03 Maja 2024 03:29:41
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.142.173.227
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
Router z obsługa LTE 4g i Tomato ?
shibby
v131 powinien mieć moduł qmi wkompilowany, ale nic Ci po nim bo nie masz narzędzia uqmi. Teoretycznie możesz doinstalować go z entware i nawiązać komendami połączenie ale to droga przez mękę.

Odezwij się do mnie na PW i podaj mi swój model routera to dam ci wersję v132 na testy, bo zależy mi na przetestowaniu QMI.

Sprawdziłem to o co pytałeś u siebie i faktycznie na karcie t-mobile citibankonline chodzi jak złoto a na playu już nie i mam błędy incorrect chsum. Czemu aż tyle zależy od operatora - nie mam pojęcia.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
sylweku
Panowie,
skąd wiadomo ze modem nohilink z ruterem tomato v131 (z wyborem zakładki 4g/LTE) łaczy się w technologii LTE a nie innej?
 
donkarleone83
w modemie mozesz wymusic lte przez mobile partner
 
jack78
A nie po kolorze diody?? U mnie jest turkusowa jak mam LTE, niebieska HSPA+ i zielona przy niższych prędkościach.

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
Adooni
fakt po kolorze widac no i po transferach jak masz 40Mbit to na 100% to LTE
a tak powaznie nie daloby sie w tomato dodac pola z wyborem trybu pracy i np tak jak router podaje taktowanie procka, ilosc wolnej pamieci, czy tez godzine itd zeby pokazywal w polu jak modul LTE jest podlaczony czy to LTE, 3G, 2G?
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
franco78
Wyszedł nowy soft do Asusa 2015/09/30 (Ac66u).
Czy wg. Was poprawiono współpracę modemów Lte?

ASUS RT-AC66U Firmware version 3.0.0.4.378.9135
- Release Note -

Security Fixes
- Updated OpenSSL library to 1.0.2d
- Fixed CVE-2015-6949 buffer overflow issue, special thanks for Elvis Collado at DVLabs.
- Fixed Web server Accept-Language buffer overflow, special thanks for Elvis Collado at Praetorian.
- Fixed Web server URL handler buffer overflow, special thanks for Elvis Collado at Praetorian.
- Fixed CSRF and XSS vulnerability.
- Enhanced router login password and wireless password(WPA2) strength check method to against brute-force attack.
- Reject administrator to set too easy to guess login and wireless password to avoid brute-force attack.

New Features
- Added Bandwidth Limiter in QoS. Let administrator easily limit specific client's upload/ download bandwidth
- Independent mac filter for main wireless network and guest network. Administrator can set white list for main wireless network to only allow trust client connect to main wireless network and share network to guest with guest network
- Modified the network map client status. When chick the client icon, administrator can bind IP, change host name, change icon, block internet access or set time scheduling.
- Added client list view button on network map and help administrator easily monitor all client connection status.
- Time scheduling, Wireless MAC filter client drop down menu can show offline devices.
- [AiCloud] Show image EXIF info on image player
- [AiCloud] Auto rotate image on image player.
- [AiCloud] Files can be moved and copied.
- [AiCloud] Images can be uploaded to Picasa or Twitter.
- [AiCloud] Share link can be posted on Twitter, Plurk, weibo and QQ in AiCloud.
- [AiCloud] AiCloud can be used in AP/ media bridge mode.
- [big]Added 3G/4G USB modem APN auto detection feature. In most cases, firmware can automatically find the ISP profile and establish link when 3G/4G dongle inserted to router. [/big]
- Added Android phone in USB modem/ USB Tethering --> Select USB device.

Modifications
- Added Meo and Movistar ISP profile.
- Adjusted Guest network mac filter maximum client number to 16
- Allow paste password on login page to fulfil some password management softwares requirement.
- Show current control channel while value is auto.
- Bandwidth limiter can accept decimal point.
- Unnecessary to reboot router after set allow only spcified IP address to enter GUI.
- Changed warning page style.
- Changed Cloud sync Dropbox URL encoding from UTF8 to BASE64.

Fixes
- Fixed setup wizard IE11 compatibility issue.
- Fixed Adaptive QoS game mode GUI issue.
- Fixed OpenVPN connection status display error.
- Fixed MAC clone abnormal issue
- Fixed cloud sync issues between router and ASUS webstorage.
- Fixed share link related issue to Android devices.
- Fixed web redirection issue when WAN IP conflicted.
- Fixed compatibility issues for IE8
- Fixed GUI related issues
- Fixed login issue when routerR17;s IP is 10.x.x.x
- Fixed parental control-> time scheduling related issue.
- Fixed adaptive QoS device priority label dragging issue.
- Fixed network tool related issues.
- Fixed USB HDD issue when using time machine.
- Fixed network map UI issue when selected French.
- Fixed the saving issue in OpenVPN server -> content modification of keys & certification.
- Fixed dropdown UI offset issue at Parental control.
--------------------------------------------------------------------------
Asus RT-AC66U z Tomato + e3372 non-hilink
NAS Asutor AS5002T
Tenda N60 z Tomato
Orange FreeNet z publicznym IP
Antena LTE S
 
shibby
pytanie o poprawę jakich błędów mówisz? Smile

wyróżniony punk mówi tyle, że wprowadzono autodetecję APN i teraz router w większości przypadków potrafi sam ustalić jaki powinien użyć APN, czy to powinien być "internet", "eranet" a może "darmowy".

Traktować to należy jako feature a nie znacząca poprawa we wsparciu i obsłudze dongli 3G/4G.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
franco78
ok, czyli nadal cisza w interesującym nas temacie...
@shibby masz jakies info pozakulisowe? Coś robią w tym kierunku?
--------------------------------------------------------------------------
Asus RT-AC66U z Tomato + e3372 non-hilink
NAS Asutor AS5002T
Tenda N60 z Tomato
Orange FreeNet z publicznym IP
Antena LTE S
 
shibby
pozakulisowo to w raz z pewnym forumowiczem (nie będę mówił z kim bo nie wiem czy sobie tego życzy) szukamy rozwiązania Smile
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
monter
Ja używam RT-N18U
i modem E3372 bez hilink (z sieci MegaFon z wgranym Dashboardem PLAY)
próby wykonywałem z aktywnym hubem 1,5A na każdy port i bez huba
nie zauważyłem różnicy w działaniu

Zauważyłem ciekawą rzecz.

Karata Orange z pinem
gdy ustawie 4G/LTE router po restarcie nie chce się połączyć (miga cały czas na zielono)

Jan  1 01:00:52 unknown user.notice root: 4G MODEM DIAG found - /dev/ttyUSB0
Jan  1 01:01:06 unknown user.notice root: 4G MODEM DIAG found - /dev/ttyUSB1
Jan  1 01:01:06 unknown user.notice root: 4G MODEM - connecting ...
Jan  1 01:01:10 unknown user.notice root: 4G MODEM - device /dev/ttyUSB1 connection failed.
Jan  1 01:01:20 unknown user.notice root: 4G MODEM - device /dev/ttyUSB0 connection failed.
Jan  1 01:01:25 unknown user.notice root: 4G MODEM - connection failed - watchdog enabled


gdy przestawię na 3G Modem to łączy się bez problemu
i wg koloru diody łączy się z LTE (kolor turkusowy) prędkość około 20/20
i gdy bez restartu przestawiam na 4G/LTE też się łączy z LTE (turkusowy kolor)
ale prędkości na ookla jakby troszkę większe 25/25 20/20 czasem 30/30, choć to może przypadek

Karta Play bez pinu
w trybie 4G/LTE łączy bez problemu
choć prędkości masakryczne 5/0,2 3/0,5 0,5/0,1 ale to raczej wina PLAYa


przy podłączeniu do komputera prędkości Playa podobne
Oranga trochę większe
 
franco78
Panowie,
kupić e3372s czy e3372h?
Czy ma to znaczenie przy Tomato i ewentualnych przejściah non-hilink do hilink i odwrotnie?
--------------------------------------------------------------------------
Asus RT-AC66U z Tomato + e3372 non-hilink
NAS Asutor AS5002T
Tenda N60 z Tomato
Orange FreeNet z publicznym IP
Antena LTE S
 
donkarleone83
bierz -sSmile

http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=42416 tu masz wsystko na temat

hilink działa tylko dobrze z rt n10u nie mam problemu z niedoczytywaniem niektorych stron natomiast nonhilinki działają na kazdym sprzecie te dwa najlepiej 3372 --3276
Edytowany przez donkarleone83 dnia 29-10-2015 08:56
================================
Asus RT N66U + Merlin +Entware
Asus RT N18U + tomato-RT-N18U-ARM--132-AIO-64K + 1 TB WD RED
nBox ADB 5800S Enigma2 HIPERION 5.1 HDD
Vu-Solo2 Hiperion 5.1
Rasphery pi 2 kodi klient-vu
 
shibby
odnośnie "h" były dwa tematu na forum. W jednym przypadku wszystko działało poprawnie, w drugim nie. Zatem nie ma jednoznacznych informacji czy tem modem zadziała.

"s" działa bardzo dobrze - sam takowego posiadam.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
franco78
Wszystko jasne Wink Dziękuję bardzo
--------------------------------------------------------------------------
Asus RT-AC66U z Tomato + e3372 non-hilink
NAS Asutor AS5002T
Tenda N60 z Tomato
Orange FreeNet z publicznym IP
Antena LTE S
 
pfa
Witam,
Czy któryś z uzytkowników asusa rt-n18u (net play na kartę + e3276 nonhilink) mógłby sprawdzić, czy są jajkieś problemy z otwieraniem takich stron jak forum dvhk, forum play, icok CP? Nie wiem co jest grane, ale od kilku tygodni testuję u siebie ten router i o ile do tej pory wszystko było ok, to od dwóch dni mam totalny problem z logowaniem, czy nawet otworzeniem takiej strony jak np. forum play. Wgrywałem soft (v132) od nowa z czyszczenien nvram 2x, ale bez zmian. Gdy tylko jednak podepnę sam modem do laptopa strony otwierają się od strzała. Wykluczam jakieś problemy z przeglądarką pale moon, gdyż na 2 innych, problem jest identyczny. Może mnie ktoś oświecić co jest tego przyczyną? Wróciłem nawet do wersji v131 z czyszczeniem nvram, ale jest to samo. Dla pewności sprawdziłem jeszcze jak to wygląda na innym laptopie i sytuacja identyczna. Jak się połączę z sięcią asusa brak możliwości otworzenia wspomnianych stron. Jak połączenie odbywa się bez udziału asusa, czy to na karcie play czy plus, wszystko działa. Kurcze, co jest grane???
Edytowany przez pfa dnia 29-10-2015 17:47
 
franco78
Już teraz zgłupiałem...
tutaj http://iknowsomething.com/orange-lte-pu ... -adres-ip/ piszą:

UWAGA!
Od pewnego czasu (zauważyłem to w połowie 2015) połączenia 4G (LTE) w Orange pomimo publicznego adresu IP uniemożliwiają korzystanie z takich usług jak DDNS czy VPN (L2TP czy PPTP), a faktyczny pełny dostęp do portów TCP/IP jest realizowany tylko na 3G (i niżej). Jeżeli zależy Ci na tych usługach, niestety trzeba ustawić router na wymuszone łączenie w 3G. Złożyłem reklamację, ale dostałem zwrotnie tylko enigmatyczne info, że nad tym pracują.

potem:

Problem dotyczy indywidualnych klientów w Orange Free Net, a nie biznesowych. Przy okazji, powiedz czy na usłudze biznesowej w sieci 4G działa Ci DDNS oraz czy jesteś w stanie zalogować z internetu się po VPN do swojej sieci LAN, gdy router jest na 4G?

Czy ktoś może to potwierdzić? Trzeba mieć taryfę dla firm?
--------------------------------------------------------------------------
Asus RT-AC66U z Tomato + e3372 non-hilink
NAS Asutor AS5002T
Tenda N60 z Tomato
Orange FreeNet z publicznym IP
Antena LTE S
 
lulo
franco78 - straszne głupoty piszesz - sam tak korzystam, jak Ty twierdzisz, że nie działa - teraz jest nawet lepiej (był problem z portami, ale okazało się, że to była wina systemu - openwrt - jak jest w tomato nie wiem) i szybciej (wiadomo - weszli w melanż z T-Mobile i podwoili częstotliwość kanału, przez co np. przyspieszył LTE).
Jednym słowem - otwartość portów na LTE/3G/2G normalnie działa (i piszę tu o usłudze dla klientów indywidualnych) - najpierw trzeba uruchomić w BOK (domyślnie po zawarciu umowy jest nieaktywny) inny apn dla dostępu ze zmiennym, dynamicznym publicznym IP (ip zmienia się co nowe połączenie - i to tu najczęściej są schody w Orange, aby to uruchomić, chociaż umowa tego nie zabrania) - apn: vpn, user: vpn, passwd: vpn. Też działa dzięki temu normalnie ddns i vpn.
Edytowany przez lulo dnia 30-10-2015 03:13
 
smereka
@pfa Jako, że używam RBM na kartę z nielimitowanym netem po LTE na modemie E3276 nohilink to co jakiś czas testuję robotę Shibbego na RT-N16 i RT-N18U. Niestety muszę potwierdzić Twoje spostrzeżenia. U mnie one też występują. Zarówno na jednym jak i drugim routerze. Dodatkowo słuchanie radia internetowego to też katorga. Rwie bez przyczyny i w różnych momentach. Oczywiście wciskam enter i znowu gra. Tak już jest od momentu jeszcze jak Shibby pokazał jak zrobić połączenie modemami LTE jeszcze skryptami w firewallu. Od tamtej porty zawsze jak stworzy coś nowego z nadzieją wgrywam soft, że a nóż teraz będzie ładnie śmigało... Generalnie z moich obserwacji wynika, że E3276 nohilink lepiej działa pod gargoyla czy ogólnie openwrt. Także możemy tylko czkać.... że może w końcu będzie ok :-)
 
pfa
@smereka dzięki za info. Teraz to przynajmniej wiem, że z moim asusem wszystko w "normie", gdyż podejżewałem jakiś problem hardwarowy z tym sprzętem.
Pytanie tylko, czy to wina wyłącznie tandemu asus+e3276, czy przyczyna tkwi głębiej czyli w tych prockach, na których działają te routery, o problemach których co rusz tutaj słyszę. A może to jakiś feler naszego dostawcy internetowego, czyli Play? Ciekawi mnie jak działają te stronki na asusach n18u, ac56 na innych łączach typu neo, swiatłowody itp. Ja niestety nie mogę tego sprawdzić. Kurcze, a już myślałem, że to jest ten sprzęt który w 100% spełnia moje potrzeby... ech...
 
franco78
shibby i użytkownicy e3372s non hilink twierdzą, że wszystjie strony wczytują się.
Niedługo mam nadzieję to potwierdzę - czekam na modem, Tenda N60 z Tomato już czekaSmile
--------------------------------------------------------------------------
Asus RT-AC66U z Tomato + e3372 non-hilink
NAS Asutor AS5002T
Tenda N60 z Tomato
Orange FreeNet z publicznym IP
Antena LTE S
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 32

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,530,534 unikalnych wizyt