01 Maja 2024 23:18:55
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.17.174.156
Zobacz wątek
 Drukuj wątek
HP ProLiant MicroServer czy warto?
jack78
Podeślij ten BIOS

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
oswaldini
N40L i N54L: http://www.xpenology.nl/hp-n40ln54l-b...013-10-01/ - tam jest link do BIOSu i ustawień aby uzyskać HotPlug

Tu jest instrukcja z plikami do N40L: http://homeservershow.com/hp-proliant...sited.html
Asus RT-N16 / Tomato
Tenda N60 / Tomato
Cisco RV082

HomeSerwer: HP G7 N54L | 2x WD RED 2TB | Synology DSM 6.0.2 | TimeMachine + PLEX + CouchPotato + SickRage + inne
 
jezikk

Cytat

oswaldini napisał(a):
@jezikk, sformatuj pena w HP USB Disk Storage Format Tool, pobierz sobie obraz img nanoboota 5.0.3.2 x64 i najlepiej odtwórz go komendą dd w linuxie lub mac os x, to jest najpewniejsze. Klasyczny nanoboot udaje zawsze DS3612xs wiec musisz ściągnąć taki właśnie obraz pat.


Udało mi sie postawić DSM 4493 na nanoboot 5.0.3.1-fat (oryginalnej ze strony nanoboota). Niestety żadnej ze strony xpenology.nl u mnie nie chciał działać. Pendrive formatowałem rufus i HPUSBDisk a obraz zapisywałem win32diskimager i unetbootin. Natomiast wersja 5.0.3.1-fat poszła od strzała, niestety upgrade do 4528 nie powiódł mi się.

Wydajność na Atomie D510 + 2GB RAM to ~110MB/s w obie strony, czyli wysysam 1gbit lan.
 
oswaldini
A wykonałeś komendę podaną przeze mnie wyżej ? na "hackach" trzeba w panelu pobrać nową wersję updateu, wykonać polecenie przez ssh lub harmonogram, a następnie zastosować update. Bez tych komend nie zadziała. Żeby poszedł 4528 oczywiście musi być odpowidni nanoboot, ja zostawiłem 5.0.3.1 i sam zmodyfikowałem syslinux.cfg pod 4528
Asus RT-N16 / Tomato
Tenda N60 / Tomato
Cisco RV082

HomeSerwer: HP G7 N54L | 2x WD RED 2TB | Synology DSM 6.0.2 | TimeMachine + PLEX + CouchPotato + SickRage + inne
 
jezikk
Małe aktualizacje mi działają, wiec ze przy każdym trzeba to wykonać i z tym problemu nie ma.

Problem mam z nanobootem ze nie mogę zbootowac tego 5.0.3.2.
Możesz mi podać co zmienić w 5.0.3.1-fat aby uruchomić 4528.
 
oswaldini
Otwórz zawartość pena z nanobootem i w pliku /boot/syslinux/syslinux.cfg odnajdź MENU BEGIN (u mnie linia 30) i dodaj sekcję "LABEL Synology DSM 5.0-4528" jak poniżej


MENU BEGIN
MENU LABEL Synology DSM 5.0 (Upgrade/Degrade)

LABEL Synology DSM 5.0-4528
  MENU LABEL Synology DSM 5.0-4528
  kernel /zImage ihd_num=0 netif_num=4 syno_hw_version=DS3612xs sn=B3J4N01003 vid=0x0EA0 pid=0x2168 loglevel=0 vga=0x305 upgrade=5.0-4528


Oczywiście informacji z pozostałymi rewizjami jak 4493 nie usuwasz !
Asus RT-N16 / Tomato
Tenda N60 / Tomato
Cisco RV082

HomeSerwer: HP G7 N54L | 2x WD RED 2TB | Synology DSM 6.0.2 | TimeMachine + PLEX + CouchPotato + SickRage + inne
 
Snap
Pobrałem pliki z http://www.xpenology.nl Nanoboot-5.0.3.2 DSM 5.0-4528 X64 i DSM 5.0-4528 , wszystko poszło za pierwszym strzałem , bez najmniejszych problemów.
 
Diwad
Panowie, czy kupię do 700zł jakiś mikroserwer, który da sobię rade z transkodowaniem w Plex? Ten N54l wygląda swietnie, ale zalezy mi na dzialaniu plexa.

Z gory dzieki

Połączony z 06 January 2015 14:30:13:
Znalazłem dokumentację Plex, gdzie jest powiedziale, że N54l nie radzi sobie z transkodowaniem 1080p, ale ludzie na forach piszą, że daje sobie radę, więc chyba czas rozpocząć poszukiwaniaSmile
Edytowany przez Diwad dnia 06-01-2015 14:30
 
majkel152
właściwie po co plex?
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
Diwad
Do komfortowego przeglądania filmów w NASie. Podoba mi się interfejs tego programu, a nie znalazłem żadnej alternatywy. Problemem jest transkodowanie w plexie.
 
majkel152
zainstalowałem, pobawiłem się i odinstalowałem, na kompie i htpc mam xbmc i nic nie muszę transkodować bo to bez sensu jest , pyk i działa , gdyby ten player nie był we flashu to może by to miało sens
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
Diwad
Właśnie też muszę spróbować XBMC. Może spełni moje oczekiwania.
 
majkel152
ja juz od hm 4 lat ponad używam, pilot medion z lolegro za 15zł i śmiga pięknie , x264 x265 hevc, remuxy itp all bez psującej konwersji bo ten plex robi tylko marne 1pass byle szybko
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
sszpila

Cytat

oswaldini napisał(a):

Sszpila, powernow-k8.ko dorzuciłeś do bootloadera czy modyfikowałeś obraz DSM ? Druga opcja mnie nie interesuje.


Sorry że tak późno. powernow-k8.ko wrzuciłem już do zainstalowanego DMS do katalogu /lib/modules. Później w /etc/rc.local dodałem:


insmod /lib/modules/powernow-k8.ko
echo ondemand > /sys/devices/system/cpu/cpu0/cpufreq/scaling_governor
echo ondemand > /sys/devices/system/cpu/cpu1/cpufreq/scaling_governor


Muszę jeszcze pokombinować, bo czasami DSM sam sobie przestawia governora na "performance". Napewno wybudzanie dysków z hibernacji to robi. Pewnie zrobię w cronie jakiś skrypt który będzie sprawdzał jaki jest ustawiony governor i w razie czego przestawi go znów na ondemand.
Edytowany przez sszpila dnia 07-01-2015 09:18
APU2E4 4GB OpenWRT Snapshot
UAP-AC LITE
Xpenology@Microserver gen8
 
jezikk
@sszpila A nie orientujesz się jaki moduł dodać do DSM aby widział poprawnie procesor Intel Atom D510? Bo nie czyta np temperatury i nie widzi speedstep'a czyli nie działa cpufreq.
 
sszpila

Cytat

jezikk napisał(a):

@sszpila A nie orientujesz się jaki moduł dodać do DSM aby widział poprawnie procesor Intel Atom D510? Bo nie czyta np temperatury i nie widzi speedstep'a czyli nie działa cpufreq.


Wydaje mi się że któryś z tych:
  • speedstep-lib.ko
  • speedstep-centrino.ko
  • speedstep-ich.ko
  • speedstep-smi.ko

Trzeba by załadować po jednym module i sprawdzić czy da się sterować zegarami.

edit:
A poza tym Atom D510 nie ma speedstepa i chodzi cały czas na maksa: http://ark.intel.com/products/43098/I...e-1_66-GHz
Edytowany przez sszpila dnia 07-01-2015 09:51
APU2E4 4GB OpenWRT Snapshot
UAP-AC LITE
Xpenology@Microserver gen8
 
jezikk
Przyznam sie ze nie sprawdziłem tego, wcześniej, na OMV jakoś to działało, może było emulowane nie wiem. W wolnej chwili przyjrzę się temu.

Dzięki za pomoc, sprawdzę te moduły i zobaczę co się będzie działo.
 
sszpila
Wczoraj zamontowałem dwa ostatnie dyski WD RED 2TB i dodałem je do woluminu (teraz mam cztery dyski). Macierz odbudowywała się ok 10 godzin (po moich ręcznych kombinacjach, inaczej przewidywany czas wynosił DWA DNI). Kopiowanie w obrębie woluminu pliku 700MB to jakieś 1.5s. Wynik polecenia hdparm -ft /dev/md2 pokazuje 390MB/s. Nie mam narazie stacjonarnego kompa żeby przetestować wydajność po LAN ale czytając fora można się spodziewać ok 110 - 120 MB/s. Przy tylko jednym dysku WD RED 2TB miałem wydajność LAN ok 80 - 90 MB/s w dwie strony.

edit: Dla potomnych którzy używają bootstrapa. Gdy jest on aktywny, DSM nie jest w stanie rozszerzyć woluminu o dodatkowe dyski, wywala się z błędem "nie można rozszerzyć woluminu. Trzeba zatrzymać optware i odmountować jego katalog.
Edytowany przez sszpila dnia 07-01-2015 13:44
APU2E4 4GB OpenWRT Snapshot
UAP-AC LITE
Xpenology@Microserver gen8
 
oswaldini
@sszpila dzięki za info z powernow-k8.ko. Dobrze wiedzieć też o bootstrapie bo używam.

@Diwad przeglądałeś wszystko ale nie moje posty tutaj Smile Od razu pisałem, że nie da rady nawet N54L z transkodowaniem. Tylko jedno wielkie ALE, po co Ci transkodowanie ? Ja wyłączyłem na każdym kliencie transkodowanie bo domyślnie jest włączone, na każdym TV odpalam natywne dekodowanie w TV bo są na tyle nowe (UE40ES6100 i UE55H6400).

Dla tych co mają kilka urządzeń w domu odtwarzających multimedia to jest genialna sprawa. Moje telewizory mają natywną apkę Plex, to samo na kompach czy telach/tabletach. Używałem XBMC długo z pilotem na kompie ale od czasu jak w domu każdy chce oglądać co innego wolę Plexa, nie potrzebuję wszędzie dodatkowych klientów pod XBMC.
Asus RT-N16 / Tomato
Tenda N60 / Tomato
Cisco RV082

HomeSerwer: HP G7 N54L | 2x WD RED 2TB | Synology DSM 6.0.2 | TimeMachine + PLEX + CouchPotato + SickRage + inne
 
cyberbob32
Witam czy ktoś nie wie czy można w HP MicroServer G7 N40L wymienić procesor na mocniejszy. Wiem ze w moim jest AMD Turion II Neo N40L 1.50 GHz
Asus RT-AX89X
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 25

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,502,930 unikalnych wizyt