03 Maja 2024 10:06:42
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.16.66.206
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Tutoriale
 Drukuj wątek
Multiroom N z wykorzystaniem openVPN
donkarleone83
witam
nie bardzo rozumiem o co chodzi a tym podmienianiem kart z mojego doswiadczenia nic takiego nie zadziala dodatkowe dekodery sa parowane z matką i tu malo mozemy zrobic.. a enigme nc+ probuje cos tam namieszac ale narazie hula i oby tak dalejSmile
 
mariuszzg

Cytat

servee napisał(a):

Niestety u mnie nie zadziałał sposób, który podlinkowałem na poprzedniej stronie.
Otóż nieużywaną kartę z multiroom (otrzymaną wraz z wifiBOX+) włożyłem do Sagemcom'a DSI87 z oferty C+ wyciągniętego z szafy. Obraz był tylko na początku, później już nie. Musiały pobrać się jakieś uprawnienia, bo przy włożeniu karty do dekodera pojawia się w ustawieniach dodatkowa ikona od multiroom. W międzyczasie dekoder się zaktualizował do aktualnego softu w NC+. Przy włączonym dekoderze wkładam do niego kartę i obraz pojawia się na kilka sekund po czym wyświetla się komunikat o żle skonfigurowanej usłudze multiroom. Nie wiem jak inni to robią, że im działa.

Cytat

shibby napisał(a):

odnośnie wifiboxa się nie wypowiem go bo nie widziałem ale widzę że nie posiada on USB,

USB jest, tylko że na tylnej ściance.

@mariuszzg, @donkarleone83 - możecie coś więcej o tym napisać? Czy to ma jakiś związek z enigmą2?


Hmm, niepotrzebnie wkładałeś ta kartę do sagema. Tam, po zaktualizowaniu, przeszła ona na Nagra MG. W innym, dekoderze, nie od operatora, ta karta korzystałaby z seca. I mógłbyś ją używać na dowolnym tunerze i udostępniać ją na inny tuner. Niekoniecznie z E2 na pokładzie.

Odnośnie zapytanie. Jest seria dekoderów BSLA/BSKA od NC+ (sprzedawana głównie w opcji NC+ mix na kartę) która ma softwarowe parowanie karty. Nowsze dekodery mają parowanie sprzętowe (w procku tunera). Jeśli mamy aktywną kartę z w/w dekoderów, sparowaną softwarowo i aktywna, to możemy w łatwy sposób wyciągnąć z niej klucz parujący tzw. RSA. Ten klucz to nic innego jak 128 bitowe zabezpieczenie. Wpisujemy je w pliku konfiguracyjnym oscama (enigma2) i oglądamy na swoim tunerze. A jak oglądamy na swoim tunerze to możemy poprzez lan lub wan, udostępnić kartę kodową na inny tuner z enigmą2 (chociaż tutaj niekoniecznie, jest też cała masa tunerów na innym sofcie które sobie doskonale radzą w tej sytuacji). Z oferty NC+ mix na kartę możemy w łatwy sposób zmigrowac na abonament. Wystarczy na stronie operatora wypełnić formularz, gdzie podajemy swoje dane oraz nr. karty i dekodera.

Plusy takiego rozwiąznia:

- do jednej karty możemy podłączyć ok. 8 - 10 dekoderów
- nie płacimy dzierżawy za dekodery operatora oraz haraczu za usługę multiroom.
- nie musimy stawiać tunelów VPN
- nie musimy posiadac routerów z opcją VPN
- możemy dowolnie dysponować nagranymi materiałami na HDD, czyli archiwizowac je, edytować, przegrywac na kompa itd. Na dekoderach operatora jest to praktycznie niemożliwe.
- z tunera na enigmie2 możemy poprzez komórkę, tablet, będąc poza domem, oglądać lub nagrywać. Mamy pełną kontrolę nad tunerem.

minusy

- nie możemy korzystać z takich dobrodziejstw NC+ jak netVOD +

Mała uwaga odnośnie kart kodowych NC+ oraz ich tunerów.

Po połączeni się Cyfry + oraz N-ki mamy całą mase sprzętu dzisiejszego operatora NC+. Czyli odpowiednie konfiguracje kart kodowych i tunerów. Aby było bardziej śmiesznie to na dodatek mamy różne konfiguracje sprzętu w usłudze multiroom. Najprościej jak to ogarnąć. Jeśli w usłudze multiroom otrzymaliśmy, jako główny dekoder typu Sagecom to dekodery klienckie będą również Sagecom (innego typu) a karty klienckie to tzw. cameleon. I tutaj karty kodowe działają w systemie Nagra Media Guard. Jeszcze do neidawna wydawano do usługi MR dwie akrty kodowe cameleon i można było je otrzymac do swoich tunerów. I tutaj te karty pracowały w systemie seca. Te karty własnie nie były parowane i można je było stosowac na róznych dekoderach. Działają do teraz znakomicie.

Inny sprzęt to dekodery producenta ADB Zielona Góra. Czyli nBoxy, TurboBoxy czy UltraBoxy. Tutaj stosowane są karty niebieskie (czasami czarne, ale rzadko) parowane z dekoderami. Z tą różnicą, ze nBoxy ze starszej partii czyli te z serii 5800sx BSLA/BSKA mają softwarowe parowanie kart z tunerem. Seria tych dekoderów, pod względem technicznym, bije na głowę dekodery Sagecoma. Ale ich nowsze wersje, mają parowane karty sprzętowo z dekoderem. na dzień dzisiejszy nie da się nic z tym zrobić. Tutaj (poza dekoderami BSLA/BSKA) aby używać dekoder poza domem trzeba korzystać z tuneli VPN lub netClone +.
Edytowany przez mariuszzg dnia 10-12-2014 16:02
ONT Leox Netia 1000/300
MikroTik RB951G_2HnD RouterOS level 4
ASUS RT-N16 Tomato PL 1.28.0000 MIPSR2-115-PL K26 USB Mega-VPN
ASUS RT-N10 Tomato Firmware PL v1.28.8052 MIPSR2-029H K26 Std
ASUS RT-N15U OFW
ASUS RT-N68U OFW
ASUS RT-AX56U OFW
ASUS TUF AX3000v2 OFW
Synology DS115
Synology DS220
 
donkarleone83
no tak ale jaką mamy pewnosc ze nc+ plus za jakis czas tego nie zablokuje i kasa w błoto ,, slyszalem ze juz tam cos próbują z sharikiem stop
 
overflow2
http://satkurier.pl/news/107683/nc-te...y-nma.html
Asus RT-AC56U FT-AIO
 
mariuszzg

Cytat

donkarleone83 napisał(a):

no tak ale jaką mamy pewnosc ze nc+ plus za jakis czas tego nie zablokuje i kasa w błoto ,, slyszalem ze juz tam cos próbują z sharikiem stop


Ludzie, czytajcie i chociaż próbujcie zrozumieć. To co tam próbują zrobić to chodzi o karty cameleon, dotychczas nieparowane, ponieważ masa klientów ma takie karty na własnych tunerach. I takich kart nie da się sparowac z obcymi tunerami.

Natomiast karty od nBoxów są parowane z tunerami. Więc po co tutaj mieliby cokolwiek zmieniać ?
ONT Leox Netia 1000/300
MikroTik RB951G_2HnD RouterOS level 4
ASUS RT-N16 Tomato PL 1.28.0000 MIPSR2-115-PL K26 USB Mega-VPN
ASUS RT-N10 Tomato Firmware PL v1.28.8052 MIPSR2-029H K26 Std
ASUS RT-N15U OFW
ASUS RT-N68U OFW
ASUS RT-AX56U OFW
ASUS TUF AX3000v2 OFW
Synology DS115
Synology DS220
 
donkarleone83
hmmm chyba trzeba bedzie kombinowac tak jak opisujesz , chodzi wlasnie zeby nie brac ich żałosnych tunerów ..
i tak planuje kupic vu duo to poszukam karty smart hd i będe próbowal małymi kroczkami
 
Art79

Cytat

mariuszzg napisał(a):

Cytat

donkarleone83 napisał(a):

no tak ale jaką mamy pewnosc ze nc+ plus za jakis czas tego nie zablokuje i kasa w błoto ,, slyszalem ze juz tam cos próbują z sharikiem stop


Ludzie, czytajcie i chociaż próbujcie zrozumieć. To co tam próbują zrobić to chodzi o karty cameleon, dotychczas nieparowane, ponieważ masa klientów ma takie karty na własnych tunerach. I takich kart nie da się sparowac z obcymi tunerami.

Natomiast karty od nBoxów są parowane z tunerami. Więc po co tutaj mieliby cokolwiek zmieniać ?


Ukrócenie podziały kart tyczy się starych kamelonów i kodowania SECA Caid 0100
Wszystko idzie w kierunku Nagra MA Caid 1884 więc nie wykluczone ża i za Conax Caid: 0B01 się kiedyś wezmą. Póki co Conax działa a razem z nim MR NC+.
ART
 
donkarleone83
a mam takie pytanko czy jak wezme 3 dodatkowy MR i nie odpale na dekoderze dedykowanym to czy da sie z niego wyciagnac rsa,,, czy da sie wrzucic do E2
 
mariuszzg
A jaki masz dekoder główny ? Jak któryś z ADB to nic z tego. Dostaniesz dekoder z parowaniem sprzętowym.
ONT Leox Netia 1000/300
MikroTik RB951G_2HnD RouterOS level 4
ASUS RT-N16 Tomato PL 1.28.0000 MIPSR2-115-PL K26 USB Mega-VPN
ASUS RT-N10 Tomato Firmware PL v1.28.8052 MIPSR2-029H K26 Std
ASUS RT-N15U OFW
ASUS RT-N68U OFW
ASUS RT-AX56U OFW
ASUS TUF AX3000v2 OFW
Synology DS115
Synology DS220
 
donkarleone83
glowny to turbobox czyli adb a dodatkowy pierwszy dali sagecoma
 
mariuszzg
Spróbuj kartę z sagecoma wsadzić do jakiegoś innego tunera z wolnej sprzedaży. I zobacz czy świeci. Są różne sagecomy. Z niektórych, kartę cameleon, możesz wsadzić w jakikolwiek dekoder i ona normalnie świeci. Nie jest parowana. Tu jest jednak mały problem. Własnie an tych kartach operator chce włączyć licznik ecm-ów. Jesli jednak miałaby ta karta pracowac tylkow jednym tunerze to będzie OK.
ONT Leox Netia 1000/300
MikroTik RB951G_2HnD RouterOS level 4
ASUS RT-N16 Tomato PL 1.28.0000 MIPSR2-115-PL K26 USB Mega-VPN
ASUS RT-N10 Tomato Firmware PL v1.28.8052 MIPSR2-029H K26 Std
ASUS RT-N15U OFW
ASUS RT-N68U OFW
ASUS RT-AX56U OFW
ASUS TUF AX3000v2 OFW
Synology DS115
Synology DS220
 
donkarleone83
to chyba kupie nc-mix na karte i bede sie opierał na opisach w necie nie jestem aż tak dobry w te klocki ale bardzo mnie to interesuje dzieki za dobry kierunek , a jutro dla picu sprawdze ta karte z moim starym openboxie s9 czy dziala
 
Bambus
Witam,
panowie mam takie pytanie czytam Wasz temat od dłuższego czasu, zastanawiałem się początkowo nad zakupem tego netclone lecz według mnie nie jest to pewne rozwiązanie pod względem choćby bezpieczeństwa.

W 1 lokalizacji głównej gdzie będzie stał główny dekoder mam NEO z liveboxem, w lokalizacji numer 2 gdzie stał był dekoder dodatkowy jest UPC z routerem thomsona.
I tutaj nasuwa się moje pytanie chciałbym w miarę tani sposób uruchomić multiroom przez vpn, jaki polecacie zakupić sprzęt abym mógł to uruchomić w powiązaniu z tymi sprzętami które są w lokalizacji 1 i 2 i czy by można było liczyć na Waszą pomoc względem ustawienia tego wszystkiego.
Z góry dzięki za wszelkie wskazówki!
 
shibby
dla routery na których uruchomisz Tomato i tyle. Proponuję Asus RT-N10U. Tendę N60 sobie odpuść, ze względu na zbyt mało miejsca w NVRAM.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
donkarleone83
ja tez sie do tego szykuje i kupilem RT18u jako server i klienci RT 10U

tak mi apare osób tu doradzilo

a netclona mam i daj se spokój lepiej za taką kase kupic dobry router
 
servee

Cytat

mariuszzg napisał(a):
Hmm, niepotrzebnie wkładałeś ta kartę do sagema. Tam, po zaktualizowaniu, przeszła ona na Nagra MG. W innym, dekoderze, nie od operatora, ta karta korzystałaby z seca. I mógłbyś ją używać na dowolnym tunerze i udostępniać ją na inny tuner. Niekoniecznie z E2 na pokładzie.

Jakie są wady tego, że karta przeszła na Nagra MG i czy w ogóle przeszła taką aktualizację, bo włożyłem ją do dekodera niezależnego i wszystkie kanały wykupione działały.
 
mariuszzg

Cytat

servee napisał(a):

Cytat

mariuszzg napisał(a):
Hmm, niepotrzebnie wkładałeś ta kartę do sagema. Tam, po zaktualizowaniu, przeszła ona na Nagra MG. W innym, dekoderze, nie od operatora, ta karta korzystałaby z seca. I mógłbyś ją używać na dowolnym tunerze i udostępniać ją na inny tuner. Niekoniecznie z E2 na pokładzie.

Jakie są wady tego, że karta przeszła na Nagra MG i czy w ogóle przeszła taką aktualizację, bo włożyłem ją do dekodera niezależnego i wszystkie kanały wykupione działały.


Tego nie wie nikt, póki co. Bo tak na prawdę nie znamy do końca możliwości Nagra MG. Ale skoro Ci działa karta na dekoderze niezależnym to korzystaj. Pytanie tylko czy dekodeuje poprzez Nagrę czy Seca ?

Bambus

Cytat

W 1 lokalizacji głównej gdzie będzie stał główny dekoder mam NEO z liveboxem, w lokalizacji numer 2 gdzie stał był dekoder dodatkowy jest UPC z routerem thomsona.
I tutaj nasuwa się moje pytanie chciałbym w miarę tani sposób uruchomić multiroom przez vpn, jaki polecacie zakupić sprzęt abym mógł to uruchomić w powiązaniu z tymi sprzętami które są w lokalizacji 1 i 2 i czy by można było liczyć na Waszą pomoc względem ustawienia tego wszystkiego.
Z góry dzięki za wszelkie wskazówki!


Hmm, przewiduje mały problem. Ponieważ w UPC ten thompson nie może pracować jako bridge. UPC blokuje tą opcję. A znowu w I lokalizacji masz neostradę, czyli zmienne IP. Musiałbys wywalczyć w UPC sam modem cisco a wtedy podpinasz pod niego jakikolwiek router na Tomato i jedziesz.
Edytowany przez mariuszzg dnia 27-12-2014 10:31
ONT Leox Netia 1000/300
MikroTik RB951G_2HnD RouterOS level 4
ASUS RT-N16 Tomato PL 1.28.0000 MIPSR2-115-PL K26 USB Mega-VPN
ASUS RT-N10 Tomato Firmware PL v1.28.8052 MIPSR2-029H K26 Std
ASUS RT-N15U OFW
ASUS RT-N68U OFW
ASUS RT-AX56U OFW
ASUS TUF AX3000v2 OFW
Synology DS115
Synology DS220
 
hermes-80

Cytat

mariuszzg napisał(a):

Cytat

servee napisał(a):

Cytat

mariuszzg napisał(a):
Hmm, niepotrzebnie wkładałeś ta kartę do sagema. Tam, po zaktualizowaniu, przeszła ona na Nagra MG. W innym, dekoderze, nie od operatora, ta karta korzystałaby z seca. I mógłbyś ją używać na dowolnym tunerze i udostępniać ją na inny tuner. Niekoniecznie z E2 na pokładzie.

Jakie są wady tego, że karta przeszła na Nagra MG i czy w ogóle przeszła taką aktualizację, bo włożyłem ją do dekodera niezależnego i wszystkie kanały wykupione działały.


Tego nie wie nikt, póki co. Bo tak na prawdę nie znamy do końca możliwości Nagra MG. Ale skoro Ci działa karta na dekoderze niezależnym to korzystaj. Pytanie tylko czy dekodeuje poprzez Nagrę czy Seca ?

Bambus

Cytat

W 1 lokalizacji głównej gdzie będzie stał główny dekoder mam NEO z liveboxem, w lokalizacji numer 2 gdzie stał był dekoder dodatkowy jest UPC z routerem thomsona.
I tutaj nasuwa się moje pytanie chciałbym w miarę tani sposób uruchomić multiroom przez vpn, jaki polecacie zakupić sprzęt abym mógł to uruchomić w powiązaniu z tymi sprzętami które są w lokalizacji 1 i 2 i czy by można było liczyć na Waszą pomoc względem ustawienia tego wszystkiego.
Z góry dzięki za wszelkie wskazówki!


Hmm, przewiduje mały problem. Ponieważ w UPC ten thompson nie może pracować jako bridge. UPC blokuje tą opcję. A znowu w I lokalizacji masz neostradę, czyli zmienne IP. Musiałbys wywalczyć w UPC sam modem cisco a wtedy podpinasz pod niego jakikolwiek router na Tomato i jedziesz.


Nie ma żadnego problemu z taką konfiguracja - wystarczy zrobić na lokalizacji serwera przekierowanie portów na serwer VPN - masz od obu ISP publiczny IP więc lokalizacje serwera możesz zrobić gdziekolwiek.

Sprzęt musi być dostosowany do przepustowości jeśli będzie działał jako router brzegowy - czyli jak w UPC masz 100Mb/s to nie możesz zastosować RT-N10U, chyba że będzie sobie własna sieć robił MR - za mało danych by szczegółowo ci odpowiedzieć.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
kpttit
Witam.
Czy w takiej konfiguracji będzie możliwość zestawienia multiroom standard:

1. główny dekoder adb z n-ki pvr 500gb - tp-link 1043ND v2 z zainstalowanym np dd-wrt z obsługą openvpn jako serwer - internet PON z dialogu/netii
2. lokalizacja z drugim dekoderem - asus RT-10U z tomato - net przez 3g np z play'a, plusa

Da się to jakoś ogarnąć?
Dzięki
 
hermes-80
Da się jak nie DD-WRT to na OpenWRT ale trzeba konfig TAP wyklikac w konsoli.
http://eko.one.pl/?p=openwrt-openvpn
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 10

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,537,787 unikalnych wizyt