23 Kwietnia 2024 17:47:40
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· konfiguracja router ...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [551]
· Szukam zaproszeni... [16]
· konfiguracja rout... [8]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.15.151.214
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Tutoriale
 Drukuj wątek
Multiroom N z wykorzystaniem openVPN
andrewxxx
może trochę pytanie trochę nie do końca z innej beczki, ale nie chcę zakładać nowego tematu.

czy próbował ktoś skonfigurować oba dekodery matkę + multiroom a następnie podmienić tylko to czym jest matka na to samo ale na statyczną stronę z tym samym ip ? taka wirtualna matka ? Smile po co ?
po to aby jak zniknie połączenie z matką, był zapas w postaci połączenia wirtualnego Smile

jakby ktoś chciał to mogę sprzedać dwa routery ze skonfigurowaną siecią vpn na openwrt w trybie tap.

jeden router do mr3420v2 z usb oraz stary już ale do multiroom wystarczy wr740n.

vpn w trybie mostka, zrobione vlany dla multiroom oraz zrobione drugie wifi (vpn działa bez kabla).

całość konfiguracji vpn siedzi w ramie i automatycznie się uruchamia po utracie prądu wstaje.

cena za oba 100 Smile
Edytowany przez andrewxxx dnia 06-05-2020 13:23
 
hermes-80

Cytat

czy próbował ktoś skonfigurować oba dekodery matkę + multiroom a następnie podmienić tylko to czym jest matka na to samo ale na statyczną stronę z tym samym ip ? taka wirtualna matka ? Smile po co ?
Czarna magia.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
Dimson
Do tej pory miałem R7000 z tomato i multiroom działał wyśmienicie, niestety teraz R7000 został zastąpiony przez R7800 z OFW (lepszy zasięg, wysysanie całego łącza 600 Mbit po WIFI, szybsze transfery do i z NAS). Niemniej jak wiadomo OFW Netgeara nie ma takiej funkcjonalności jak tomato Sad

I teraz mam pytanie OWF R7800 oferuje uruchomienie servera VPN, w załączeniu jak to wygląda..
i.imgur.com/X7PLC6T.png
więc pomyślałem że uruchomię server na OFW w takiej postaci jak to możliwe a po stornie głównego dekodera zostaje dalej RT-N18U z tomato.
No i sukces jest połowiczny ponieważ po włączeniu VPN na R7800 multiroom zaczyna działać ale:

- cała komunikacja zaczyna odbywać się przez RT-N18U, przestaje mieć możliwość dostępu po WIFI do R7800
- po wpisaniu adresu ip R7800 loguje się do RT-N18U
- internet zaczyna zamulać.. wygląda to tak jakby połączenie VPN zapychało całą przepustowość łącza.
- w statystykach vpn na RT-N18U widzę ogromne ilości danych.. a wcześnie to było kilkanaście KB

poniżej krótki konfig jak to wygląda (i tak też działało z R7000)

1. dekoder matka
- RT-N18U z tomato jako klient
- dwie podsieci: 192.168.2.1 dla dekodera NC+ oraz 192.168.1.1 dla wszystkich pozostałych urządzeń

2. dekoder dodatkowy
- R7800 z OFW, serwer VPN w ramach OFW (TAP)
- jedna podsieć 192.168.2.1
- zmienne publiczne IP

będzie wdzięczny za info czy coś można zaradzić w temacie
 
hermes-80
Pewnie można coś spróbować - Skoro MR działa to tunel z przejściami do podsieci pewnie działa - problem zapewne jest z serwerami DHCP - sprawdź bramki jakie dostają urządzenia w podsieciach - czy czasem podsieć nie dostała bramki z podsieci zdalnej, zablokuj na Tomato przez ebtables pakiety dla DHCP.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
Dimson
poniżej wrzucam moje ustawienia RT-N18U, może łatwiej będzie znaleźć rozwiązanie.. i nie bardzo też wiem co masz na myśli z blokadą pakietów DHCP w przez ebtables Frown
192.168.2.23 to adres statyczny dodatkowego dekodera który łączy się z R7800 po wifi

i.imgur.com/N6qervH.png

i.imgur.com/xksIqkJ.png

i.imgur.com/yEVimaN.png

i.imgur.com/JWvvkBC.png
 
hermes-80
Jakie parametry sieci mają urządzenia na br1, a jakie na podsieci R7800
Nie wiem czy ebtables działa na ARM-ach
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
LeWy11
Witam.
Mam postawiony serwer OpenVPN i 2 klientów
1. Klient zrobiony vlan i wyodrębniony port i dekoder wszystko działa ok.
2. Klient openvpn skonfigurowany pula z dekodera matki skonfigurowana tylko Bez vlan, jest zrobiony Virutal Wifi które ma przypisaną adresacje z dekodera matki.
I teraz jak na routerze serwer wejdziemy w static mam jak na obrazku poniżej, 2 pierwsze MAC są dekoderami N a skąd biorą się pozostałe, dostępu do tego wifi nie ma nic poza 2ma dekoderami.
LeWy11 załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.
 
overflow2
Pozostałe to adresy np routerów na które logujesz się po VPN.
Asus RT-AC56U FT-AIO
 
LeWy11

Cytat

overflow2 napisał(a):

Pozostałe to adresy np routerów na które logujesz się po VPN.

Loguję sie tylko na jeden router.
Czyli mam router klient który loguje do router Matka. Router klient posiada 2 klientów DHCP. więcej urządzeń tam nie mam
 
overflow2
Sprawdź czy te adresy mac należą do routerów na których są klienci VPN.
Mi się właśnie one tam pokazują dodatkowo, jeśli się zaloguję na router kliencki.
Asus RT-AC56U FT-AIO
 
LeWy11

Cytat

overflow2 napisał(a):

Sprawdź czy te adresy mac należą do routerów na których są klienci VPN.
Mi się właśnie one tam pokazują dodatkowo, jeśli się zaloguję na router kliencki.

Ale te adresy pokazują się tylko przy moim loginie ( bo mam dodatkowo uwierzytelnianie po log/pass) i jak jest drugi klient nazwany user 2 to jest tylko jeden adres dekodera.
Natomiast przy moim loginie pokazuje 2 dekodery plus jakieś niewiadome adresy

Połączony z 18 maja 2020 23:46:18:
Teraz zrobilem restart urządzeń i narazie dekodery z prądu odpięte przy moim loginie pojawił się 1 mac : be:c8:59:e8:fb:33 - jak patrzę routery nie posiadają takiego MAC
Edytowany przez LeWy11 dnia 18-05-2020 23:46
 
Dimson

Cytat

hermes-80 napisał(a):

Jakie parametry sieci mają urządzenia na br1, a jakie na podsieci R7800
Nie wiem czy ebtables działa na ARM-ach


Na br1 jest tylko jedno urządzenia - główny dekoder NC+ (po wifi). Wszystkie pozostałe urządzenia łączą się z br0.
Na R7800 jest tylko jedna podsieć 192.168.2.1 i do niej (dhcp) łączą się wszystkie urządzenia łącznie z dekoderem dodatkowych.
 
hermes-80
Ok ale ja ci pisałem byś sprawdził parametry sieci jakie dostają końcówki a najważniejsze to bramki z DHCP na urządzeniach końcowych.

Połączony z 22 maja 2020 22:19:55:
druga sprawa sprawdź tracert przez jakie bramki wychodzą urządzenia z podsieci na swiat
Edytowany przez hermes-80 dnia 22-05-2020 22:19
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
Przemek10
Witam,

Mam dwa pytania w sprawie muliroomu na odległość (chodzi mi o tą rzecz: https://openlinksys.info/forum/viewthread.php?thread_id=16352). Pierwsze pytanie to takie czy jeśli bym kupił takie dwa routery z wgranym już oprogramowaniem TOMATO na tej stronie: https://sklep.fipro.pl/pl/p/Asus-RT-N12-vD-Tomato-na-zyczenie/1557 to czy śmiało na tym routerze z oprogramowaniem mógłbym zrobić ten multiroom na odległość w dwóch innych lokalizacjach właśnie tym sposobem? Drugie pytanie to takie w którym chodzi mi o to czy jeżeli mam u siebie już główny router od dostawcy internetu (Dasan h660gw) który jest to router na światłowód (ponieważ mam internet światłowodowy) to czy jeżeli bym kupił ten router który powyżej jest do niego link, to mógłbym podłączyć właśnie go do głównego routera (Dasana) jako repeater, bridge mode i na nim robić tego multirooma? Czy trzeba na przykład wyłączyć w głównym routerze NAT i wi-fi po to aby właśnie ten asus z tomato miał to włączone i na nim wtedy móc wykonywać ten multiroom na odległość?
 
hermes-80
1. RT-N12 vD ma 8MB flash i brak USB - wgrywa się obraz K26RT-N Mips najlepiej Fresh Tomato - Tak będzie na tych routerach działać MR
2. Nie ma w tomato trybu bridge też za bardzo repeatera nie rozumiem. Podstawa to publiczny IP bez blokady na wypuszczanie usług i Toamto w trybie routera z NAT.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
overflow2
Podane routery są wystarczające.

Ustaw na sztywno adres dla asusa na tym od światłowodu i przekieruj port dla vpn, albo ustaw w dmz.
Asus RT-AC56U FT-AIO
 
Przemek10
Czyli jak dobrze zrozumiałem, w obecnym moim routerze światłowodowym (dasan) mój operator musi mi wyłączyć NAT i usługę WI-FI aby nie gryzł się z nowym routerem asusem podłączonym jako AP? I wtedy moim głównym routerem był by Asus?
 
hermes-80
Jaką masz przepustowość od ISP - RT-N12 to słaby sprzęt.
Najlepiej by ISP dał ci możliwość konfiguracji Dasan przy wykupionym publicznym IP. (przekierowanie portów, w najgorszym przypadku DMZ)
135 za router?
Ja ostatnio stawiałem MR na WNR3500L v1 (za 50 zł, a to silniejszy sprzęt niż RT) + EDGE Router X - nie ma co obawiać się kupowania używek do MR.
Edytowany przez hermes-80 dnia 08-06-2020 23:23
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
Przemek10
Przepraszam ale nie jestem zbytnio szpecem w tych sprawach, ale może pomoże wam rysunek pomocniczy jak chcę to wykonać, może wtedy bardziej zrozumiecie o co mi chodzi oraz będziecie wiedzieli czy zadziała mi to kiedy wykonam tym sposobem. Przypominam, że mam również stałe IP u siebie więc jeśli będę serwerem openVPN to lepiej jak się ma stałe IP.
Przemek10 załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.
 
overflow2
W sumie nie wiem po co chcesz wyłączyć NAT i wi-fi w sprzęcie od ISP? Jest aż tak słaby?

Ja na Twoim miejscu wyłączyłbym wszystko zbędne na asusie zostawił tylko serwer VPN, a na routerze od ISP przekierował port dla VPN.

Podobnie z resztą podpowiada Ci kolega hermes-80.
Asus RT-AC56U FT-AIO
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 10

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

71,262,404 unikalnych wizyt