26 Kwietnia 2024 10:24:38
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· Szukam zaproszeni... [16]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [1]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
13.59.34.87
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: DYSKI SIECIOWE :: » Rozwiązanie dedykowane
 Drukuj wątek
zyxel nsa310 i owncloud
SzalonyPtak
Shibby próbowałem zrobić podmiankę do Owncloud do najnowszej wersji.
Po odpaleniu mam komunikat:
Cannot write into "apps" directory

This can usually be fixed by giving the webserver write access to the apps directory or disabling the appstore in the config file.

oraz link:
http://doc.owncloud.org/server/7.0/admin_manual/installation/installation_source.html#set-the-directory-permissions

Do czego to sie może tyczyć?
Zostawiłem katalogi config i data.
 
dedeer

Cytat

SzalonyPtak napisał(a):

Po odpaleniu mam komunikat:
Cannot write into "apps" directory
This can usually be fixed by giving the webserver write access to the apps directory or disabling the appstore in the config file.

oraz link:
http://doc.owncloud.org/server/7.0/admin_manual/installation/installation_source.html#set-the-directory-permissions


Miałem to samo. U mnie wzięło się to z tego, że - chcąc sobie ułatwić życie - pobrałem nową wersję Owncloud na komputer, rozpakowałem i rozpakowane pliki skopiowałem na serwer NAS (katalogi mam podmontowane przez NFS). Rzecz w tym, że takie kopiowanie zmienia uprawnienia, więc potem kiedy kopiujesz w mc i zostawisz zaznaczoną opcję "Zachowanie atrybutuów/Preserve attributes", to pliki w katalogu ownclowd będą miały niewłaściwe uprawnienia. Jak pobrałem owncloud od razu na serwer i rozpakowałem do odpowiedniego katalogu, to nie było problemu z uprawnieniami.
 
SzalonyPtak
Fakt dziękuje ownCloud 7.0.1 (stable) dział mi na NSA310. Kurcze wydaje mi sie ze jest o wiele szybsze Smile I do tego nowe fajerwerki doszły SmileSmile
 
shibby
fakt, wersja7 działa z dobre 20x szybciej od poprzednich wersji Wink
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
drawsko

Cytat

SzalonyPtak napisał(a):

Fakt dziękuje ownCloud 7.0.1 (stable) dział mi na NSA310. Kurcze wydaje mi sie ze jest o wiele szybsze Smile I do tego nowe fajerwerki doszły SmileSmile

Czy udało się Tobie uruchomić Owncloud7 na MySQL? Ja dostaję komunikat:
Error while trying to create admin user: could not find driver
 
SzalonyPtak
Oczywiście na wbudowanym MySQL w NSA310.
Zainstalowałeś najpierw Owncloud i dopiero potem podmieniałeś pliki?
Zostawiłeś katalog data ?
 
drawsko
Wbudowany Owncloud działa na SQLite. Czy uruchomiłeś Owncloud7 na SQLite czy zmieniałeś konfigurację na MySQL. Patrz 16:58-17:22 https://www.youtube.com/watch?v=_C9XFWWLVlw

Zrobiłęm tak:
1. zainstalowałem Owncloud 5 z pakietów
2. skasowałęm wszystko poza katalogiem data (/usr/local/apache/htdocs/adv,/pkg/ownCloud)
3. ściągnąłem paczkę https://download.owncloud.org/community/owncloud-7.0.1.tar.bz2
4. wypakowałem do /usr/local/apache/htdocs/adv,/pkg/ownCloud
5. wchodzę na http://XXX.XXX.XXX.XXX/pkg/ownCloud/
6. wprowadzam dane do Owncloud i zmieniam bazę na MySQL
7. dostaję Error while trying to create admin user: could not find driver
 
shibby
a czy PHP w zyxelu posiada wkompilowaną obsługę maz mysql? Utwórz plik test.php i wpisz do niego


i otwórz go w przeglądarce. Przeszukaj wyświetloną stronę pod względem frazy mysql. Być może serwer mysql jest zainstalowany ale nie ma modułu mysql dla php.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
SzalonyPtak
Ja zrobiłem tak samo tylko ze mnie nie pytał o zmiane bazy.
Był komunikat o aktualizacji itd... i tyle. Potem dodałem domene do zaufanych wraz z portem. Ponieważ zmieniłem port dla NSA i dodanie samej domeny spowodował komunikat o nie zaufanej domenie. Prosto i szybko.
JA bym na Twoim miejscu usunął po stronie pakietów ownClouda i zainstalował od nowa sprawdził czy mozna sie zalogować i jeszcze raz skopiować pliki.
 
shibby
gdy zostawia się katalog config, wtedy następuje aktualizacja struktur obecnej bazy danych. To jest najprostsza opcja by podnieść do najnowszej wersji już działający owncloud.

Nie jestem jednak pewiem czy owncloud na zyxelu będzie działał z mysql. Obawiam się, że brakuje wspomnianego przeze mnie modułu. Na readynas też go nie ma ale tu przychodzi nam z pomocą debian więc możemy sobie brakujący pakiet (i serwer mysql) doinstalować.

Zyxela nie mam więc niestety nie mam gotowego rozwiązania. Mogę jedynie podrzucać rady.

W ostateczności odpuść mysql i postaw owncloud na sqlite.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
SzalonyPtak
Shibby ale mi działa 7 na NSA310 na bazie MySQL.
PHP-MySQL-phpMyAdmin z pakietów zyxela.
Zostawiłem katalog data i config i tyle. Skoro mi działa to i innym powinno działac. Przy mojej aktualizacji nie miałem mozliwości wyboru bazy. Z tego co pamiętam to podmianie plików i miałem tylko komuniat o aktualizacji i zaraz okienko do zalogoania.
 
shibby
a to zmienia postać rzeczy Smile Skoro jest taki multipakiet i można zalogować się do mysql za pomocą phpmyadmina to musi i owncloud działać. Nie ma bata.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
abdulukf
OK odważyłem się z aktualizacją ownCloud do 7.x.
Zrobiłem tak:
Skasowałem wszystko poza config i data
Przekopiowałem resztę z pobranego pliku po rozpakowaniu
Uruchomiłem i działa.
Powiem tak, nie wiedzę jakiegoś przyspieszenia w porównaniu z 5 może dlatego że działa na bazie SQLite.
Informuje mnie tak:
"Aby zmigrować do innej bazy danych, użyj narzędzia linii poleceń: 'occ db:convert-type'"
Zyxel posiada "PHP-MySQL-phpMyAdmin"
Czy warto migrować i jak ewentualnie to zrobić?
abdulukf załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.
 
SzalonyPtak
Abdulukf a powiedz mi czy działa Ci dodawanie nowego użytkownika?

Połączony z 27 sierpień 2014 11:56:31:

Cytat

SzalonyPtak napisał(a):

Abdulukf a powiedz mi czy działa Ci dodawanie nowego użytkownika?


Ps. Odnosnie migraci.

http://www.kussaw.de/2014/owncloud-7-konvertierung-von-sqlite-zu-mysql/
Edytowany przez SzalonyPtak dnia 27-08-2014 11:56
 
abdulukf
SzalonyPtak, działa dodawanie użytkownika.

Patrzyłem na ten link, nie bardzo niemiecki mi leży. Jak byś mógł nakreślić co i jak to był bym wdzięczny.

Czy przejście na MySQL doda "skrzydeł" po na razie przełączanie się poprzez www to jakieś bez polotu.

Połączony z 27 sierpień 2014 22:14:42:
Poczytałem to z tego niemieckiego linka po przetłumaczeniu przez google i naprawdę nie ogarniam tego.
Tam pisze że trzeba zrobić skrypt "occ" wykonywalnym, albo coś takiego. Nie znam się na linuksie, niestey.
Na taj bazie SQLite to działa makabrycznie.

Pomocy Shock
Edytowany przez abdulukf dnia 27-08-2014 22:14
 
shibby
owncloud7 działa ci makabrycznie na zyxelu? Dobrze rozumiem? Jeżeli tak to faktycznie zmiana na mysqla doda skrzydeł bo owncloud7 + mysql na netgearze 102 działa naprawdę przyjemnie.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
drawsko

Cytat

shibby napisał(a):

a czy PHP w zyxelu posiada wkompilowaną obsługę maz mysql? Utwórz plik test.php i wpisz do niego


i otwórz go w przeglądarce. Przeszukaj wyświetloną stronę pod względem frazy mysql. Być może serwer mysql jest zainstalowany ale nie ma modułu mysql dla php.


W załączeniu zrzut ekranu z phpinfo() w zakresie MySQL.
Dodam jeszcze że użytkownik w MySQL się tworzy, baza też, ale bez żądnych tabel. W oknie pierwszej konfiguracji Owncloud7 dostaję Error while trying to create admin user: could not find driver
drawsko załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.

Edytowany przez drawsko dnia 28-08-2014 14:06
 
shibby
a czy user mysql którego podajesz przy instalacji owncloud ma na pewno pełne prawa administratora?

btw stało się, zakupiłem sobie certyfikat dla owncloud. Koniec z czerwonym paskiem Grin No i webDAV działa Wink
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
drawsko
Używam konta root.
Owncloud tworzy bazę ale jest pusta. Jednocześnie dodaje użytkownika oc_admin.
drawsko załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.
 
sybir

Cytat

drawsko napisał(a):

Cytat

shibby napisał(a):

a czy PHP w zyxelu posiada wkompilowaną obsługę maz mysql? Utwórz plik test.php i wpisz do niego


i otwórz go w przeglądarce. Przeszukaj wyświetloną stronę pod względem frazy mysql. Być może serwer mysql jest zainstalowany ale nie ma modułu mysql dla php.


W załączeniu zrzut ekranu z phpinfo() w zakresie MySQL.
Dodam jeszcze że użytkownik w MySQL się tworzy, baza też, ale bez żądnych tabel. W oknie pierwszej konfiguracji Owncloud7 dostaję Error while trying to create admin user: could not find driver


drawsko i jak poradziłeś sobie z tym problemem. Mam taki sam komunikat. Jak wchodzę w /nsa310/pkg/phpmyadmin/ mam komunikat "Wrong permissions on configuration file, should not be world writable!"
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 15

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

71,363,203 unikalnych wizyt