18 Maja 2024 21:32:58
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [MOD] FreshTomato-MI...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [870]
· [MOD] FreshTomato... [405]
· [Howto] Xpenology... [30]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.137.198.96
Zobacz wątek
 Drukuj wątek
Router do internetu z torrentami
tymol
Witam serdecznie,
Muszę kupić router. Wybrałem takie modele jak:
-TP-LINK TL-WDR4300
-Asus RT-N66U
Potrzebuję router do rozprowadzenia internetu o dl 250mbps i ul ?. Główne znaczenie ma dla mnie obsługa torrenta i teraz obawiam się, że gdy podłączę dysk twardy na usb do obu z nich to i tak będę mocno ograniczony przez procesor i port usb.
Dlatego zastanawiam się czy kupno tego tp-linka + tinypc nie będzie lepszym pomysłem od kupna tego asusa.
Czy switch TP-Link TL-SG1008D będzie dobry do takiej sieci.
 
maciej2
Sam asus da sobie rady. Jeśli będziesz miał z 50 torków to nie wiem jak się zachowa.
ASUS RT-AC66U v B1 - Asuswrt-Merlin
ASUS WL-500gP v2 - FreshTomato
 
tymol
Aż tyle torrentow nie chce trzymać na routerze. Głównie chodzi mi o ich wysyłanie. A czy port usb nie będzie wąskim gardłem w tym asusie? Co w ogóle sądzicie o tym modelu tp-linka?
 
maciej2
USB zawsze będzie wąskim gardłem, ale bez problemu możesz oglądać filmy 1080p.
A forum jest recenzja tego routera poczytaj.
ASUS RT-AC66U v B1 - Asuswrt-Merlin
ASUS WL-500gP v2 - FreshTomato
 
tymol
Powiem tak: bardzo fajna recenzja która uzupełniła moją wiedzę o tym routerze. Jednakże nadal nie wiem czy wdr4300 + thin pc nie będzie lepszy od rt-n66u Pfft

Połączony z 08 kwiecień 2013 20:53:09:
Przepraszam, że post pod postem, ale nie widzę opcji edytowania. A czy gdybym kupił rt-n66u i do niego dysk sieciowy/obudowę sieciową to czy torrenty by śmigały na nim?
Edytowany przez tymol dnia 08-04-2013 20:53
 
b3rok
To przeczytaj jeszcze artykuł shibbiego: http://www.frazpc.pl/artykuly/923420-...odeli.html

Na Twoim miejscu wybrałbym tplinka, ale 3600 (nie 4300) + thin pc/NAS - na pewno to będzie lepsze i wydajniejsze rozwiązanie niż sam Asus RT-N66u. A 500 zł za router to imho przegięcie (nawet mając na uwadze, że niedawno kosztował 850 zł).
I. Huawei HG8240 + 1x Netgear r7000 @FreshTomato + Synology DS1512+
II. TP-Link TL-WDR4300 @Obsy OpenWRT Gargoyle
III. TP-Link TL-WDR3600 @Obsy OpenWRT Gargyle
 
tymol
Dzięki wielkie, przekonałeś mnie do tego 3600 Smile Już zakupiłem Smile
Poleciłbyś mi jakiś serwer nas który poradzi sobie z torrentami i nie będzie drogi?
 
Pirek
Netgear ReadyNas Duo v2 http://openlinksys.info/forum/viewthr...d_id=14055, http://sklep.fipro.pl/rnd2000v2/

Openwrt Vargalex dla wdr3600 http://jazz.tvtom.pl/openwrt-vargalex...-tutorial/ http://vargalex.atw.hu/
Edytowany przez Pirek dnia 09-04-2013 08:58
Asus RT-N16 [B4] Tomato v1.28 K26 USB K26 123 EN-AIO
 
shibby
pytanie czy i jak taki netgear poradzi sobie z laczem 250mbps. Bez QoSa może i tak (będzie FastNAT) ale aktywacja qosa lub shaperda i będzie ciężko.

Ogólnie to zbudowałbym ITXa z dwoma sieciówkami jako router+NAS w jednym pod takie łącze.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
NET24
tylko ITX zostaje
 
belliash
Nie wiem jak z 250mbps... Ale WDR4300 (a wiec tym samym i 3600) radzi sobie dobrze z laczem 100/50 z ustawionym HTB.
Obciazenie jest nastepujace: load average: 0.00, 0.01, 0.04
Linksys WRT1900AC: OpenWrt 19.07.2
Jetway JC390F841AA34B: OpenWrt 19.07.2
 
Andys74
Na wstępie się przywitam, bo to mój pierwszy post na forum Smile
Pozwolę sobie podpiąć się pod ten wątek, gdyż tematycznie odpowiada mojemu problemowi/dylematowi.
Przez kilka lat używałem WRT54GL z Tomato. Obsługiwał z powodzeniem 3 laptopy, 2 tablety, 3 smartfony, 2 TV (ethernet + WiFi).
Ostatnio zmieniłem net na szybszy 30/2 i okazało się, że WRT54GL przestał się wyrabiać (obcinał transfer po WiFi do 20Mbps). Do testu wziąłem najtańszy router 8level WRT150 Smart, który kupiłem jako sieć do jednego z TV w trybie AP Client i okazało się, że pomimo śmiesznej ceny, radzi sobie jakoś z rozdziałem pasma pod te wszystkie urządzenia (posiada QoS), ale ... do sedna.
Ponieważ zamierzam zacząć "bawić się" torrentami, mam dylemat co kupić. Tracker, z którego korzystam akceptuje tylko wybrane wersje klientów: uTorrent, kTorrent, rTorrent i Transmission.
Tu rodzi się pytanie do Was, czy wybrać któryś z nowych szybkich router`ów z możliwością podpięcia dysku pod USB (jeśli tak, który),
tylko czy na alternatywnym firmware znajdę któregoś z ww. klientów torrent? Czy może pójść w stronę czegoś takiego: DELL FX160 lub HP T5720, zainstalować Windows + uTorrent lub freeNAS z Transmission + dobry router N ale już bez wbudowanych serwerów? Na całość inwestycji nie chciałbym przeznaczyć więcej niż 500zł. Zależy mi na rozwiązaniu stabilnym, cichym i energooszczędnym. Się rozpisałem ... uff. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Wiem, że z pewnością były już podobne tematy, ale proszę o wyrozumiałość Smile
 
Kontrolny
WNR3500L v2. Zainstalujesz na nim Tomato 109 AIO by Shibby (zawiera Transmission 2.77) i do niego przypniesz na USB co tam masz - dysk lub pendrive ew. kartę pamięci w czytniku USB.
--
Netgear R6300 v1 OFW :-o
Netgear WNR3500L v2 × 3
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-121 K26 USB AIO
ReadyNAS Duo v1
 
kamilj
Ja jednak poleciłbym zakupić dodatkowo jakiegoś nasa.
U mnie stoi zestaw jak w podpisie i jak dla mnie jest to lepsze rozwiązanie niż router z podpiętym dyskiem USB zwłaszcza że nie osiagniesz zbyt dużych transferów podczas kopiowania danych z dysku podpiętego pod USB.
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
Kontrolny
Pewnie, że lepsze rozwiązanie, też mam NASa. Tylko trzeba przeznaczyć paręset złotych więcej na takie rozwiązanie i nie każdy tego potrzebuje.

Ok, przy założeniu, że i tak chcemy kupić dysk twardy typu USB, to wtedy zakup NASa podwyższa budżet tylko o cenę samego NASa bezdyskowego (ponieważ cena samego dysku twardego jest taka sama, jak dysku w obudowie USB).

Natomiast jeśli już mamy dysk USB, który można wykorzystać - a to się dość często zdarza - to wtedy wariant z NASem robi się dużo droższy.

Druga sprawa, to zużycie prądu. Sam router z przypiętym pendrive zużyje w ciągu roku znacznie mniej energii, niż router + NAS z dyskami twardymi.
--
Netgear R6300 v1 OFW :-o
Netgear WNR3500L v2 × 3
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-121 K26 USB AIO
ReadyNAS Duo v1
 
kamilj
Tylko jeżeli zależy mu na transferze to bez nasa sie nie obejdzie.
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
Andys74
Dzięki za odpowiedzi Smile

Cytat

Kontrolny napisał(a):

WNR3500L v2. Zainstalujesz na nim Tomato 109 AIO by Shibby (zawiera Transmission 2.77) i do niego przypniesz na USB co tam masz - dysk lub pendrive ew. kartę pamięci w czytniku USB.


Dzięki, czyli w Tomato znajdę Transmission, zła wiadomość że 2.77, bo dopuszczona przez tracker najnowsza wersja to 2.33 Frown

Cytat

kamilj napisał(a):
Ja jednak poleciłbym zakupić dodatkowo jakiegoś nasa.
U mnie stoi zestaw jak w podpisie i jak dla mnie jest to lepsze rozwiązanie niż router z podpiętym dyskiem USB zwłaszcza że nie osiagniesz zbyt dużych transferów podczas kopiowania danych z dysku podpiętego pod USB.


Zacząłem czytać wątek dotyczący Zyxel`a NSA310, jestem na 13 z 31 stron, do tej pory ludzie narzekali na mało stabilny firmware, tegoż urządzenia, ale może do 31-ej strony uległo to zmianie. Cena bez dysku (który znajdę) nie odstrasza jak na NASa. Martwi mnie tylko kolejne urządzenie pobierające prąd non-stop i fakt, że posiada on z tyłu niewielki (więc pewnie szybkoobrotowy) wiatrak, czyli będzie go w nocy słychać. Z drugiej strony, do tej pory ściągałem na lapka i poprzez przenośny dysk USB przenosiłem dane do TV, fajnie byłoby wreszcie to ucywilizować.
Znalazłem również na forum manual`a jak zainstalować Transmission na NSA310, i tu chyba (z Debianem miałem krótką styczność wieki temu, pamiętam apt ... Wink ) miałbym większą szansę na zainstalowanie odpowiednio starej wersji pakietu Transmission. Przerabiać Tomato z pewnością bym się nie podjął.

Wracając na chwilę do pomysłu z WNR3500L v2 (obaj Kontrolny i kamilj go jak widzę posiadacie) z dyskiem USB (posiadam 2), więc jeden mógłbym poświęcić na stałe podpięcie do routera, kosztem większej ciszy i niższego zużycia prądu niż przy Zyxelu. Czy WNR3500L v2 z Tomato by Shibby (pomijając transfer i za wysoką wersję Transmission), posiada też obsługę FTP, Samby, serwer DLNA (choć nie wiem czy jest mi niezbędny, oba TV to Samsungi)?
Przechodząc wreszcie do słabego, jak zrozumiałem transferu duetu WNR3500L v2 z dyskiem USB, rozumiem, że mogę zapomnieć o płynnym odtworzeniu na TV mkv 1080p? Do torrentów przy moim łączu 30/2 to chyba starczy bez problemu Wink
 
shibby
wgrasz sobie optware i zainstalujesz ode mnie 2.33.
http://tomato.groov.pl/repo/transmission_2.33-1_mipsel.ipk

Jest z tym trochę zabawy (nie powiem) ale opisywane było to kilkukrotnie na forum, więc jest to do zrobienia. Wtedy tylko w gui przestawic binaries path z internal na optware i gotowe.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Kontrolny
Nie bardzo rozumiem dlaczego tracker dopuszcza tak starą wersję. 2.33 to było chyba kilka lat temu i raczej nikt już takiej wersji nie używa. Sprawdził bym dokładnie, czy to nie jest przestarzałe info na stronie, której nikt nie aktualizował od dawna.
Jeżeli chodzi o "słaby" transfer zestawu WNR3500L v2 + dysk USB, to takie określenie jest nietrafione. Słowo "słaby" odnosi się tu do porównania transferu po gigabit LAN, czyli wewnątrz sieci domowej po kablu w porównaniu z mocnym NASem. Mocny NAS wyciągnie po gigabitowym LANie z 90 MB/sek, a dysk USB podpięty do routera z 9 MB/sek. Natomiast na łączu 30/2 Mbit różnica w wydajności tortów między NASem, a routerem z USB nie będzie taka wielka. U mnie WNR3500L v2 rozpędza się do pełnego nasycenia łącza 30/3 jeżeli ściągam popularną dystrybucję Linuksa, która ma dobre peery. NAS, mocny, czy nie mocny i tak pewnie nie przeskoczy przepustowości łącza 30/2.
Edytowany przez Kontrolny dnia 04-07-2013 14:02
--
Netgear R6300 v1 OFW :-o
Netgear WNR3500L v2 × 3
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-121 K26 USB AIO
ReadyNAS Duo v1
 
maciej2
Bo ta wersja jest bardzo dobra, nie wszystko co stare jest złe Pfft
ASUS RT-AC66U v B1 - Asuswrt-Merlin
ASUS WL-500gP v2 - FreshTomato
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 17

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

72,090,465 unikalnych wizyt