22 Maja 2024 00:30:35
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· [MOD] FreshTomato-MI...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Firewall nie zawsze ...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [870]
· [MOD] FreshTomato... [405]
· [MOD] Tomato64 (x... [37]
· [Howto] Xpenology... [30]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
13.58.182.39
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Tutoriale
 Drukuj wątek
Multiroom N z wykorzystaniem openVPN
ziom309
a powiem ci ze nie ale dziękuje za pomoc w tym poszło hehe jutro sprobuje na nowszej wersji a w przypadku klienta tak samo skonfigurować tyle ze wziąć opcje klient
 
hermes-80
No to pięknie - co do klienta to zależy co chcesz zrobić bo tutek jest bez vlan-ow dla klienta.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
ziom309
Chciałbym port 4 wydzielić na tuner a reszta pod sieć tyle że mnie będzie jeszcze switche spięty z routerm bo na dwa dekodery chce połączyć tzn matka i klient i po drugiej stronie kient już spięty bezposrednio do routera
 
hermes-80
Tak, da się to zrobić.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
ziom309
mi sie wydaje ze tak samo to trzeba zrobic ja główny router przy pomocy twojej skonfigurowałem tyle ze teraz open vpn client
 
hermes-80
Nie jest to jakoś specjalnie skomplikowane zwłaszcza przy pomocy static.key - tak,

Cytat

skonfigurowałem tyle ze teraz open vpn client

===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
ziom309
a grupa ip ma być jak ustawiona przez dhcp czy statycznie w dekoderze ustawić bo dekoder matka ma mieć 192.168.1.2 i maska255.255.255.0
i kolejne dekodery 192.168.1.3 a ip z rutera w drugiej lokalizacji to mam zaczać 192.168.1.4 czy jakoś inaczej bo nigdy tego nie robiłem zawsze jak siec robiłem to przez dhcp

Połączony z 23 październik 2015 22:08:15:
bo to będzie wygladało tak
1.Nat->Asus->switch->dekoder matka->klient
2.Nat->Asus->dekoder klient
ew
1.Nat->Asus->dekoder matka->przez wifi klient(bo to pokoj obok)
2.Nat->Asus->dekoder klient
Edytowany przez ziom309 dnia 23-10-2015 22:08
 
domoalien
Witam. Wykonałem wszystko według tutoriala... Ale pojawia się problem bo routery nie są w tej samej podsieci. Na routerze z serwerem + dekoder matka jest w podsieci 192.168.0.x a router klient ma podsieć 192.168.1.x ponieważ tworzy się konflikt z bridge gdy ustawi się 192.168.0.200 wg tutoriala. O co chodzi? To jest mój błąd w konfiguracji?
 
hermes-80
@ziom309 Najlepiej było by ustawić w każdej podsieci na statik DHCP bez pul by nie latały miedzy sieciami po tunelu niepotrzebne dane.

@domoalien więcej danych bo nie wiem o czym piszesz.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
domoalien
Chodzi o to,że przy konfiguracji identycznie jak w tutorialu pojawia się problem z IP nie pasującym do maski podsieci przy dodawaniu bridga. I ważna sprawa: zauważyłem w statusie serwera,że nie startuje. Od paru dni walczę z tym po kilka godzin no i wydałem trochę kasy na dwa nowe asusy Sad Błagam pomóżcie bo nie wiem co się dzieje.
 
hermes-80
Sprzęt i wersja FW.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
domoalien
Statyczne IP na Asus RT-N10U(na nim serwer ma być)->dekoder matka
Drugi to taki sam router tylko,że WAN z innego ZTE MF283+(4G)
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-132 K26 Max
 
hermes-80
Wszystko da się ogarnąć - pomożemy nie panikuj ale już nie dzisiaj.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
domoalien
Mam nadzieję właśnie,że dzisiaj Pfft tylko może trochę później bo już każdy zmęczony pewnie jest Wink
 
ziom309
w Basic ->network mam do jednej grupy ustawione dhcp lecz przepisałem komputery i urządzenia mobilne w Static DHCP/ARP/IPT przypisałem ip i tak samo zrobić z drugą grupą pod dekodery ??


Cytat

hermes-80 napisał(a):

@ziom309 Najlepiej było by ustawić w każdej podsieci na statik DHCP bez pul by nie latały miedzy sieciami po tunelu niepotrzebne dane.

@domoalien więcej danych bo nie wiem o czym piszesz.
 
hermes-80
Nie o to mi chodziło ale jak działa to po co kombinować, wszak masz 2 różne podsieci i w każdej możesz dowolnie skonfigurować osobno DHCP.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
ziom309
a właśnie w w openvpn server nie wyświetla mi w statusie a chyba coś powinno wyświetlać ,jutro będe w drugim mieszkaniu to router wepne i zobacze ping czy będzie
 
domoalien
Czy ktos jest w stanie mi pomoc? W statusie serwera i klienta brak info o tym czy serwer działa. Coś źle zrobilem czy brakuje certyfikatów?
 
hermes-80
Odbierz PM.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
Endriuszka

Cytat

PYCH International Electronics napisał(a):

Szanowni Użytkownicy Forum,

w związku z pojawiającymi się ostatnio pytaniami i wątpliwościami związanymi z działaniem urządzeń netCLONE+ i sugestiami naszych klientów, którzy powołują się na informacje pojawiające się na tym forum, postanowiliśmy zająć stanowisko w tej sprawie oraz przekazać więcej szczegółów dotyczących rozwiązań zastosowanych w naszych urządzeniach.

PYCH International Electronics jest firmą istniejącą na rynku od ponad 10 lat. Od początku swojej działalności zajmujemy się tworzeniem i produkcją urządzeń elektronicznych, w szczgólności dla usług multiroom. W tym czasie udało nam się z powodzeniem wprowadzić na rynek takie marki, jak GreenEightSystem oraz Clone+ - produkty cieszące się do dnia dzisiejszego renomą i zaufaniem klientów. Na całym świecie sprzedaliśmy już blisko milion urządzeń.

Jako producent urządzeń netCLONE+ pragniemy zapewnić, że:

[ulist=disc]

Sprzedając urządzenia netCLONE+ zobowiązujemy się do utrzymania w przyszłości niezbędnej infrastruktury (w tym serwerów zapewniających poprawne działanie urządzeń). Informujemy jednocześnie, że wszystkie nasze serwery utrzymywane są w technologii Cloud Computing, a zastosowana redundancja zapewnia uptime na poziomie 100%.


Mamy nadzieję, że rozwialiśmy Państwa wątpliwości. Zapraszamy do dyskusji i jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie z Państwa strony. Ponadto każdą wątpliwą kwestię postaramy się wyjaśniać na bieżąco na tym forum lub zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszym Centrum Obsługi Klienta.

Pozdrawiamy i życzymy wszystkiego najlepszego w Nowym Roku! Smile


i gdzie wasze zapewnienia ???????????????????????????

teraz wiecej netclone+ nie dziął niż dziąła!!! :/

np w przeciagu ostaniego tygodnia przez około 48godzin nie działą netclone+ oraz wasz panel konfiguracyjny !!!

zakupiłem kilka urzadzeń (wydałem grube $$) i zostana mi teraz jako stempel do Papieru !!
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 9

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

72,179,531 unikalnych wizyt