03 Maja 2024 08:22:24
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.118.45.162
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Tutoriale
 Drukuj wątek
Multiroom N z wykorzystaniem openVPN
Barticf

Cytat

Sprawdźmy teraz wyniki naszej pracy. Jeżeli wszystko skonfigurowaliśmy poprawnie podpinając się do portu4 w routerze dostaniemy adres ip z serwera DHCP PIERWSZEGO routera czyli 192.168.0.x !! I o to nam chodziło Urządzenie podpięte do portu4 dostanie też bramę domyślna 192.168.0.1 a więc wychodzić będzie z internetu w lokalizacji 1. Natomiast porty 1-3 będą działać tak jak działały czyli w sieci 10.1.1.1 kompletnie odseparowane od podsieci 192.168.0.x.


Jak to ustawić by urządzenie z portu4 było widoczne dla urządzeń z pozostałych portów czyli z przedziału 10.1.1.1/24 ?
 
spire11

Cytat

donkarleone83 napisał(a):

ja tez sie do tego szykuje i kupilem RT18u jako server i klienci RT 10U

tak mi apare osób tu doradzilo

a netclona mam i daj se spokój lepiej za taką kase kupic dobry router


serio? lepiej kupować routery za ponad 300pln i się męczyć z konfiguracją VPN, jak netclona masz za 200pln i wszystko załatwiasz w pare minut? Smile
 
hermes-80
Jaka tam męka - od strzału idzie a router nawet używany możesz kupić poniżej 50 zł. Jak masz własne IP to jedyna rozsądna konfiguracja.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
donkarleone83
serio? lepiej kupować routery za ponad 300pln i się męczyć z konfiguracją VPN, jak netclona masz za 200pln i wszystko załatwiasz w pare minut? Smile

hmmm twój wybor a jesli chodzi o routery to nie musisz za 300 zl
fakt netclone mi działa juz dobry miesiac ale trzeba było kupic dwa czyli prawie 500 zł i co potem z nimi zrobic jak za jakis czas cos nowego sie urodzi
problem w tym ze dla mnie te ich dekodery dodatkowe to niech se w 4litery ...

więc trzeba szukac innego rozwiazania RSA
 
spire11

Cytat

donkarleone83 napisał(a):

hmmm twój wybor a jesli chodzi o routery to nie musisz za 300 zl
fakt netclone mi działa juz dobry miesiac ale trzeba było kupic dwa czyli prawie 500 zł i co potem z nimi zrobic jak za jakis czas cos nowego sie urodzi
problem w tym ze dla mnie te ich dekodery dodatkowe to niech se w 4litery ...

więc trzeba szukac innego rozwiazania RSA


no właśnie u mnie już chyba ze 3 miechy wszystko działa na netclonach. gitara. właśnie zamówiłem trzeciego i rozszerzam multiroom na 3 tv. jestem tylko ciekaw co mi dadzą w nce - czy tego nowego wifiboxa? bo czytałem jakieś straszne opinie o nim. po przejrzeniu dokładnie tego wątku napisałem do pych jak to działa w tych netclonach, bo faktycznie nie dokońca wiadomo co gdzie trafia. jak mi odpiszą, wkleje wam tu informacyjnie.
 
mp0011
Jeszcze tańszą opcją od netclona+ jest ustawienie VPN przy pomocy RaspberryPI i zostawienie posiadanych routerów czy modemów, nawet 3G.
A jak przestanie kiedyś działać, zawsze będzie z nich jakiś użytek.

Koszt koło 150pln/dekoder. Działa bez problemu i bezobsługowo...
 
spire11
Odpowiedź z centrum obsługi PYCH:

Cytat

Witam,

tak, aby wszystko działało, urządzenia netCLONE+ korzystają z centralnego serwera. netCLONE+ korzystają z autorskiego oprogramowania działającego na zasadzie VPN (ang. Virtual Private Network). Rolą serwera jest ustanowienie połączenia między konkretnymi urządzeniami netCLONE+ (a co za tym idzie, między dekoderami) i dzięki jego użyciu możliwe jest tworzenie sieci Multiroom bez posiadania stałego adresu IP. Po ustanowieniu połączenia z pomocą serwera urządzenia zaczynają komunikować się bezpośrednio ze sobą i serwer przestaje brać udział w wymianie danych. Jest to dokładnie taka sama zasada działania, jaką wykorzystują takie aplikacje, jak np. Skype.

Oprócz tego urządzenie netCLONE+ raz na kilka minut wysyła do serwera komunikat z aktualną wersją oprogramowania sprzętowego - jest to konieczne dla mechanizmu automatycznych aktualizacji oprogramowania. W naszym systemie zapisywana jest jedynie data i godzina zgłoszenia oraz wersja oprogramowania w tej chwili - służy to także diagnostyce, w razie zgłoszenia problemu od Użytkownika jesteśmy w stanie stwierdzić natychmiast, czy urządzenie posiada dostęp do Internetu.

Poza tym nasz serwer przechowuje dane, które są dostępne z poziomu panelu online, czyli konfiguracje sieci, stref i urządzeń (w tym hasło do sieci WiFi urządzenia netCLONE+) - dzięki temu możliwe jest wygodne zarządzanie wszystkim z poziomu panelu online.


Cytat

mp0011 napisał(a):

Jeszcze tańszą opcją od netclona+ jest ustawienie VPN przy pomocy RaspberryPI i zostawienie posiadanych routerów czy modemów, nawet 3G.
A jak przestanie kiedyś działać, zawsze będzie z nich jakiś użytek.

Koszt koło 150pln/dekoder. Działa bez problemu i bezobsługowo...


Mówisz 150 / dekoder? Hmmm, to ja za 199 / dekoder mam netclony+. różnica niewielka w cenie.
no i z tego co rozumiem, nie muszę mieć stałego IP (bo akurat nie mam), a w przypadku raspberry PI (i każdym innym - z Asusami itp.) musiałbym mieć jednak gdzieś stały adres IP...?

poza tym, tak se dziś pomyślałem, w dobie śledzenia nas przed fejsbuka i analizowania treści naszych maili przez google martwienie się o to, że jakaś dane o naszej telewizji gdzieś tam nawet trafiają... założe się, że jak masz dekoder podpięty do netu, to tak czy siak gdzieś na serwerach (nc+, polsatu, whatever) są zapisywane jakieś dane.
 
shibby
tylko, źe:
1) netclone służy tylko do jednego. Mając router z vpnem, lub RPi czy coś innego co ci zestawi tunel możesz to urządzenie wykorzystać do czegoś jeszcze.

2) robią tunel sam wiesz co masz. Wiesz jaki masz poziom szyfrowania, gdzie się łączysz i dlaczego. Mając netclone nie wiesz nic. Podłączasz i zapominasz - niby super ale nie wiesz gdzie to się łączy i do czego to wykorzystają. Ja bym się bał.

3) konfigurując sam uczysz się. Z czasem potrafisz sam sobie radzić z ewentualnymi problemami konfiguracji. Nie jesteś jak szympans z reklamy netii, która nie musi nic wiedzieć, by skonfigurować netiaspot Smile Firma Netclone zniknie i zostaniesz z niedziałającym sprzętem.

Cytat

poza tym, tak se dziś pomyślałem, w dobie śledzenia nas przed fejsbuka i analizowania treści naszych maili przez google martwienie się o to, że jakaś dane o naszej telewizji gdzieś tam nawet trafiają... założe się, że jak masz dekoder podpięty do netu, to tak czy siak gdzieś na serwerach (nc+, polsatu, whatever) są zapisywane jakieś dane.


to może jeszcze z wifi zdejmij szyfrowanie? Po co ci one jak i tak wszyscy wszystkich szpiegują Smile
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
spire11

Cytat

shibby napisał(a):

3) konfigurując sam uczysz się. Z czasem potrafisz sam sobie radzić z ewentualnymi problemami konfiguracji. Nie jesteś jak szympans z reklamy netii, która nie musi nic wiedzieć, by skonfigurować netiaspot Smile Firma Netclone zniknie i zostaniesz z niedziałającym sprzętem.


Netclona zrobił PYCH, o ile mi wiadomo, ta firma od wielu lat robi splittery. Ktoś nawet napisał na forum satkuriera wczoraj, że bardzo dobre.

Cytat

shibby napisał(a):
to może jeszcze z wifi zdejmij szyfrowanie? Po co ci one jak i tak wszyscy wszystkich szpiegują Smile


No można, pewnie Wink A tak serio, to nie chodzi o to, żeby ułatwiać sąsiadowi włamanie się na Twoje konto bankowe, tylko raczej o to, że jak byś nie dbał o bezpieczeństwo, to i tak nigdy nie wiesz.

Skąd masz pewność, że oprogramowanie w TP-Linkach czy Asusach nie wysyła po kryjomu Twoich danych do centralnych serwerów? Tu bym chyba bardziej ufał polskiej firmie, która jak pisze, używa swojego oprogramowania, niż masowym routerom z Chin, wszystkim robionym w tych samych fabrykach na tym samym oprogramowaniu.
 
shibby
bo masz otwarte oprogramowanie w większości przypadków (np. Asus). Bo możesz się zalogować do konsoli i zobaczyć jakie procesy działają w tle. Bo możesz przejść na alternatywne oprogramowanie gdy soft producenta ci nie podpasuje. Aż w końcu bo możesz sam sobie skompilować soft ze źródeł, typowo pod siebie i mieć pewność, że żadnego "szpiega" w źródłach nie ma. W ekstremalnym przypadku możesz sam sobie napisać soft na router czy wspomniane RPi Grin Nikt ci tego nie broni.

A netclone? Skąd masz pewność czy on tylko spina dekoder z ich VPNem? Skąd wiesz czy to nie działa bardziej na zasadzie mesha? Przecież oni są w stanie po tunelu netclona wejść do twojej sieci lokalnej. Wkońcu netclone łączysz między dekoderem a routerem. Jak dla mnie to ryzykowne.
Edytowany przez shibby dnia 08-01-2015 10:42
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
mp0011
Moim skromnym, netclone+ ma jeszcze jedną poważną wadę: dopóki ludzie robią tunele sami sobie, chałupniczo, na dwie lokalizacje, NC+ macha na to ręką bo jest to niewielki odsetek a taka sieć może przecież służyć innym celom.

Ale jak pojawiają się firmy które chcą to robić przemysłowo + czerpać z tego zysk + inwestować w infrastrukturę, i łączą kilka lokalizacji z kilkunastoma dekoderami w jedną sieć, jawnie piszą że ich głównym celem jest multiroom oraz łamanie regulaminu NC+, Nka może się za to wziąć, i ma na to dość prosty sposób, któy przy okazji uderzy w reszte VPNów.

Efekt będzie taki, że przez jedną firmę, która chcę czerpać zyski stracą wszyscy.

Ponadto utrzymanie serwerów kosztuje, choćby to był nawet mały dedykowany blaszak w piwnicy (łącze, stałe IP, prąd, serwis). Zyski że sprzedaży dekoderów są chwilowe. Masz pewność że za 2-3 lata firma dalej będzie utrzymywała te serwery za free? A może wprowadzi abonament? Albo konta premium dla 3 lub więcej lokalizacji?
 
shibby
Słusznie. To jest to na co zwróciłem uwagę. Pada firma lub zamyka tę część biznesu, wyłącza serwery i posiadacze netclone+ pozostają z ręką w nocniku.

Drugie wyjście to właśnie wprowadzenie abonamentu.

W jednym i drugim przypadku traci końcowy klient. A sam jak sobie zrobisz to masz tak długo jak chcesz.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Steel_Rat
Też uważam, że najlepiej tworzyć VPN samemu. A jako najtańszy router to bym wybrał Tende N60 + jakiś pen kosz w sumie jakieś 110 zł z przesyłką (na allegro).
Ale dla laika może być problem to wszystko uruchomić.
A tak z innej beczki, może by zrobić dział ewentualnie temat gdzie by były tylko opisy wgrywania softu, tomato do danego routera. Każdemu sie to przyda nie tylko początkującym.
Pozdrawiam.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
spire11
Cały czas jednak, aby skorzystać z tych rozwiązań opartych na własnym systemie / własnym VPN, trzeba mieć przynajmniej jedno stałe, publiczne IP. Dla ludzi jak ja, którzy nie mają, netclone+ jest jedynym wyjściem. mam rację? Smile
 
Steel_Rat
Prawie. Jak masz dynamiczne IP to da się jeszcze to obejść np przez DDNS. Problemy są tylko gdy masz jedna IP na parę komputerów. Tu jest problem, chyba że dostawca będzie taki dobry i ci udostępni jakiś port który przekieruje na twoje IP.
Pozdrawiam.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
spire11

Cytat

Steel_Rat napisał(a):

Prawie. Jak masz dynamiczne IP to da się jeszcze to obejść np przez DDNS. Problemy są tylko gdy masz jedna IP na parę komputerów. Tu jest problem, chyba że dostawca będzie taki dobry i ci udostępni jakiś port który przekieruje na twoje IP.
Pozdrawiam.


Otóż to. Poza tym z DDNS mogą być problemy, z tego co wiem, jak się zmieni IP, to może nie zdążyć się odświeżyć. Ttakże może powodować niedogodności i chwilowe przerwy w dostępie do TV.

A tak przy okazji, czysto technicznie patrząc, dekodery nc+ też są wpięte do sieci lokalnej i też nie ma dostępu do ich oprogramowania, więc nc+ też ma teoretycznie dostęp - tak jak netclony - do całej sieci lokalnej. Nie widzę żadnej różnicy w bezpieczeństwie Smile
 
shibby

Cytat

Otóż to. Poza tym z DDNS mogą być problemy, z tego co wiem, jak się zmieni IP, to może nie zdążyć się odświeżyć. Ttakże może powodować niedogodności i chwilowe przerwy w dostępie do TV.


Po ok 30min od przerwy dopiero nastepuje przerwa w dostępie multiroom. DDNS odswieza się w ok minute. W skrajnych przypadkach do 10min.

Cytat

A tak przy okazji, czysto technicznie patrząc, dekodery nc+ też są wpięte do sieci lokalnej i też nie ma dostępu do ich oprogramowania, więc nc+ też ma teoretycznie dostęp - tak jak netclony - do całej sieci lokalnej. Nie widzę żadnej różnicy w bezpieczeństwie Smile


błąd. Dekodery możesz przecież ustawić tak by dzialaly tylko w sieci lokalnej, bez dostępu do internetu (bez gatewaya) i MR będzie dzialal, gdyż to działania MR nie jest internet potrzebny. Dekodery musza jedynie dzialac w ramaj jednej podsieci.

Druga sprawa to wszelki dostep nc+ do ich dekodera jest jednokierunkowy (satelitarny) na zasadzie wypychania aktualizacji. Oni sa w stanie wypchać aktualizacje do dekodera ale nic nie sa w stanie wyslac do siebie. Tak wiec roznica w bezpieczeństwie jest kolosalna.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Steel_Rat
A jeśli chodzi o dostęp NC+ do dekodera. Gdy miałem jeszcze N to gdy postanowiłem podłączyć dekoder do Internetu, po 2 dniach zadzwonił i do mnie z N. Stwierdzili, że cieszą się bo podlączyłem dekoder do sieci i czy mogą zbierać dane o tym co oglądam w celach poprawy obsługi czy jakoś tak. Dawno to było.
Myślę, że dalej jest podobnie.
Pozdrawiam
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
PYCH International Electronics
Szanowni Użytkownicy Forum,

w związku z pojawiającymi się ostatnio pytaniami i wątpliwościami związanymi z działaniem urządzeń netCLONE+ i sugestiami naszych klientów, którzy powołują się na informacje pojawiające się na tym forum, postanowiliśmy zająć stanowisko w tej sprawie oraz przekazać więcej szczegółów dotyczących rozwiązań zastosowanych w naszych urządzeniach.

PYCH International Electronics jest firmą istniejącą na rynku od ponad 10 lat. Od początku swojej działalności zajmujemy się tworzeniem i produkcją urządzeń elektronicznych, w szczgólności dla usług multiroom. W tym czasie udało nam się z powodzeniem wprowadzić na rynek takie marki, jak GreenEightSystem oraz Clone+ - produkty cieszące się do dnia dzisiejszego renomą i zaufaniem klientów. Na całym świecie sprzedaliśmy już blisko milion urządzeń.

Jako producent urządzeń netCLONE+ pragniemy zapewnić, że:

  • Nieuzasadnione jest podejrzenie, że planujemy w przyszłości pobierać abonament lub jakiekolwiek inne opłaty dodatkowe za korzystanie z urządzeń netCLONE+. Nigdy wcześniej nie pobieraliśmy żadnych opłat abonamentowych za korzystanie z naszych urządzeń. Nie jest to nasz biznesowy model działania.
  • Sprzedając urządzenia netCLONE+ zobowiązujemy się do utrzymania w przyszłości niezbędnej infrastruktury (w tym serwerów zapewniających poprawne działanie urządzeń). Informujemy jednocześnie, że wszystkie nasze serwery utrzymywane są w technologii Cloud Computing, a zastosowana redundancja zapewnia uptime na poziomie 100%.
  • Urządzenia netCLONE+ do poprawnego działania wymagają istnienia centralnego serwera. Urządzenia netCLONE+ zapewniają bezpieczną, szyfrowaną transmisję danych. Zastosowano w nich autorskie oprogramowanie VPN. Nasze serwery nie gromadzą żadnych poufnych danych. Ich podstawową rolą jest pomoc w nawiązaniu bezpośredniego połączenia (peer-to-peer) pomiędzy urządzeniami. W zależności od posiadanych przez Użytkowników urządzeń sieciowych i wykorzystywanych przez nie systemów NAT, urządzenia netCLONE+ komunikują się bezpośrednio ze sobą (peer-to-peer) lub korzystają z pośrednictwa centralnego serwera, gdy komunikacja bezpośrednia jest niemożliwa. Informujemy, że w chwili obecnej ok. 90% działających urządzeń komunikuje się ze sobą bezpośrednio. Jedynymi danymi wysyłanymi przez urządzenia netCLONE+ do serwerów są informacje o konfiguracji i statusie pracy urządzeń. Urządzenia netCLONE+ nie mają dostępu do żadnych danych, ani urządzeń znajdujących się w lokalnej sieci, przesyłają jedynie dane (pakiety) wysyłane przez dekodery lub inne urządzenia które są do nich podłączone.


Mamy nadzieję, że rozwialiśmy Państwa wątpliwości. Zapraszamy do dyskusji i jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie z Państwa strony. Ponadto każdą wątpliwą kwestię postaramy się wyjaśniać na bieżąco na tym forum lub zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszym Centrum Obsługi Klienta.

Pozdrawiamy i życzymy wszystkiego najlepszego w Nowym Roku! Smile
 
wojgp
Witam
Mam 2 lokalizacje, które chciałem spiąć tunelem VPN typu TAP.
Lokalizacja 1 to Router LTE (ip 192.168.100.250), do którego jest wpięty router ASUS RT-N10U (VPN klient, wyłączone DHCP, ip 192.168.15.225)
Lokalizacja 2 to Router GW300NAS ze stałym IP (ip 192.168.15.1, ustawione przekierowanie dla 192.168.15.159:1194), do którego jest wpięty ASUS RT-N10U (VPN server na porcie 1194, wyłączone DHCP, ip routera 192.168.15.159).
Skonfigurowałem VPN wg. opisu za wyj. VLAN. Niestety w Lokalizacji1 nie pinguje do 192.168.15.159 - pewnie dlatego że różne podsieci, bo komp obecnie ma 192.168.15.100.
Jak to ustawić, aby poprawnie działało ? Rozumiem, że nie ma znaczenia do których portów LAN się wpinam (?)
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 33

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,535,543 unikalnych wizyt