20 Maja 2024 14:01:55
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· [MOD] FreshTomato-MI...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Firewall nie zawsze ...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [870]
· [MOD] FreshTomato... [405]
· [MOD] Tomato64 (x... [35]
· [Howto] Xpenology... [30]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.217.218.1
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Tutoriale
 Drukuj wątek
Multiroom N z wykorzystaniem openVPN
hermes-80
Wyczyściłeś NVRAM-y po wgraniu 131? Czasami są bug-i.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
marek2003
Czyszczone od razu po wgraniu Tomato. Zgodnie ze sztuką.

Połączony z 07 październik 2015 00:12:18:
A tak w ogóle to właśnie zauważyłem po kombinacjach, że używając opcji "Bridge TAP with..." klient VPN wstaje, ale pod warunkiem, że robię Bridge TAP with br0. Na nowo stworzonym br2, gdzie mam wpięty tylko port 4, za Chiny nie chce.
Czy MR ma szansę zadziałać, jeśli użyję br0? Rzecz jasna z wpiętym tylko portem 4. Pytam, bo póki co nie jestem w stanie tego fizycznie sprawdzić Smile
Edytowany przez marek2003 dnia 07-10-2015 00:12
 
hermes-80
Może vlan-y źle robisz. Ma działać z każdym vlan-em jaki sobie zrobisz w założeniach - niema znaczenia czy serwer działa na br3 a klient br0 byle by podsieci się zgadzały i nie było konfliktów IP.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
overflow2
Dla vpn musisz na kliencie mieć bridge inny niż ten podstawowy (br0). Ja mam klientów na v123 bo taka była aktualna jak to zestawiałem rok temu. Na serwerze mam zawsze aktualną i mi to zawsze działa.
Nie wiem jak obecnie, ale rok temu pamiętam że aby tunel się poprawnie zestawiał to dodatkowy br musiał być kolejny po ostatnim. Czyli np jeśli ostatni masz br0 to musisz ustawić dla vpn br1, bo br2 nie działał.

Jakieś dwa miesiące temu kiedy miałem dłuższą awarię neostrady, to ustawiałem dodatkowego klienta na v130 o ile dobrze pamiętam i też połączył się bez problemu.
Asus RT-AC56U FT-AIO
 
marek2003
Dzięki za wszystkie rady. Będę jeszcze kombinował. Na razie udało się uruchomić tunel na br0 i można powiedzieć, że wszystko działa. Czasami potrafi wyskoczyć "błąd połączenia MR" i na nowe uprawnienia trzeba poczekać nawet do 15 min, ale to chyba jedna z niedogodności, z którą trzeba się pogodzić (chyba że ma być inaczej, to mnie poprawcie).

Nie mniej, mam jeszcze jedną kwestię. Oprócz jednego dodatkowego dekodera na VPNie mam jeszcze 2 dodatkowe, spięte z routerem (klientem VPN - czarny dekoder) poprzez adapter WNCE2001. I tu pojawił się mały problem, a mianowicie: kiedy klient VPN jest włączony i tunel jest zestawiony, te dwa dodatkowe dekodery często dostają uprawnienia z dużym opóźnieniem, co rzecz jasna wiąże się z przerywaniem wyświetlanego obrazu na TV. Kiedy wyłączę tunel, uprawnienia przechodzą wręcz momentalnie i obraz wraca. Wygląda to tak, jakby podczas pracy tunelu te uprawnienia wędrowały z klienta VPN (czarny dekoder) najpierw do serwera VPN, a następnie wracały do odpowiedniego dekodera. Czy można jakoś tak wszystko skonfigurować, aby te 2 dodatkowe dekodery na WNCE2001 dostawały uprawnienia bezpośrednio, z pominięciem tunelu VPN?
 
hermes-80
U mnie uprawnienia momentalnie działały - jedynie jak tunel padł to wtedy był problem. Miałem odseparowane sieć MR od sieci domowej vlan-ami po obu stronach tunelu bez dostępu do internetu.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
mario990
Czy jest ktos na tym forum komu dziala netClone?
 
shibby
a to netclone jeszcze istnieje? Bo pod domeną netcloneplus.com puściutko.

BTW ostrzegałem kiedyś, że jak się firma zawinie to wyłączy serwery i klienci zostaną z drogimi urządzeniami, które na nic im się zdarzą. Dlatego też zachęcaliśmy jednak przemęczyć się z konfiguracją openVPN na tomato i mieć problem z głowy.
Edytowany przez shibby dnia 13-10-2015 14:40
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
mario990
Przejrzalem caly ten post i faktycznie ostrzegales...
Tez jest obszerna wypowiedz firmy Pych czytaj dalej netClone+, szkoda tylko ze nie minal nawet rok od wypowiedzi, a firmy juz nie ma...
No niestety ja wtopilem kase na dwa urzadzenia, przyznaje sie, zanim znalazlem to forum, a juz bym mial 2 routery Angry
Strona netClona nie istnieje, mozna sie tylko zalogowac do panela na swoje konto a urzadzenia poprawnie skonfigurowane wedlug instrukcji nawet nie mysla ze soba wspolpracowac i cokolwiek przeslac - takze wszystko ladnie i pieknie wyglada na rysunkach i opisie. Urzadzenia otrzymuja tylko konfiguracje z serwera jaka ustawimy w panelu. Producent takze nie odpisuje na wysylane przez panel wiadomosci. Takze ogolnie klapa.... Moge jedynie ostrzec inne osoby aby nie inwestowaly w netClone bo urzadzenia wyladuja na strychu albo w szafie.
 
shibby
przejrzyj umowę czy urządzenia są twoją własnością czy dzierżawione. Jak twoje to możesz je otworzyć i zobaczyć co siedzi w środku. Możliwe, że jakiś Atheros (obstawiam nawet, że soft to jakiś mod openwrt), więc może uda się wgrać na niego normalny soft (openwrt lub gargoyle) i używać je jako routerów Smile

Połączony z 13 październik 2015 15:06:17:
pozwolę sobie zacytować przytoczoną wypowiedź

Cytat

PYCH International Electronics napisał(a):

Szanowni Użytkownicy Forum,

...

Jako producent urządzeń netCLONE+ pragniemy zapewnić, że:

  • ...
  • Sprzedając urządzenia netCLONE+ zobowiązujemy się do utrzymania w przyszłości niezbędnej infrastruktury (w tym serwerów zapewniających poprawne działanie urządzeń). Informujemy jednocześnie, że wszystkie nasze serwery utrzymywane są w technologii Cloud Computing, a zastosowana redundancja zapewnia uptime na poziomie 100%.
  • ...



Zbędne kawałki wypowiedzi usunąłem ale po kliknięciu na nick z cytatu można odsyła do pełnej wypowiedzi.
Edytowany przez shibby dnia 13-10-2015 15:07
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
mario990
Shibby mozesz mi polecic 2 routery najlepiej tego samego producenta do zbudowania prostego polaczenia vpn multiroom za okolo 150-200zl/sztuka.
Znalazlem cos takiego ASUS RT-AC51U DualBand 733Mbs VPN USB 3G 4G na alledrogo ale sam juz nie wiem...
Wole zapytac fachowca zeby nie popelnic bledu.
Pod uwaqe chcialbym wziac tez jego latwosc w konfiguracji i zeby byl przyjazny w obsludze, nie musi byc to koniecznie ten model ktory napisalem.
A z netClona mozna zrobic Acces Point jak ktos nie ma WiFi w domu Smile ewentualnie w celach wylacznie naukowych moge przeslac do Ciebie...
 
hermes-80
Żaden oryginalny FW mnie da ci skonfigurowania MR a przez to że to jest specyficzny tunel bridge 2 warstwy sieciowej, większość VPN działa na 3 warstwie i routingu.

Więc jedynie OpenVPN w trybie TAP - najtaniej RT-N10U
Pomijam używany sprzęt i starszej generacji.
RT-AC51U nie ma wsparcia alternatywnego FW, a bez niego możesz tylko pomarzyć o TAP.
[url]
http://tomato.groov.pl/?page_id=69[/url] powyżej 4MB flash
Edytowany przez hermes-80 dnia 13-10-2015 15:53
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
donkarleone83
dotyczy NETCLONA ja mam dwa w szafie ,Smile ostatnio cena spadła drastycznie do 150 zł wiec sprzedać myslałem ze bedzie ciezko a teraz czytam ze upadli ale nie w tym rzecz moge je otworzyc ale mało sie na tym znam fajnie by było wgrac jakis soft alternatywny

czego mam szukac po otwarciuSmile
 
overflow2
Coś mi się wydaje, że ten artykuł przyczynił się do niewypału netclona Wink
Asus RT-AC56U FT-AIO
 
donkarleone83
raczej nie sam zajmuje sie montazem anten ncplus itp ale nigdy mi nie przyszło zeby oferowac albo nawet przedstawic taki produkt za duze ryzyko Smile sam na próbe mam 2 i chodziły jakis czas od paru miesiecy jednak lezą w szafie teraz własnie patrze ze mozna je zrobic jako acces point wieć mozna je do czegos wykorzystac i odzyskac troche kasyWink
 
mario990
Przy polaczeniu multiroom przez router-y sa wymagania dotyczace minimalnych parametrow predkosci internetu i ping, pytam bo widzialem w ktoryms z postow ze ping nie wiecej jak 50 a ja mam 70-80
 
hermes-80
Nie ma takich wymagań dlatego że n-box trzyma 4h uprawnienia a sagencom 20min z tego co przetestowałem jedyna bolączka to publiczny IP w którejś z lokalizacji.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
Steel_Rat
Artykuł raczej ich nie wykończył. Główna strona PYCH International Electronics jest dostępna tu http://www.pychinternationalelectroni...ronics.com trzeci link też działa. A co do netclona widocznie nie opłacało się utrzymywać infrastruktury dla urządzenia.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
ziom309
Witam mam takie pytanie chce wziąć umowe nc + w multiroomie i czy by dało się to rozdzielić na odległość bo mieszkam 1.5km od drugiego mieszkania i chciałbym to sobie rodzielic i co bym musiał kupić w jedym mieszkaniu mam multimedie a w drugim jest z jakieś firmy internet dosyć szybki bo bym musiał kupić i czy to bedzie działało dziękuje i Pozdrawiam na pewno się odwdzęcze osobie pomocnej
 
joseph
ziom309
musisz mieć w którejś z lokalizacji publiczny IP
Do tego routery najlepiej z tomato Wink
Jak zrobisz wszystko według tego tutoriala to wszystko będzie Ci działało.
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 15

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

72,141,525 unikalnych wizyt