25 Kwietnia 2024 01:01:36
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· nju swiatło pytania
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· Szukam zaproszeni... [16]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.144.116.159
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Testy i recenzje
 Drukuj wątek
Asus DSL-AC68U - router dla wszystkich, router do wszystkiego
pitaszek
Już sobie poradziłem, dziękuję za zainteresowanie.
On (router) nie rozłączał połączenia - on tak jakby dławił się danymi i przerywał download (strony otwierały się poprawnie). Prawdopodobnie po aktualizacji firmware coś mu się pokiełbasiło z "rozumkiem" - wystarczył reset do ustawień fabrycznych i ponowna konfiguracja.
 
Trybik
Upgrate softu to pierwsza rzecz jaką zrobiłem po podłączeniu routera do szkieletu sieci i po upgradzie reset ręczny był wymagany.
 
lycone
Posiadam Asus DSL-AC68U od kilku tygodni i chcę się podzielić paroma informacjami. Na początku jak go podłączyłem to nie mogłem się podłączyć do Neostrady. Pomógł update oprogramowania i ruszył od razu. Potem miałem problem z zrywaniem połączenia kilka razy dziennie, tutaj również po kilku tygodniach męczarni pomógł update z grudnia i póki co ani jednego zerwania połączenia. Pomijając początkowe problemy jestem bardzo zadowolony. Wczoraj jednak postanowiłem pójść krok dalej i podłączyłem do routera swój tablet Samsung Galaxy Tab S LTE. Po kilku chwilach uruchomiłem Dual WAN i muszę przyznać, że działa to super.
Na tę chwilę mam ustawione tak, że główną siecią WAN jest Neostrada a pomocniczą LTE. Oba łącza działają w opcji "Balans ładowania" czyli wykorzystywane są dwa łącza w razie potrzeby. Sam ustawiłem sobie to tak, że mój komputer oraz laptop przeznaczony do p2p korzysta z LTE, a reszta sprzętów w domu (telefony, tablety, nc+, telewizory i dwie konsole) z Neostrady, dzięki temu nie "przeszkadzamy" sobie nawzajem. Ustawia się to w zakładce "Dual WAN". Należy zaznaczyć "Włączenie zasad routingu" i wpisać IP z naszej wewnętrznej puli adresów, potem wybrać z jakiego łącza ma korzystać dane urządzenie. Jeżeli tego nie zrobimy to Router sam sobie dobiera te ustawienia, ale czasami było tak, że na komórce miałem LTE a PC korzystał z Neostrady, więc lepiej samemu to poustawiać. Jak widać jest to banalnie proste.

Parę screenów z ustawień:
s12.postimg.org/fm94sfaax/dual.jpg
s27.postimg.org/uxjcoloz3/Dual_WAN.jpg

No i speedtest łącza LTE od Orange (użyłem prawie 1000GB w miesiąc i póki co brak lejka)
www.speedtest.net/result/3996885781.png

Podsumowując jestem zadowolony z zakupu, ponieważ mam wszystko czego oczekiwałem czyli: połączenie 1 Gb/s pomiędzy komputerami, sieć wifi 2,4 Ghz do telefonów i tabletów, sieć 5 Ghz do Smart TV oraz dwa łącza wykorzystywane równomiernie wg. sposobu opisanego powyżej.
 
Damianeq
Cześć

Przygotowuje się do zakupu dsl-ac68u i mam pytanie, ponieważ nie mogę odszukać informacji na ten temat czy jest on kompatybilny z MAC OS konkretnie chodzi mi o Time Machine.

Dlatego mam prośbę czy możecie zrobić screen z zakładki USB aplikacje, wersja RT bez problemu miała taką opcje, a jak jest w DSL?
 
shibby
a przeczytałeś moją recenzję? Tam jest screen o który prosisz, i widać na nim Time Machine. Ponadto zarówno dla RT jak i wersji DSL soft jest identyczny (AsusWRT 2.0). Po prostu drugi z nich został jedynie rozbudowany o obsługę modemu ADSL/VDSL.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
darasw
Witam.
Mam ten router kilka dni i nie mogę sobie poradzić z połączeniem wifi o ile po lanie mam prędkość ok 55 Mb/s (netia vdsl) to wifi 2,4 Ghz nie przekracza 32 Mb. Może ktoś ma rozwiązanie? W ustawieniach standartowych nic nie grzebałem.
 
shibby
sprawdzałeś czy nie ma nowszej wersji softu albo proponuję wgrać mod RMerlina i sprawdzić jak wifi się na nim sprawuje?
Edytowany przez shibby dnia 26-01-2015 11:04
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
darasw
Najnowsza 2160
 
shibby
możliwe też, że akurat Asus kaprysi z twoją kartą wifi. Testowałeś na jednym urządzeniu bezprzewodowym czy na kilku? Co do za karta, na której masz takie niskie transfery?
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
darasw
Sprawdzałem na 2 laptopach dwie różne karty jedna intel druga atheros prędkości podobne.
 
shibby
zobacz jaką masz szerokość kanału ustawioną i jaki kanał . Jeżeli na auto to spróbuj ustawić szerokość na 20MHz i zmieniaj kanały aż znajdziesz najlepszy (albo przeanalizuj chociaż by komórką jak wygląda zaszumienie kanałów i ciebie w okolicy). Jak znajdziesz najlepszy kanał to wtedy zmień szerokość na wyższą. Metodą prób i błędów znajdziesz najlepsze ustawienia.

Może się jednak okazać, że w twojej okolicy jest tak duże zaszumienie pasma 2.4GHz że jedynym sensownym rozwiązaniem będzie przejście na pasmo 5GHz.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
darasw
Sprawdzałem komórką 5Ghz ac transfer podobny 32-34 Mb/s. Router od Netii (netia spot) dawał ok 53 Mb na lanie i ok 49 Mb na radiu, także modem w asusie jest ok 5% wydajniejszy, lan OK radio słabo chyba że coś w ustawieniach. W ogóle to mam jeszcze RT-AC68U ale w trybie bridge z modemem netii też obcinał transfer ok 10 Mb na lanie i 20 Mb na wifi dlatego kupiłem router z modemem. Już nie wim co mam ustawiać. Może ma ktoś ten router połączony po Vdsl i się wypowie.
 
kaziksz1
Witam Jaka jest róznica miedzy Asus DSL-AC68U a Asus DSL-AC68U prosze o pomoc w wyboże
 
shibby

Cytat

kaziksz1 napisał(a):

Witam Jaka jest róznica miedzy Asus DSL-AC68U a Asus DSL-AC68U prosze o pomoc w wyboże


Podales dwa razy ten sam model Smile
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
marson
Witajcie

Czy ten router obsługuje IPV6 od orange? Neostrada fiber dodam

P.S mam LTE od plusa, niestety nie mam modemu a jedynie mobilny router, czy jak go wepnę do USB w tym routerze będzie działać czy musi być typowy modem w postaci pendrive... ten router LTE to jakieś Huawei taki z wyświetlaczem ale modelu teraz nie pamiętam
 
shibby
jak podasz jego model to sprawdzę czy i jak działa na pełnym linuxie. Wtedy będę mógł coś więcej powiedzieć czy w ogóle jest szansą ze na asusie zadziała
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
marson
OK to podam później, bardziej jednak interesuje mnie kwestia IPV6 - jest szansa, że zadziała?
 
mirmil99
Witam wszystkich, to pierwszy moj postWink

w zwiazku z tym, ze aktualnie mozna te routery kupic w dobrych pieniadzach z GB czy tez innych fajnych miejsc, sa bardziej interesujace...

zakladac, ze nie interesuje mnie lacze/modem DSL-owy, czy jest szansa na custom firmware?

orginalny firmware Asusa, na ile jest elastyczny w kontakcie poprzez telnet/SSH?Wink
Edytowany przez mirmil99 dnia 25-01-2016 10:02
 
MisiuGOGO
Czy cos sie zmienilo w kwestii wparcia ADSL w tomato dla tego modelu?
 
Steel_Rat
Nie i raczej bym nie liczył, że coś się szybko zmieni.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 28

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

71,305,615 unikalnych wizyt