06 Maja 2024 15:56:27
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [HOWTO] Kompilacj... [67]
· [Howto] Xpenology... [25]
· nju swiatło pytania [4]
· Takedown 2000 [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.23.127.197
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
Tomato 1.04 - wiesza się
hawk
Zmieniłem ostatnio na moim WRT54G v1.1 firmware z tofu 13 na tomato i począttkowo byłem miło zaskoczony nowymi możliwosciami, jednak po 2 dniach pracy (parametry te same co na starym firmware tofu przepisane z palca do tomato po uprzednim kilkakrotnym wyczyszczeniu nvramu) zaobserwowałem że ruter dokonuje samoczynnego restartu kasując statystyki itd. Nie przeszkadzałoby mi to gdyby nie fakt że po tym restarcie po godzinie lub kilku następuje zawieszenie urządzenia na amen tylko wyłączenie zasilania pomaga, nie jest to kwestia sprzętu bo po zmianie na tofu wszystko pracuje poprawnie, poza tym sprawdziłem na wersji WRT54GL którą miałem do dyspozycji i to samo,napisałem juz do TOMATO w tej sprawie ale dostaem tylko lakoniczną odpowiedz żebym kolejno sprawdzał ustawienia zmieniając kolejno od defaultowych po jednym (jednak w ten sposób czekając po każdej zmianie 2 dni robilbym to z rok) może ktoś już doszedł do rozwiązania tego problemu??
 
mescator
skoro napisales na "tomato" i nikt sie nie odezwal, to moze faktycznie statystyka wskazuje na to, ze twoj przypadek jest bardzo odosobniony. ja bym sie sklanial do stwierdzenia, ze jakies ustawienie albo twoje srodowisko jest na tyle specyficzne, ze nikomu innemu sie to nie zdazylo, lub to co opisujesz jest tak nieprecyzyjne, ze zle zostalo zrozumiane. moze ruter sie wcale nie zawiesza? moze jakies zycie mu pozostalo i mozna to zdiagnozowac?
---
Asus RT-16N 1.28.0000 MIPSR2-101 K26 USB VPN
WRT54Gv3.1/ 1.28.0005 099V ND VPN
 
stegano
Raczej to nie żaden problem a jakiś błąd w konfiguracji, Tofu było proste jak budowa cepa, ale z ograniczonymi możliwościami. Na Tomato QoS pracuje zupełnie inaczej i najlepiej zapoznać się z dokumentacją zawartą w wiki.
Przetestuj dokładnie ustawienia w różnych konfiguracjach, a na pewno pomidor stanie się przystępny Smile
Asus WL-500gP Tomato 1.06 (RouterQoS_only)
5xLa Fonera DD-WRT v24 (Bridge)
1xLa Fonera DD-WRT v24 (AP-baza)
VoIP - Actio + PAP2T - firmware 3.1.16
Buffalo HS-DHGLBB0 500GB firmware 2.06 beta
Pomocy udzielam jedynie na forach
 
hawk
W tej chwili jade na thibor 15c bo nie moge sobie pozwolic na testowanie ustawień na użytkownikach i wszystko działa poprawnie, wchoraj jeszcze dawałem ostatnią szansę wersji TOMATO jednak po pierwszym hangupie kolejny nastąpił juz po kilku godzinach i to po wyłączeniu QOS (teraz wszystkie parametry użyłem w thibor i jest ok od 17 godzin bez jednego zacięcia (badałem różne parametry w tym np siłę nadajnika, nvram, logowania zdarzeń, zapisy statsów, ilość użytkowników, połaczeń, P2P i nic poprostu resety a potem zwiecha. nie przypuszczam żeby moje ustawienia były jakieś niezwykłe, pozatym powód z QOS wykluczony (chyba że QOS działa cały czas w jakiś defaultowy sposób po wyłączeniu go w opcjach), gdybym miał więcej czasu zacząłbym analizę kodu źródłowego ale to już nie czasy studenckie i poprostu człowiek się nie sklonuje, więc pozostaje albo pozostać przy wersjach stabilnych albo czekać na kolejną wersję TOMATO (jestem w stałym kontakcie z Johnem więc mam nadzieję na rozwiązanie w jakiś sposób tego problemu).
 
Rayden
hawk, a jakie są dokładnie objawy tego wieszania się????

Bo u mnie też w pewien sposób się "wiesza", przynajmniej po objawach możnaby tak to określić
Edytowany przez Rayden dnia 05-02-2007 13:08
 
hawk
gaśnie dioda Wlan (uzytkownicy wireless traca lacznosc i wszystkie diody switcha przestaja mrugać odpowiedzi na ping z rutera brak komunikacja po switchu dziala ale przypuszczam ze to kwestia polaczenia pomiedzy modulem routera i switcha (poprostu switch dziala niezaleznie).
 
zlotowinfo

Cytat

hawk napisał/a:
gaśnie dioda Wlan (uzytkownicy wireless traca lacznosc i wszystkie diody switcha przestaja mrugać odpowiedzi na ping z rutera brak komunikacja po switchu dziala ale przypuszczam ze to kwestia polaczenia pomiedzy modulem routera i switcha (poprostu switch dziala niezaleznie).


nie zwracałem uwagi na diody
ale bez qos'a, z odpalonym dc++ na głównym kompie
tomato nie dopuszczał mnie praktycznie nigdzie albo z wielkim trudem
pingi ze stratami, stronę routera czasami się udało wczytać
co ciekawe nie udało się nigdy zalogować na stronę allegro
connection: cable: 600M/200M
Archer C2 + bramka fritz box fon ata
poprzednio: Netis 2780, wcześniej Tenda n60 z Tomato
 
tokr21
... hmm
a mi jakoś się nie chce zawiesić i QoS działa poprawnie

img220.imageshack.us/img220/9052/30631746le1.th.jpg

img220.imageshack.us/img220/8116/31494775lh6.th.jpg
Edytowany przez tokr21 dnia 05-02-2007 16:51
 
stegano
Problem dotyczy najprawdopodobniej tylko wersji WRT54Gv1. Jon od początku nie był za tym żeby ładować się w przestarzały model.
Asus WL-500gP Tomato 1.06 (RouterQoS_only)
5xLa Fonera DD-WRT v24 (Bridge)
1xLa Fonera DD-WRT v24 (AP-baza)
VoIP - Actio + PAP2T - firmware 3.1.16
Buffalo HS-DHGLBB0 500GB firmware 2.06 beta
Pomocy udzielam jedynie na forach
 
tokr21
Jasne mam GL pewnie dlatego jest OK
 
hawk
Ja mój problem mam na wersji WRT54G v1.1 oraz sprawdzałem jego powtarzalność na nowiutkim GL. więc nie sądze by był to sprzęt. Acha nie wspomniałem że w sieci jest 20 kompów ale jednocześnie pracuje najwyżej 8. P2P jest nieobecne (tylko serwer w nocy odpala zadane przez uzytkownikow pliki).
 
hawk
Odkryłem dzisiaj jeden bład w sieci - mac adres jednego z komputerów pokrywał się z mac adresem jednego z bridgeow (jednak skutkowało to jedynie niemożliwoścą zalogowania z tego kompa na ruter) reszta działa właściwie po zmianie maca bridgea wszystko wrocilo do normy czyli TOMATO dalej zwiesza się.
 
qba

Cytat

hawk napisał/a:
do normy czyli TOMATO dalej zwiesza się.


Grin spróbuj sie przesiąść na OpenWRT
 
tokr21
U mnie w sieci pracuje od 6 do 10 urządzeń podpiętych jest 16 i jakoś tomato daje radę. Testowałem od pierwszej wersji do 1.04 zawsze nadgrywałem nowy soft zero zwiech. Po prostu działa. Na innym wrt54gl mam dd-wrt i też działa zero zwiech. Pewnie mam szczęście. Oczywiście mogło by być lepiej, ale jeżeli uwzględnimy jakość do ceny to "jestem zadowolony"
 
mescator
milo uslyszec, ze dziala. ale nie problem w tym, ze u ciebie dziala, tylko, ze u hawka nie dziala ;-)
generalnie, to bardzo dziwne to co hawk opisujesz, ale temat bardziej mi przypomina moje pierwotne klopoty z thibor czy tofu a potem z tomato w trybie WPA. bynajmniej wymiana firmwareow nie pomagala. proponuje ci chwilowo przelaczyc siec na WEP+128bit i potestowac. moze to wlasnie to, jesli tak, to problemu bedziesz szukal po drugiej stronie rutera...
---
Asus RT-16N 1.28.0000 MIPSR2-101 K26 USB VPN
WRT54Gv3.1/ 1.28.0005 099V ND VPN
 
robsonn
Jeśli mogędodać swoje 3 grosze. Jeśli wymieniałeś urządzenie (WRT) i zarówno na WRT54G jak i WRT54GL Pomidor się zawiesza to może należałoby szukać błędu w Twojej sieci. Powiem tylko tyle, że Tomato jest mniej tolerancyjne i w większości wypadków "nie wybacza" błędów w konfiguracji sieci i/lub jakiś konfliktów. Czy możesz dokładniej opisać topologię Twojej sieci?
Jest też pewna zasada, która mówi o tym, że jeśli wszystko działa ok (np. na Tpfu) to po co zmieniać cokolwiek ?
pzdr

@EDIT
Dodam, że na mojego pomidora nie mogę narzekać
img232.imageshack.us/img232/9079/84983609ea8.jpg
Edytowany przez robsonn dnia 06-02-2007 00:59
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
Rayden
co jak co, ale na domyslnych powinien działać bez zarzutu....a niestety wydaje mi sie ze od wersji 1.03 w gore cos sie "popsuło" w pomidorze i bardzo wiele osob zglasza rozne dziwne zwisy, zaciecia, utraty sieci itd. Przynajmniej ostatnio duzo cos postów dotyczących wieszania się nowego tomato.

autor cos mieszal w dns'ach w wersji 1.03 moze to ma cos z tym wspólnego.....
 
hawk
A więc sieć wygląda następująco:
WAN : DSL 2Mbit
LAN:
- po kablu podpięty bezpośrednio drugi AP typu SINUS pracujacy na antenie w polaryzacji poziomej i kanale 6
- po kablu wpięty serwer P2P i plików oraz wewnętrznej WWW
- po kablu wpięty 1 komp
- po kablu wpięty switch Linksysa:
- pod switch podpięty 2 kompy
- pod switch podpięty kolejny switch planet:
- pod switch podpiete 4 kopmy
WLAN
- 6 bridgeów linksys z 2 - 3 kompów
- reszta użytkowników na kartach WLAN
 
mescator
kto w tej sieci przydziela IP?
te bridge linksys jak mniemam to u klientow stoja i korzystaja z tego AP na 6tym kanale?
ci na kartach WLAN to z ktorego AP korzystaja? z sinusa czy z wrt?
czy ten sinus daje klientom osobną podsieć? dziala w trybie ruter czy gateway? to samo pytanie do wrt, ruter czy gateway?
---
Asus RT-16N 1.28.0000 MIPSR2-101 K26 USB VPN
WRT54Gv3.1/ 1.28.0005 099V ND VPN
 
hawk
IP sa statyczne wszystkie dhcpy sa wylaczone, radiowka wrt54 obsluguje antenami w polaryzacji pionowej na 1 kanale kompy podpięte przez bridge, AP sinus obsluguje antena kompy na siecowkach i dziala w trybie AP(pełni role 2 punktu dostepu) wszystkie naleza do jednej podsieci funkcja routera(gateway) jest tylko na WRT54 - co pzwala na kontrole dostepu wszystkich podpietych do netu kompow.
Edytowany przez hawk dnia 06-02-2007 20:09
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 4

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,607,200 unikalnych wizyt