24 Kwietnia 2024 15:06:49
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Szukam zaproszeni... [16]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.145.47.253
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Asus
 Drukuj wątek
Instalacja tomato na rt-ac68u
goku22
Witam.
Panowie mam prośbę, mianowicie jak instaluje się tomato na tyn routerze. Próbuje kilka a może kilkanaście razy i albo router nie wstaje albo pokazuje się plansza asusa z informacją o tym że odnaleziono urządzenie asusa.
Wgrywam według tego opisu:
http://www.shadowandy.net/2014/03/asus-rt-ac68u-flash-tomatousb-rt-ac68u.htm
Wszystko niby idzie ok.
Mam pytanie, czy trzeba z jakiegoś konkretnego softu asusa wgrywać konkretny soft tomato???
Próbowałem z wersją fw asusa 3.0.0.4_376_1663 oraz ostatniej wersji merlina, wgrywałem ostatnią wersję tomato aio. Miałem wgrane ostatnie też ostatnią wersje fw asusa, podobno nowy BL. Może to co miesza...
Oczywiście przed wgrywaniem powrót do ustawień fabrycznych. Nie idzie w ogóle, a fw merlina i asusa to lipa......
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam.

 
grz3si3k

Cytat

goku22 napisał(a):
ciach..
a fw merlina i asusa to lipa......

sam jesteś lipa Wink

Czytałeś posty pod tym tematem który podałeś, bo tam jest rozwiązanie, napisane przez niejakiego @shadowandy


RT-AC68U
 
goku22
No niestety czytałem odrazy i wiele innych porad. Telnet nie łączy, antywiry i zapory wyłączone. Próbowałem ręcznie resetować, i nic nie pomaga. Ty swój router masz pod tomato? jak tak, to pamiętasz może z której wersji fw asusa wgrywałeś tomato i ewentualnie jakie. Główny mój zarzut do merlina jak i fw asusa to lipnie działający download mastem(torrenty). Doinstalowałem transmission(opt) i też to nie to samo co transmision w tomato.

 
grz3si3k
wgrywałem i działało więc nie wiem o co biega, generalnie rozwiązanie które tam jest u mnie pomogło


RT-AC68U
 
goku22
Jak by ktoś miał podobny problem, u mnie pomogło czyszczenie nvram pod softem asusa i później wgranie tomato poszło jak w opisie... Co się na wkurzałem to już mojeSmile

 
shibby
a po co aż tak kombinować z flashowaniem tomato ac68? Oto instalacja w kilki krokach:
1) przywracasz asusa do ustawień domyślnych i ustawiasz login i hasło na admin/admin
2) wgrywasz tomato normalnie przez upgrade z gui
3) czekasz ok 3-5min aż router w pełni się załaduje
4) logujesz się przez putty do SSH i wydajesz komendę czyszczenia nvram:
mtd-erase2 nvram
reboot
5) po ok 3-5min router normalnie się uruchomi i można wejść do tomato
6) ustawiamy kraj dla AC na Singapur i gotowe.


Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
sarilian
Shibby,
Przepraszam za odświeżenie starego strucla, ale mam problem z odpaleniem twojego Tomato na 68U.
Postępuję zgodnie z twoją instrukcją i wyskakuje mi info, że "Invalid Firmware Upload", a dalej że zgodnie z regulatory amendmends chcą być świętsi od papieża i nie można.

Mam Hadvare ver A1, a FW 3.0.0.4.380_7743-g2cf84e9.

Jak mogę zainstalować Tomato?

W Asusach jestem dość zielony, ten ruter mam od dwóch dni, do tej pory siedziałem na Netgearach z twoim Tomato oczywiście Smile

 
Gomi
Masz najnowszy firmware od Asusa, więc pewnie też masz nowe CFE, które niestety blokuje wgranie tomato.
Spróbuj wgrać przez asus firmware restoration wersję wcześniejszą niż 3.0.0.4.380.3264 (od tej wersji jest blokada).
Jak się uda to potem ładuj tomato.
Jak nie da rady to zostaje Ci walka z "ręcznym" downgrade'm CFE. Najnowsze bez blokady to 1.0.2.1. W tym przypadku ostrożnie, gdyż możesz uszkodzić router.

 
sarilian
Dzięki wielkie za szybką odpowiedź i radę - poszło.
Zdowngradowałem do softu 3.0.0.4.380.1842 przez recovery i potem już poszło z górki.

Jedna rzecz, tak na gorąco: odnoszę wrażenie, że moc sygnału i prędkość połączeń na Tomato Shibby jest wyraźnie mniejsza niż na AsusWRT. Czy to tylko ja tak mam?

 
majkel152
nie, tylko Ci co maja tomato na tym routerze , na dd-wrt jest ciut lepiej


nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 22

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

71,290,937 unikalnych wizyt