29 Kwietnia 2024 14:51:21
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· konfiguracja router ...
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.144.98.13
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Asus
 Drukuj wątek
RT-N18U - problem z otwieraniem stron.
piehursson
no właśnie nie mogę - niestety to nie działa
Po pierwsze po zmianie adresu IP routera na 192.168.0.1 część urządzeń podłączonych do routera działa w domenie 192.168.0.xxx a część w domenie 192.168.1.xxx - przynajmniej tak są widoczne w zakładce "device list". Jeśli wrócę do powrócę do domyślnego nr IP routera (192.168.1.1) to wszystkie urządzenia działają w tej samej domenie. Gdy jednak chcę zmienić ich adres IP na inny/stały (szczególnie zależy mi na tym w przypadku NASa i odtwarzacza sieciowego) to na liście urządzenia się dublują. Tzn. oba te urządzenia są ze starym adresem IP przydzielonym przez DHCP oraz zdublowane urządzenia z numerami przydzielonymi przez ze mnie. Prz urządzeniach z adresem nadanym przez DHCP w kolumnie "lease" wyświetlany jest czas dzierżawy a przy urządzeniach z numerem nadanym przeze mnie brak tego czasu. Gdy skasuję czas dzierżawy w urządzeniach pierwotnych, znikają one z listy ale do urządzeń z nowym numerem IP nadal nie można się zalogować - brak przy nich czasu dzierżawy.


Gryzie mnie jeszcze jedna rzecz. W zakładce "status/overview" w części "ethernet ports state" przy gnieździe WAN wyświetla się "1000M full" i to jest ok. Natomiast przy dwóch aktualnie podłączonych dniazdach (NAS i odtwarzacz) wyświetla się "100M full" i to chyba nie jest już ok bo oba urządzenia powinny pracować jako gigabitowe a nie 100-megabitowe.

Edit: w między czasie pojawił się kolejny problem - router nie widzi urządzeń podłączonych pod gniazda 3 i 4 :/

Połączony z 15 październik 2015 21:43:23:
ok... koniec testowania. Strony rzadziej ale jednak nie wczytują się jak na OFW.
Chyba odeślę router do serwisu. Jak wrócić do oryginalnego firmware?
Nie mogę przejść do trybu "recovery", który opisany jest w tutorialu:

"Put the router in recovery mode: Unplug the power cord of the router. Hold down the black Restore button using a pen (not the red button). Plug the power cord back in. Once the power light starts flashing slowing, release the Restore button. The power light should continue to flash. The flashing light means the router is ready to accept the new firmware in recovery mode"

Gdy postępuję wg wskazówek dioda niestety nei chce zacząć migać
Edytowany przez piehursson dnia 15-10-2015 21:43
 
Steel_Rat
Czyściłeś NVRAM przez SSH? Zaloguj się po SSH user:root hasło jakie masz na www. wpisz

mtd-erase2 nvram
reboot
. Zaczekaj aż wstanie. Po zmianie sieci LAN na inną, nie zapomnij ustawić zakresów DHCP z tej sieci. Urządzenia takie jak NAS po zmianie IP zrestartuj.

Powrót do OFW najlepiej prze CFE.
1) wyłączasz router
2) wstawiasz ip na karcie sieciowej z IP z podsieci routera
3) naciskasz na reset i trzymając go uruchamiasz router
4) czakasz aż dioda pwr zacznie migać i puszczasz reset
5) loagujesz sie przez www mna IP routrera
6) łądujesz firmware przez CFE.
Edytowany przez Steel_Rat dnia 15-10-2015 21:51
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
piehursson
nvram czyściłem z poziomu panelu sterowania tomato. SSH... kurde cienki jestem w linuxowych (?) kwestiach i nie do końca wiem o co chodzi.
NASa restartowałem bez skutku.
CFE.. kurcze znowu nie wiem o co chodzi ale domyślam się, że chodzi o narżedzie Asusa do przywracania firmware. Tak robiłem ale router nie chce przejść w tryb recovery. Dioda świeci się na stałe a za chwilę włącza się dioda radia.
Chyba, że jeśli mowa o CFE chodzi o wgranie fw poprzez przeglądarkę via Asus mini "coś tam". Akurat tam udało mi się dostać i próbowałem załadować OFW ale bez skutku. Router mielił, uruchomił się ponownie ale nadal tomato na nim siedzi.
W ogóle czy to normalne, że podczas pracy na tomato nie świeci się pierwsza dioda na routerze - LAN?
 
Steel_Rat
By wyczyścić NVRAM przez SSH.
1) Pobierasz program PuTTY i instalujesz
2) Uruchamiasz PuTTY
3) W polu "Host Name or IP" wpisujesz IP routera
4) Dajesz Open
5) logujesz się na user:root hasło jak do www
6) wpisujesz komendy co masz 2 posty wyżej

Do OFW na rt-n18u da się wrócić ja juz w nim miałem wgrane DD-WRT, Tomato, OFW, oraz OFW z modyfikacją Merlina.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
piehursson
Dzięki za pomoc, udało się wrócić do OFW.
Teraz chyba pozostaje mi tylko kontakt z Asusem i odsyłanie sprzętu z reklamacją. Znając życie oni stwierdzą, że wszystko jest ok i skończy się pewnie na sprzedaży i szukaniu czegoś nowego.
 
Steel_Rat
Ja bym jeszcze spróbował tego asusa podłączyc WANem do TpLinka a TpLinka do modemu. Wtedy podłączyć się pod Asusa i zobaczyć jak otwierają się strony. Tylko pamietaj że lany TpLinka i Asusa muszą być różne np TRpLink 192.168.0.1 Asus 192.168.1.1
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
piehursson
ok, spróbuje

Połączony z 31 październik 2015 13:14:50:
Podłączyłem oba routery wg wskazówek ale niestety nadal to samo. Ktoś tutaj wspominał, że może to być problem MTU, poszukałem i poczytałem i często o tym się wspomina.. Czy ktoś wie jak zmienić wartość MTU w OFW dla opcji WAN - "automatyczne IP". Mając takie ustawienie nie mogę zmienić wartości MTU, gdy zmienię "automatyczne IP" na "PPoE" wtedy pojawiają się dwa pola MTU/MRU, w które mogę wpisać wartości (z automatu wpisane są 1492).
W międzyczasie skontaktowałem się z serwisem Asusa i dostałem info, żeby oddać router w miejscu zakupu bo prawdopodobnie będzie on wymagał wymiany (dostałem info, że Asus nie naprawia routerów tylko je wymienia). Wolałbym jednak spróbować rozwiązać problem sam (jesli się oczywiście da).
Edytowany przez piehursson dnia 31-10-2015 13:14
 
Steel_Rat
Ja bym oddał.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
piehursson
Miesiąc temu oddałem router do serwisu, dziś otrzymałem wiadomość ze sklepu, że ma być wystawiona korekta na zakup czyli przysługuje mi prawo do wymiany routera na nowy lub zwrot gotówki. Ewentualny zwrot to 289 zł. Teraz pytanie czy brać znowuż RT-N18U czy może coś innego a może dołożyć ~100 zł i wziąć coś z dwuzakresowym radiem (mieszkam w bloku), chociaż w tej chwili nie mam kart obsługujących 5GHz ale mógłbym wymienić moją TL-WN822N (mam ją podpięta do PC) na jakąś nową działającą właśnie w standardzie 5GHz.
 
shibby
router dual-band w bloku to powoli konieczność, jak nie teraz to w niedługim czasie. Zatem warto już teraz o tym pomyśleć. Dołóż do RT-AC56u i gotowe.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
piehursson
Ok. AC56U to dokładka 150 zł... da się przeboleć. Trochę mnie martwi brak zewnętrznych anten (mam złe doświadczenia ze starym routerem i olbrzymimi problemami z zasięgiem). Najchętniej rzuciłbym się na coś pokroju AC68U ale tutaj koszt już jest dla mnie zaporowy... tzn mógłbym pewnie odłożyć tą kasę ale potrzebuję porządnego routera na gwałt bo obecnie używany TP-Link TL-WR841ND doprowadza mnie do szewskiej pasji rozłączając co chwila karty sieciowe w laptopie i wspomnianą wyżej 822N.
Jak wygląda kwestia zasięgu w proponowanym przez CiebieAC56U? Jak mniemam da się wgrać alternatywne oprogramowanie w razie "W"?
 
shibby
tomato jak najbardziej.

Względem RT-AC68, AC56 ma co prawda niższy zasięg ale raptem o 1 kreskę. Do mieszkania ~50m2 wystarczy.

Albo już zaszaleć i nabyć RT-AC68u - w końcu święta idą Smile
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
piehursson
Z opinii internetowych wynika, że z zasięgiem tego routera bywa różnie niekoniecznie fajnie. Moje mieszkanie to 70m2. Chyba jednak na niego się nie zdecyduję. AC68U byłby bardzo spoko ale jak pisałem aktualnie nie posiadam takiej gotówki... no właśnie dlatego, że idą święta i wydatków wszelkiej maści jest od groma i ciut ciut a styczeń też będzie wyjątkowo długim miesiącem bez wypłaty, jak co roku zresztą Smile No nic, poszukam czegoś pewnie od tp-linka chociaż cholera mam uraz do ich routerów :/

Połączony z 17 grudzień 2015 21:03:59:
Dobra, porozmawiałem sobie z Żoną i może uda się wygospodarować te 700 zł na nowy router. Pytanie AC68U czy R7000?
Edytowany przez piehursson dnia 17-12-2015 21:03
 
Steel_Rat
To zależy.
Za R7000 przemawia: lepszy procesor, szybsza pamięć (oczywiście ustawienia domyślne).
Za RT-AC68U przemawia głównie to, że jest ciężko go uwalić.
Swój RT-AC68U podkręciłem do 1200 Mhz i ram do 800 Mhz i działa stabilnie. Czyli pamięć ja w R7000 a procesor trochę szybciej.
A i na AC68 można wgrać Merlina jak by co.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
piehursson
Rozumiem, że radia w obu routerach są takie same? I w tym względzie należy się spodziewać podobnej wydajności i zasięgu?

Połączony z 17 grudzień 2015 22:55:13:
Skłaniam się w tej chwili ku AC68U ze względu na jednak niższą cenę.
A może iść jeszcze bardziej po taniości i kupić Archer C8?

Gdybym wybrał Asusa to z jakimi kartami 5Ghz będzie współpracował najlepiej. Czy może nie jest w tej kwestii tak wybredny jak tp-linki?

Połączony z 18 grudzień 2015 11:53:49:
Dobra - AC68U zakupiony. Przyjdzie pewnie w poniedziałek. Mógłbym go odebrać dziś osobiście ale w regulaminie Komputronika stoi, że pomimo zamówienia internetowego przy odbiorze osobistym zawarcie umowy następuje w siedzibie firmy a co za tym idzie wg ich regulaminu nie przysługuje mi 14-dniowy okres na zwrot towaru. Po przebojach z poprzednim Asusem wolałem dmuchać na zimne i zamówiłem do paczkomatu. Jeśli znów będzie coś nie tak to po prostu sprzęt zwrócę.
Dzięki Panowie za zainteresowanie Smile
Edytowany przez piehursson dnia 18-12-2015 11:53
 
shibby
daj znać jak się spisuje gdy już przyjdzie Smile
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
piehursson
Ok. Router jest już u mnie. Niestety występują dokładnie takie same problemy jak w przypadku N18U. Niedoczytuje lub nie wczytuje wcale losowych stron. W trakcie pingowania do wp.pl co jakiś czas gubi pakiety.
Czyli jeśli dobrze rozumuję problemem nie jest sam router w sobie (bo nie wierzę, że dwa różne routery są uszkodzone) tylko problemem jest współpraca modemu z routerami Asusa lub jakieś ustawienia po stronie dostawcy internetu. Ktoś tutaj wcześniej wspominał, że problemem mogą być ustawienia MTU. Niestety w przypadku wyboru "automatyczne IP" w zakładce "typ połączenia WAN" nie mam możliwości zmiany wartości MTU. Taka możliwość pojawia się w przypadku wyboru PPoE i tam wartością domyślną jest 1492 - dla porównania w używanym przeze mnie tp-linku wartość ta była ustawiona na 1500. Czy mogę się zwrócić do techników mojego usługodawcy i prosić ich o zmianę jakichś ustawień?
 
shibby
jeżeli problem występuje zarówno na AsusWRT jak i na Tomato, zarówno na N18 jak i AC56 to chyba jest to dobry pretekst by skierować sprawę do usługodawcy.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
paszis
Przecież to jet ten sam błąd https://openlinksys.info/forum/viewth...wstart=380
Widać to jak na dłoni i wiedziałem na 100% że tak będzie i z AC56 jak każdym innym z nowym broadcomem, a tu wszyscy nabrali wody w usta i pod dywan zamiatają, jakieś dziwne porady z du.. a to jest przecież oczywiste i przerabiane tu nawet.

To nie jest wina operatora ani Asusa to po prostu gówno szpiegujące zaszyte w Broadcom tych szybszych bo w crapie rt10 300Mhz który nie ma mocy na szpiegowanie tego ficzera brak i ten by działał OK jak ten tpelink.


PS.
Oddaj ten crap z broadcomem
Kup Archer C5 V1.2(trzy anteny) wgraj firmware od C7 V2 (to te same routery) , moc radia powala w porównaniu do WDR4300

https://blog.thesen.eu/wie-aus-einem-...750-wurde/
 
piehursson

Cytat

shibby napisał(a):

jeżeli problem występuje zarówno na AsusWRT jak i na Tomato, zarówno na N18 jak i AC56 to chyba jest to dobry pretekst by skierować sprawę do usługodawcy.


Wgrywałem Twojego Tomato do N18U i niestety było to samo choć tam defaultowo jeśli dobrze pamiętam MTU=1500. Jeśli zaś chodzi o AC68U to jeszcze tomato nie wgrywałem ale pewnie jutro się pobawię, w międzyczasie zadzwonię do usługodawcy i przedstawię problem. Nurtuje mnie tylko dlaczego taka sytuacja ma miejsce, że w produkcie jednego producenta wszystko jest ok a u drugiego nie bangla? Jaki parametr może być za to odpowiedzialny?

Połączony z 20 grudzień 2015 20:08:32:

Cytat

paszis napisał(a):

Przecież to jet ten sam błąd https://openlinksys.info/forum/viewth...wstart=380
Widać to jak na dłoni i wiedziałem na 100% że tak będzie i z AC56 jak każdym innym z nowym broadcomem, a tu wszyscy nabrali wody w usta i pod dywan zamiatają, jakieś dziwne porady z du.. a to jest przecież oczywiste i przerabiane tu nawet.

To nie jest wina operatora ani Asusa to po prostu gówno szpiegujące zaszyte w Broadcom tych szybszych bo w crapie rt10 300Mhz który nie ma mocy na szpiegowanie tego ficzera brak i ten by działał OK jak ten tpelink.


PS.
Oddaj ten crap z broadcomem
Kup Archer C5 V1.2(trzy anteny) wgraj firmware od C7 V2 (to te same routery) , moc radia powala w porównaniu do WDR4300

https://blog.thesen.eu/wie-aus-einem-...750-wurde/


Gdyby to była prawda to czy przypadkiem każdy z użytkowników ASUSA nie zgłaszałby podobnych problemów? Przecież tak nie jest i przypadki jak mój są jakąś anomalią a nie regułą.
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,440,450 unikalnych wizyt