27 Kwietnia 2024 22:30:35
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Super Сasual Dating...
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [2]
· Super Сasual Dat... [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.142.12.240
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Tutoriale
 Drukuj wątek
HUAWEI E3372s-152 + PLAY na Tomato
branetre
To prawda Nie sprawdzałem pod tomato ponieważ switch 3g nie działa poprawnie (vendor nie jest dopisany) pisałem o tym na samym początku (można to dodać) Na gargoyle w hilink miałem 50/19 a nie hilink 22/13 więc spadek jest To samo mam na mikrotiku Hi link niesie ze sobą same zalety Sam ponawia połączenie i masz szybkiego neta O ile nie masz karty która ma na sztywno pin to nie zmieniaj bo publiczne ip i tak nic nie da jak nie masz wykupionego dostępu po ip
 
Atais
W sumie nie wiem jak to ująć, ale chciałem przestrzec wszystkich, że korzystając z tego poradnika, internet z RT-N66U i modemie 3372 działa źle. Niby połaczenie jest OK, a jednak przerywane są sesje HTTP, zrywa transfery, ogólnie nie da się korzystać z takiego łącza!

Router sam w sobie działa OK, modem również. Chciałbym też zaznaczyć, że nie jestem odosobnionym przypadkiem, nie wiem czemu nie jest to zaznaczone wcześniej w poradniku..

N66U z TOMATO NIE OBSŁUGUJE 3372 POPRAWNIE. Modem działa ALE INTERNET DZIAŁA ŹLE.
 
branetre
Ponieważ poradnik nie dotyczy tylko rt-n66u a wszystkich routerow z usb pod tomato
 
jarek7714

Cytat

branetre napisał(a):

Hi link niesie ze sobą same zalety
Uściślijmy- nie same zalety! Jest kołem ratunkowym dla Mikrotika, Tomato end innych softów , słabych routerów mających problemy z obsługą modemów LTE w NDIS-E3276/E3272/E3372 ze sterownikiem NCM. Nawet najlepsze firmware do takiego zastosowania-OpenWRT/Gargoyle, z tego drugiego czasowo zrezygnowałem NDIS/NCM ze względu na wyższy ping o ok. 20ms i przefleszowałem E3276/3372 na modowanego HiLinka, w transferach pod OpenWRT/Gargoyle nie ma aż tak drastycznych różnic, one nawet mogą być w ogóle nie zauważalne, jeżeli sieć wyciąga do 50Mbps-chyba że się używa słabego routera w rodzaju MR3420, używam z WDR3600/DIR505. Powiedzmy przez 3/4 roku można spokojnie używać HiLinka, lecz przy wysokich temperaturach te konstrukcje nie dają rady-bo nie są do tego przygotowane. Smile
jareq
 
Atais

Cytat

branetre napisał(a):

Ponieważ poradnik nie dotyczy tylko rt-n66u a wszystkich routerow z usb pod tomato


Sorry ale nie widzisz tu pewnej sprzeczności, takiej ideologicznej?
W temacie masz model routera + model modemu, poradnik jak go uruchomić i screeny pokazujące, że to działa poprawnie. Tymczasem jest dokładnie odwrotnie!

Fajnie, że da się to zastosować gdzie indziej, szkoda, że mam dokładnie ten sprzęt który nie działa.
Co za bullshit.
 
branetre
To nie wina poradnika a modułów, routera lub tomato. Ponieważ to co potrzebne do załadowania żeby ten modem działał pod tomato jest ładowane. Dodam że użyłem zwrotu że potrzebny do odpalenia połączenia jest tylko jeden moduł (bo tak jest) Pokazałem tylko że się modem łączy i przekazuję połączenie dalej. Więc w czym problem ?
Pod debianem zasada jest taka sama i tam jakoś działa

Ja tomato nie stworzyłem ... modułów też nie ! więc żale odstaw na bok.

Nie ukrywam że miałem czkawki na tym modemie ale na e3276 pod tym routerem też takie były.

Chcesz oob kup mr3420 i wgraj new firmware
 
jarek7714

Cytat

branetre napisał(a):
Nie ukrywam że miałem czkawki na tym modemie ale na e3276 pod tym routerem też takie były.

Chcesz oob kup mr3420 i wgraj new firmware
Przed zakupem produktów serii MR TL trzeba ludzi ostrzegać , w zastosowaniu do modemów LTE/HSPA+DC. W tym konkretnym zastosowaniu ww router nie nadaje się z dwóch podstawowych powodów: 1-przy połączeniu NDIS jest zbyt słabą jednostką w stosunku do wymagań sterownika NCM (zbyt mało pamięci RAM), 2-nawet przy ominięciu sterowania połączeniem, użyciu modemu w wersji HiLink nie przeskoczymy kolejnego, podstawowego problemu z zasilaniem modemu 5V/500mA (modemy klasy LTE/HSPA+ DC mają większe potrzeby, nawet E3372)-czyli wymagana kolejna inwestycja w dobry aktywny HUB USB i już rozwiązanie nie jest takie tanie, zamknie się w cenie WDR3600, gdzie możemy użyć kabla "Y" i zasilać modem z 2 portów USB. Najtańszym i pewnym routerem do modemów LTE w wersji HiLink jest AirRouter (zasilanie na USB jest podawane bezpośrednio z zasilacza 5V/2A, do połączenia NDIS/RAS jest za słaby i prędkości na sieci ponad 60Mbps-CPU/RAM). Smile
jareq
 
branetre
Mialem mr3420 i nie jest tak jak piszesz Specjalnie poswiecilem jeden kabel usb na potrzebe testu W zasiego 4/4 kresek modem w trakcie pobierania 1gb pliku pobieral 433mA (e3372) w zasiegu 2/4 dopiero 670mA Przetwornica nie jest tak ustawiona ze ma padac po przekroczeniu 500mA Owszem ze dzialanie takie dobrze dla niej nie wrozy ale od czego sa gwarancje ... Dzialalem tak przez 8 dni zanim mikrotika kupilem
 
majkel152
mowa o 3420 v1 czy v2? mam v2 na gargulcu z e3372 i śmiga ładnie, co prawda prędkości deczko mniejsze niż w n16 ale śmiga , nie chciało mi się przerabiać przetwornicy już
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
branetre
V2 poniewaz V1 nie mialem nigdy do testów Predkosci sa spowodowane slabym prockiem chyba
 
majkel152
niby tam 535MHz bodaj 93xx seria , ciekawe to w sumie, jak będę miał czas jutro to mu podrasuje prądy do usb , co ciekawe u mnie up był mniejszy częściej , a ty masz modem do mt podpięty? ciekaw jestem jak pod mt smigają te modemy lte
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
jarek7714

Cytat

branetre napisał(a):

Mialem mr3420 i nie jest tak jak piszesz Specjalnie poswiecilem jeden kabel usb na potrzebe testu W zasiego 4/4 kresek modem w trakcie pobierania 1gb pliku pobieral 433mA (e3372) w zasiegu 2/4 dopiero 670mA Przetwornica nie jest tak ustawiona ze ma padac po przekroczeniu 500mA Owszem ze dzialanie takie dobrze dla niej nie wrozy ale od czego sa gwarancje ... Dzialalem tak przez 8 dni zanim mikrotika kupilem
Ja miałem o wiele dłużej 1,5 roku, pod każdym względem te produkty (v1 i 2) są niewypałem do modemów LTE/HSPA+ DC. To nie jest problem tylko przetwornicy, lecz zabezpieczenia zasilania (500mA), dodatkowo do problemów opisanych wyżej dołączyć trzeba w przypadku instalacji OpenWRT/Gargoyle mały flash-4MB. Więcej do poczytania np. w tym wątku http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php...hp?id=9875 i wielu innych odnośnie problemów z MR3420v1,2. Wink

Cytat

majkel152 napisał(a):

mowa o 3420 v1 czy v2? mam v2 na gargulcu z e3372 i śmiga ładnie, co prawda prędkości deczko mniejsze niż w n16 ale śmiga , nie chciało mi się przerabiać przetwornicy już
Już sam widzisz problem na swoim przykładzie-MR3420v2 ma wydajniejsze obliczeniowo USB od Asusa N16. Po podłączeniu do niego wydajnego aktywnego HUB-a USB z HiLinkiem może nieźle współpracować (do NDIS ma zbyt mało pamięci RAM aby stabilnie obsługiwać sterownik NCM). Niestety takowy w sklepie to wydatek minimum 50pln (czyli czyli suma kosztów-MR3420+aktywny HUB przewyższa koszt o wiele wydajniejszego TL WDR3600 ). Smile P.S Mikrotiki na dziś jako routery 3-4G nadają się jedynie do modemów-HiLink.
jareq
 
majkel152
no no, ja mam hilinka i chce mieć dual wan loadbalancing , stąd szukam gotowego dość konfigurowalnego rozwiązania
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
branetre
Tak samo jak na Pc Wpinasz System sam go wykrywa Dodajesz klienta dhcp zeby adres z modemu pobral W firewall dajesz jedna regulke i bez restartu dziala. Nie zrobisz sumowania lacza Mozna puscic czesc ruchu jednym modemem a czesc drugim

Połączony z 09 December 2014 08:33:10:
Widziałem kilka filmików jak koles robił loadbalacing na 4 modemach w aktywnym chubie pod mikrotikiem ale miało to wpływ na stabilność połączenia - fajne było to że każdy modem z osobna łączył się z prędkością 8/1 a razem uzyskał w speed test 28/3
Edytowany przez branetre dnia 09-12-2014 08:33
 
Staszek
Wczoraj walczyłem w salonie Orange aby zdjęli mi PIN. Mieli nawet maszynkę do jego ściągania. Jednak wszystkie nowe karty są tak zabezpieczone, ze nie da się tego zrobić. Taka polityka. Zapis w ustawach nie jest do końca uregulowany i oni to wykorzystują na swoją korzyść i mogą robić jak im się podoba. Trzeba uciekać z Orange i wejść do Plusa z netem
Asus RT-AC68U FreshTomato 2022.2-AIO
Światłowód 200/100
 
majkel152
dokładnie na tym polega load balancing, www voip gry idzie jednym , p2p idzie drugim, o to mi chodzi, to mam na linksysie rv042 już i działa pięknie . z tomato przejdę chyba na mikrotika spowrotem albo pfsense tam gdzie multiwan jest i działa pięknie
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
jarek7714

Cytat

Staszek napisał(a):

Wczoraj walczyłem w salonie Orange aby zdjęli mi PIN. Mieli nawet maszynkę do jego ściągania. Jednak wszystkie nowe karty są tak zabezpieczone, ze nie da się tego zrobić. Taka polityka. Zapis w ustawach nie jest do końca uregulowany i oni to wykorzystują na swoją korzyść i mogą robić jak im się podoba. Trzeba uciekać z Orange i wejść do Plusa z netem
Jest opcja wyłączenia PIN-odpłatna (25), trzeba wymienić kartę na inną wersję, w której możemy sami sterować wł/wył. pin kodu. http://tp.pl/fid,4002278347,id,313400...?pageNo=3& Smile
jareq
 
branetre
Ja znam nawet darmowa ktora zawsze dziala Zasilacz 5v i pomiziaj po stykach a jak uwalisz to zanosisz z mina zla ze nie dziala Gorzej jak juz nie maja starych kart to na nic twoje mizianie

tylko jak sie gdzies slad na karcie pojawi to pilniczkiem zony (tym do polerowania) oczysc
 
Staszek
@jarek7714 to już historia. Teraz te które wymieniają (białe) to sami mówią, że nie da się ściagnąć PINu. Trzeb szukać salonu który ma stare karty...
Asus RT-AC68U FreshTomato 2022.2-AIO
Światłowód 200/100
 
psoft
Mam E3372 hilink podłączonego do asusa WL50gPv2. Ponieważ w trybie hilink modem e3372 działa jak router więc jestem za podwójnym natem. W związku z tym występują problemy np. z torrentem na asusie. Zastanawiam się czy nie lepiej by było przestawić router WL50gPv2 w tryb Access Point. NAT i routing odbywał by się w e3372. Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć czy dobrze myślę Smile i jak to zrobić?
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 7

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,411,614 unikalnych wizyt