15 Maja 2024 10:11:49
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [29]
· Takedown 2000 [3]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.145.71.154
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Tutoriale
 Drukuj wątek
Multiroom N z wykorzystaniem openVPN
joseph
Witam,

chciałbym zapytać czy ktoś w ostatnim czasie podpisał umowę z nc+ i skonfigurował multiroom według tutka. Pytałem w punkcie nc+ o multiroom standard i powiedziano mi że dodatkowe dekodery nie są białe tylko czarne, czy to coś zmienia?
Pytam bo nie chciałbym podpisać umowy na dwa lata i żeby okazało się że nie będzie mi to działało na odległość.
 
shibby
dodatkowe dekodery to box+ czyli Sagemy. Pytałem o to w zeszłym tygodniu. Sam będę podpisywał umowę na multiroom ale dopiero w grudniu.

Inna ciekawostka to taka, że jest możliwość otrzymania karty klienckiej niesparowanej z dekoderem. Taką kartę można wsadzić do dekodera cyfry lub do splitera. Tak mi powiedziano w salonie... Wtedy taka karta kliencka nie komunikuje się z matką i nie trzeba spinać go VPNem. Ponoć ludzie wybierają tą opcję i jadą z nią do angli Smile

Coś w tym musi być, bo u znajomego rodzice przechodząc z C+ na NC+ powiedzieli, że chcą używać starego dekodera i dali im kartę niesparowaną i faktycznie działa im w starym dekoderze C+ i w spliterze Smile

Natomiast wracając do twojego pytania to tam gdzie dekodery muszą widzieć matkę można zastosować VPN. VPN w trybie TAP jest przeźroczysty i dekodery będą należeć do tej samej logicznej sieci tak jakby były spięte kabelkiem.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
overflow2
Podpisałem umowę 5 listopada. Zamawiałem wszystko przez neta.

Oferta Multiroom standard obejmuje jeden czarny (ten nowszy) + dodatkowe białe - brałem komplet czyli 5 sztuk i są to białe dekodery tego starszego typu (kwadratowe) w dodatku z odzysku (ze zwrotów) bo po oderwaniu folii widać na nich rysy - drobne co prawda, ale ewidentnie nowe to te dekodery nie są. Czarny oczywiście sztuka nówka Wink

Sieć zbudowałem tak:
Server OpenVPN:
RT-N66U (w konfiguracji TLS, aby obsłużył wszystkich klientów - w tutorialu jest opisany Static Key
ale wtedy można połączyć tylko dwie lokalizacje, ja połączyłem 4 lokalizacje), neostrada, czarny dekoder do portu LAN.
Klienci OpenVPN:
1. lokalizacja: RT-N10U, modem 3G, jeden biały dekoder podłączony do portu LAN
2. Lokalizacja: RT-N10U, modem 3G, trzy białe dekodery podłączone do jednego portu LAN, przez dodatkowy switch (takie połączenie głównie ze względu na istniejącą wcześniej sieć.
3. Lokalizacja RT-N10U, dhcp z liveboxa neostrady, jeden biały dekoder chwilowo wpięty do portu LAN, docelowo będzie drugi RT-N10U ustawiony jako Wireless Ethernet Bridge i do niego będzie wpięty dekoder, a bridge będzie się łączył do nierozgłaszanej wirtualnej sieci wifi ustawionej na pierwszym RT-N10U.

Wszystko działa Grin
Asus RT-AC56U FT-AIO
 
shibby
chyba wiem o co chodziło twojemu sprzedawcy w punkcie:

BOX+ (biały)
http://ncplus.pl/oferta/dekodery/box-...-pvr-ready

ncplus.pl/~/media/ncplus/Oferta/Dekodery/Dekodery%20360%20stopni/Box-plus-360/Box-Plus-_01.jpg

BOX+ (czarny) Sagemcom

http://ncplus.pl/oferta/pozostale-dek...agemcom-hd

ncplus.pl/~/media/ncplus/Oferta/Dekodery/Dekodery%20360%20stopni/BOX-plus-PVR-ready-Sagemcom/Box-Plus-PVR-ready-Sagemcom_01.jpg

Mi osobiście bardziej odpowiada ten biały bo ma USB z tyłu. Ale Skoro mi powiedzieli, że teraz dają Sagemy, Tobie że dają czarne no to mamy zagadkę rozwiązaną. Całe zamieszanie z nazewnictwem wywiązało się z faktu iż oba nazwali BOX+

Dla ciebie to nic nie zmienia. Oba działają na tej samej zasadzie jeżeli chodzi o MR.

Połączony z 07 November 2014 12:12:02:
@overflow2 - szkoda że dostałeś kwadraciaki bo do nich nie można podpiąć dysku (nie są PVR ready) a z tego co pytałem nie można ich już wymienić na nowszy... :/
Edytowany przez shibby dnia 07-11-2014 12:12
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
overflow2
Też się rozczarowałem tymi kwadraciakami, no ale co zrobisz, jak nic nie zrobisz Wink. Ja mam u siebie tego nowego czarnego boxa - fajny, ładny, sofcik najnowszy, ładnie szybko działa. Pozostali po prostu musieli się pogodzić z białymi... ale mając na uwadze że rachunki za pełny pakiet wyniosą ich ok. 32zł miesięcznie... to nie ma co płakać. Poza tym te kwadraciaki mają też chudszy soft niż miały kiedyś (chociaż nadal ten niebieski), ale wycięte są wszystkie opcje które i tak nie są dostępne w usłudze MR Std i też dość znośnie one działają.
Asus RT-AC56U FT-AIO
 
shibby
widzę, że to wszystko lekko zakręcone. Na stronie nc+ piszą że MR standard umożliwia:

Cytat

W ramach jednego abonamentu i jednej instalacji antenowej możesz podłączyć aż 6 dekoderów: dekoder główny (Turbodekoder HD z nagrywarką) i do 5 dekoderów dodatkowych (Dekodery HD).


ncplus.pl/~/media/ncplus/Oferta/Multiroom/multiroom-standard-980-2013-04-16.png

Czyli stare, białe kwadraciaki bez portu USB.

Kolega zamawiał jakieś 3-4mc temu MR std (*matka + 2 dodatkowe) i dostał taki czarny i takie dwa białe:
ncplus.pl/~/media/ncplus/Oferta/Multiroom/multiroom-premium-2-980-2013-04-16-bez%20wyswietlacza.png

a niby wg strony nc+ dają je dopiero w MR premium :/

Natomiast zarówno mi jak i koledze wyżej teraz powiedzieli w salonie że dają czarne Sagemy.

To ja już nic z tego nie rozumiem :/
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
overflow2
Ja znalazłem jeszcze taki teks na stronie:

Cytat

Funkcje dekoderów uzupełniających pełnić będzie dekoder BOX+ (5800S - z oprogramowaniem Blue R11; seria BSKA i BXZB). Dodatkowe funkcje (konieczność uzyskania autoryzacji od dekodera podstawowego) pojawią się po aktywacji usługi. Potrzeby dotyczące instalacji antenowej są takie same jak dekodera BOX+ (oznacza to, że dekoder nie będzie funkcjonował poprawnie bez podłączenia do zestawu antenowego). Ten typ dekodera nie jest wyposażony w nagrywarkę oraz nie umożliwia podłączenia dysku USB, więc nie realizuje funkcji związanych z nagrywaniem (w tym VOD+, time-shift). Nie funkcjonuje na nim również YouTube ani netVOD+.


Czyli ewidentnie stare białe kwadraciaki.

Bałagan mają i sami nie wiedzą co dają, albo loteria... co trafisz to masz Wink
Edytowany przez overflow2 dnia 07-11-2014 12:21
Asus RT-AC56U FT-AIO
 
shibby
Ja 31pażdziernika wypowiedziałem umowę jeszcze z N, którą miałem na czas nieoznaczony. Płaciłem 79zł z HBO i 6x C+. Dekoder jaki miałem to oczywiście turbo z dyskiem 500GB.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
overflow2
Ja teraz wziąłem komplet kanałów, bez opcji "noc" i pierdoł vod typu seriale tvp i coś tam jeszcze Wink
Asus RT-AC56U FT-AIO
 
joseph
dzięki panowie za odpowiedź,
powiedźcie mi jeszcze tylko czy dekoder matka musi być cały czas włączony aby dekodery dodatkowe box+ działały?, czy wystarczy że matka włączona jest tylko do prądu i oczywiście do sieci Internet?

Połączony z 07 November 2014 12:34:05:
@shibby

ciekawe tylko ile kosztuje taka niesparowana karta kliencka, bo podejrzewam że dużo więcej niż dodatkowy box+ czyli 10zł miesięcznie od sztuki.
Edytowany przez joseph dnia 07-11-2014 12:34
 
overflow2
Wystarczy że jest na czuwaniu i wpięta do neta.
Asus RT-AC56U FT-AIO
 
joseph
@overflow2

o to mi właśnie chodziło, dziękiWink
 
overflow2
Nawet jak by nie było połączenia, to te dodatkowe dekodery działają jeszcze jakiś czas, ale bliżej nieokreślony. Miałem miesiąc temu pożyczony od kolegi biały dekoder do testów i po wypięciu go z sieci, tv działała jeszcze prawie 4 godziny. Natomiast wczoraj instalowałem już z mojej umowy u innego kolegi i on mówił że po około godzinie już padła wizja. Gdzieś w instrukcjach jest napisane że ten czas jest ustalany podczas aktywacji, ale co jak, gdzie i kiedy... czarna magia Wink

Swoją drogą to by było chore jakby matka musiała być ciągle włączona Wink
Asus RT-AC56U FT-AIO
 
joseph
Dlatego chciałem wiedzieć, bo muszę obliczyć koszta na 1 użytkownika,
Biorąc najdroższy pakiet za 109.90zł na 6 użytkowników wychodzi po jakieś 30 zł miesięcznie, bajka Wink
 
shibby

Cytat

ciekawe tylko ile kosztuje taka niesparowana karta kliencka, bo podejrzewam że dużo więcej niż dodatkowy box+ czyli 10zł miesięcznie od sztuki.


to jest jakoś tak, że karta nie jest sparowana do pierwszego użycia. Kupujesz mutliroom z dekoderem box ale nie wsadzasz tej karty do niego tylko do swojego starego od C+ lub do splitera i ponoć to działa. Ale jak wsadzisz kartę do dekodera od NC+ to się ona sparuje i wtedy już masz po frytach.

Ale może warto podpytać wcześniej jeszcze kogoś w salonie. Bo mi to opowiadał ojciec, ja przy tej rozmowie w salonie nie byłem.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
joseph
pod warunkiem że ktoś ma stary dekoder od c+
 
shibby
lub spliter lub czytnik kart pod routerem i OSCAM Wink Chodzi bardziej o fakt, że karta nie jest sparowana i że nie wymaga komunikacji z matką.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
piotrek1111
Ja mam u siebie samą kartę nieparowaną, czytnik na Fritzboxie i tak mi chodziło w domu na 4 dekoderach przez kilka lat. Od niedawna NC+ zaczęła strasznie utrudniać i chyba niedługo pożegnam się z nimi.
Poczytajcie sobie http://satkurier.pl/news/107683/nc-te...y-nma.html
Asus RT-N18U
 
WojtekPL
Witam,
może jest ktoś kto szuka kogoś do spółki? chętnie wziąłbym jedną sztukę box+
myślałem żeby samemu założyć nc+ ale nie mam nikogo do spółki a tylko dla siebie to za duże koszta, ja jestem z Wrocławia.
 
shibby
[info] w nowym tomato dodam do GUI opcję wyboru interfejsu br*, z którym to interfejs TAP ma być "zbridżowany". Zbędny więc stanie się skrypt w init i w custom configuration Smile
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 13

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

71,807,278 unikalnych wizyt