27 Kwietnia 2024 01:15:55
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.129.39.55
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Tutoriale
 Drukuj wątek
Multiroom N z wykorzystaniem openVPN
overflow2
Co pokazują logi jak startujesz serwer na TCP?
Czy po wystartowaniu serwera na TCP przycisk Start zamienia się na Stop?

Przestawienie w AP nic Ci nie da.

Sprawdzałeś czy działa Ci już przekierowanie TCP na porcie openVPN?
Jeśli tak, to zamień sobie np port ssh na ten od openvpn i spróbuj się z zewnątrz połączyć po ssh z routerem - będziesz wiedział czy to w ogóle działa.
Asus RT-AC56U FT-AIO
 
Przemek10

Cytat

overflow2 napisał(a):

Co pokazują logi jak startujesz serwer na TCP?
Czy po wystartowaniu serwera na TCP przycisk Start zamienia się na Stop?

Przestawienie w AP nic Ci nie da.

Sprawdzałeś czy działa Ci już przekierowanie TCP na porcie openVPN?
Jeśli tak, to zamień sobie np port ssh na ten od openvpn i spróbuj się z zewnątrz połączyć po ssh z routerem - będziesz wiedział czy to w ogóle działa.


Logi są takie:

Tak po wystartowaniu serwera na TCP przycisk Start zamienia się na Stop.

Tak, operator napisał że przekierował mi te dwa protokoły na ten port 1194 na adres 192.168.55.3

Gdy w Administration/Admin Acces/SSH Daemon zmieniam port z 22 na 1194 i klikam Save, to Stop now zamienia się na start now i gdy klikam na start now to nie chce mi się zamienić na stop now, no i wtedy nie potrafię się połączyć przez ssh z portem 1194 na mój router 192.168.55.3
Przemek10 załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.
 
overflow2
Logi są ok, serwer czeka na połączenia przychodzące, zmiana start na stop również sygnalizuje, że serwer działa. Na statusie nic nie ma bo nic się nie dołączyło do serwera.

Jeśli chcesz przetestować na ssh to wyłącz serwer openvpn i odznacz start with wan.
Dwie usługi nie mogą jednocześnie działać na jednym porcie. Zaznacz remote port i wpisz 1194.
Spróbuj się zalogować ale z zewnątrz czyli podając w kliencie ssh np na telefonie (nie podpiętym do domowego wifi) adres_zewnetrzny:1194.
Asus RT-AC56U FT-AIO
 
Przemek10

Cytat

overflow2 napisał(a):

Logi są ok, serwer czeka na połączenia przychodzące, zmiana start na stop również sygnalizuje, że serwer działa. Na statusie nic nie ma bo nic się nie dołączyło do serwera.

Jeśli chcesz przetestować na ssh to wyłącz serwer openvpn i odznacz start with wan.
Dwie usługi nie mogą jednocześnie działać na jednym porcie. Zaznacz remote port i wpisz 1194.
Spróbuj się zalogować ale z zewnątrz czyli podając w kliencie ssh np na telefonie (nie podpiętym do domowego wifi) adres_zewnetrzny:1194.


No tak, ale jak serwer na UDP odpalam to są statystyki na statusie, ale jak odpalam na TCP to nie ma statystyk tylko pisze "Server is not running or status could not be read."

Zamieniłem ten port SSH na 1194 i rzeczywiście łącząc się przez putty na router muszę zamieniać port na 1194, ale gdy wezmę telefon i włącze aero2 (żeby nie łączyć się z moją siecią) to już nie da się połączyć z routerem przez SSH z portem 1194. Tak mam skonfigurowany SSH:
Przemek10 załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.
 
overflow2
Czyli jest problem z połączeniem do serwera.

Oczywiście z zewnątrz próbujesz się łączyć z routerem na adresie zewnętrznym a nie tym 192.168.55.3?
Asus RT-AC56U FT-AIO
 
Przemek10
Tak próbuję połączyć się przez adres zewnętrzny, no ale niestety nie da się połączyć z innej sieci na ten router po porcie 1194. Nie rozumiem już powoli dlaczego tak jest, operator przekierował mi ten port a mimo to nadal nie działa.
 
overflow2
Na ping chociaż odpowiada router od dostawcy po adresie zewnętrznym?
Asus RT-AC56U FT-AIO
 
Przemek10
Kiedy zaloguję się przez SSH na 192.168.55.3 z portem 1194 i wydam polecenie ping (adres zewnętrzny) to pisze "Network is unreachable" więc nie pinguje się z adresem zewnętrznym.
 
overflow2
Spróbuj z zewnątrz puścić ping. Wygląda na to że Twój adres wcale nie jest publiczny.
Asus RT-AC56U FT-AIO
 
Przemek10
Włączyłem sobie teraz aero2, żeby nie mieć nic związanego z swoją siecią, no i w cmd jak wypuściłem komunikat ping (adres zewnętrzny) to pingi idą normalnie, więc działa.
 
overflow2
Coś nie tak z przekierowaniem, skoro widać zewnętrznie adres, ale nie można się połączyć z urządzeniem wewnątrz.
Ewentualnie coś źle konfigurujesz, ale to trochę gdybanie.
Asus RT-AC56U FT-AIO
 
Przemek10
Dobra teraz już mogę pingować z routera na adres zewnętrzny, wystarczyło wbić komendę "route add default gw 192.168.55.3" i od teraz mogę pingować. No ale niestety, gdy włączam serwer na TCP to nadal w statusie pisze "Server is not running or status could not be read.". Ehhh nie wiem już co trzeba tutaj zrobić żeby zadziałało, czytam wszystkie strony z tego tematu i chyba każdemu udało się to zrobić, a mi niestety coś się nie udaje tego zrobić... Nie wiem gdzie leży przyczyna tego, czy na tym ASUS-ie czy jakiś błąd tkwi w tym routerze od operatora Dasanie
 
Steel_Rat
Jedynie co teraz ustaliłeś to, że jest takie ip dostępne z sieci. Wcale nie musi być ono tylko twoje. Tak naprawdę to każdy ma jaki ip publiczny z tym, że niektóre są współdzielone, inne mają zablokowane porty. Adres na który próbujesz się dostać jest tym samym co wyświetla Tobie ta strona na dole? Testy połączenia na zewnętrzy adres zawsze najlepiej robić z innej sieci. Może spróbuj stronę www od routera udostępnić na porcie 1194?
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
overflow2
Coś jest nie halo, no bo nie może z zewnątrz się połączyć przez ssh na porcie 1194.
Asus RT-AC56U FT-AIO
 
Steel_Rat
Lepiej niech wystawi gui routera na świat bo łatwiej będzie ze smartfona sprawdzić czy działa niż ssh. Dziwne, że nie dział.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
LeWy11
Ja korzystam ze strony
https://canyouseeme.org/
z automat wpisany jest adres WAN a na dole podaje jedynie port, który chce sprawdzić.
Problem jest gdy usługodawca zrobi przekierowanie na innym ip bo może mieć ich pare - ale to przypadki sporadyczne.

Połączony z 24 czerwca 2020 12:25:01:

Cytat

Przemek10 napisał(a):

Dobra teraz już mogę pingować z routera na adres zewnętrzny, wystarczyło wbić komendę "route add default gw 192.168.55.3" i od teraz mogę pingować. No ale niestety, gdy włączam serwer na TCP to nadal w statusie pisze "Server is not running or status could not be read.". Ehhh nie wiem już co trzeba tutaj zrobić żeby zadziałało, czytam wszystkie strony z tego tematu i chyba każdemu udało się to zrobić, a mi niestety coś się nie udaje tego zrobić... Nie wiem gdzie leży przyczyna tego, czy na tym ASUS-ie czy jakiś błąd tkwi w tym routerze od operatora Dasanie


Tutaj jakby wogóle nie startował Server OpenVPN - jakiś błąd w konfigu ja tak miałem gdy brakowało np wygenerowany Kluczy Zakładka KEYS
Edytowany przez LeWy11 dnia 24-06-2020 12:25
 
Przemek10

Cytat

Steel_Rat napisał(a):

Jedynie co teraz ustaliłeś to, że jest takie ip dostępne z sieci. Wcale nie musi być ono tylko twoje. Tak naprawdę to każdy ma jaki ip publiczny z tym, że niektóre są współdzielone, inne mają zablokowane porty. Adres na który próbujesz się dostać jest tym samym co wyświetla Tobie ta strona na dole? Testy połączenia na zewnętrzy adres zawsze najlepiej robić z innej sieci. Może spróbuj stronę www od routera udostępnić na porcie 1194?


Tutaj to akurat wiem, że mam adres zewnętrzny i jest tylko mój i nie jest on wspódzielony. Tak adres na tej stronie jest taki sam na jaki chcę się dostać. A jak mam to zrobić aby stronę www od routera udostępnić na porcie 1194?
 
Steel_Rat
W Administration - > Web Admin - > Remote Access. Tam zanaczasz to pole i podajesz port. Wybierz najlepiej opcje http nie https.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
Przemek10
Zrobiłem to i wpisałem ten port 1194, no i nadal w innej sieci nie da się połączyć na ten router wpisując (adres zewnętrzny):1194 ani (adres routera):1194

Połączony z 24 czerwca 2020 14:53:28:
Rule Protocol Start Port End port Local IP Address Start Port Local End Port Local
0 TCP 1194 1194 192.168.55.3 1194 1194
1 TCP 1004 1004 192.168.55.108 1004 1004
2 TCP 1423 1423 192.168.55.108 1423 1423

Taką tabelę mi wysłał operator jak mam przekierowane porty, oczywiście jeszcze tam jest przekierowanie tego portu 1194 na UDP, ale to jest tabela przed tym jak on jeszcze to przekierowywał na UDP. Więc no jak widać jest dowód że port jest przekierowany.

Połączony z 24 czerwca 2020 20:07:02:
Okej, sprawdziłem teraz to w pewien inny sposób, odłączyłem ASUS-a (aby nie był włączony, i żeby był na chwilę wolny adres 192.168.55.3) no i innemu urządzeniowi przypisałem te IP 192.168.55.3 i przekierowałem na to port 1194, i śmiało można było się zewnątrz połączyć na to urządzenie. Więc port jest dobrze przekierowany, więc wina leży w konfiguracji routera, no ale tych opcji jest tam multum więc ciężko będzie znaleźć tą opcję która jest odpowiedzialna za to, że nie mogę się połączyć z zewnątrz na niego po porcie 1194 no i to, że nie chce mi się uruchomić ten oVPN serwer na TCP.
Edytowany przez Przemek10 dnia 24-06-2020 20:07
 
Steel_Rat
To dopisz do firewalla to polecenie


iptables -A INPUT -p tcp --dport 1194 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p udp --dport 1194 -j ACCEPT

zapisz i zrestartuj router.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 11

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,387,671 unikalnych wizyt