20 Kwietnia 2024 02:23:29
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Szukam zaproszenia n...
· konfiguracja router ...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [16]
· dodatkowe złącz... [4]
· konfiguracja rout... [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.141.24.134
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Testy i recenzje
 Drukuj wątek
Asus RT-AC3200 - router dla wymagających
jogu
dzięki za odpowiedzi. Wiec wyglada na to, ze to nadal dobry sprzet Smile Warto jeszcze wziac pod uwage rewizje routera, jednak nowsze wersje maja szybszy procesor (czyli taki jak w 3200), mysle ze pod wzgledem wydajnosci to jednak są róznice..... pytanie czy w wersji a1 da rade z takim łączem jak 600mbps.. hm ?
 
jurekk
mają ten sam procesor( tylko taktowanie ma jeden 800 a drugi 1000 ) co najwyżej różnią się pamięciami.
Po wgraniu nowego CFE zachowują się tak samo jak i B1
operacja niebezpieczna ale Shibby ją wykonał na swoim modelu kiedyś.
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
jogu
hmm, tutaj się rozpisują nad tym, że to jednak inne procki (oznaczenia)

https://www.snbforums.com/threads/asus-rt-ac68u-hardware-version-a2-or-b1.29299/

ale nikt nie uzasadniał różnic w wydajności.

kurcze, nie orientuje sie o co chodzi z tym CFE. Wcześniej @house pisał o tym, że można tak na prawdę wrzucić każde (zgodne) oprogramowanie na ten model i przez recovery przywrócić starsze? Czyli CFE to jest jakas wersja biosu ? Dzięki za helpa
 
jurekk
https://openlinksys.info/forum/viewthread.php?thread_id=18046&rowstart=180#post_152087

tu Staszek rozpracował temat tam masz linka do źródła cfe i na twoj router

a tu masz to co pisał Shibby o ac68u
https://openlinksys.info/forum/viewthread.php?thread_id=18046&rowstart=140#post_151053

Połączony z 12 wrzesień 2017 12:18:24:
tak CFE to jakby bios

grzebanie w cfe jak i biosie jest niebezpieczne
a tomato to jakby system jeżeli porównujemy do pecta
a @house pisał o OFW , które ( może i zawierać w sobie aktualizacje nawet cfe ) i nowsze maja blokade przed wynalazkami typu ddwrt tomato itd, wiec by to obejsc instaluje sie poprzez trick z asus restoration starszą wersje OFW , ktora nie ma takiej blokady

ac3200 to juz inna bajka i nie ma sensu porównywać pod wzgledem procesora do ac68u
Edytowany przez jurekk dnia 12-09-2017 12:21
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
jogu
dzięki jurekk za fachowe porady.
Faktycznie nieźle jest kombinacji z tym CFE, nie wiem czy będę się w to bawił.

Czyli upraszczając - aktualizacje OFW mogą nieść za sobą zmianę CFE (więc blokade na OC oraz alternatywne FW), lecz jest to proces odwracalny i można wrzucić starszy OFW wraz ze starszym CFE (który jest 'wbudowany' w OFW i mimo wszystko musi zostać zrobiony downgrade CFE, żeby odpalić starszy OFW ?)?

Czy np. jest dopuszczalna sytuacja kiedy mamy najnowszy CFE a probujemy wrzucić np. starszego Merlina (będącego jeszcze znacznie wcześniej niż posiadane CFE) ?

W przypadku wrzucania nowego Merlina (przez gui, załóżmy najnowsza wesja), a router jest z pierwszego rzutu 2013 np. hw a1, 3.0.0.4.374, to wtedy wraz z nowym Merlinem router otrzymuje nowe CFE aby obsłużyć jego funkcje ?

Sorki za lameryzmy Smile

na placu boju zostaje nadal r7000,
ac3200 wykluczyłem ze względu na $$$..
Podobnie jak i ac87u ze względu na zaczytane (z sieci) problemy z 5ghz oraz brak odczuwalnego przyrostu wydajnosci vs ac68u
ac88u - podobnie jak z ac3200 ($$$)
 
jurekk
za daleko wyciągasz wnioski z tym CFE ,
np. n18u masz tylko jedno cfe europejskie
2.0.0.7 (EU)
a koledzy zgłaszali ze w nowym OFW jest blokada czyli może być jak wnioskujesz ale niekoniecznie , blokady raczej sa z tego wynika w OFW a nie CFE
dzięki cfe nowemu na ac68u możesz zwiększyć taktowanie pamięci bo normalnie nie podkręcisz ich jak masz "złe" CFE( swoją droga podkręcanie pamięci nie daje wiele przyrostu wydajności) a taktowanie procesora i pamieci przy dobrym "cfe"spoko można jedną komenda podnieść do góry , ludzie puszczają nawet cpu1200 /ddr800 ten router

heh uważaj r7000 musi byc v1 bo v2 nie jest obsługiwany przez tomato na dzień dzisiejszy a niektórzy dostawcy oferują juz podobno v2 bez informowania ze to v2
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
jogu
czesc jurekk, jednak padlo na ac68u Smile (hw a1, t to 3.0.0.4.374)

wszystko ok ale mam problem ze stabilnoscią wifi (niezaleznie od 2,4 / 5 ghz) tj. nawet bedac blisko to potrafi na telefonie najpierw pokazac 50/50mbps a zaraz pozniej 1/2mbps, po restarcie routera jest ok. Przy 5ghz jest 90/90mbps (Tel.), laptop 160/110mbps.

zasieg przy samym wifi jest stabilny, ale natomiast pietro wyzej potrafi skakac - tj. z 3/4 kostek, na 1/4 i poxniej znow 3/4 (mowa o 2,4ghz) natomiast 5ghz to juz słabe 2/4, pozniej 1/4 a potrafi tez zniknąć, żeby znów pozniej sie pojawic.

mam wyłączony stary router, nic nie sieje. Budynek jednorodzinny.

1. Czy te predkosci są ok ?
2. Co może powodowac te skoki zasiegu/transferow ?
3. Wrzucic inny soft ? jaki ?

dzięki za pomoc Smile
 
jurekk
https://openlinksys.info/forum/viewthread.php?thread_id=18132
tu masz referencyjne osiągi tego routera tak konkretnie nikt ci nie powie odnośnie wifi bo ważne jest otoczenie , ktore trzeba zbadac empirycznie.
Wyczyść nvram routera np przez reset 30/30/30

Ustaw region na Singapur lub USA bo wtedy masz transmit power większą domyślną - nie oczekuj cudów bo być zgodnym z normami to im nowszy router ty sygnał słabszy wiec by obskoczyć duzy dom jeden router może byc mało. Wtedy trzeba dwa ( w tym jeden jako AP i połączyć je kablem.

Jeżeli chodzi ci o zasięg i wydjanosc routera to wgraj mu soft Rmerlina tj . zmodyfikowany i roszerzony OFW.
https://www.mediafire.com/folder/bkfq2a6aebq68/Asuswrt-Merlin
na toamto bedzie gorzej pod tym względem za to elegancja obsługi i możliwości dużo większe
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
mikas
Jak wyczyścić pamięć NVram w oficjalnym sofcie? Ostatnio mam problemy z siecią Wifi i słabymi transferami.
 
jurekk
reset 30/30/30 zazwyczaj jest bezbłędny
https://openlinksys.info/articles.php?article_id=83
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
mosfit

Cytat

mikas napisał(a):

Jak wyczyścić pamięć NVram w oficjalnym sofcie? Ostatnio mam problemy z siecią Wifi i słabymi transferami.


W jakim routerze chcesz wyczyścić nvram ?
Router- Ubiquiti USG-Pro-4 (FTTH)
Lan- Ubiquiti Switch US-8-150W , GS724Tv4 ProSafe
Wifi- 2x UAP-AC-Pro + 2x Ap OpenWrt 23.05 802.11r
Nas- DS918+
 
jogu
jurrek, powiedz czy ten reset 30/30/30 robic przed wrzuceniem merlina czy po ?
 
jurekk
generalnie nie musisz robić resetu czyli przywrócenia ustawień fabrycznych,
przed nie ma sensu bo przecież router działa ok (miało by to sens jakby coś szwankowało tzn. byś coś poprzestawiał w ustawieniach bardzo)
po tez nie ma musu bo tracisz wszystkie ustawienia jeżeli jakieś masz w routerze.
jak zrobisz czyszczenie poprzez reset to będziesz miał ustawienia fabryczne i tyle ;-)
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
jogu
hmm, wiesz, trochę dziwna sprawa. Pobralem najnowszego merlina, dalem upgrade fw przez gui i po osiągnieciu 100% zakończono sukcesem, ale nadal jest stary FW Smile) co czynić ?
 
jurekk
Nie mam Asusa , kiedyś miałem ac56u wiec wydaje mi się , że zrob mu reset 30/30/30 a potem wgraj Merlina sprzed np dwóch lat a dopiero po tym najnowszego z tego co pamietam masz stare CFE stosunkowo może jak stopniowo to zrobisz to się uda a ja knie to pozostanie ci skorzystanie z Asus Restoration
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
mikas

Cytat

mosfit napisał(a):

Cytat

mikas napisał(a):

Jak wyczyścić pamięć NVram w oficjalnym sofcie? Ostatnio mam problemy z siecią Wifi i słabymi transferami.


W jakim routerze chcesz wyczyścić nvram ?

RT-AC3200
Wyczyściłem, ale widzę że dalej występują problemy z siecią. Co jakiś czas sygnał po wifi i kablu zanika. Mam problem z pocztą, często nie mogę się z nią połączyć. Chyba wgram tomato-RT-AC3200-ARM--140-VPN-64K
 
jogu
jurrek, wiesz, zrobiłem jak radziłeś - tj wrzucałem OFW kilka wersji od najstarszych, na końcu najnowszy merlin i wszystko śmiga Smile wielkie dzięki za pomoc Smile na wifi 5ghz wyciąga pełne 200mbps, ale nie mam szybszego łącze, żeby wyznaczyć max Smile
 
jurekk
ja testowałem taka apka na telefonie wifi sped test.

na pececie sie odpala plik taki specjlny plik w cmd windowsa , serwer tcp, mozna go pobrać ze strony producenta apki.
wtedy okresla predkosc wifi maksymalną
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
mikas
Nie wgrywałem jeszcze tomato, ale zainstalowałem nowego merlina i wyczyściłem nvram. I niestety dalej mój router nie działa prawidłowo. Przy ściąganiu plików po sieci wifi transfer skacze od 0,5mb/s do max 2mb/s i za nic sobie z tym nie mogę poradzić
 
jogu
hmm, mikas - na prawdę dziwne. A próbowaleś grzebać w szerokościach kanałów na poszczególnych częstotliwościach ? Może na innym urządzeniu ?

jurekk, ja mam natomiast inny problem - co jakiś czas, z niewiadomych przyczyn gubię internet (działa LAN/WIFI bez problemu). W menu ustawienia WAN wszystko jest ok, na skrzynce GPON internet jest aktywny. Gdy kliknę na Internet Connection (w tym głównym menu) - na OFF, a zaraz potem na ON,to znów jest okey. To samo jak wyjmę i włoże znów kabel. Jakby router łapał zwiechę na WAN ? Spotkaleś się z czymś takim ? Hmm
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 6

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,181,379 unikalnych wizyt