20 Kwietnia 2024 14:37:24
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Szukam zaproszenia n...
· konfiguracja router ...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [16]
· dodatkowe złącz... [4]
· konfiguracja rout... [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.226.96.61
Zobacz wątek
 Drukuj wątek
Jaki dwudyskowy NAS
branetre
@gooru2

Co do duplikatów plików to paczka fdupes pod ipkg źródło >>>>> http://salmanzg.wordpress.com/2012/11...ology-nas/
Co do dysku to polecem przeglądnięcie sygnaturek na forum pronas albo synology Napewno coś znajdziesz Ja osobiście mam segate ST2000DL003 który ostro dostaje po talerzach (torty od nowości cały czas idą) Dysk cichy i chłodny.
Co do pytania pierwszego o konfiguracje NAS to nie bardzo rozumiem. Sprecyzuj

DEMO SYNOLOGY DSM 4.2 beta >>>>> http://www.synology.com/products/dsm_...p?lang=plk

OT Synology w nowym DSM 4.2 dla DS112 zrobiło działający port USB 3.0 dla kart WIFI Nareszcie Grin
Edytowany przez branetre dnia 20-01-2013 17:13
 
gooru2
Chodzi o to, czy da się ustawić go tak, aby synchronizować jeden katalog między dyskami, ewentalnie przerzucać go na podłączony pod usb 2,5calowy dysk
DS920+
Asus RT-AC56U MarlinMod
Tp-Link Archer C2600 OFW
 
branetre
Można w Time Backup Wybierasz folder z którego chcesz robić migawki Następnie wybierasz dysk i na nim folder gdzie migawki będą zapisywane W harmonogramie zaznaczasz co ile ma być robiona kopia a Smart Recycle zadba by te same dane nie były za każdym razem nadpisywane Sprawdzając jednocześnie sumy kontrolne plików Smile
 
gooru2
Czyli na 90% będzie synek. A na starcie jakiś rozsądny 2tb dysk trzeba dobrać
DS920+
Asus RT-AC56U MarlinMod
Tp-Link Archer C2600 OFW
 
anonim747874734

Cytat

gooru2 napisał(a):

Czyli na 90% będzie synek. A na starcie jakiś rozsądny 2tb dysk trzeba dobrać


mam WDC WD20EARX 2 TB - od wrześnie działa non stop nie wyłączany Smile ciągle w formie Smile
 
gooru2
To pozostaje tylko czekać na wypłatę premii i idziemy na zakupy
DS920+
Asus RT-AC56U MarlinMod
Tp-Link Archer C2600 OFW
 
anonim747874734

Cytat

gooru2 napisał(a):

To pozostaje tylko czekać na wypłatę premii i idziemy na zakupy


offtop : mam to samo Smile czekam na premię aby kupić ssd 512GB Grin
 
branetre
Mam w domu WD1002FAEX i tego SEGATE co wcześniej pisałem Robiłem testy na obu i wbrew przekonaniu WD 7200RPM jest wolniejszy i ma gorszy czas reakcji od SEGATE 5900RPM Który czas dostępu w milisekundach ma gorszy o 30% Mało tego Przy WD temperatura siedziała podczas pobierania tortów na 42 stopnie Segate wisi przy 37 ! Cały czas No chyba że na niego kopiowanie dużej ilości małych plików puszczę Wtedy łapie te 41 stopni ale jedno jest pewne przy Segate można spać WD BLACK to jako TUBĘ do auta na impreze Grin WD z seri RED mają słaby transfer Testowałem w pracy na moim synku dwa WD20EFRX i WD30EFRX Oba może i ciche ale słaby czas dostępu i wolniejsze od SEGETA a temperatury jak przy BLACK
 
Kontrolny

Cytat

gooru2 napisał(a):

Chodzi o to, czy da się ustawić go tak, aby synchronizować jeden katalog między dyskami, ewentalnie przerzucać go na podłączony pod usb 2,5calowy dysk


W ReadyNAS ie oczywiście da się zarówno jedno jak i drugie. Ogólnie wbudowane narzędzia do robienia różnego rodzaju backupów są mocno rozbudowane. Można robić backupy na dysku podłączonym po sieci, po USB, a także na lokalizację poza siecią lokalną. Można ustawiać harmonogram tworzenia backupów i/lub kopii przyrostowych. Jest synchronizacja z innymi lokalizacjami linuksowymi po rsync. Jest ReadyNAS replicate, narzędzie do tworzenia backupu/synchronizacji z drugim ReadyNASem, który może zarówno stać obok w tej samej sieci, jak też być w innej fizycznej lokalizacji i innej sieci. Do tego jest ReadyNAS Vault, czyli zaszyfrowany, zabezpieczony katalog na serwerach Netgeara, w którym można trzymać ważne dane na wypadek pożaru (powodzi, uderzenia pioruna, whatever - utrata NASa). Przez pierwszy rok ta usługa jest damowa, potem jest jakaś opłata roczna. I pewnie jeszcze więcej, wszystkiego nie rozpracowałem.

Połączony z 15 maj 2013 10:10:36:

Cytat

shibby napisał(a):

Sprostuję. Wszystkie add-onsy do ReadyNAS Duo v2 są platne tak wiec np za takiego transmission przyjdzie nam te 3$ zaplacic.



Od jakiegoś czasu jest najnowsze Transmission (2.77) _darmowe_ zarówno dla ReadyNAS Duo v2 (ARM),

http://www.readynas.com/forum/viewtopic.php?f=36&t=68561

jak też dla Duo v1 (SPARC)

http://www.readynas.com/forum/viewtopic.php?f=36&t=68079
Edytowany przez Kontrolny dnia 15-05-2013 10:10
--
Netgear R6300 v1 OFW :-o
Netgear WNR3500L v2 × 3
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-121 K26 USB AIO
ReadyNAS Duo v1
 
shibby
ja o tym doskonale wiem i pisałem o tym w innym temacie. Nie komentuj proszę moich słów wypowiedzianych blisko pół roku temu!
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Kontrolny
Proszę, nie bierz wszystkiego tak do siebie.
Napisałem to dla porządku. Aby ktoś, kto czyta wątek, bo rozważa zakup NASa nie pozostał z błędnym przekonaniem, że trzeba zapłacić za Transmission na ReadyNASa. Nie każdy czyta całe forum od deski do deski :-)
--
Netgear R6300 v1 OFW :-o
Netgear WNR3500L v2 × 3
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-121 K26 USB AIO
ReadyNAS Duo v1
 
sebapulawy
Witam
Koledzy poszukuje dysku do 2 celów: monitoring ip oraz clouda. Który byście polecili ? Najlepiej jak by pracował w rajdzie czyli 2 lub 4 dyski.
Dziękuję za podpowiedz .

Pozdrawiam Seba
 
Antek75
Ja polecam serię ReadyNas 200. To kolejny NAS jaki posiadam od netgear i jestem bardzo zadowolony przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo i różne fajne dodatkowe funkcje
 
shibby
jak pod monitoring to taniej wyjdzie Synologi bo masz licencję darmową na dwie kamery IP.

Netgear byłby ok ale on daje co prawda licencję no-limit ale z tego co się orientuję niestety tylko trialową (30dni?).
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
balagaan
Antek dobrze odgrzał temat sprzed roku.
-----------------------------------------------------------------------------------------
 
gooru2
No to zmieniam obudowę po 3 latach. Podpowie ktoś czy wystarczy wyjąć dyski przed sprzedażą. Czy jest jakaś procedura.
DS920+
Asus RT-AC56U MarlinMod
Tp-Link Archer C2600 OFW
 
MasterX
Pracowałem z Synology ds216j i spisywał się świetnie. Więc myślę, że warto dopłacić. Smile
Informatyk, programista.
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 9

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,189,040 unikalnych wizyt