29 Marca 2024 01:14:35
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [869]
· [MOD] Tomato64 (x... [27]
· [Howto] Xpenology... [14]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
35.173.178.60
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: POZOSTAŁE :: » Free zone
 Drukuj wątek
Dobry VPN na polskie realia
DarekSobiecki
Witajcie !
Mam problem z obsługą Cactus VPN, który wydaje się absurdalny. Liczę na Waszą pomoc, zwłaszcza, że support Cactus VPN nie ma rozwiązania.
Niedawno zdecydowałem się na usługę VPN i wybrałem Cactus VPN - głównym celem był streaming BBC, ITV itd. Krótki 24h test i decyzja na tak. W tym momencie pojawił sie problem blokowanie transmisji po ok.30 minutach. Support Cactusa zasugerował wypróbowanie Smart DNS, aby uzyskać stabilną transmisję. Od tego momentu zaczynają się problemy, które są moim utrapieniem. DNS faktycznie stabilność zapewnił, ALE:
Po wylogowaniu z apki Cactusa ładowanie stron raptownie zwolniło. Mam bardzo mocny sprzęt, dobrą szybkość internetu i nagle taka niespodzianka. Tu zacząłem eksperymenty z odinstalowaniem apki, ręcznym instalowaniem DNS, ręcznym odinstalowaniem DNS, monitami do wsparcia - wszystko bez rezultatu. Support sugeruje, że jeśli już zwalnia to przy połączeniu do DNS / VPN. No cóż, każdy by tak pomyślał, ale u mnie jest na odwrót.
Zrezygnowałem więc z DNS i wróciłem do VPN - tu sytuacja jest prosta - gdy jestem podłączony do VPN, komputer śmiga jak rakieta - czyli tak jak powinien. Gdy się rozłączam, muli. Podejrzewałem jakieś ustawienia przeglądarki, ale być może nie umiem tego namierzyć. Myślę też o ESET - Gdy miałem DNS, za każdym razem wykrywał nowe połączenie i wybierałem naturalnie tryb domowy. Jeśli chodzi o VPN, to pierwotnie ESET nie pytał, ale po aktualizacji apki Cactusa, też pyta o wybór ( choć nie zawsze )
Nawiasem mówiąc, po aktualizacji, apka zapewnia stabilny streaming VPN
Jestem przekonany, że dla ekspertów w temacie to znany problem, który łatwo rozwiązać.
 
rafmik
Jak ktoś szuka VPN to NordVPN ponownie ma promocję, $36 za rok:
http://nordvpn.com/?ref=10812796
 
szymko1995
https://www.pepper.pl/promocje/anonvpn-na-rok-19392
W tej cenie polecam.
WNR3500Lv1+RT-AC56U @Tomato
Syno DS116+WD10EFRX
 
rafmik
Hehe i VPN przydał się do kolejnej rzeczy - wszystkie mecze ME na www BBC - wystarcz skorzystać z serwera w UK Smile
Chodzi bardzo ładnie, streaming meczu Niemcy - Ukraina w FullHD, przez cały mecz tylko jedna ścinka na kilka sekund Grin

Jak by ktoś chciał się zarejestrować: http://nordvpn.com/?ref=10812796

Dodam, że nadal jest promocja $36 za rok, wystarczy wejść na www, trochę się po niej pokręcić i wyświetla się reklama z promocją Grin
 
hermes-80
36$ - to nie lepiej wykupić odpowiednie kanały w C+ lub NC+ albo przerzucić satelitę na Astre?
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
bechct
Mój pierwszy post więc witam wszystkich. Dużo piszecie o nordvpn. Mam na nim bardzo słabą prędkość - około 5Mb. Mój net to lte play dochodzący do 60Mb, Korzystam na windows 7. Próbowałem też na xp i ubuntu. Modem to huawei e3372 wpięty bezpośrednio pod usb. Zasięg ponad 70% wg. aplikacji Playa. Próbowałem różnych protokołów (na l2tp dochodzi do kilkunastu Mb), serwerów. Przez router. Wszędzie to samo. Nordvpn przestał odpowiadać na emaile. Ktoś z Was korzysta z tego vpn w play? Co mogę zrobić?
 
bechct
Wielkie dzięki! Próbuję hide.me i prędkości są dobre, tylko na teraz lte mi słabnie (ok 20Mb). Wcześniej próbowałem cyberghosta i też było słabo dlatego byłem sceptyczny co do obwiniania vpn. W nordvpn są bezczelni, nic mi w e-mailach nie napisali że to u nich norma tylko marnowali czas. Mam jakąś szanse na zwrot kasy?
Hide.me bardzo dobry, tylko drogawy, możesz polecić coś dobrego a tańszego?
 
stanleytli

Cytat

Blacon napisał(a):

Tanich nie znam Wink zreszta daj sobie spokoj z tanimi , bo to tak jakbys wcale nie mial vpn.
Jeszcze jeden moge polecic jak chcesz byc anonimowy w sieci - perfect-privacy.com

Ale oni nie maja polskiego servera, albo ja złe patrzę.
Pozdrawiam
 
rafmik

Cytat

bechct napisał(a):

Mój pierwszy post więc witam wszystkich. Dużo piszecie o nordvpn. Mam na nim bardzo słabą prędkość - około 5Mb.



A na jakich serwerach masz takie prędkości?

U mnie przez 90% czasu jest max, czyli 60mbit. Głównie używam serwerów w DE, NL, RO i AT.
 
bechct
Na razie będę testował hide.me, za następny vpn dzięki. Co do norda to sprawdzałem wiele serwerów, właśnie niemieckie, holenderskie też.
 
JKoz
I ja skorzystałem z NordVPN

Ale zastanawia mnie jak skonfigurować router ASUSA z nakładką Merlin aby sam łączył się do wybranych serwerów, jak nie odpowiada to do drugiego, trzeciego, itd. a jak połączenie zostanie zerwane to ma odcinać ruch w sieci.
Wtedy wrzuciłbym sobie serwer NAS, który i tak pracuje 24/7 więc czy transfer będzie 50/80/100 to już mniejsza rybka bo blokować 150Mb/s na desktopnie nie chcę - szczególnie że nie zawsze muszę być "kryty" Smile

Kolejna sprawa jak najlepiej dobierać serwery VPN - czy te najbliżej naszego kraju spełniają warunki dość szybkich, czy znajdą się i takie poza Europą?

Jeśli ktoś szuka VPN (każdy z nas dostaje -20%)
 
roadh
Szczerze to ostatnio nordvpn mocno szwankuje. Używam go już ponad pół roku i można śmiało powiedzieć, że z dnia na dzień jest tylko gorzej. Dziś np działaja tylko 2 serwery z PL a max transfer to 15-20Mbps na 120 łączu. Dodatkowo dość duży spadek szybkości kiedy wszystko jest puszczone przez Pfsense w porównaniu do aplikacji -dodam, że procesor tutaj nic nie ogranicza - obciążenie nie przekracza 20-30%. Część z polskich serwerów ma poblokowane ip na twich.tv i nie da się oglądać streamów (ip banned).
Co do wyboru serwerów to ja staram się wybierać najbliższe wyjścia mojego dostawcy czyli np UPC jest to gdzieś na śląsku a tam maja postawiony chyba tylko jeszcze jeden serwer nr 6. Reszta przeniesiona do WWA i jeśli dobrze pamiętam Gdańsk/Poznań. Do innych usług czy gier preferuje serwery gdzieś na drodze do NL czy UK - tam znajduje się większość serwerowni np Steam. Bo raczej tylko w takich przypadkach przydaje się jak najmniejszy ping. W porównaniu z baza serwerów naszych zachodnich sąsiadów stoimy bardzo słabo. Ogólnie podsumowując prędkość przez vpn jest coraz gorsza, coraz mniej serwerów a ja zmuszony jestem szukać jakieś alternatywy - nord z góry był opłacony na rok.
 
rafmik

Cytat

roadh napisał(a):

Dziś np działaja tylko 2 serwery z PL a max transfer to 15-20Mbps na 120 łączu.Ogólnie podsumowując prędkość przez vpn jest coraz gorsza, coraz mniej serwerów a ja zmuszony jestem szukać jakieś alternatywy - nord z góry był opłacony na rok.


Zobacz inne serwery. Moim ISP jest Multimedia, i na serwerze z DE mam:

www.speedtest.net/result/5791110594.png

I tak praktycznie cały czas. Jedyne co się ostatnio pojawiło, to kilku-kilkunasto sekundowe przerwy, zdarzające się np co 2-3h.

Połączony z 12 listopad 2016 18:19:02:
Żeby nie być gołosłownym wrzucam prędkość z realnego użytkowania, a nie speed testu:

naforum.zapodaj.net/thumbs/f0aed295cc2c.jpg
Edytowany przez rafmik dnia 12-11-2016 18:19
 
luka80
a testował ktoś może "private internet access"?
Synology ds214play
TP-Link TL-WR1043N |Gargoyle_byobsy|
 
OpenDM
Też szukam providera i kompletuję sprzęt.
Dla ochrony mojej prywatności szukam usługi dostawcy VPN omijającej juryzdykcję US, Kanady i UE.

Co warte zainteresowania to:

NordVPN - Panama
BlackVPN - Hong Kong
Ironsocket - Hong Kong
BolehVPN - Malezja
TorrentPrivacy - Seszele
Proxy.Sh - Seszele
VPNSecure - Australia
HideMe - Malezja
Seed2.me - Tajwan
VyprVPN - Szwajcaria

P.S.

Chodzi o to gdzie dana spółka jest zarejestrowana (siedziba), czyli pod prawo którego kraju podlega a nie gdzie leżą serwery.
Niektórzy usługodawny odpowiadają lakonicznie jakby nie zauważały (chyba celowo) w tym równicy... skandal!

Nie jestem pewien co do Australii? Bezpieczne wolne od tuskowych komisarzy kraje europejskie to Szwajcaria, Norwegia i Islandia i na tym koniec.
No chyba że jak ktoś tu zasugerował pójdziemy dalej na wschód? Rosja?
 
solldat
słyszałem pochlebne opinie o itshidden.eu
Zaprawdę wódka jest potężna, lecz bimber większą mocą włada.
 
rafmik

Cytat

luka80 napisał(a):

a testował ktoś może "private internet access"?



Tak, testowałem, pisałem o tym gdzieś w temacie. Ogólnie była cienizna, po 2-3Mb/s max.
 
kille72
https://www.ovpn.se/en/blog/improveme...-security/
https://www.ovpn.se/en/blog/logs-not-...t-at-ovpn/


log /dev/null
status /dev/null


We didn't stop at just inactivating the logs with our configuration. We also use AppArmor to remove all writing rights that OpenVPN doesn't need to function.
The AppArmor configuration we've setup is:


/{,var/}run/openvpn/*.pid rw,
/dev/net/tun rw


Nie loguja, maja serwery bez hdd, mieszkam w .se i wiem ze ta firma olewa totalnie wszystkie przepisy EU nie lamiac prawa bo nie sa providerem internetowym (duzo sie o nich pisalo). Sam uzywam i chwale, dobre szybkosci, dobra dokumentacja jak skonfigurowac na Tomato, DD-WRT, NAS, pfSense itp. Serwery maja w Szwecji i Niemczech (24), planuja w Kanadzie, Australi i Holandi, z USA nic nie chca miec wspolnego. Moze nie sa tani ale naprawde dziala to dobrze. Mozna nawet placic gotowka jak ktos chce byc w 100% anonimowy :)

https://www.ovpn.se/en/guides


5h na testy za free.
 
luka80
ciekawe propozycje,
airvpn dobre ceny, to z jakiego kraju?
używasz może tych serwisów?
radzisz używać openvpn, unikać ich aplikacji?
Synology ds214play
TP-Link TL-WR1043N |Gargoyle_byobsy|
 
kille72
AirVPN is based in Italy and offers servers in 15 countries.

https://www.bestvpn.com/blog/40861/ai...view-2016/
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 8

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

tamtosiamto
19-03-2024 14:17
@Adooni 'Guest network on AiMesh - Router only'

70,432,411 unikalnych wizyt