25 Kwietnia 2024 06:48:16
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· nju swiatło pytania
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· Szukam zaproszeni... [16]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.144.151.106
Zobacz wątek
 Drukuj wątek
Jaka bramka VOIP
borkomar
Witam serdecznie.
A do WRT54GL co najlepiej do kupić?
PAP2T - PAP2T-EU(jakies roznice miedzy nimi sa??)
a moze SPA3102-EU - prosilbym o pomoc w temacie - zaczynam zabawe z VOIP i nie chce na starcie popelnic skuchy Pfft.
dzieki z góry - zależy mi na dobrym sprzecie (nie chce miec jakis zbednych klopotow z powodu zaoszczedzenia 50-100zł)
 
bigl
Do WRT54GL najlepiej kupić samą bramkę - SPA3102 to router z bramką.

PAP2T i PAP2T-EU to to samo - EU=model na Unię i nie wszyscy to podają w nazwie.

Generalnie kup model PAP2T albo SPA1001. A którą wybierzesz to zależy o tego, czego chcesz:

- 1 konto u jednego providera - wybierz dowolnie
- 2 konta na 2 oddzielnych telefonach - wybierz PAP2T
- 2 konta na jednym telefonie (jedno do rozmów przychodzących u providera dającego numer polski a drugie do wychodzących u tańszego providera ale nie dającego numeru) - wybierz SPA1001

Ja mam ten ostatni wariant z IPFON (przychodzące) i Voipdiscount (wychodzące).
Edytowany przez bigl dnia 09-02-2007 21:45
Router: Netgear R7000 + FreshTomato (latest)
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite
NAS: AsRock BeeBox Fanless + Ubuntu 20.04 Server + WD My Book Essential 8TB
Players: Odroid N2+ with Coreelec / Android TV (Nokia Streaming Box 8010)
 
jachu

Cytat

aro_w napisał/a:
Heh Ma Smile


Aro_w , moze i ten asus jest super , ja uzywam spa 1001 i pap2t . Nie mam zadnych problemow z nimi a jedyne do czego moge sie przyczepic przy rozmowach to jakos laczy internetowych , od nich bardzo duzo zalezy. Lacznie mam 4 spa i 3 pap2t czyli 7 bramek na 7 roznych laczach. Mam porownanie i moge stwierdzic ze tam gdzie lacza sa dobre z jakoscia rozmow nie ma zadnych problemow.
pozdrawiam
Jachu
Netgear WNR3500L v2 - Tomato
APU - OPNSense,PFSense
FeeNAS
Netgear R7000 - Tomato Smile
 
borkomar

Cytat

bigl napisał/a:
Do WRT54GL najlepiej kupić samą bramkę - SPA3102 to router z bramką.

PAP2T i PAP2T-EU to to samo - EU=model na Unię i nie wszyscy to podają w nazwie.

Generalnie kup model PAP2T albo SPA1001. A którą wybierzesz to zależy o tego, czego chcesz:

- 1 konto u jednego providera - wybierz dowolnie
- 2 konta na 2 oddzielnych telefonach - wybierz PAP2T
- 2 konta na jednym telefonie (jedno do rozmów przychodzących u providera dającego numer polski a drugie do wychodzących u tańszego providera ale nie dającego numeru) - wybierz SPA1001

Ja mam ten ostatni wariant z IPFON (przychodzące) i Voipdiscount (wychodzące).


Dzieki - jak jest z jakością Voipdiscount jeśli chodzi o wychodzące - czy to możliwe aby tyle kierunków było za free na stacjonarne??Jak oni w takim ukladzie zarabiaja??Spolecznie chybatego nie robia Smile
Jeszcze jedno - w jaki sposob zrobic by na telefonie podpietym do bramki byla identyfikacja numeru dzwoniacego??
Moze za duzo wymagam ale chociaz milo byloby wiedziec co i jak.
Jeszcze jedno - czeka mnie zmiana telefonu rowniez - stary panas ma juz chyba dosc - co polecacie - bo widze, iz wiekszosc Kolegow ma spore doswiadczenie wiec wole zapytac i poczynic konkretne zakupy :-).
dzieku z gory i pozdrawiam
Edytowany przez borkomar dnia 09-02-2007 23:02
 
bigl
Jakość Voipdiscount jest naprawdę dobra. A o zarobki niech się oni już martwią. Wink

Identyfikacja numeru jest obsługiwana właściwie przez każdą bramkę i każdego operatora VoIP. Trzeba tylko dopasować standard wysyłania numeru do aparatu na bramce - jest parę standardów i w konfiguracji bramki trzeba wybrać właściwy dla Twojego aparatu.

Co do aparatu to ja polecam w miarę nowe aparaty Panasonic. Najlepiej z linii KX-TCD4... . Mają dużo lepszą jakość dźwięku niż prostsze modele a nie są takie drogie - zwłaszcza na Allegro lub czymś podobnym.
Router: Netgear R7000 + FreshTomato (latest)
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite
NAS: AsRock BeeBox Fanless + Ubuntu 20.04 Server + WD My Book Essential 8TB
Players: Odroid N2+ with Coreelec / Android TV (Nokia Streaming Box 8010)
 
bigl
Jeszcze co do opłacalności Betamax. Wszystko bazuje na statystyce - jeśli na przykład średnio użytkownik wydzwania 100 minut tygodniowo (to tylko takie moje założenie), to oznacza to 400 minut miesięcznie. Płaci za to 1.25 Euro jeśli kupuje zasilenie u resellera (5 Euro za 120 dni) albo 2.50 Euro jeśli zasila normalnie z ich strony (10 Euro za 120 dni). Czyli minuta połączenia wychodzi 0.3125 centa lub 0.625 centa. Na polskie jest to 1.25 albo 2.5 grosza. Skoro normalni operatorzy w PL przy ruchu będącym drobnym ułamkiem ruchu Betamax mają stawki na poziomie 6-8 groszy za minutę i z tego co wiem to spokojnie na tym zarabiają, to wierzę, że ktoś tak wielki jak Betamax może zarabiać przy takich stawkach jakie ma - zwłaszcza, że średnia ilość minut tygodniowo może być mniejsza niż 100, w części klonów Betamax zasilenie daje 90 dni itd.
Edytowany przez bigl dnia 10-02-2007 00:09
Router: Netgear R7000 + FreshTomato (latest)
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite
NAS: AsRock BeeBox Fanless + Ubuntu 20.04 Server + WD My Book Essential 8TB
Players: Odroid N2+ with Coreelec / Android TV (Nokia Streaming Box 8010)
 
borkomar
Czy cos takiego tez jest ok??
PANASONIC KX-TG2632
http://www.allegro.pl/item162049127_panasonic_kx_tg2632_identyf_sekretarka_sluch_.html

Nie wspominajac o tym :-)
PANASONIC KX-TCD820
http://www.allegro.pl/item162561503__panasonic_kx_tcd820_gwarancj_fv_poznan_.html
Super wyglada ale czy rownie dobrze funkcjonuje i jak w praktyce trzyma bateria.

10 Lat temu albo i wiecej kupilem wysoki model panasonica i nie żałuje - bo telefon działa do dziś.
Jeszcze jedna sprawa - czy nie lepiej kupić telefonik który działa w innym paśmie niż 2,4GHz??Sporo tych użądzeń sie robi z zakresu tego pasma i czy nie będą sie zakłucały wzajmnie??Nie chciałbym słuchac trzasków czy szmerów w/w telefonie.
 
jachu

Cytat

borkomar napisał/a:
Czy cos takiego tez jest ok??
PANASONIC KX-TG2632
http://www.allegro.pl/item162049127_panasonic_kx_tg2632_identyf_sekretarka_sluch_.html

Nie wspominajac o tym :-)
PANASONIC KX-TCD820
http://www.allegro.pl/item162561503__panasonic_kx_tcd820_gwarancj_fv_poznan_.html
Super wyglada ale czy rownie dobrze funkcjonuje i jak w praktyce trzyma bateria.

10 Lat temu albo i wiecej kupilem wysoki model panasonica i nie żałuje - bo telefon działa do dziś.
Jeszcze jedna sprawa - czy nie lepiej kupić telefonik który działa w innym paśmie niż 2,4GHz??Sporo tych użądzeń sie robi z zakresu tego pasma i czy nie będą sie zakłucały wzajmnie??Nie chciałbym słuchac trzasków czy szmerów w/w telefonie.


A jaki to ma zwiazek z bramka VOIP ? To sa zwykle telefony tylko tyle , ze bezprzewodowe. Mozesz sobie je podpinac w kazda wzasadzie bramke VOIP-owa ...
pozdrawiam
Jachu
Netgear WNR3500L v2 - Tomato
APU - OPNSense,PFSense
FeeNAS
Netgear R7000 - Tomato Smile
 
bigl
Ze względu na jakość dźwięku zdecydowanie polecam serię KX-TCD.
Router: Netgear R7000 + FreshTomato (latest)
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite
NAS: AsRock BeeBox Fanless + Ubuntu 20.04 Server + WD My Book Essential 8TB
Players: Odroid N2+ with Coreelec / Android TV (Nokia Streaming Box 8010)
 
borkomar
Ok sorki już nie zjeżdżam z tematu.
Dzięki pozdrawiam.
 
Lechu76
włąsnie sciągnałem ze wschodu model PAP2 odpaliłem voipdiscount, ale chciałbym wgrac spa1001. Jest gdzie dokałdny opis w jaki sposób wgrac to i skad zassac potrzeby soft. Ewentualnie prosze kogos by podesłał na emaila bolspl@op.pl gg:702692
z góry dzięki
Lechu
 
bigl
Zamiana PAP2 na SPA1001 - http://openlinksys.info/forum/viewthr...ead_id=278
Router: Netgear R7000 + FreshTomato (latest)
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite
NAS: AsRock BeeBox Fanless + Ubuntu 20.04 Server + WD My Book Essential 8TB
Players: Odroid N2+ with Coreelec / Android TV (Nokia Streaming Box 8010)
 
ktosiek
Witam,
Jestem w posiadaniu Routera WRT54GS-EU i zaczynam się zastanawiać nad kupnem bramki VOIP. Chciałbym aby znajdowała się ona w innym miejscu niż router więc pomyślałem o wykorzystaniu WiFi do tego celu, jednak nie bardzo mogę znaleźć bramkę z WiFi bez routera (kupno 2 routera jest bez sensu)

Możecie coś polecić?
 
elektro-it
a takie cos skombinuj:
http://allegro.pl/item160781679__linksys_wbp54g_eu_bridge_wifi_do_tel_i_bramek_.html
Linksys wrt54g v.3.1| OpenWRT
La Fonera | DD-WRT

>> Gramy na imprezach <<
 
ktosiek
jednym slowem powinienem kupić bramke VOIP i ten mostek telefoniczny? no brzmi nieźleSmile dzięki Smile
 
robsonn
Tylko pamietaj, że WiFi i VoIP nie idą w parze. Żebyś czasami szału nie dostał bo czasami cuda się dzieją gdy np. jest za dużo strat pakietów, zakłócenia - ogólnie jakość VoIPa spada.
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
gRRuby
pamietaj, że WBP54G-EU działa tylko z bramkami Linksysa. Ale za to zaskaująco dobrze czym byłem zaskoczony. Mam to rozwiązanie u klientów i sprawuje znakomicie mimo iż sygnał nie jest najlepszy. no i kwestia co masz na myśli z tym innym miejscem bo antenty zewnętrznej do WBP54G nie podłaczysz. a generalnie to robsonn ma racje
Edytowany przez gRRuby dnia 14-03-2007 14:16
 
ktosiek

Cytat

gRRuby napisał/a:
pamietaj, że WBP54G-EU działa tylko z bramkami Linksysa. Ale za to zaskaująco dobrze czym byłem zaskoczony. Mam to rozwiązanie u klientów i sprawuje znakomicie mimo iż sygnał nie jest najlepszy. no i kwestia co masz na myśli z tym innym miejscem bo antenty zewnętrznej do WBP54G nie podłaczysz. a generalnie to robsonn ma racje


Jako że router mam linksysa i to byłoby linksysa to i bramke pewnie również tej firmy kupieSmile

inne miejsce = drugi pokój. Myślę że jakość sygnału powinna wystarczyć ponieważ ściany nie są jakieś szczególnie grube Wink a kabli mam juz tyle ze trzeba wykorzystac inne mozliwosci jakie daje technika Wink
Edytowany przez ktosiek dnia 15-03-2007 01:20
 
TroyX
Witam,
Jestem tu nowy i od kilku dni śledzę wpisy w poszukiwaniu sprzętu do VoIP'a. Potrzebuję czegość co pozwoli dzwonić i odbierać połączenia po linii PSTN i VoIP, czyli w skrócie dial plan (1 ewentualnie 2x Voip) + PSTN.

Na tutejszym forum znalazłem wzmianki o Linksysie SPA2102 (obsługa PSTN). W innym miejscu podobne info o produktach AVM Fritz!Box, które posiadają obsługę tego co potrzebuję. Znalazłem tez Linksysa SPA400, ale to dużo wiecej niż potrzebuję i za drogo (~800 PLN)

Pytanie, czy są jakieś bramki/routery, najlepiej z rodziny Linsys, które mają podobne możliwości?
Jakie inne modele można obejrzeć, jeśli nie AVM?

Pewien problem jest w tym, że już kończę rozbudowę domowej sieci w oparciu o Linksysa WRT54G i nie uśmiecha i się teraz przesiadka na AVM Fritz!Box'a Smile

Akceptowalny koszt bramki/routera do Voip'a do 300 PLN'ów.
Bedę wdzięczny za pomoc Smile
tym razem bez podpisu Wink

DGT RGW VDSL2 G - VDSL2 Modem, Router, AP, VoIP, NAS
WRT54GS v4.0 + Tomato 1.28 - AP
 
arturb
Witam serdecznie!

Pytanie być może z gatunku banalnych ale proszę o poradę jaka zakupić bramkę VoIP która będzie podłączona z Linksys WRT54GL. Mam internet od lokalnego dostawcy, w domu mam rozgałęziony sygnał przez w/w router, teraz chciałbym zainstalować bramkę VoIP (voipdiscount). Skłaniam się do PAP2T, ale może powinienem rozejżeć się za inną opcją?
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 33

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

71,316,297 unikalnych wizyt