02 Maja 2024 12:10:51
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.145.111.125
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
Najtańszy router z "pełnym N" i obsługą Tomato...
Snap
Dostałem dziś Tendę , i potwierdzam że dość mocno się grzeje .... pytanie mam do osób które zakupiły tendę w sklepie wasser.... , czy dostaliście do niej jakąś karte gwarancyjna ?? czy tylko paragon ??
 
shibby
brak karty gwarancyjnej ale na swoim sklepie piszą że dają 12mc pierwszemu właścicielowi. Z drugiej strony prawo mówi o 24mc więc...

co do openvpn to certyfikaty można umieścić wna cifs lub USB Ale to nie rozwiąże pronlemu nvram nadal, ponieważ router przy zintegrowanym openvpn tworzy domyślne configi dla dwóch serwerów i dwóch clientow a to bardzo dużo zmiennych.

ogólnie przygotowałem dwa obrazy:
- init, który to jest obciety do granic możliwości i służy przechodzeniu między ofw a tomato i odwrotnie. Wycialem w nim wszystko po to by można było wgrać bezpiecznie tomato bez zapepniania całego nvramu.
- docelowy Soft, który xawiera sporo np ipv6, aplikacje USB, dlna itd ale usunąłem w nim btgui i vpny. Po wgraniu takiego softu mamy ok 13KB wolnego nvramu czyli jakieś 40%.

w swoim egzemplarzu kabelek w razie czego wyciagnalem na zewnątrz tak by bez otwierania obudowy mieć do niego dostęp.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Snap
Cos mocno kręcą w tym sklepie Frown

Ja zamówiłem nie przez alledrogo a przez ich sklep internetowy , i w regulaminie jest zapis
Cytuje:
"2.Okres i warunki oraz tryb zgłaszania roszczeń z tytułu gwarancji określa każdorazowo karta gwarancyjna, która dostarczana jest Nabywcy wraz z zamówionym towarem. Szczegółowe warunki gwarancji Sprzedawcy są dodatkowo zamieszczone na stronie ... "
 
Alaska
A jest jakaś szansa że zostanie pptp server w obrazie ?
 
shibby
Alaska - usunąłem. Dla mnie pptp nie działa już od dawna. Prawdopodobnie przez jakąś poprawkę windowsa. Tak więc na razie pptp nie będzie, może w przyszłości się pojawi.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Alaska
Fajnie by było bo głównie kupiłem n60 dla znajomego z myślą o jakimś vpn.
 
jezikk

Cytat

shibby napisał(a):

ogólnie przygotowałem dwa obrazy:
...

- docelowy Soft, który xawiera sporo np ipv6, aplikacje USB, dlna itd ale usunąłem w nim btgui i vpny. Po wgraniu takiego softu mamy ok 13KB wolnego nvramu czyli jakieś 40%.


Shibby, potwierdz proszę czy w tym co skompilowałes sa funkcje jak w Nocat z wycietymi VPNami i BT.
Zalezy mi na SMB, FTP i Captiva Portal.

Da rade aby dodać co trzeba w kontekscie IPSec (VPN) i UPS Monitoringu (APC) ?
Ewentualnie reszta mozna w opk zaciagnac.


Co do sklepu wasserman to ja rowniez u nich kupiłem ale moj jeszcze nie przyszedl.
 
majkel152
shibby mogliśmy go kupić 28go jak napisałem Grin , mój będzie ok 11 dopiero ;/

Połączony z 08 lipiec 2014 20:16:02:
ma on plomby na śrubkach ? da się zdjąć obudowę bez śladu?
Edytowany przez majkel152 dnia 08-07-2014 20:16
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
shibby
nie ma plomb. Można rozkręcić bez śladu. Po otwarciu mojego nie ma śladu (no jedynie przylutowane kabelki wyprowadzone przez wyloty wentylacyjne) Wink

Zapomnijcie o rozbudowanej wersji na ten router. Nie będzie nocata, nie będzie VPNa. Uslugi takie jak openvpn, dnscrypt, transmission czy nawet apcupsd można sobie doinstalować i skonfigurować z optware. Ja naprawdę walczyłem by w ogóle udało się wgrać ten soft na router bez uwalenia. 32KB nvramu w routerze dual-band to za mało. Dodając funkcje zapycham NVRAM. Później dojdziemy do takich absurdów, że skonfigurjecie WLAN (sieć gościnną) i zapchacie nvram. W przypadku tego routera im mniej funkcji wbudowanych tym lepiej, bo więcej nvramu zostaje do dyspozycji konfiguracji użytkownika.

ja swój kupiłem na allegro z wasse.... i następnego dnia już miałem paczkę w rękach Smile
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Snap
majkel , z tego co widzę to śruby są pod gumkami(stopkami) więc jak ktoś trochę pokombinuje to da rade go rozkręcić.

Shibby mnie uprzedził Smile
 
majkel152
to wypas, jutro jak mi przyjdzie to będę gmerał, choć w sumie mam już inną zabawkę Grin
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
jezikk
Udostępnisz gdzies obrazy do Tendy ?
Edytowany przez b3rok dnia 09-07-2014 09:35
 
Osimaru
Sam szukam taniego routera pod Tomato więc podłączam się pod temat. Potrzebuje przede wszystkim stabilnego Wi-Fi oraz samego urządzenia i niezłego zasięgu, oprócz tego potrzebuję Tomato aby ustawić limity prędkości na poszczególne stanowiska.

Czy Asus RT-N12 będzie wystarczający? Mam do dyspozycji 150 zł, może warto wziąć coś bliżej górnej granicy budżetu?
 
b3rok

Cytat

shibby napisał(a):

brak karty gwarancyjnej ale na swoim sklepie piszą że dają 12mc pierwszemu właścicielowi. Z drugiej strony prawo mówi o 24mc więc...

Mały offtop:
To nie tak. Gwarancja to dobra wola producenta ewentualnie sprzedawcy. I producent czy sprzedawca może ją dać (rok, 5 lat itp.) ale wcale nie musi. Natomiast prawo do reklamacji w ciągu 2 lat od zakupu to niezgodność towaru z umową i z tego tytułu "ściga się/użera się" ze sprzedawcą.
W powyższym przypadku - sprzedawca daje gwarancję 1 rok (ma takie prawo), co nie zwalnia go z niezgodności towaru z umową. W przypadku problemów ze sprzętem Konsument decyduje, którą ścieżkę reklamacji wybiera.
I. Huawei HG8240 + 1x Netgear r7000 @FreshTomato + Synology DS1512+
II. TP-Link TL-WDR4300 @Obsy OpenWRT Gargoyle
III. TP-Link TL-WDR3600 @Obsy OpenWRT Gargyle
 
shibby

Cytat

jezikk napisał(a):

Udostępnisz gdzies obrazy do Tendry ?


a pisałem dwukrotnie by poprostu napisać do mnie pw Smile
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
mozzarella
Shibby, a czy na da się pod to "cudo" podłączyć modem 3G na Twojej wersji FW?
WRT54GL FreshTomato; 3500L v2 FreshTomato; Tenda N60 FreshTomato; AC56U AsusMerlin, AC86U AsusMerlin
 
shibby
oczywiście, że się da. Wsparcie dla 3G jest w każdym moim wydaniu tomato K26USB. Nawet testuję teraz LTE z T-Mobile (E3276) Wink
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
majkel152
jak zapisać całe nvram do pliku ?

Połączony z 09 lipiec 2014 10:10:02:
ok mam Grin

Połączony z 09 lipiec 2014 10:16:14:
faktycznie sporo wpisów w nvram, duzo od vpn , bt i vap
Edytowany przez majkel152 dnia 09-07-2014 10:16
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
shibby
[root@R7000 root]$ nvram show | grep vpn_ | wc -l
122

[root@R7000 root]$ nvram show | grep bt_ | wc -l
40

ale najwięcej i tak jest związanych z wifi
[root@R7000 root]$ nvram show | grep wl_ | wc -l
127
[root@R7000 root]$ nvram show | grep wl0 | wc -l
148
[root@R7000 root]$ nvram show | grep wl1 | wc -l
149
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
mozzarella
To biorę, teściówka mieszka na zadupiu, modem na parterze i zasięg marny. Postawie na piętrze, antena za okno i będzie śmigać.
Dzięki Shibby Smile
WRT54GL FreshTomato; 3500L v2 FreshTomato; Tenda N60 FreshTomato; AC56U AsusMerlin, AC86U AsusMerlin
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 28

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,514,547 unikalnych wizyt