25 Kwietnia 2024 06:49:27
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· nju swiatło pytania
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· Szukam zaproszeni... [16]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.219.22.169
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Projekty
 Drukuj wątek
Sieć w mieszkaniu
DeXter
Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Ponieważ moja sieć domowa coraz bardziej się rozrasta postanowiłem ją trochę zmodyfikować jednak mam kilka pytań gdyż nie wiem czy moje plany nie są zbyt nierealne.
Przede wszystkim chciałbym najpierw uruchomić serwer VPN na WRT54GL jednak jest pewien problem. Otóż moim głównym urządzeniem które rozdziela Internet jest router TP-Link WR740N. Z tego co się rozglądałem nie ma na nim możliwości zmiany softu z VPN. Ponieważ moje łącze to symetryk 50/50 a w nocy 100/100 potrzebuje routera z Wifi na n. WRT54GL jak wiadomo ma g. Dodatkowo w drugim pokoju mam AP D-Linka jednak planuje go zamienić właśnie na WRT54GL który proacował będzie jako klient Wifi. Pod niego podpięty mam TV i dekoder. Pytanie czy da radę skonfigurować VPN i przekierować porty na TP-Linku tak, żeby działało to prawidłowo??
 
paczek72
TP-Link WR740N co masz na nim za soft orginalny czy inny i jaką wersje masz routera v4? bo jesli tak to mozna tu odpalic dd wrt TL-WR740N_V4
Asus RT-N10U v.B1 ||Tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-115-PL-Nocat-VPN||
Linksys E 2500 OFW 1.0.0.7
 
shibby

Cytat

Pytanie czy da radę ... przekierować porty na TP-Linku ...


oczywiście, że tak. Port Forwarding to jedna z fundamentalnych funkcji każdego routera.

Cytat

moje łącze to symetryk 50/50 a w nocy 100/100 potrzebuje routera


Potrzebujesz routera o bardzo dużej mocy! Nie wierzę, że tplink lub linksys wyrabia ci z takim lączem - w szczególności nocą.

Potrzebujesz Asusa RT-N66 (jeżeli chcesz tomato) lub innego równie wydajniego pod ddwrt/openwrt.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
DeXter

Cytat

paczek72 napisał(a):

TP-Link WR740N co masz na nim za soft orginalny czy inny i jaką wersje masz routera v4? bo jesli tak to mozna tu odpalic dd wrt TL-WR740N_V4


Wieczorem sprawdzę

Cytat

shibby napisał(a):

oczywiście, że tak. Port Forwarding to jedna z fundamentalnych funkcji każdego routera.


Smile oczywiście samo przekierowanie to wiem, że jest możliwe pytanie tylko czy to coś pomoże przy łączeniu przez VPN

Cytat

shibby napisał(a):

Potrzebujesz routera o bardzo dużej mocy! Nie wierzę, że tplink lub linksys wyrabia ci z takim lączem - w szczególności nocą.
Potrzebujesz Asusa RT-N66 (jeżeli chcesz tomato) lub innego równie wydajniego pod ddwrt/openwrt.


Na razie nie narzekam aczkolwiek pod TP-Linka mam podpięty od niedawna serwer NAS więc przydało by się coś z sieciówka Gigabitową. Sprawdziłem tego Asusa i powiem szczerze że rewelka ale na chwilę obecną cena stanowi największą barierę. Jednak nie mówię nie, szukałem czegoś takiego jednak miałem to w planach raczej w dalszej przyszłości. W tej chwili chciałbym się oprzeć o sprzęt który już posiadam.
 
hermes-80
A może lepiej pójść w ta stronę?? RB2011UAS-2HnD-IN - [url]http://openrouter.info/forum/viewtopic.php?f=39&t=2134&start=0
[/url]
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
DeXter
Fajna sprawa ale tak jak wcześniej wspomniałem, chciałbym zostać przynajmniej na razie przy tym sprzęcie który już obecnie posiadam. Wczoraj podjąłem próby konfiguracji VPN jednak wywala mi jakieś błędy. Czy tak w ogóle jest możliwość połączenia się z serwerem VPN w warunkach sieci lokalnej? Ustawiając go jako klienta Wifi? Bo póki co to nie wiem czy problem leży w konfiguracji czy w braku możliwości połączenia lokalnie
Edytowany przez DeXter dnia 07-03-2013 15:30
 
tamtosiamto

Cytat

DeXter napisał(a):

Cytat

paczek72 napisał(a):

TP-Link WR740N co masz na nim za soft orginalny czy inny i jaką wersje masz routera v4? bo jesli tak to mozna tu odpalic dd wrt TL-WR740N_V4


Wieczorem sprawdzę

Cytat

shibby napisał(a):

oczywiście, że tak. Port Forwarding to jedna z fundamentalnych funkcji każdego routera.


Smile oczywiście samo przekierowanie to wiem, że jest możliwe pytanie tylko czy to coś pomoże przy łączeniu przez VPN

Cytat

shibby napisał(a):

Potrzebujesz routera o bardzo dużej mocy! Nie wierzę, że tplink lub linksys wyrabia ci z takim lączem - w szczególności nocą.
Potrzebujesz Asusa RT-N66 (jeżeli chcesz tomato) lub innego równie wydajniego pod ddwrt/openwrt.


Na razie nie narzekam aczkolwiek pod TP-Linka mam podpięty od niedawna serwer NAS więc przydało by się coś z sieciówka Gigabitową. Sprawdziłem tego Asusa i powiem szczerze że rewelka ale na chwilę obecną cena stanowi największą barierę. Jednak nie mówię nie, szukałem czegoś takiego jednak miałem to w planach raczej w dalszej przyszłości. W tej chwili chciałbym się oprzeć o sprzęt który już posiadam.


Z ciekawosci spytam ile placisz za symetryka 50/50? Takie lacza sa drogie wiec dziwie sie ze piszesz o wysokiej cenie asusa Smile. btw ja za radio 5/1 place 60zl:/
 
DeXter
Jest to lokalny dostawca, a cena za łącze to 59zł Smile po kablu, dlatego koszt 500zł za router mimo wszystko jest dla mnie jak na razie zaporowy.
 
tamtosiamto
kurde, kupie ci ten ruter ale daj mi twojego prividera!!Grin u mnie 6/6 radio kosztuje 600 zl!!!
 
paczek72

Cytat

DeXter napisał(a):

Jest to lokalny dostawca, a cena za łącze to 59zł Smile po kablu, dlatego koszt 500zł za router mimo wszystko jest dla mnie jak na razie zaporowy.


heheheh a gdzie ty mieszkaszSmile gdzie takie larytasy serwująSmile
Asus RT-N10U v.B1 ||Tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-115-PL-Nocat-VPN||
Linksys E 2500 OFW 1.0.0.7
 
DeXter
Siedlce
 
shibby
wysył bardzo ładny, aż za ładny. Co do downloadu to ja płacę 64zł za 64/5 światełko ale często dochodzi do 100mbps.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
DeXter
Ponieważ nadal tkwię w tym samym miejscu postanowiłem skorzystać z podpowiedzi kolegi paczek72 i zainstalowałem DD-WRT. Jak na razie ubiłem sobie neta bo pozamieniały się MAC adresy ale już wszystko wyprostowałem i jak tylko wrócę do domu to zabieram się za konfigurację VPN. Swoją drogą nadal nie dowiedziałem się czy w Tomato VPN tworzony jest w oparciu o port WAN czy niekoniecznie?? Chodzi mi o moją sytuację, że serwer nie ma bezpośredniego wyjścia na świat i jest jedynie Wifi klientem?
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 36

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

71,316,354 unikalnych wizyt