05 Maja 2024 16:02:38
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [HOWTO] Kompilacja "...
· [Howto] Xpenology na...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [HOWTO] Kompilacj... [65]
· [Howto] Xpenology... [22]
· nju swiatło pytania [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.191.43.140
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
utrata stabilności przy dodaniu drugiego klienta wlan
fox2plus
Robson szukam szukam tej opcji ktora podales Advanced->Miscalaneous -> opcja "ignore lan traffic" i nie moge znalesc Sad moze ktos mnie bardziej oswieci
 
kosmommm
to jest gdzie indziej, nie w advanced tylko w administration -> Miscalaneous -> Avoid displaying LAN to router connections
 
Karol
Jeśli posiadasz, albo znasz kogoś kto posiada reflektometr na 2,4GHz to zobacz jakie są parametry anteny, jeśli będziesz miał analizator antenowy to odłącz antenę i sprawdź jaka jest tłumienność przewodu oraz zobacz czy przypadkowo (w opcji częstotliwościomierz) nie generuje się jakiś silny sygnał. np. kiedyś miałem antenę UKF 3x5/8 jakieś 5m od anten wifi i AP podłączonego do szczelinówki nic nie ruszało a AP podłączony do anteny dookólnej w pionie - interline wyłączał się podczas nadawania przez radiotelefon - nie zawsze ale często.
 
kosmommm
niestety nie ma mowy o takim sprzęcie, ale powiem że połączenie z klientami jest dobre i nie ma z tym problemu, siła sygnału jest dobra lub znakomita, a samo połączenie chodzi na 36-48mbit dla klienta g a 11mbit dla klienta b
 
Karol
Więc jeszcze możesz sprawdzić czy połączenie nie jest zrywane np. na 10-20 sek. powiedzmy w przedziale 15min. Linksys przy silnym polu elektromagnetycznym w pobliżu anteny zrywa połączenie nawet przy bardzo dobrych linkach i odnawia je po około 15-20 sek. Jeśli tak jest to ratuje Cię tylko filtr pasmowo-zaporowy, ale jest to dość droga zabawka.
Edytowany przez Karol dnia 18-01-2007 14:45
 
fox2plus
kosmommm mam ta opcje zaznaczyc czy zostawic odznaczona ?

Avoid displaying LAN to router connections
Edytowany przez fox2plus dnia 18-01-2007 19:52
 
kosmommm
fox - zaznaczyć jeśli chcesz aby w statystykach QoS`u nie były uwzględniane połączenia lokalne

karol - AP nie jest w pobliżu anteny, jest dość daleko; nie tyle co połączenie jest zrywane co następuje restart routera,
 
fox2plus
kosmommm dzieki nawet dziala Wink tylko jedno ale wwala mi sie cosik takiego do klasy unclassifield, Source 127.0.0.1 S port 53 Destination 127.0.0.1 port 53 czy jak dodam ta regulke w Qos to bedzie chodzilo bo obilo mi sie o uszy ze Qos dziala tylko na styku Internetu

czy mozna do klasy unclassifield stworzyc regulke aby dostawala np.10% lacza
Edytowany przez fox2plus dnia 18-01-2007 20:56
 
kosmommm
hmm jeśli chodzi o pierwzse pytanie to raczej nie mam pojęcia, musiałbym to przemyśleć lub / i zbadać a napewno są inne osoby co lepiej sie na tym znają, jeśli chodzi o drugie pytanie to z tego co wiem to pakiety nierozpoznane przechodzą do klasy domyślnej, którą sobie ustawisz, a jak wiadomo klasom można przydzielać % łącza za pomocą qosu
 
fox2plus
U mnie jest standartowo ustawione Default Class=Low jak jest tak jak mowisz to super Smile
 
kosmommm
a zresztą ja już nie wiem czy ten d link sie resetuje, to taki syf że nawet daty mi nie może utrzymać przy reboocie, nie mam pojęcia jak sprawdzić czy sie resetuje,
 
kosmommm
100% jeszcze nie daje bo minęły dopiero dwa dni, ale zmiana softu z 1.02 na 1.03 wydaje sie likwidować problem restartów routera...wiec chyba jednak był bug
 
kosmommm
yyy...zapomniałem poinformować...1.03 znacznie wydłuża czas co który sie sprzęt resetuje (max 2,5 dnia miałem na nim a wcześniej koło 3 godzin) ale nie rozwiązuje zupełnie problemu...obecnie testuje thibora 15c
 
Kalio
Witam

Ja mam problem podobny mam WRT54GL + tomato 1.4 siec w domku, mam nowego noteboka i wyskakuje mi:

System Windows nie może połączyć sie z wybraną siecią. 
Sieć moze być poza zasięgiem.
Odśwież listę sieci bezprzewodowych
i spróbuj połączyć  się ponownie


Notebooki umieszczone 2 m od AP, Sygnal max, mac dodany w
Basic/Wiriless Filter/
zaznaczona opcja : Permit Only The Following Clients


Moze jakieś pomysły
Edytowany przez Kalio dnia 30-01-2007 18:30
 
kosmommm
hmm, a nie masz przypadkiem zapodanego jakiegoś wep`a lub innego zabezpiecznia? nie próbowałeś bez tego permit only...?sygnał swobodnie daj na 50%...tomato zmień na 1.02 bo ludzie sie skarżą że 0.4 i chyba 0.3 też ma zrypane radio

ps, chciałem tylko dodać że problem jakoś nie bardzo mi sie wydaje podobnyGrin
Edytowany przez kosmommm dnia 30-01-2007 22:16
 
kosmommm
thibor 15c stoi już 3 dni (to już o pół dnia dłużej niż max czas który osiągnąłem na tomato przy włączonym wi-fi)...byle tylko tak dalej
 
kosmommm
oficjalnie chciałbym ogłosić że pomidor daje w dupe!...nie dość że u mnie na thiborze 15c mam już 7 dni uptime`u, czyli przez 7 dni nie było resetu to jeszcze jak ostatnio zioram na forum to sypie sie coraz wiecej postów na temat podobnych restartów do tych które ja doświadczałem, wniosek? bug bug bug i nie pierdzielcie że złe ustawienia bo testowałem różne przez jakiś miesiącSmile
 
Dziadek
A czy sprawdzałeś na którejś ze starszych wersji Tomato, np. 1.01?
 
kosmommm
sprawdzałem na 1.02, 1.03 oraz 0.8
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 25

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,585,682 unikalnych wizyt