28 Kwietnia 2024 21:15:31
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· konfiguracja router ...
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.144.77.71
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
Tomato dla Asus RT-AC56U
WojtekPL
Witam,

zakupiłem dziś router ac56u i chciałbym wgrać tomato.

Wyczytałem że muszę to zrobić poprzez: Firmware Restoration

Znalazłem instrukcję którą podał Birkoff:

"Wprowadź router w tryb ratunkowy:
- odłącz router od prądu;
- przytrzymaj wcisniety przycisk reset i jednocześnie podłącz router do zasilania. Kiedy dioda zasilania powoli zacznie migać zwolnij przycisk;
- ustaw statyczne IP: 192.168.1.x
I przez program Firmware Restoration (na dołączonym CD) lub stronę która się uaktywni wgraj firmware. Po wgraniu zaloguj się na router i wyczyść NVRAM przez Administration -> Configuration: Erase all data in NVRAM."


Czy to jest sprawdzona metoda?

 
shibby
najnowszą wersje można wgrać też przez www. Zwyczajnie "pchnij" firmware przez gui asusa.

WAZNE:
1) przed aktualizacją przywróć oryginalne ustawienia asusa. Przejdź pierwszy konfigurator i jako login i hasło ustaw "admin"
2) wgraj tomato przez gui
3) zostaw router na ok 3-4min. Mniej więcej tyle trwa pierwszy start
4) gdy router zacznie pingować zaloguj się przez telnet lub SSH do routera (192.168.1.1) i wydaj komendę:
mtd-erase2 nvram
reboot

Po tym zabiegu będziesz mógł normalnie zalogować się do tomato.

Powyższa metoda też zadziała, chociaż jest nieco dłuższa.
Wyczyścić nvram (zamiast komendą mtd) można też za pomocą bocznego przycisku.


Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
balagaan
Czy działają Wam diody w AC56u, mi po wgraniu tomato działa jedynie power.


-----------------------------------------------------------------------------------------
 
Adooni
wyzwanie z diodami jeszcze nie zostalo pokonane - narazie za fee masz niewykrywalnego bombowca Smile


Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
balagaan
dzięki za info, już myślałem że jestem taki zdolny że zrobiłem router widmo..

Połączony z 01 lipiec 2014 18:21:11:
Podłączyłem drukarkę do portu USB a 56u, w tomato go nie widzi w zamontowanych urządzeniach, ale odziwo drukuje. Znany to problem ?


Edytowany przez balagaan dnia 01-07-2014 18:21
-----------------------------------------------------------------------------------------
 
shibby
nie traktuj wszystkiego jako problem Smile To, że na liście w gui ci nie pokazuje to nie znaczy, że router nie widzi drukarki. Po prostu kernel jest nowszy i nowsze są moduły a co za tym idzie inaczej wykrywają urządzenia i nie wszystkie dane GUI jest w stanie sobie pobrać. Ot cała filozofia.


Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
balagaan
Ja tylko uprzejmie donoszę, że ...... w końcu ktoś musi Smile

a 1599 MHz w overview można by zamienić na 1,6 GHz - było by dostojniej Smile (wg mnie oczywiście)


-----------------------------------------------------------------------------------------
 
majkel152
jaki kernel tera w armach jest?


nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
shibby
2.6.36 czyli niewiele wyższy niż w mispelach ale jednak zmian sporo.

taktowanie cpu jest żywcem zczytywane z /proc/cpuinfo


Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
robert2844
witam posiadam ausa a wnim tomato-RT-AC56U_RT-AC6x--118-AIO-64K.chciałbym wgrac nowy sofcik czy pojdzie z pozycji tomato ,czyli administration ,upgrade,czy musze wgrac przez program Asus update


Asus RT-AC56U + Tomato v 1.28 -125 K26ARM USB AIO-64K
 
maciej2
Pójdzie tak i tak. Lepiej przez stronę.


ASUS RT-AC66U v B1 - Asuswrt-Merlin
ASUS WL-500gP v2 - FreshTomato
 
eubie
Jakieś nadzieje na diody/statystyki bw w przyszłych wersjach ? Smile bo po changelogu widzę że 123 nie zmienia nic pod tym względem.

 
psg
Koledzy zauważyłem dziwną rzecz, występuje ona w firmware asusa i tomato. Mianowicie chodzi mi o MAC dla LAN i access pointow.
Czy to nie jest błąd że (patrzę w zakładkę overview):
LAN Router MAC Address to np D8:50:E6: D1:14:E0
Wireless eth1 to też D8:50:E6: D1:14:E0
tylko Wireless eth2 ma inny MAC D8:50:E6: D1:14:E4

Dlaczego pytam? Nie wiem czy to tylko u mnie ale co jakiś czas znikało mi polaczenie z internetem (laptop widzial i logowal sie do sieci 2.4g i 5g)
zalogowanie sie do sieci sąsiedniej (wrt54gl 2.4G) = internet dziala, wracam do swojej na asusie , nie działa.
pomagalo tylko zrestartowanie laptopa lub uzycie diagnozy z windows.
w tym samym czasie inny laptopop dzialający z punktem 2.4G nie miał problemu z internetem

w zasadzie pomogło ustawienie innego MAC dla 2.4G eth1 D8:50:E6: D1:14:E2 teraz nie znika mi dostep do internetu.

proszę jeszcze o odpowiedź:
1. po co zmieniamy szerokosc kanalu w 2.4g na 40mhz a w 5G na 80mhz ?
2. do czego sa pliki z sekcji download tomato: arm-extras.tar.gz
3. ile macie ustawione mW w nadawaniu accesspointow (standard to 42mW ale chyba nawet przepisy PL dopuszczja do 100mW) ?


Edytowany przez psg dnia 02-11-2014 18:45
 
wo__jo
Mam pytanko czy działa wam port USB 3.0 tzn. czy po podłączeniu dysku pod port USB 3.0 jest on widoczny w GUI ??


=======================================
ASUS RT-AC56U -- Fritz BOX fon ATA
 
mslaw74
Pomocy Panowie !

Posiadam router Asus ac56u, który miał lub cały czas ma wgrany DD-WRT ( tak się zgłasza przy próbie logowania przez www ) z ustawionym przeze mnie hasłem.
Postanowiłem spróbować oprogramowania Tomato więc logując się przez www na router wgrałem:
tomato-RT-AC56U-ARM--126-AIO-64K.trx
Router się zrestartował i teraz nie mogę się do niego zalogować żadnym znanym mi userem i hasłem.
Router odpowiada na pingi oraz łączy się przez SSh i Telnet lecz nie mogę się do nie go zalogować.
Próbowałem również wprowadzić go w tryb przywrócenia go do fabrycznych ustawień NVRAM, lecz
z marnym skutkiem, wszelkie znalezione instrukcje w sieci nie zdaja egzaminu.
Myślę że mam problem taki jak wcześniej opisał użytkownik Firex na pierwszej stroni w tym ze od oddał router na gwarancji, a ja chciał bym go wskrzesić i dalej używać .

Wszelkie sugestie mile widziane :-)

P.S Router nie stracił ustawień sieci wifi bo w dalszym ciągu mogę się podłączyć do swoich SSID z ustawionym kluczem.

Pozdrawiam
MSLAW

 
kille72
1. when the unit is powered on, hold down the reset/WPS button for 30 seconds
2. while still holding down the reset/WPS button, unplug the router from power and hold for an additional 30 seconds
3. still holding down the reset/WPS button, turn on power to the router again and hold for 30 more seconds

Holding the reset/WPS button continuously for 90 seconds total without releasing the button throughout the entire process.

lub:

1. Power off the router then power on while holding the reset button to put the router into recovery mode.
2. Now launch your web browser while connected via ethernet cable to launch the router config which will display the options to reset (clear) nvram to defaults, reboot router, or upload a firmware file.
3. Click on restore nvram then after that completes, click reboot router this should perform the hard reset

Sorry ze po angielsku Smile

 
mslaw74
po przywróceniu routera do fabrycznych ustawień pużytkownik i hasło powinno być admin admin ?

edit:
Robie tak:

1. odłączam zasilanie
2. wciskam WPS
3. włączam zasilanie trzymając cały czas WPS po około 30sec dioda zaczyna migać
4. wyłączam zasilanie trzymając cały czas WPS prze 30sek
5. włączam zasilanie i puszczam WPS

no i nie działa :-( dalej nie mogę się zalogować przez admin : admin

Co ciekawe jak przycisnę i przytrzymam 1-2 sek WPS to dioda power zaczyna migać jak puszcze to świeci na stałe


Edytowany przez mslaw74 dnia 06-03-2015 18:21
 
kille72
Google translate:

1. gdy urządzenie jest włączone, naciśnij i przytrzymaj przycisk WPS / Reset przez 30 sekund
2. jednocześnie przytrzymując przycisk reset / WPS, odłącz router od zasilania i przytrzymaj go przez dodatkowe 30 sekund
3. Nadal trzymając wciśnięty przycisk reset / WPS, włącz zasilanie do routera ponownie i przytrzymaj przez 30 sekund


Edytowany przez kille72 dnia 06-03-2015 18:40
 
overflow2
1) odłącz zasilanie
2) wciśnij wps
3) włącz zasilanie trzymając wps przez ok. 10 sek
4) poczekaj 3-4 minuty
3) wyłącz i włącz

powinieneś się zalogować


Asus RT-AC56U FT-AIO
 
shibby
na SSH lub telnet możesz się dostać? Jak tak to mtd-erase2 nvram


Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 7

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,116
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,418,941 unikalnych wizyt