16 Maja 2024 00:56:00
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [29]
· Takedown 2000 [3]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.226.87.83
Zobacz wątek
Najlepszy ruter z dualband za ok 300zł
TP-Link TL-WDR4300 TP-Link TL-WDR4300 22%[6 głosów]
Asus RT-N56U Asus RT-N56U 19%[5 głosów]
D-Link DIR-825 D-Link DIR-825 0%[0 głosów]
Linksys E3200 Linksys E3200 0%[0 głosów]
Netgear WNDR3700 Netgear WNDR3700 22%[6 głosów]
inny ruter inny ruter 37%[10 głosów]
Wszystkich głosów : 27
 Drukuj wątek
[Co kupić?] Najlepszy ruter N z dualband za ok 300zł
robcio321
Witam. Proszę o pomoc w wyborze rutera w cenie ok 300zł do M3 w wielkiej płycie (kilkanaście sieci w eterze).
Chciałbym żeby był to zakup przyszłościowy, dlatego szukam rutera N pracującego w dualband (jednocześnie). Switch 1000 Mbps
Do tego USB (podpięty dysk, drukarka niekoniecznie). Niekoniecznie musi być też pod Tomato czy inny alternatywny soft (ale byłoby milo).
Główny nacisk kładę jednak na stabilność pracy, następnie zasięg (15m, przebicie jednej ściany żelbetonowej).

Do wyboru mam obecnie (cena z przesyłką):
- TP-Link TL-WDR4300 (300zł)
- Asus RT-N56U (330zl)
- D-Link DIR-825 (340zł)
- Linksys E3200 (300zł)
- Netgear WNDR3700 (330zł)

Ze sprawdzonych firm to chyba tyle. Który z nich polecilibyście?
 
belliash
http://www.frazpc.pl/artykuly/923420-1/router-z-alternatywnym-oprogramowaniem
http://www.belliash.eu.org/component/content/article/1-wpisy/75-mini-recenzja-tp-link-tl-wdr4300
Linksys WRT1900AC: OpenWrt 19.07.2
Jetway JC390F841AA34B: OpenWrt 19.07.2
 
hermes-80
Spotkałem 3 użytkowników tego routera, którzy na OFW mieli tragedie z wifi.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
belliash
@hermes-80: TL-WDR4300? Ja OFW mialem moze przez godzine, wiec sie nie wypowiem. Testy przeprowadzalem juz na OpenWrt i chodzi pieknie.
Linksys WRT1900AC: OpenWrt 19.07.2
Jetway JC390F841AA34B: OpenWrt 19.07.2
 
majkel152
belkin miał taniego dualbanda na broadcomie, linksys 610v2 albo hm asus n53/56, tp-link to tp-link ja za openwrt nie przepadam
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
hermes-80
TL-WDR4300 na Gargoyle też widziałem opinie, że chodzi to przyzwoicie ale - nie każdy zaryzykuje utratę gwarancji - niestety to tylko opinie - sam tego nie testowałem.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
belliash
Z 1 postu autora wywnioskowalem ze bierze pod uwage alternatywny soft, ale dopuszcza takze prace na OFW. Kupujac taki router mysle ze nie wrzucenie OpenWrt byloby grzechem. WDR4300 to dobry i fajny sprzecik, ale archaiczny soft producenta mocno kuleje. Mysle ze kazdy kto polecil w ankiecie ten sprzet bral pod uwage tylko alternatywny soft.
Linksys WRT1900AC: OpenWrt 19.07.2
Jetway JC390F841AA34B: OpenWrt 19.07.2
 
robcio321

Cytat

majkel152 napisał(a):
belkin miał taniego dualbanda na broadcomie, linksys 610v2 albo hm asus n53/56, tp-link to tp-link ja za openwrt nie przepadam


Belkin to chodzi o F9K1103? Znalazłem go tylko w jednym sklepie za 363zł z przesyłką, dlatego go nie brałem pod uwagę.
Linksys WRT610n to samo - 400zł w MediaMarkt. Natomiast Asus RT-N53 nie ma gigabitowego LANu.
Co masz na myśli " tp-link to tp-link"? Dobrze czy źle?
 
belliash
Spojrz jaki sukces odniosl 1043nd... 4300 ma podobna szanse przed soba. Ja rozwazalem zakup rt-n66u vs wdr4300... Wzialem ten 2 i nie zaluje. Za asusa musialbym zaplacic ok 2.5x tyle. Doszedlem do wniosku ze nie ma sensu. Popatrz na test z mojego 1 posta w tym watku - masz tan test asusa i nie robi na mnie wiekszego wrazenia, czasami wypada wrecz gorzej niz tp-link.
Linksys WRT1900AC: OpenWrt 19.07.2
Jetway JC390F841AA34B: OpenWrt 19.07.2
 
robcio321

Cytat

belliash napisał(a):
Z 1 postu autora wywnioskowalem ze bierze pod uwage alternatywny soft, ale dopuszcza takze prace na OFW. Kupujac taki router mysle ze nie wrzucenie OpenWrt byloby grzechem. WDR4300 to dobry i fajny sprzecik, ale archaiczny soft producenta mocno kuleje. Mysle ze kazdy kto polecil w ankiecie ten sprzet bral pod uwage tylko alternatywny soft.


Dokładnie tak, na tą początek wystarczy mi pewnie OFW ale jak zobaczyłem screeny z Tomato to mi się oczy zaświeciły. O ile dobrze wyszukałem to z tych wymienionych tylko Linksys jest jakoś wspierany przez Tomato, reszta oprócz Asusa też ma alternatywę.

Ten WDR4300 jest na topie w testach np tu: http://www.chip.pl/ranking/akcesoria/...ery-wifi-n
ale znowu w innych miejscach nie łapie się do czołówki np tu http://www.smallnetbuilder.com/lanwan...4-ghz-updn (tu z kolei bryluje Asus n56u)

W dobie płatnych komentarzy i kupowania testów chciałbym się upewnić jakie są opinie kogoś niezależnego (mam nadzieje że dobrze trafiłem).
Wiem zestawienie sprzętu w ankiecie nie jest pomidorowe, ale liczę że bardziej mi pomożecie niż pierwsze 5 stron googla.
 
belliash
Mialem Asusa RT-N16 - w sumie to nadal mam - lezy w pudelku... Uzywalem go z Tomato i fakt dzialalo to fajnie. Pewnego razu zdechlo wifi, myslalem ze moze tomato ale wgrywalem nowsze, starsze wersje i ogolnie klapa. Wifi nie dziala i koniec. Co ciekawe Asus Restoration Tool tez z nim nie dziala a na konsoli sypie roznymi bledami. Na oryginalnym sofcie tez same problemy. Znajac tomato chcialem kupic RT-N66u ale wybralem WDR4300. Nie instalowalem nawet gargoyle tylko czyste openwrt. W porownaniu do RT-N16 dziala lepiej. Sam mieszkam w takim M3... Router w 1 pokoju, a ja siedze glownie w 2... Po drodze 2 sciany... Transfery na WDR4300 mam lepsze niz na RT-N16. Zarowno na 2.4 jak i 5GHz. Moze na RT-N66 bylyby jeszcze lepsze. Mysle ze testy tego nie pokazuja, bo wiele moze zalezec od ilosci sieci w eterze, ilosci scian, ich grubosci, wydzimisi routera... wersji softu, sterownikow, sieciowki w laptopie....

Tak czy inaczej... Na OpenWrt zrobisz wszystko co w tomato jesli nie wiecej - ale potrzeba wiecej czasu na to. Router ma 2x USB, podlaczylem drukarke i pendrive. Dziala mi drukowanie i skanowanie przez siec. Zrobilem extroot... Podsumowujac mam wszystko to co na tomato z RT-N16 + dualband + lepsza wydajnosc wifi na 2.4GHz. A w eterze mam ok 8-10 sieci zalezy gdzie stane z laptopem.

Netgearow nie testowalem wiec nie wiem, nie wypowiem sie, ale chyba ma zintegrowane antenki?, co dla mnie na -
Linksys? Placisz za marke...
Asus? RT-N56u wspiera tomato? jak nie to szkoda kasy na niego... a 66u strasznie drogi

Wiem jaki to dylemat bo sam przed nim stalem nie dawno. Polecam oczywiscie to co mam, bo sprawdzilem ten sprzet, uzywam i sie spisuje. Przy czym jest najtanszy Smile
Mozna tez miec nadzieje ze kiedys bedzie wspierany przez openwrt HNAT. Zreszta sam zamierzam nad tym posiedziec po sesji Wink


Wg mnie powinienes ograniczyc sie do 2 routerow:
WDR4300 z openwrt lub gargoyle
RT-N56u - ale o ile wspiera tomato / asuswrt od merlina.

Reszta bym sobie glowy nie zawracal, ale to tylko moje zdanie.
Linksys WRT1900AC: OpenWrt 19.07.2
Jetway JC390F841AA34B: OpenWrt 19.07.2
 
shibby
tplink 4300 nie jest wart swojej ceny. Lepiej zaoszczedzic 100zl i kupic 3600 jak juz. -> czyt moj artykul na frazie Wink
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
robcio321

Cytat

shibby napisał(a):
tplink 4300 nie jest wart swojej ceny. Lepiej zaoszczedzic 100zl i kupic 3600 jak juz. -> czyt moj artykul na frazie Wink


Zasugerowałem się na starcie tym nieszczęsnym rankingiem z chipa, w którym brak TP-Linka TL-WDR3600 i dlatego w ogóle go nie brałem pod uwagę. A z tego co widzę to warto, spełnia wszystkie moje założenia. Szkoda, że nie mogę dorzucić tego sprzętu do ankiety.

Połączony z 18 January 2013 23:29:58:
Dzięki za dotychczasowe wpisy o TPlinkach. A co z pozostałymi ruterami z listy - ktoś potestował i może coś powiedzieć więcej? Widzę, że są osoby które wybrałyby Netgear WNDR3700, jakieś argumenty?
Edytowany przez robcio321 dnia 18-01-2013 23:29
 
hermes-80

Cytat

Widzę, że są osoby które wybrałyby Netgear WNDR3700, jakieś argumenty?
Ale to chyba osoby mające v2 (nie dostępny w sprzedaży) bo obecnie jest v3 na Brodcomie bez alternatywnego FW.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
jarek7714

Cytat

zulu napisał(a):

Witam. Proszę o pomoc w wyborze rutera w cenie ok 300zł do M3 w wielkiej płycie (kilkanaście sieci w eterze).
Chciałbym żeby był to zakup przyszłościowy, dlatego szukam rutera N pracującego w dualband (jednocześnie). Switch 1000 Mbps
Do tego USB (podpięty dysk, drukarka niekoniecznie). Niekoniecznie musi być też pod Tomato czy inny alternatywny soft (ale byłoby milo).
Główny nacisk kładę jednak na stabilność pracy, następnie zasięg (15m, przebicie jednej ściany żelbetonowej).
Oddałem swój głos na inny model (może być to Sapido GR-1736 lub Airlive N450R) do wydajnego radia z dual-band pod alternatywnym oprogramowaniem nadaje się tylko Asus RT-66U. Tani podstawowy dual-band to TL-WDR3600 (nie liczmy natomiast że pod Open-Wrt będzie miał wydajne radio-podobnie zresztą WDR4300 gdyż Atheros nie udostępnia otwartych nowych sterowników WiFi i o szybkim wydajnym radiu można zapomnieć). Przy zastosowaniu jako WAN modemu 3-4G to z przedstawionych modeli mogę polecić Asusa N56U i D-Linka DIR-825. Wink
jareq
 
robcio321

Cytat

jarek7714 napisał(a):
Oddałem swój głos na inny model (może być to Sapido GR-1736 lub Airlive N450R) do wydajnego radia z dual-band pod alternatywnym oprogramowaniem nadaje się tylko Asus RT-66U. Tani podstawowy dual-band to TL-WDR3600 (nie liczmy natomiast że pod Open-Wrt będzie miał wydajne radio-podobnie zresztą WDR4300 gdyż Atheros nie udostępnia otwartych nowych sterowników WiFi i o szybkim wydajnym radiu można zapomnieć). Przy zastosowaniu jako WAN modemu 3-4G to z przedstawionych modeli mogę polecić Asusa N56U i D-Linka DIR-825. Wink


OvisLink Airlive N450R to niestety stówkę ponad mój budżet. Tego Sapido GR-1736 faktycznie przeoczyłem - parametry ma fajne, ale niewiele słyszałem o firmie i bałbym się zaryzykować. Nie dlatego, że Sapido może robić gorszy sprzęt, ale chodzi o popularność - jak będzie jakiś problem to nikt nie będzie umiał pomóc. O Asusie N56U naczytałem się dużo dobrego, cały czas biorę go pod uwagę, szkoda tylko że nie ma nadziei na żaden alternatywny soft. D-Link DIR-825 - no właśnie możesz napisać coś więcej?
 
jarek7714
Produktów Sapido jest już cała masa, firma działa już kilka lat, firmware jest łatwe w obsłudze, niestety nie zainstalujesz alternatywy na tym produkcie. Sprzęt może pracować w 3-tybach (router, AP-bridge, AP-Client-WISP), oddzielne odkręcane anteny na 2,4 i 5GHz. Szczegółowy opis http://www.sapidotech.com/poland/prod...iew&no=106 . Do Asus N56U są alternatywne softy od Google (z tym że pasmo 5GHz na takim routerze ze schowanymi antenkami będzie działać tylko w jednym pokoju). D-Linka posiadam, soft fabryczny odpada na dzień dobry, pozostaje Open-Wrt lub DD-WRT, za cenę 300 zł z hakiem nie warto kupować (lepszym wyborem będzie WDR3600). N56U i DIR-825 podałem do zestawienia ze względu na o wiele wydajniejsze w zasilanie porty USB ( warte zakupu przy dobrej cenie przy zastosowaniu z modemami 3-4G), osobiście wynegocjowałem nówkę na aukcji DIR-825 za 200zł, dzięki konkurencji WDR3600). Wink Jeżeli chcesz alternatywny soft i w niskiej cenie z dual-band to ww TP-Link wydaje najlepszym wyborem +soft OpenWrt vargalex (masz full wypas funkcje dostępne z GUI-klient torrentów, print-serwer, dlna...)
jareq
 
push2open
Dołączę się do dyskusji z modelem Ovislink N450R, nieco droższym od opisywanych (poza Asusem który odpada w związku z umiejscowieniem routera w garderobie)
Podobnie jak Autor wątku poszukuję jakiegoś optymalnego rozwiązania do podłączenia modemu 3G oraz drukarki do routera. Planuje OpenWrt, ale początkowo nie mam zamiaru tracić gwarancji (ukłon dla Hermesa Wink)

i jeszcze pytanie dodatkowe, czy do takich routerów da się podłączyć modemy ADSL po USB (takie basic z Netii czy TP) - Sagem f@st itp...
 
skwara
Co do OpenWrt i WDR3600 WDR4300 to też miałem na nie chrapkę, ale podobno na OpenWrt i pewnie też na DD-WRT nie działa "power save mode"/"power saving". Jeśli się mylę proszę mnie poprawić.
Objawia się to tym że Nokia E60 podłączona do WiFi umiera po 8h. Testowałem to na tp-link WR841N. Na oryginalnym oprogramowaniu E60 działa w czuwaniu przez kilka dni (używam jako telefon VOIP) a pod Gargoyle 8h. Dodatkowo pod Gargoyle xperia neo v traci co 30-60s połączenie i przerywa mi radio internetowe. Pod Ovislink WL-1600GL z tomato nie było takich problemów.
 
push2open
Zatem RT-N66U za bajońską sumę wydaje się być "optymalnym" rozwiązaniem... czy obsłuży on ADSL?
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 45

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

71,839,939 unikalnych wizyt