17 Maja 2024 08:59:34
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [30]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.17.110.58
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
Najtańszy router z "pełnym N" i obsługą Tomato...
majkel152
z tego co widzialem to tenda nie ma jffs a pliki do routera trzeba zapisać gdzieś, rozwiązaniem jest hub z pendrakiem /dyskiem lub coś po cifs podmontowane.
wd cloud ma dhcp włączone?
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
tekenxp
Ale na oryginalnym firmware działa dobrze więc to chyba nie wina tendy a raczej softu. DHCP włączone
 
acmt
Panowie ten router będzie współpracował z modemem 4G ? Np. ZTE MF823 albo Huawei E3276 ?

Proszę odpiszcie mi, bo chciałbym w tym tygodniu go kupić (lub inny router, jeśli ten nie będzie z nimi współpracował)
Edytowany przez acmt dnia 07-09-2014 23:58
 
jack78
Raczej nie pytanie czy Tenda będzie działać z tym modemem, tylko czy Tomato z nim "gada" - tu masz post na temat tego modemu i Tomato https://openlinksys.info/forum/viewth...d_id=15811

Połączony z 08 wrzesień 2014 21:35:36:
Właśnie i do mnie dotarł ten router na testy. Wgrane Tomaty by shibby v.121

Testy tylko po kablu, bardziej miały odpowiedzieć ile daje rady procek wyciągnąć.

test WAN - LAN - 16,7MB/s (Bandwidth Limiter off)
test WAN - LAN - 8,9MB/s (Bandwidth Limiter on),
podczas testów

test wydajności USB po ftp. Podpięty dysk 2,5cala w kieszeni USB3.0

Z routera do PC 6,8 MB/s
z PC do routera - 2,1MB/s
Edytowany przez jack78 dnia 08-09-2014 21:35

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
kruzer

Cytat

acmt napisał(a):

Witam
Czy będzie ona działać z modem Huawei E398 ? (chodzi o 4G)
Pozdrawiam


U mnie na bliźniaczym rt-n15u E398 działał z Tomato build 121 (widzę w downloadzie, że jest tam też wersja na tendę)
ale Tomato nie obsługuje trybu ndis w tym modemie więc prędkość nie przekraczała 16 Mbps
(teraz wgrałem Oleg i podskoczyło do 85 Mbps na LTE)
 
majkel152
powinien śmigać, ja wczoraj wsadziłem e3131s-2 i od kopa zadziałał
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
tekenxp
Można na nim ustawić VPN ? Bo nie widzę takiej opcji. Jeśli tak to w jaki sposób?
 
servee
Czy ktoś może podzielić się informacją, czy w tym routerze VPN da się "zestroić"?
 
shibby
zacytuję sam siebie:

Cytat

tak jak pisali, w tendzie jest tylko 32KB nvram. Przy routerze dualband to bardzo mało bo po zaaplikowaniu dziesiątek zmiennych do dual-band zostaje naprawdę niewielkia ilość dla użytkownika. Musiałem zatem wyciąć wszystkie usługi, które w sporym stopniu pochłanialy nvram tj: SSH, openVPN czy Bittorrent i pewnie kilka innych, których teraz nie pamiętam.

a trzeba pamiętać, że jeżeli przekroczymy nvram to jedyny sposób by odratować router to kabelek serialowy!


Odpowiadając zatem na pytanie: Tomato dla Tendy N60 nie ma wbudowanej obsługi openVPN w GUI. ALE to nie oznacza, że się nie da. Przecież openvpn można doinstalować sobie z optware i odpalić klienta ręcznie. Trochę umiejętności do tego potrzeba - nie przeczę - ale da się zrobić. W tutorialach jest opis jak postawić serwer openvpn z optware na tomato. Bardzo podobnie i dużo prościej stawia się klienta.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Bodeha
Kupilem dzis ten router tenda n60 bo chcialem miec wi fi i swicth port Gigowy.
Na firmowym soficie miałem takie same parametry jak na starym d linku 150 ze zwich portem 100, mowa o kablu bo wi fi wykorzystuje tylko do tabletu i smartfona.
Kupilem bowiem 120/10 mb w UPC a switch w starym routerze ma tylko 100 a ja po kablu na pc ma Giga, wiec tracę. Dlatego kupiłem ten wynalazek i juz żaluje bo moglem brac zwykły switch 1000.. nic to Zainstalowałem poprawnie tomato i o dziwo sie bujnał całkiem ładnie na 123 mb na dolny 10 czyli na maksa. Zaczałem do testów ściągać gre z orgina i... restart po 2 minutach i znów to samo... poczytam podmieniłem zasilacz na 12 v 1,2 a wytrzymal 3 minuty i znow to samo... rozkręciłem obudowę (bo ten sprzęt płonie) by sie nie dusił... udalo mi sie scignac plik z ubiostu 16 gb na predkosci 12 mb ale znow na orginie gdzie osiągał 14 mb restart co 3-4 porażka ten sprzęt jest.
Nie rozumiem w jakim celu go tak ludzie modyfikuja jak to złom jest totalny. Widzialm ze kolega powiercił jakieś dziury, drugi poremontował na to wiatrak... przyznam szczerze ze nie rozumiem gdzie w tym logika...
Ja jestem tym mocno rozczarowany. Jak wracam do zwykłych ustawień to mam takie same parametry jak bym mial switch port 100 nie wskakuje mi powzyej tej wartosci to samo na fabrycznym, a jak daje te ustawienia z tomato 1.28 to znow sie grzeje jak kaloryfer i pada jak sie ściąga duze pliki. Masa frustracji.. nie wspomne ze to w ogole rozkręcone lezy i ledwo dyszy. Szkoda ze nie czytałem tego forum wcześniej, nie sadziłem ze można sprzedawać tak zle zrobione urządzenie.
 
hermes-80
Bo to nie jest na takie łącza Wink na takie łącza kupuje się coś sprawdzonego i nie za takie pieniądze Wink.
Poza tym może masz wadliwą jednostkę - warto by było ochłodzić CPU jakimś porządnym radiatorem.

Wsadź go do zamrażarki i zrób testy WinkSmileSmile.

Poza tym router na łącza kupuje się z zapasem mocy, a nie na styk.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
waldop
@Bodeha

Nie wiem czy to wina twojego modelu, ale jak "bawiłem" się po zakupie Tandety N60 na Tomato z ulepszonym chłodzeniem , mocniejszym regulowanym zasilaniem 12v, a i łącze 250/20 to żadnych resetów czy spowolnień w działaniu nie zaobserwowałem. Może nie jest to demon szybkości ale działa stabilnie, w każdym razie u mnie. Wychodzi na to że czasami lepiej dopłacić i mieć spokój.
=================================
R7000 freshtomato 2020.2 K26ARM USB AIO-64K (THX)
APC Back-UPS Pro 1500VA + BR24BPG
2x Planet WGSW-24040 LACP 2Gb/s
EMC IX4-300D RAID 5 4x2Tb LACP 2Gb/s
Netgear WNDR 4700 @shibby
Alienware Aurora Xeon X5670@4.2Ghz
 
bychol
Pytanie czy opłaca mi się przesiadać z Netgara 3500lv1 na tende obecnie łącze to 20/2 a będzie pod koniec grudnia 60/6 i netgear już ma problemy z qos po włączeniu ping w grach dochodzi do 500 a bez qos 50-80ms także czy warto zmieniać czy dalej siedzieć na netgarze
 
Bodeha
Hej, dzieki za odpowiedz

Dziś ochłonąłem w koncu mam za oknem -6 Wink

@Hermes ale ja mam masakryczny zapas mocy właśnie. Upc mam 120/10 a switch w routerze jest gigowy modem ma chyba 250 a pc mam oczywiście giigowa karte, bo jak mowie to nie o wifi chodzi. Po prostu chce miedz jedno urządzenie z dobrym softem a nie switch port, wifi i modem

Trochę protestowałem jeszcze na innych dużych plikach i daje rady. Imponują mi możliwości jakie daje tomato do rozdziału mocy. I jakby czuje sie za tym bezpiecznieSmile
Natomiast generalnie i jakość sygnału i stabilność jest ok po zmianie zasilacza na 12v 1,5 A, i otwarciu obudowy.
Z tym restartem zdarza sie jak właściwie rozpędza sie na maks nawet ponad to co oferuje upc, wiec generuje wtedy dużo ciepła al etez zatyka sie łącze ledwo co można otworzyć stronę mo ale plik 20 giga mam w 20 minutSmile
. Moze faktycznie jak dam na to radiator to będzie to o wiele lepszym rozwiązaniem niz zakup switcha który oprócz wtyczki nie oferuje mi nicSmile
Jednak tomato ma sporą różnorodność konfiguracji co rozwija jego możliwości znacznie.
No coz powiem szczerze ze cudów sie nie spodziewałem za te pieniądze ale te ciepło stanowi jednak problem.
Bede szukał zatem możliwości schłodzenia tego może przez wiatrak podłączony do usb które posiada.

Mam jeszcze problem z rozdzielaniem mocy. zawsze jak to aktywuje to bez względu jakie tam parametry powpisuje to mi obcina sygnal do 100mb jak to wyłączę od razu na speed tescie mam 118/10


Tak chodzi bez żadnych limitów po instalacji tomato.

www.speedtest.net/result/3947113635.png

Jak zacznę kombinować z bendwich to nie mogę przekroczyć 100/10 dolny jest zawsze ok.

Natomiast przy konfiguracjach QoS maks co udaje mi sie rozwinąć to na tspeed tescie 85 a pliki sciaga mi 7MB z orgina ale juz np bez limitów daje mi nawet 15MB co powoduje rozpalenie w kominkuSmile

Czy ew dalibyście mi jakie poradnik jak to poprawnie skonfigurować i dlaczego mi tak obniża te parametry mimo ze wpisuje tam absurdalnie wysokie wartości?

i co generalnie można wyłączyć co zabiera mu moc i podnosi temperaturę? Moze te statystyki logi itd?

Bo generalnie przy normalnej pracy nic sie nie dzieje i jest gitara ale jak zaczne ściągać maksem to juz stanowi dla niego problem.

Przypominam ze glownie chodzi mi o rozdzielnie sygnału Modem- switch port 1000 - PC 1000 na kablu i tu żeby nie bylo wąskiego gardła, Wi Fi traktuje na razie marginalnie (ale jest potrzebny) bo jak mowie to po domu jest do Tabletu i komórki ew czasem ktoś chce podłączyć laptopa i to wszystko.

ps. przy okazji wszystkiego dobrego Andżejom Wink
Edytowany przez Bodeha dnia 29-11-2014 17:59
 
Axelsys
Jest prawie 1 w nocy i dobrze że przeczytałem ten temat do końca bo jutro, a właściwie to już dziś, chciałem kupić tą Tandete u gościa wasserman w Trzebiatowie bo akurat będę przejazdem. Cena zachęca, 74,99 PLN.
Jednak wolę dołożyć te złotówki do Asusa RT-N66U tym bardziej że mam 120Mb/s z UPC.
Z tego co przeczytałem to nic bym nie zyskał wymieniając Tende za Netgeara, a tylko bym się spienił Sad
CISCO EPC3208 -> ASUS RT-AC68U + Merlin 3.0.0.4_378.50_0
CISCO EPC3208 -> Netgear WNR3500L v2 + Tomato 1.28.0000 MIPSR2-116 K26 USB AIO PL
 
Remol
Witam, a czy na Tende znajdę gdzieś Tomato w wersji PL?
 
hermes-80
Nie, nie znajdziesz.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
jack78

Cytat

Bodeha napisał(a):



@Hermes ale ja mam masakryczny zapas mocy właśnie. Upc mam 120/10 a switch w routerze jest gigowy modem ma chyba 250 a pc mam oczywiście giigowa karte, bo jak mowie to nie o wifi chodzi. Po prostu chce miedz jedno urządzenie z dobrym softem a nie switch port, wifi i modem


To że jest gigabitowy switch, to nie znaczy że ten router przy necie 120mbit ma zapas, bo on nie działa jako switch (wtedy dałby rady wyciągnąć ten gigabit), ale działa jako router (translacja adresów) a wtedy wykorzystywany jest w nim procesor, który jak widać się przegrzewa inie wydala. Robiłem jakiś czas temu test mojej sztuki WAN->LAN, muszę poszukać ile da się z niego wyciągnąć.
Szkoda że na forum nie można wejść w swój profil i poszukać swoich postów, bo na 90% już te dane gdzie tu opublikowałem, ale szukam ich juz ponad godzinę i bez skutku Shock

Połączony z 07 December 2014 18:44:39:
OK, poszedłem nad garaż (mam tam taką "melinę" gdzie testuję moje zabawki) wykopałem zapasowa Tendę N60 i zrobiłem testy. Jej max wysycenie (procek100%) to około 140mbps na Tomato ze zgaszonym QOS i WB. Temp w tym czasie w granicach 52-54stC. Katuję ją tak od około 20-25 minut i zero resetów. Testy robione na zasilaczu 12V 2A.
Edytowany przez jack78 dnia 07-12-2014 18:44

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
Bodeha
Hej
Tak ja to czytałem wczesniej. Dlatego podmienialem zasilacz na 12 to raz , dwa zdjałem obudowe, potem nawet dalem radiator ktory wymontowalem ze starej karty agp.

Generalnie jak wyłączyłem wszystkie logi, czytanie bandwitcha itd to działa stabilnie i bezproblemowo jedzie maksem 14MB/s. Natomiast wyglada na to ze w moim przypadku ta Tenda troche kupiona na wyrost i lepszym pomysłem bylo by mi kupić switch 1GB i zostać przy Tp-link 150 mb do wifi na chatę i switch z kablem do peceta. Bo u mnie wi fi obsluguje tablet czy smartfon i nie potrzeba to jakis masakrycznych wartości ale potrzeba pełnej mocy do kompa a tplink sobie z tym nie poradzi bo ma switch 100mb.
Nic to, w każdym razie jakoś sobie poradziłem i działa dobrzeSmile
 
banias
czy ta tenda da radę z łączem UPC 60/6 i 6 komputerami 2po wifi i 4po Lan ?
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 14

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

71,992,173 unikalnych wizyt