera, a korzyst tez z noda i ciul wie czemu , glowny do dslac68u, nod ac66b1

p4v3u
15-03-2024 19:47
Dzień dobry, dawno tu nie zaglądałem. Czy stary AC68 do FTTH od Orange 900/300 pozwoli w pełni wykorzystać pasmo? Do autoryzacji za ONT konieczne ustawienie VLAN35 na WAN i PppoE-client.

maxikaaz
10-03-2024 10:22
Tak tylko tu zostawię, jako ciekawostkę Wink https://kittenlabs
.de/real-gaming-ro
u...ng-router/

shibby
12-02-2024 11:03
MTU zależy od typu połączenia. Inne jest dla połączenia kablowego inne dla wdzwanianego (pppoe)

PanRatio
11-02-2024 10:02
Jak podłączę Funboxa6 do światłowodu, to ma MTU 1540, a we FreshTomato max to MTU 1500 i samo zmienia na 1492. Tak ma być?

tamtosiamto
04-02-2024 10:36
jakby cos, to mam w dobrej cenie dir868l juz przerobiony na AC66U_B1 Grin i ac56u przerobiony na ac68u(dziala aimesh) tyle ze z wlacznikiem na zapalke Smile

Adooni
03-02-2024 10:36
widze ze oba sa na aledrogo i u nas mozesz sprawdzac w dziale sprzedam

70,122,984 unikalnych wizyt