19 Marca 2024 10:21:55
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Optware na CIFS [42]
· [Howto] Xpenology... [7]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
54.235.6.60
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Tutoriale
 Drukuj wątek
[YT] Owncloud7 na Tomato z użyciem wbudowanego serwera WWW
mp3zenek
To jest poprawny wpis



$CONFIG = array (
  'instanceid' => 'oc44e6877c63',
  'passwordsalt' => 'ae89820e6fbe8299ff3525cb457870',
  'trusted_domains' =>
  array (
    0 => '192.168.1.1:85',
    1 => 'Tu wpisujesz drugi adres do twojej sieci/routera',
    2 => 'Tu wpisujesz trzeci adres do twojej sieci/routera',
    3 => 'Tu wpisujesz czwarty adres do twojej sieci/routera',
    4 => 'Tu wpisujesz piąty adres do twojej sieci/routera',
    5 => 'Tu wpisujesz szósty adres do twojej sieci/routera',
  ),
  'datadirectory' => '/opt/static/data',
  'dbtype' => 'sqlite3',
  'version' => '7.0.2.1',
  'installed' => true,
);


W polach gdzie chodzi o wpisanie adresu, to wpisujesz adres do swojego routera ale z sieci zewnętrznej.
Na przykład:
1 => 'owncloudtomato.pl:85',
2 => 'twoja.domena:85',
itd.

Jeśli nie używasz większej ilości domen niż jednej to resztę linii możesz usunąć.

Mam nadzieję że pomogłem.

Pozdrawiam
Edytowany przez mp3zenek dnia 10-09-2014 17:40
 
Maniek91PL
działa Grin
Asus RT-AC3200
Rocket M5
APC BACK-UPS RS 1200
Mini Itx ASUS Q87T+ i7-4770S
Alienware m15
Vu+ Solo2
 
Snap
shibby próbowałeś już postawić Owncloud na Rt-n16 ??
 
mb36
Czu u Was też nie wyświetlają się wszystkie ikony na stronie owncloud, są to pliki *.svg ???
ASUS RT-AC56U + tomato-RT-AC56U-ARM--122-AIO-64K
 
miceng
Witam

utknąłem przy instalacji na takim komunikacie This can usually be fixed by giving the webserver write access to the config directory. co mam zrobić ?

Połączony z 12 wrzesień 2014 12:03:27:
ok już sobie poradziłem Smile
Edytowany przez miceng dnia 12-09-2014 12:03
Asus RT-AC68R/U Tomato Firmware 1.28.0000 -122 K26ARM USB AIO-64K + Transmission + ReadyNAS 102
 
susser
Witam

wie ktos moze, jak dzielic pliki z wewnetrznego ip, ale zeby pokazal sie zewnetrzny link mojej domeny.

Overwritehost w config.php niestety nic nie daje.

Mowiac inaczej, nie jestem wstanie polaczyc sie z Owncloudem za pomoca zewnetrznego ip bedac wewnatrz mojej sieci.

Za kazdym razem musze wycinac i wklejac jak chce komus cos udostepnic.

Troche mnie to denerwuje, ma ktos jakis pomysl?

Pozdr.
 
mb36
Ponawiam pytanie o wyświetlanie ikon w owncloud.
Chodzi mi o ikony z rozszerzeniem *.svg
U mnie nie wyświetla wszystkich ikon, które mają to rozszerzenie np. ikony udostępnij czy usuń. Jak jest u Was ?
ASUS RT-AC56U + tomato-RT-AC56U-ARM--122-AIO-64K
 
susser
U mnie tez to nie dziala, a jak wyglada z plikami z rozszerzeniem jpg? U mnie nie dzialaja.Sad
Moge je dzielic oraz sciagac, ale nie przegladac...
 
mb36
U mnie jest problem z pobieraniem i synchronizacją dużych plików. Nie mogę np. pobrać przez www pliku o rozmiarze 150MB ale i windowsowy program do synchronizacji też go nie pobiera. I nie jest tu problem max_file_size bo to dotyczy uploadu. Jak jest u Was, może ktoś przetestować. Sprawdzę wieczorem jaki max rozmiar się pobierze.
ASUS RT-AC56U + tomato-RT-AC56U-ARM--122-AIO-64K
 
susser
a dziala tobie przegladanie plikow z rozszerzeniem jpg?
 
mb36

Cytat

susser napisał(a):

a dziala tobie przegladanie plikow z rozszerzeniem jpg?


W zakładce zdjęcia pokazuje mi pliki *jpg

Połączony z 15 wrzesień 2014 12:07:03:
@susser, może sprawdzisz jak u Ciebie pobieranie i synchronizacja dużych pików np. 150MB

Połączony z 15 wrzesień 2014 12:51:00:
Dodam jeszcze, że w sieci lokalnej duże pliki poprzez WWW można pobrać.

Połączony z 15 wrzesień 2014 13:16:38:
Sprawdziłem, pliki powyżej 100MB nie są pobierane przez WWW, pewnie z synchronizacją będzie podobnie, synchronizację sprawdzę jutro.

Połączony z 15 wrzesień 2014 13:59:04:
Aplikacja na Androida:
plik 92MB - pobiera
plik 130MB - pobieranie nieudane

gdy połączony z siecią lokalną wszystko OK.
Edytowany przez mb36 dnia 15-09-2014 13:59
ASUS RT-AC56U + tomato-RT-AC56U-ARM--122-AIO-64K
 
shibby
spróbuj do pliku php.ini dopisać

max_execution_time = 300

domyślnie timeout wykonania skryptu PHP jest ustawiony na 30 sek.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
mb36

Cytat

shibby napisał(a):

spróbuj do pliku php.ini dopisać

max_execution_time = 300

domyślnie timeout wykonania skryptu PHP jest ustawiony na 30 sek.


Nic nie pomogło, ale to chyba nie w tym problem skoro w sieci lokalnej nie ma problemu z pobieraniem plików większych niż 100MB
ASUS RT-AC56U + tomato-RT-AC56U-ARM--122-AIO-64K
 
shibby
miałem wczoraj chwilę czasu by wrócić do tematu owncloud na tomato i takie moje spostrzeżenia:

- początkowo nie byłem w stanie przesłać pliku powyżej 80MB. Problemem jest tu RAM. Pamiętajmy, że z połowy RAMu robiony jest /tmp tak więc średnio w routerze z 256MB ramu pozostaje nam jakieś 128MB do dyspozycji. Część zabierze system i pomimo limitu w PHP ustawionego na 100MB nie będziemy w stanie przesłać większego pliku. Rozwiązaniem jest tu podpięcie swapa.

- Po podpięciu swapa 256MB udało mi się przesłać pliki większe ale max jaki przesłał to 86MB. Przy próbie wysłania większego dostaję komunikat "bląd zapisu na dysk". Komunikat dziwny i niezrozumiały dla mnie. Dysk to pendrive 16GB sformatowany na ext2 i podmontowany pod /opt. Niestety tego problemu nie rozwiązałem jeszcze.

BTW tak na chwilę obecną wygląda "robocza" wersja nowych funcji web serwera w GUI:
shibby załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.

Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
mp3zenek

Cytat

shibby napisał(a):

miałem wczoraj chwilę czasu by wrócić do tematu owncloud na tomato i takie moje spostrzeżenia:

- początkowo nie byłem w stanie przesłać pliku powyżej 80MB. Problemem jest tu RAM. Pamiętajmy, że z połowy RAMu robiony jest /tmp tak więc średnio w routerze z 256MB ramu pozostaje nam jakieś 128MB do dyspozycji. Część zabierze system i pomimo limitu w PHP ustawionego na 100MB nie będziemy w stanie przesłać większego pliku. Rozwiązaniem jest tu podpięcie swapa.

- Po podpięciu swapa 256MB udało mi się przesłać pliki większe ale max jaki przesłał to 86MB. Przy próbie wysłania większego dostaję komunikat "bląd zapisu na dysk". Komunikat dziwny i niezrozumiały dla mnie. Dysk to pendrive 16GB sformatowany na ext2 i podmontowany pod /opt. Niestety tego problemu nie rozwiązałem jeszcze.

BTW tak na chwilę obecną wygląda "robocza" wersja nowych funcji web serwera w GUI:


Witam

Ja mam ten sam problem z tym błędem (bląd zapisu na dysk) i jak na razie też go jeszcze nie rozwiązałem.
Jedyne co zauważyłem że błąd występuje przez strone WWW z aplikacji na windowsie wrzuca mi spokjnie pliki 200MB, co by oznaczało jakiś problem w konfiguracji serwera www na routerze.
Co web serwera w GUI to wygląda bardzo obiecująco Smile

Pozdrawiam
 
shibby
mam też dla was ciekawostkę. Otóż skompilowałem pakiety optware php-5.6 dla mipsel i arm ale jeszcze ich nie miałem czasu przetestować. Patche podesłał @alllexx z forum linksysinfo.org Smile Tak więc jak ktoś zechce postawić apache lub lighttpd z php 5.6 z optware to będzie to możliwe Smile
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
mp3zenek
Witam

Z tego co udało mi się ustalić, to przy wgrywaniu czegoś przez stronę WWW, wszystko na ten czas jest wrzucane do /tmp tylko nie wiem dokładnie gdzie.
U mnie wielkość tmp wygląda tak:
tmpfs 124.8M 2.4M 122.4M 2% /tmp

Myślę że jak by się udało /tmp zamontować/przenieść na dysk o większej pojemności to by wszystko zaczęło działać.

Niestety ta operacja mnie przewyższa : / bo na linuxie się tyle znam co tu wyczytałem.

Wiem że do podobnych wniosków doszedł już shibby i zapewne nic nowego nie odkryłem.

Jeszcze znalazłem to że nginx odwołuje się do tej ścieżki przy wgrywaniu:
/tmp/var/lib/nginx/client

Zrobiłem sobie dowiązanie do tej ścieżki i katalog umieściłem na dysku, co spowodowało że w czasie wgrywania pliku /tmp nie był ruszany do momentu jak się grał i wtedy zawartość z dowiązania z powrotem zaczyna być wgrywana do /tmp aż do momentu jak się nie skończy miejsce.
I pojawia się komunikat o błędzie zapisu.

Zapewne to dużo nie wniesie do tematu, ale kto wie.

Pozdrawiam

Połączony z 20 wrzesień 2014 11:16:10:
Witam

Udało mi się rozwiązać problem wgrywania dużych plików.
W skrypcie init wystarczy dopisać i zrestartować router:

echo "upload_tmp_dir = /nas/tmp" >> /etc/php.ini


Plus trzeba dopisać w pliku konfiguracyjnym nginx (nginx.conf) w sekcji http tej linijki:

client_body_temp_path /nas/tmp;


Gdzie /nas/tmp - to dowolna ścieżka prowadząca do przestrzeni na dysku lub pendrive. Ścieżka musi być identyczna dla tych dwóch wpisów.

Teraz zostało rozwiązanie problemu ze ściąganiem dużych plików przez WWW.

Pozdrawiam

Połączony z 20 wrzesień 2014 11:27:10:
Chyba przed wczesna radość, udało mi się grać plik 150 MB ale przy próbie 300 MB dalej to samo. Muszę szukać dalej.

Pozdrawiam

Połączony z 22 wrzesień 2014 20:45:04:
Witam

A jednak działa.
Dziś wgrałem plik 1GB, fakt że przy końcu wyskoczył komunikat "not found" ale po odświeżeniu strony plik się pojawił.
Dziś to przetestowałem wgrywając pliki od znajomego i z domu po lokalnej sieci.

Pozdrawiam
Edytowany przez mp3zenek dnia 22-09-2014 20:45
 
Staszek
I to się nazywa dobra współpraca Open. Super koledzy. Ktoś 'pracuje' a drudzy 'wespół'. Ale tak jest, gdy niewielu zna się na Linux-ie a zwłaszcza na programowaniu. Dzięki chłopaki za to co robicie. Niektórzy nazywają to motywacja, inni wdzięcznością.Wink
Asus RT-AC68U FreshTomato 2022.2-AIO
Światłowód 200/100
 
mp3zenek
Witam

Chyba udało mi się rozwiązać problem z pobieraniem plików przez WWW.

Zrobiłem to tym sposobem:

Tworzymy na dysku katalog w którym będą gromadzone pliki tymczasowe przez nginx, w moim przypadku jest to:


/nas/tmp/nginx

Po tym dopisujemy w tomato w sekcji Firewall:


#Zamiana lokalizacji nginx
rm -r /tmp/var/lib/nginx
ln -s /nas/tmp/nginx/ /tmp/var/lib/nginx

#Zatrzymanie i start nginx
/usr/sbin/nginx -s stop
/usr/sbin/nginx

Gdzie /nas/tmp/nginx to ścieżka gdzie stworzyliśmy katalog na pliki tymczasowe dla nginx.

Po tej operacji restartujemy router i nasz ownCloud powinien działać bez potrzeby ręcznego zatrzymywania i ponownego uruchamiania, a pliki powinny się ściągać bez problemów.

Ja tym sposobem ściągam pliki 1 GB i nie napotkałem problemu.

Pozdrawiam
 
Jabol
Kiedy 122 dla WNR3500Lv2 ?:>
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 32

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
18-03-2024 19:20
Asus napisał coś takiego Note: Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node. Only one set is available for each band.

Adooni
18-03-2024 19:15
@p4v3u Ciezko powiedziec sam pewnie będziesz miusiał sprawdzić. ja u kumpla a AC68Uwyciągnąłem okolo 400 Mbit przy laczy 500 wiec sie nie bawilem i dla niego bylo to akcepowalne

Adooni
18-03-2024 19:12
a masz ustawione Sync to AiMesh Node na router only?

tamtosiamto
17-03-2024 13:11
czy uzywa ktos aimesh asusa? Mam siec goscinna, ktora ma niby korzystc tylko z glownego rutera, a korzyst tez z noda i ciul wie czemu , glowny do dslac68u, nod ac66b1

p4v3u
15-03-2024 19:47
Dzień dobry, dawno tu nie zaglądałem. Czy stary AC68 do FTTH od Orange 900/300 pozwoli w pełni wykorzystać pasmo? Do autoryzacji za ONT konieczne ustawienie VLAN35 na WAN i PppoE-client.

maxikaaz
10-03-2024 10:22
Tak tylko tu zostawię, jako ciekawostkę Wink https://kittenlabs
.de/real-gaming-ro
u...ng-router/

shibby
12-02-2024 11:03
MTU zależy od typu połączenia. Inne jest dla połączenia kablowego inne dla wdzwanianego (pppoe)

PanRatio
11-02-2024 10:02
Jak podłączę Funboxa6 do światłowodu, to ma MTU 1540, a we FreshTomato max to MTU 1500 i samo zmienia na 1492. Tak ma być?

tamtosiamto
04-02-2024 10:36
jakby cos, to mam w dobrej cenie dir868l juz przerobiony na AC66U_B1 Grin i ac56u przerobiony na ac68u(dziala aimesh) tyle ze z wlacznikiem na zapalke Smile

Adooni
03-02-2024 10:36
widze ze oba sa na aledrogo i u nas mozesz sprawdzac w dziale sprzedam

70,131,784 unikalnych wizyt