19 Marca 2024 15:04:12
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Optware na CIFS [42]
· [Howto] Xpenology... [7]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
44.197.113.64
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Netgear
 Drukuj wątek
WNR3500L v2 problemy z prędkością internetu via WiFi
Kicius55
Wykonałem jeszcze kilka eksperymentów. Proszę wybaczyć moją niefachowość ale kompletnie się na tym nie znam i po prostu tylko sprawdzam zachowanie routera przy różnych ustawieniach. Więc tak:
jestem prawie na 100% pewien że dziwne zachowanie routera jest powiązane z funkcją afterburner ( i to zarówno włączoną jaki i wyłączoną).
Testy w dzień (16Mb/s) więc w czasie gdy wszyscy uważają że ich router wtedy chodzą ok na n.
Wyłączyłem funkcję afterburner. i co? wygląda jakby było wszystko w porządku, jest internet (pełne 16Mb/s) i nie widać żadnych oznak że coś jest nie tak.
Ale NAS odmawia pobierania niektórych plików i wywala że coś jest nie tak z siecią. Wysyłać na NAS można wszystko. Włączam afterburner i wszystko wraca do normy. wyłączam o dziwo wszystko ok. Znowu włączam wyłączam. itd. Czasami jest ok czasami nie. Obserwuję tylko po serwerze NAS bo w czasie netu 16Mb/s internet wszystkim chodzi ok. Ale żeby cała sieć łącznie z NAS chodziła ok, to muszę po kilka razy włączyć i wyłączyć afterburner aż "załapie" normalną pracę przy wyłączonej funkcji afterburner. NAS w dzień reaguje podobnie jak internet w nocy (czyli wysyłać można a przy pobieraniu coś się chrzani)
Trochę nagmatwałem, ale mam nadzieję że dało się zrozumieć. Uważam że dzielni forumowicze zajmujący się firmawe do tego routera powinni przyjrzeć się tej właśnie funkcji. Resztę testów wykonam jak włączy się taryfa nocna 24 Mb/s ale podkreślam że przy włączonym afterburner chodzi pełne 24Mb/s.
Zamierzam za to sprawdzić czy po kilkukrotnym włączeniu - wyłączeniu tej funkcj da się uzyskać poprawną pracę routera z internetem 24Mb/s przy wyłączonej funkcji afterburner. (analogicznie jak to uzyskiwałem z NAS w ciągu dnia)
 
sulu22
Przestudiowałem cały wątek, przetestowałem wszystkie porady ustawień i doszedłem do wniosku, że u mnie również występuje ten sam problem co u innych użytkowników.
Tak jak inni, a przynajmniej większość mam internet z Vectry 16/24 Mb/s.
Zainstalowane Tomato w wersji 105-PL.
Wi-Fi ustawione na Auto, gdyż jednego lapka mam na karcie Wi-Fi-g do 54Mb/s, a drugiego na N, WMM-Włączone. Na tym z kartą w technologii N we właściwościach połączenia (pod Windowsem) wyświetla, że prędkość połączenia wynosi 72Mb/s i podaje że połączenie jest w trybie N, na starym laptopie we właściwościach podaje 54Mb/s.
Robiłem pomiar prędkości na speedtest i na lapku z N-ką wyszło ~14Mb/s na lapku z g ~8Mb/s (pomiary przed 23). Po 23:00 na lapku z N ~1,8Mb/s na telefonie dziś o 6:20 ~0,8Mb/s
Czy ma ktoś pomysł co jeszcze można sprawdzić, jakie ustawienia?
 
neotps
Ja wczoraj otrzymałem inny ruter w ramach wymiany, który udało się po trudnych bojach wynegocjować i tu małe uznanie dla netgear. Sprzęt będę testował za parę dni. Co do problemu z 3500lv2 nie pozostaje mi nic innego jak odesłać do supportu/sprzedawcy po zwrot pieniędzy/próbę rozwiązania problemu. Mi się nie udało, po 2 miesiącach nie miałem już cierpliwości.

Podsumowując.
1. Instalujecie DD-WRT - u mnie chodziło dobrze.
2. Zgłaszacie sprawę do supportu i testujecie wg. ich zaleceń.
3. Oddajecie na zasadzie niezgodności towaru z umową do sprzedawcy i kupujecie inny ruter.

Na chwilę obecną to są 3 opcje. które możecie wykorzystać.
 
zaboll
witam
mam podobny problem przynajmniej mi się tak wydaje
również mam internet z vektry 24/2 i ruter netgear WNR3500L ale v1
problem wygląda tak
na karcie wifi intel obcina mi net do 2-3 Mb/s
na karcie usb edimax-a N prędkość ta sama do 2-3 Mb/s
na ipad-ie do max 2 Mb/s

połączenie Synology > ruter > laptop na obu kartach po 2-3 Mb/s a wcześniej śmigał do 7 mb

problem zauważyłem jakieś 2 tygodnie temu

zadzwoniłem do vektry i udzielono mi odpowiedzi że to musi być wina rutera po mojej stronie, (pan błyskawicznie to zdiagnozował jak powiedziałem że za ich modemem cisco mam ustawiony jeszcze swój ruter)

co dziwne podłączając lapka po lanie (pomijając ruter) prędkość wróciła do blisko parametrów z umowy, podłączyłem netgear i net znowu przysiadł do 1/10

mam ustawiony mac adres rutera ten sam który mam w lapku na karcie lan

nie wiem czy możliwe jest aby vektra utrudniała korzystanie z własnych ruterów ale mam ten ruterek z tomato od ponad 1,5 roku i nie było takich kwiatków do ostatniej modernizacji o której operator poinformował oficjalnym sms-em
Asus RT-N16 + tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-115-PL-AIO

Synology DS211j (najprawdopodobniej WD red 3TB x 2 szt.)

WD TV Live
 
neotps
Jedyne co mi przychodzi do głowy, a czego nie przetestowałem, to to, że przy wyższej szybkości/taryfie nocnej zmienia w modemie coś, co powoduje zakłócenia i spadek prędkości. Bo skoro działa dobrze po lanie, to coś musi mieć wpływ na wifi.. A więc mam test dla zainteresowanych.
Modem ----> 5/10 metrów kabla lan -> ruter wifi -> test na laptopie po godzinie 22/23 i jaki rezultat..
To jedyne co mi sensownego przychodzi do głowy - sam nie przetestowałem bo.. nie miałem wystarczająco długiego kabla Smile Kto ma i sprawdzi?
 
zaboll
niestety nie pomogę bo pomimo oferowanego przyspieszenia po 23 z powodu braku możliwości technicznych nie przyspieszają mi netu ;(
Asus RT-N16 + tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-115-PL-AIO

Synology DS211j (najprawdopodobniej WD red 3TB x 2 szt.)

WD TV Live
 
neotps
Rozumiem, że u Ciebie problem teraz występuje całą dobre i pojawił się po modernizacji sieci (którą swoją droga zmodernizowali tak, że nie możesz mieć szybszego neta Smile? Wcześniej tez miałeś 24mbity?
Nic tutaj nowego nie wymyśle, jedynie polecę Ci przetestować inny ruter..

Zgłoś sprawę do supportu, obecnie z tego co mi pisali nie mają w dziale inżynierii żadnego zgłoszenia z tym problemem po tym jak wymienili mi ruter na inny, więc szybko problemu nie rozwiążą, jeżeli innych zgłoszeń nie będzie. Ale ostrzegam, to wymaga stoickiego spokoju i dużo czasu..
 
zaboll
za tydzień rozpoczynam długo oczekiwane 2 tyg urlopu więc trochę powalczę i zobaczymy co z tego wyjdzie
Asus RT-N16 + tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-115-PL-AIO

Synology DS211j (najprawdopodobniej WD red 3TB x 2 szt.)

WD TV Live
 
sulu22

Cytat

neotps napisał(a):
Zgłoś sprawę do supportu, obecnie z tego co mi pisali nie mają w dziale inżynierii żadnego zgłoszenia z tym problemem po tym jak wymienili mi ruter na inny, więc szybko problemu nie rozwiążą, jeżeli innych zgłoszeń nie będzie. Ale ostrzegam, to wymaga stoickiego spokoju i dużo czasu..

Jestem po etapie testów. Przypomnę, że Internet z Vectry 16/24
Do 23 działa poprawnie. Po 23 przesył jest ok ale po kablu LAN. Po WiFi w technologii N przycina do niespełna 1Mb/s, po wyłączeniu WMM (w połączeniu sieciowym pod Windowsem nadal wyświetla, że jest to połączenie w technologii N) na karcie w technologii N pobiera z prędkością około 20 Mb/s, na karcie w technologii g do 23 pobiera z prędkością ~15Mb/s po 23 do ~19Mb/s (oczywiście wyłączenie/włączenie WMM niczego nie zmienia).

Dziś po południu zaloguję się na stronie NETGERA i na spokojnie wypełnię zgłoszenie reklamacyjne. Zobaczymy co z tego wszystkiego wyjdzie.
Edytowany przez sulu22 dnia 11-03-2013 08:46
 
REveAL
chyba niewiele zdziałasz...bo już w poprzednich postach walczyliśmy z tym ale bez rezultatu. Problemy sa i będą dopóki nie zmieni się routera albo operatora. Vectra ma jakieś głupkowate ustawienia na modemie, o których pisałem już wcześniej, a netgear coś knoci z WIFI. Jeśli nie chcesz wymieniać router spróbuj z vectrą żeby nie włączali Ci nocnej taryfy albo najprościej ustaw sobie po prostu 802.11g zamiast N. W internecie i tak tego nie odczujesz bo G daje 54Mbit/s a łaczę masz 16/24Mbit/s Jedynie po LANie będziesz miał trochę wolniej. Nie próbowałem bo mi się już nie chciało ale mozna potestować z Quality od Service. Ustawić na WANie max 16Mbit/s może to pomoże.
 
piter76
Witam serdecznie forumowiczów i pasjonatów alternatywnego oprogramowania Smile
Jestem posiadaczem routera Asus RT-N15U z firmware 1.28.0000 MIPSR2-108-PL K26 USB Big-VPN. Mam internet w sieci kablowej Multimedia z podziałem prędkości na dzienną i nocną i tak samo jak pozostali posiadacze tych routerów mam ten sam problem z obcinaniem przepustowości po WIFI w taryfie nocnej.

Trop z opcją AFTERBURNER okazał się słuszny. U mnie włączenie tego parametru rozwiązało problem. W tej chwili mam na stałe włączony ten parametr i bez względu na to czy jest taryfa nocna czy dzienna mam dostępną całą przepustowość WAN na urządzeniach z WIFI. Z uwagi na to, że mieszkam w bloku i w sąsiedztwie mam kilkanaście/dziesiąt innych sieci WIFI, nie jestem w stanie wyciągnąć po WIFI więcej niż 72Mbps, co i tak jest znacznie więcej, niż przepustowość mojego łącza, tak więc na moje potrzeby problem został rozwiązany.

Robiłem też porównanie wydajności sieci WIFI na oprogramowaniu OFW i na Tomato z włączonym parametrem ATERBURNER.

Na OFW po WIFI w sieci LAN osiągałem maksymalnie 2,5MB/s podczas gdy na Tomato w okolicach 5,3MB/s
Oba testy wykonane poprzez WinSCP na serwer podpięty do routera skrętką.
 
lukas013
Mógłbyś podać Twoje ustawienia routera? Prosiłbym o screeny zakładek ze zmienionymi ustawieniami.
Ja po włączeniu Afterburner mam maksymalna prędkość w granicach 2,5 MB/s, więcej za cholerę nie udało mi się osiągnąć.
 
piter76
Proszę bardzo:

lh5.googleusercontent.com/-_f1DiVJ3G6E/UWMASzdmlYI/AAAAAAAABVU/MfHvhT4Z4Eg/s512/wifi_adv_1.jpg
lh5.googleusercontent.com/-IG2DpxjJrjQ/UWMAS0hCjvI/AAAAAAAABVY/2nyF_dAJPyU/s603/wifi_adv_2.jpg


Względem ustawień domyślnych zmianie uległ tylko parametr Aterburner oraz Kraj/Region, bo był zdaje się Afganistan Wink
 
lukas013
Czyli mamy takie same ustawienia (https://dl.dropbox.com/u/39995848/set...ttings.jpg), a prędkość WiFi ciągle na poziomie 2,5 MB/s :/.
Może ktoś wpadnie na jakiś pomysł czemu taki stan się utrzymuje?
 
piter76
Dodam może jeszcze, że w opcjach podstawowych dla Wifi ustawiłem szerokość kanału na 20MHz oraz z wykorzystaniem aplikacji inSSIDer ustaliłem, który kanał dla mnie będzie najlepszy.
 
Axelsys

Cytat

piter76 napisał(a):ustaliłem, który kanał dla mnie będzie najlepszy.
A przestaw na AUTO
CISCO EPC3208 -> ASUS RT-AC68U + Merlin 3.0.0.4_378.50_0
CISCO EPC3208 -> Netgear WNR3500L v2 + Tomato 1.28.0000 MIPSR2-116 K26 USB AIO PL
 
piter76
W moim przypadku tryb auto za każdym razem ustawia kanał nr 1, który niestety jest dość mocno zaszumiony, transfery wówczas mam na poziomie 3,8MB/s
 
sulu22
Postanowiłem napisać parę słów o rozwiązaniu mojego przypadku. Otóż zgłosiłem sprawę do suportu technicznego Netgear. Zrobiłem testy o które prosili i po kilku dniach otrzymałem wersję beta nowego softu. Po otrzymaniu softu przeprowadziłem kilka testów i okazuje się, że nie zaobserwowałem problemu jaki występował wcześniej z przycinaniem transferu po Wi-Fi w trybie N - oczywiście po 23. Niestety łącze internetowe, którym dysponuję u siebie, w nocy działa z prędkością 16 Mb/s więc nie potrafię powiedzieć jaki będzie transfer na szybszym łączu - szybszym od Wi-Fi G - 54 Mb/s. Niemniej jednak jak już wspomniałem problem z przycinaniem ustąpił - WMM włączone.

Jeżeli ktoś z Was posiada łącze np. z Vectry, które w nocy ma 80 Mb/s to proponowałbym złożyć do suportu reklamację i poczekać na wersję beta - a następnie ją przetestować i podzielić się na forum z innymi użytkownikami.
Zapomniałem dodać, że przed zgłoszeniem sprawy do suportu technicznego trzeba wgrać oryginalny firmware. Inaczej nie będę chcieli rozmawiać.

Tak na marginesie mi również tak jak koledze neotps udało się "wynegocjować" (jeżeli tak to można nazwać) inny router od firmy Netgear w ramach wymiany sprzętu - ale to już inna bajka.
---
ASUS RT-AC56U
 
Gregy
Dopisuję się do listy cierpiących z powodu przycinania prędkości przez WNR3500Lv2:
-dostawca Mulitmedia,
-prędkość 12Mbps, przyspieszenie weekendowe do 20Mbps.

Oczywiście objawy podobne do tutaj opisywanych:
- w czasie przyspieszenia (20Mbps), jeżeli wifi ustawione na "N" (WMM włączone, Channel Width 20MHz - wyciąga połączenie 130Mbps lub Channel Width 40MHz - wyciąga połączenie około 300Mbps) transfer z internetu dławi się do 0,5-0,8Mbps :/. Przy połączeniu po "G" (WMM wyłączone, wyciąga połączenie 54Mbps) transfer z internetu blisko 20Mbps.

- przy prędkości 12Mbps transfer jest blisko parametrów łącza przy obu ustawieniach.
 
glorifyday
Podlacze sie pod ten watek w celach informacyjnych. Chcialem sie dowiedziec, jaka realnie przepustowosc po WiFi idzie osiagnac na WNR3500Lv2 (przy zalozeniu, ze nie jest wadliwy).

Biore sobie Kindle Fire albo Xperie Mini (oba maja WiFi N) i iperfem mierze przepustowosc w odleglosci ok. metra od rutera. Dla starego rutera (WAG200G, WiFi G) dostaje jakies 21 Mbps, dla nowego (WNR3500Lv2) ledwie o kilka Mbps wiecej. Czy to tak ma byc i gdybym chcial uzyskac znaczaca roznice w przepustowosci musialbym uzyc klienta WiFi o lepszej specyfikacji? Czy moze ten Netgear wiecej nie wydoli?

Pomiar jest przy ustawionym w Tomato "Wireless Network Mode: Auto" i reszcie ustawien domyslnych (zmienilem bodaj tylko SSIDa, bezpieczenstwo i kraj). Kiedy zmienie na "N only" potrafi nawet zwolnic, choc nie zawsze. Ogolnie proba zmiany ktoregos z domyslnych ustawien (np. WMM) raczej konczy sie gorszym transferem.
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 32

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
19-03-2024 14:17
@Adooni 'Guest network on AiMesh - Router only'

Adooni
18-03-2024 19:20
Asus napisał coś takiego Note: Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node. Only one set is available for each band.

Adooni
18-03-2024 19:15
@p4v3u Ciezko powiedziec sam pewnie będziesz miusiał sprawdzić. ja u kumpla a AC68Uwyciągnąłem okolo 400 Mbit przy laczy 500 wiec sie nie bawilem i dla niego bylo to akcepowalne

Adooni
18-03-2024 19:12
a masz ustawione Sync to AiMesh Node na router only?

tamtosiamto
17-03-2024 13:11
czy uzywa ktos aimesh asusa? Mam siec goscinna, ktora ma niby korzystc tylko z glownego rutera, a korzyst tez z noda i ciul wie czemu , glowny do dslac68u, nod ac66b1

p4v3u
15-03-2024 19:47
Dzień dobry, dawno tu nie zaglądałem. Czy stary AC68 do FTTH od Orange 900/300 pozwoli w pełni wykorzystać pasmo? Do autoryzacji za ONT konieczne ustawienie VLAN35 na WAN i PppoE-client.

maxikaaz
10-03-2024 10:22
Tak tylko tu zostawię, jako ciekawostkę Wink https://kittenlabs
.de/real-gaming-ro
u...ng-router/

shibby
12-02-2024 11:03
MTU zależy od typu połączenia. Inne jest dla połączenia kablowego inne dla wdzwanianego (pppoe)

PanRatio
11-02-2024 10:02
Jak podłączę Funboxa6 do światłowodu, to ma MTU 1540, a we FreshTomato max to MTU 1500 i samo zmienia na 1492. Tak ma być?

tamtosiamto
04-02-2024 10:36
jakby cos, to mam w dobrej cenie dir868l juz przerobiony na AC66U_B1 Grin i ac56u przerobiony na ac68u(dziala aimesh) tyle ze z wlacznikiem na zapalke Smile

70,138,470 unikalnych wizyt