29 Kwietnia 2024 10:06:01
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Super Сasual Dating...
· konfiguracja router ...
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [2]
· Super Сasual Dat... [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.119.132.223
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Asus
 Drukuj wątek
RT-N18U - problem z otwieraniem stron.
paszis

Cytat

[url=https://openlinksys.info/forum/viewthread.php?thread_id=19633&pid=150376#post_150376]piehursson napisał(a):
Gdyby to była prawda to czy przypadkiem każdy z użytkowników ASUSA nie zgłaszałby podobnych problemów? Przecież tak nie jest i przypadki jak mój są jakąś anomalią a nie regułą.


To jest reguła wszystkie routery na nowych broadcom mają ten problem, twój problem jest identyczny jak ten tu https://openlinksys.info/forum/viewth...d_id=19086 przeczytaj całość

Problem jest identyczny i nie rozwiązywalny i to samo będziesz miał na R700 itd. itd. routerach z broadcom tam wprawdzie jest o Hlink z LTE ale dowiodłeś sam doskonale że ten sam problem można mieć z zwykłymi modemami.


Ps.
Obserwowałem ten wpis od dawna i czekałem kiedy ktoś to połączy z tym https://openlinksys.info/forum/viewth...d_id=19086 dla mnie było oczywistością że to to samo i że nowy router na broadcom będzie miał te same dolegliwości b.dobrze znane i zamiatane pod dywan i się potwierdziło ba ty to potwierdziłeś.

A najśmieszniejsze że jakoś nikt tego nie raczył zauważyć tylko porady z dup..
Edytowany przez paszis dnia 20-12-2015 22:20
 
Steel_Rat
To ja napiszę, że żaden z routerów, umieszczonych w podpisie nie miał problemów tu opisanych a najpierw używałem RT-N18U potem RT-AC68U (RT-N18U jest teraz jako switch/AP). Wszystkie strony wczytują się poprawnie. Nie ma problemu z dogrywaniem się stron.
Poza tym wszystkie linki podane przez Paszis odnoszą się do modemów podpiętych po USB, gdzie stwierdzono problem z HiLinkami, że nie otwierały się poprawnie wszystkie strony, szczególnie po SSL. Tutaj jest podobny problem ale internet jest na porcie WAN a nie USB. Po przygodach Piehursson z routerami ASUS'a, można jedynie stwierdzić że te routery nie za bardzo lubią się z jego modemem. Może to jednak kwestia ustawień modemu?
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
piehursson
Niestety do ustawień modemu nie mam dostępu (brak nazwy użytkownika i hasła). Dodatkowo przed chwilą sobie chciałem chwilę pograć w Battlefronta... nie da się. Po pierwsze Origin ma problem z synchronizacją danych gry zapisanych w chmurze - trzeba kilkakrotnie przeładować żeby się połączył. Gdy już wejdę z kolei do gry, nie może się połączyć z serwerami EA, znowu trzeba kilka razy próbować lecz gdy to się uda to grać i tak się nie da grać bo lagi są niemożebne :/ Najlepsze jest to, że pingtest czy speedtest pokazują, że wszystko cacy - dopiero przy pingowaniu z konsoli wyłażą jajca.
 
paszis

Cytat

Steel_Rat napisał(a):

To ja napiszę, że żaden z routerów, umieszczonych w podpisie nie miał problemów tu opisanych a najpierw używałem RT-N18U potem RT-AC68U (RT-N18U jest teraz jako switch/AP). Wszystkie strony wczytują się poprawnie. Nie ma problemu z dogrywaniem się stron.
Poza tym wszystkie linki podane przez Paszis odnoszą się do modemów podpiętych po USB, gdzie stwierdzono problem z HiLinkami, że nie otwierały się poprawnie wszystkie strony, szczególnie po SSL. Tutaj jest podobny problem ale internet jest na porcie WAN a nie USB. Po przygodach Piehursson z routerami ASUS'a, można jedynie stwierdzić że te routery nie za bardzo lubią się z jego modemem. Może to jednak kwestia ustawień modemu?


Piszesz o niczym aby pisać aby odwracać kota ogonem a przecież napisałem o modemach USB i pisałem WYRAŹNIE że on ma on problem identyczny i go udowodnił!!! ,założę się o każde pieniądze że jak kupi RT-AC68U czy R7000 będzie to samo.

Zakład?

Ps.
Wam płaci usraelski szpieg broadcom czy jak?
 
piehursson
Gwoli ścisłości miałem N18U a mam teraz właśnie AC68U Wink
Przed chwilą wszedłem na stronę modemu Cisco... ktoś to wczesniej zauwazył ale wątek nie został pociągnięty dalej... tak wyglądają dane modemu. Czy przypadkiem nie jest coś porypane z kanałami? Zazwyczaj gdy ludzie dają zrzut z tego modemu to mają aktywne 8 kanałów downstream i 2 kanały upstream... tutaj jest tylko połowa aktywnych kanałów.

i66.tinypic.com/242ef5u.jpg
 
paszis

Cytat

Steel_Rat napisał(a):

Poza tym wszystkie linki podane przez Paszis odnoszą się do modemów podpiętych po USB....


Jakie wszystkie linki? przecież ja podałem tylko jeden link o tym i tylko stąd a jest ich więcej tu a co dopiero w świecie, mam podawać resztę?

Jaja sobie robisz czy pracujesz?
 
piehursson
przed chwilą rozmawiałem z moim dostawcą internetu (Echostar) i zmienili ponoć jakieś ustawienia na modemie - niestety rezultatów brak. Ponownie się skontaktowałem z nimi i poprosili żebym podjechał jutro z modemem a oni mi go wymienią na inny model. Zobaczymy czy to coś pomoże.

Połączony z 21 grudzień 2015 16:30:35:
czy jesteście może w stanie podpowiedzieć, który modem z listy poniżej wybrac jako zamiennik dla mojego obecnego EPC3212?

https://www.echostar.pl/pages/show/107

Połączony z 21 grudzień 2015 21:25:34:
To ja jeszcze z krótkim ogłoszeniem parafialnym. Właśnie wróciłem od kumpla do którego dziś wybrałem się na wycieczkę z AC68U w bagażniku. Kumpel korzysta z internetu dostarczanego radiowo, łącze 2/0,5. Podłączyliśmy Asusa i wszystko hulało niesamowicie, wszystkie strony otwierały się w oka mgnieniu, pingi jak marzenie, wszystkie pakiety dochodziły a gra w Battlefronta przebiegała wzorowo, błyskawiczne połączenie z serwerami, żadnych lagów. Mam nadzieję, że jutrzejsza wymiana modemu przynisie pozytywny skutek w innym wypadku trzeba będzie odczekać do końca umowy i pożegnać się z Echostarem.
Edytowany przez piehursson dnia 21-12-2015 21:25
 
paszis
Przecież to tylko potwierdza co pisałem i co zaobserwowałeś sam osobiście !!! jeśli szpieg broadcom jest bez nat -NASTPNEGO- i nic mu w szpiegowaniu nie przeszkadza to działa.

A teraz weź go teraz do do domu podłącz jak poprzednie i będzie to samiusieńko, przecież to jest tak oczywiste że aż śmieszne.
Edytowany przez paszis dnia 22-12-2015 00:01
 
shibby
@paszis - powtórzę to jeszcze raz co już napisałem w przytoczonym przez ciebie wątku:

Cytat

@parzis ja cię bardzo proszę być swoją propagandę i intrygi polityczne wylewał na innym forum. To jest portal technologiczny, zatem powstrzymaj się od pisania takich bzdur.

Jakbyś nie zauważył to większość źródeł broadcoma (głównie ta odpowiedzialna za obsługę CPU) jest otwarta. OpenWRT jest w pełni otwarte i nie używa prekompilowanych modułów Broadcoma. Znajdź więc proszę mi tego "szpiega" w kodzie jeżeli potrafisz.

EOT


Myślałem, że potraktujesz to jako ostrzeżenie i oprzytomniejesz. Widzę jednak, że nie potrafisz czytać między wierszami. Zatem oficjalnie ten post uznaj jako ostrzeżenie i jeszcze jeden tak durny post napiszesz o szpiegowaniu, intrygach i knuciu to się po prostu pożegnamy.

Zaraz nam powiesz, że Jonathan Zarate, który to stworzył Tomato i np. ja jako osoba kontynuująca jego pracę jesteśmy szpiegami, ponieważ tomato jest tylko na Broadcomy. A zapewne teddy_bear i Victek zostali zlikwidowani, bo wiedzieli za dużo (w końcu zakończyli swoją działalność z Tomato tak nagle i w niewyjaśnionych okolicznościach).

OPRZYTOMNIEJ, WEŹ ZIMNĄ KĄPIEL, ZACZERPNIJ ŚWIEŻEGO POWIETRZA i wróć do konstruktywnej dyskusji na forum, bo misją naszego forum jest pomaganie ludziom a nie ich zastraszanie.

Cytat

Nurtuje mnie tylko dlaczego taka sytuacja ma miejsce, że w produkcie jednego producenta wszystko jest ok a u drugiego nie bangla? Jaki parametr może być za to odpowiedzialny?


A czemu ta sama gra potrafi inaczej działać, wyglądać i zachowywać się na Playstation czy XBOX a jeszcze inaczej na PC? Wszystkiemu winne sterowniki, optymalizacja itd. Router innego producenta może posiadać procesor Ralinka, Atherosa lub jeszcze inny. Każdy procesor jest inaczej obsługiwany. Asus akurat tworzy w większości produkty na Broadcomach, bo charakteryzują się znacząco większą wydajnością niż układy innych producentów.

Myślę, że wspólnie z usługodawcą będziecie w stanie rozwiązać ten problem.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
piehursson

Cytat

A czemu ta sama gra potrafi inaczej działać, wyglądać i zachowywać się na Playstation czy XBOX a jeszcze inaczej na PC? Wszystkiemu winne sterowniki, optymalizacja itd. Router innego producenta może posiadać procesor Ralinka, Atherosa lub jeszcze inny. Każdy procesor jest inaczej obsługiwany. Asus akurat tworzy w większości produkty na Broadcomach, bo charakteryzują się znacząco większą wydajnością niż układy innych producentów.

Myślę, że wspólnie z usługodawcą będziecie w stanie rozwiązać ten problem.


Masz rację co do różnie działających urządzeń.
Zaś co do rozwiązania problemu to po wymianie modemu nie został poczyniony nawet malutki kroczek do przodu. Obsługa infolinii techniczna wydaje się mało kompetentna i tak naprawdę chyba nie ma zbyt dużego wpływu na to co się dzieje po ich stronie w kwestiach technicznych (choć być może to norma u polskich dostawców tv/internet). Po kolejnej telefonicznej gadce poproszono mnie o opisanie problemu mailowo a to ma zostać dalej pchnięte do administratora sieci. Jakoś trudno mi uwierzyć w pozytywne zakończenie tej sprawy choć chciałbym mocno się mylić.

Połączony z 30 grudzień 2015 19:44:56:
No i tyle po rozwiązaniu problemu. Po tygodniu od pisemnego zgłoszenia problemu jedyną odpowiedzią ze strony dostawcy było zalecenie sprawdzenia czy router ma aktualny firmware (ja pier...., tam chyba nikt nie czyta co się do nich pisze bo jak był napisałem, ze zarówno poprzedni jak i nowy router Asusa miał/ma aktualne oprogramowanie) a dodatkowo zaproponowali zmianę ustawień routera na static IP i wprowadzenie nowych ustawień dla WAN oraz LAN IP... po ich wprowadzeniu w ogóle brak internetu. Pozostały mi zatem primo próba zwrócenia routera do sklepu, secundo udanie się do Powiatowego Rzecznika Praw Konsumenta celem wypowiedzenia umowy z winy operatora.

Połączony z 13 styczeń 2016 11:09:39:
Kończąc już sagę z Asusem - oddałem go do sklepu. Odbiegając od tematu poszukuje innego routera i raczej nie będzie to już Asus. Zastanawiam się nad Netgear R6300v2 lub R6250. Mam jednak pytanie (mam nadzieję, że Shibby będzie mógł na nie odpowiedzieć) o Tomato. Czy w ww. Tomato jest możliwość wyłączenia diod i podświetlanego loga w tych routerach? I przy okazji jeśli ktoś miał z nimi kontakt to jak wygląda sprawa wydajności radia - transfery USB to rzecz drugoplanowa.
Z góry dzięki za odpowiedź.

Połączony z 06 luty 2016 14:05:33:
Wracam.
Po przygodach z N18U oraz AC68U niedawno zakupiłem... ponownie Asusa. Tym razem wybór padł na polecanego AC56U. Niestety w tym przypadku również występuje problem z nieotwieraniem stron. Tym razem jednak nie dałem za wygraną i przewertowałem całe manu Asus WRT wsz\ukając czegoś co mogłem pominać a co mogłoby pozytywnie wpłynąć na ogarnięcie opisywanego tutaj tak długo problemu... no i znalazłem. Problemem okazały się DNSy. Domyslnie ta opcja była ustawiona tak aby DNSy były automatycznie zasysane od dostawcy internetu. Gdy zmieniłem DNSy na googlowe wszystkie strony otwierają się bez zająknięcia. Testowałem AC56U kilka dni i nie było żadnych problemów. Zasięg jak na router ze zintegrowanymi antenami doskonały! (jesli sugerować się tyko ilością kresek w pasku windowsa to chyba nawet lepiej wypada niż AC68U) Smile Więc to chyba jednak nie wina chipsetów Broadcoma jak jeden z kolegów sugerował Wink Pytanie czy to problem po stronie dostawcy internetu czy Asusa? Choć z drugiej strony teraz to mało istotne, ważne, że Asus wreszcie zaczął działać Smile Problemy jednak występowały podczas grania on-line. Niestety częste dropy i lagi uniemożliwiają płynną grę. Problem występuje tylko na połączeniu wi-fi 2,4 GHz (nie posiadam aktualnie karty 5Ghz). Po podłączeniu kablem wszystko jest w jak najlepszym porządku (bez zmiany DNSów nawet po kablu nie dało się grać). W związku z powyższym zamówiłem ponownie i otrzymałem wczoraj AC68U sądząc, że zewnętrzne 3 anteny pomogą ogarnąć ten problem. Niestety w tym przypadku także występują bardzo częste lagi. Co ciekawe w starutkim WR841ND lagów nie ma, wcale a wcale. Czyżby radio 2.4 w AC56u i AC68U było tak słabe? Czy inwestycja w kartę 5GHz rozwiąże problem czy lepiej zainwestować w PLC?

Połączony z 07 luty 2016 13:33:45:
Mam pytanie do Was. To chyba jednak nie jest problem z zasięgiem i mocą radia bo nawet jeśli postawię router prawie w tym samym pomieszczeniu co komputer stacjonarny z kartą wifi usb to owszem zasięg rośnie ale lagi w grach nadal są. Czy to może być problem routera gryzącego się z kartą TL-WN822N na chipsecie Atheros AR7015? Niestety gdzieś mi zassało kartę USB 150mb/s na chipsecie Ralink i nie mam jak sprawdzić czy to faktycznie ten problem. Czy to może być to?
Edytowany przez piehursson dnia 07-02-2016 13:33
 
niqu1982
A czasem myszki 2,4 ghz bezprzewodowej nie masz ?
Dwa zassaj na telefon wifi analyzer i zobacz czy sąsiad nie jedzie na tym samym kanale
Trzy może to być problem z USB w komputerze Smile
 
piehursson
Nic z tych rzeczy. Zainstalowałem Merlina i pobawiłem się ustawieniami wifi. Teraz już wszystko jest ok.

Połączony z 19 luty 2016 20:39:10:
Wychodzi po prostu na to, że sprzęty Asusa nie są plug'n'play Smile
Edytowany przez piehursson dnia 19-02-2016 20:39
 
polewicz

Cytat

piehursson napisał(a):

Nic z tych rzeczy. Zainstalowałem Merlina i pobawiłem się ustawieniami wifi. Teraz już wszystko jest ok.

Połączony z 19 luty 2016 20:39:10:
Wychodzi po prostu na to, że sprzęty Asusa nie są plug'n'play Smile


Cześć,

Czy po instalacji Merlina wszystko Ci działa bez zarzutów? Ja mam ASUSA RT N18U podłączonego do modemu z kablówki CISCO EPC3008 i mam dokładnie takie same problemy z traceniem połączenia na 10-20 sekund.

Pozdrawiam,
P.

Połączony z 02 lipiec 2016 09:10:31:

Cytat

polewicz napisał(a):

Cytat

piehursson napisał(a):

Nic z tych rzeczy. Zainstalowałem Merlina i pobawiłem się ustawieniami wifi. Teraz już wszystko jest ok.

Połączony z 19 luty 2016 20:39:10:
Wychodzi po prostu na to, że sprzęty Asusa nie są plug'n'play Smile


Cześć,

Czy po instalacji Merlina wszystko Ci działa bez zarzutów? Ja mam ASUSA RT N18U podłączonego do modemu z kablówki CISCO EPC3008 i mam dokładnie takie same problemy z traceniem połączenia na 10-20 sekund.

Pozdrawiam,
P.


Cześć,

Aktualizacja z 2.07.2016. Po instalacji Tomato wszystko śmiga aż miło. Nie mam przerw w necie. Nie ma zgubionych pakietów. Więc gdyby komuś się działy cuda na ASUSie to niebrandowy firmware może być rozwiązaniem.

Pozdrawiam,
Piotr.
Edytowany przez polewicz dnia 02-07-2016 09:10
 
shibby
cieszą takie słowa. Miłego użytkowania Tomato Smile
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 27

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,116
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,433,123 unikalnych wizyt