26 Kwietnia 2024 19:15:55
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.138.105.124
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Netgear
 Drukuj wątek
WNR3500L v2 problemy z prędkością internetu via WiFi
Gikey

Cytat

kamilj napisał(a):

wylacz sobie wmm i poczytaj inne tematy o wnr3500l v2


Ja tego nie łapię tzn. nie dosłownie bo rozumiem co to znaczy wyłączyć WMM ale u mnie zarówno w Tomato jak i OFW wyłączenie WMM od razu przycina transfer WiFi do 54Mb - oczywiście chodzi o tryb 'N'.
Czyżby moja teoria o sporym rozrzucie między poszczególnymi egzemplarzami była słuszna i u jednych wyłączenie WMM nie przycina transferu w trybie 'N' do 54Mb a u innych jak u mnie tak czy czegoś nie wiem, nie rozumiem albo źle robię?

G
 
hermes-80
Tryb WIFI ustaw na Auto.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
neotps
Walcząc z ruterem dalej.. Przy ustawieniach takich jak poniżej:
i.imgur.com/H2EP7s.jpg
Nie mogę się połączyć z ruterem przez wifi. Jakieś sugestie?

Przy ustawieniach takich:
i.imgur.com/UNKuFs.jpg
Mam wprawdzie N, jednak 54Mb/s, a chciałbym więcej...


Czy mam rozumieć, że ten ruter nie potrafi normalnie działać przy 150-300Mb/s w trybie N only?
Jeżeli będę chciał ustawić priorytet dla paru urządzeń w sieci to przy wyłączonym WMM będę w stanie to zrobić? Mam tu na myśli p2p i granie online jednocześnie bez lagów.

Edytowany przez neotps dnia 29-12-2012 13:27
 
kamilj
U mnie predkosc sie zmienia w zaleznosci jakie urzadzenie mam podlaczone a do tego jak podlacze lapka ktory obsluguje trub N sam sie przelacza w ten tryb jezeli wymaga wiekszej predkosci.

Proponuje kolejny raz zebys porzeszukal forum a na pewno znajdziesz informacje jak ustawic nasz router zeby poprawnie dzialal...
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
Axelsys

Cytat

neotps napisał(a):

Walcząc z ruterem dalej.. Przy ustawieniach takich jak poniżej:
i.imgur.com/H2EP7s.jpg
Nie mogę się połączyć z ruterem przez wifi. Jakieś sugestie?


Zmień 40MHz na 20MHz
40MHz jest dla 5 GHz, nie dla 2,4 GHz
Zajmujesz 8 kanałów zamiast 4 przez co sygnał WiFi jest niestabilny i się rozpływa na te 8 kanałów.
Zobacz jak to wygląda w programie inSSIDer
CISCO EPC3208 -> ASUS RT-AC68U + Merlin 3.0.0.4_378.50_0
CISCO EPC3208 -> Netgear WNR3500L v2 + Tomato 1.28.0000 MIPSR2-116 K26 USB AIO PL
 
neotps

Cytat

Axelsys napisał(a):
Zmień 40MHz na 20MHz
40MHz jest dla 5 GHz, nie dla 2,4 GHz
Zajmujesz 8 kanałów zamiast 4 przez co sygnał WiFi jest niestabilny i się rozpływa na te 8 kanałów.
Zobacz jak to wygląda w programie inSSIDer


Na takich ustawieniach:
i.imgur.com/Ljf1ts.jpg
W Inssider:
i.imgur.com/guK6Ys.jpg

Jednak transfer do 10Mb/s w porywach.. Chcecie powiedzieć, że to normalne dla tego rutera?
Sporo po kablu mam:
www.speedtest.net/result/2402052568.png
To dlaczego ten cholerny ruter nie jest w stanie wyciągnąć tyle po wifi? rozumiem wahania 1-2mb, ale nie do cholery połowy łącza. Jeżeli to moja wina - zła konfiguracja - to słucham mądrych ludzi - sam na forum nic ciekawego nie znalazłem co by mi mogło pomóc.
Edytowany przez neotps dnia 29-12-2012 19:42
 
przemasisko
Podstawowa sprawa do wybór odpowiedniego kanału.
Poczytaj i przetestuj: http://jaro.net78.net/wordpress/2011/...radiowego/
 
kamilj
Poczytaj ten temat: http://openlinksys.info/forum/viewthr...ost_112016 tu masz moje ustawienia wifi.
Mam łącze z orange 10Mb/s ale jestem wlasnie w trakcie zmiany operatora na netie. Testowalem juz od nich lacze max 20Mb/s i po wifi wyciaga mi 15 bo modem sie nie synchronizuje z wieksza predkoscia...
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
neotps

Cytat

kamilj napisał(a):

Poczytaj ten temat: http://openlinksys.info/forum/viewthr...ost_112016 tu masz moje ustawienia wifi.
Mam łącze z orange 10Mb/s ale jestem wlasnie w trakcie zmiany operatora na netie. Testowalem juz od nich lacze max 20Mb/s i po wifi wyciaga mi 15 bo modem sie nie synchronizuje z wieksza predkoscia...


Wgrałem ponownie OFW i nadal to samo..A nawet gorzej.. w porywach do 10Mb/s
Dzięki za link - czytałem już ten temat i sprawdzałem ustawienia - miałem tak samo i nic to nie dawało..
Jedyne rozsądne wytłumaczenie jest takie, że sprzęt jest uwalony i ma swoje kaprysy. Raz działa lepiej, a raz gorzej.. Testowałem na drugiej karcie wifi pod usb i rezultat był ten sam. Kończą mi się pomysły..
Troche offtopic ale rozważam wysłanie rutera do serwisu (podobno na własny koszt?) i zakup rutera zastępczego - 8level router DSL Wi-Fi 300Mbps - WRT-300 lub TP-link TL-WR740N. Jakieś sugestie co do tych 2 modeli?

@przemasisko:

Testowałem na różnych kanałach i efekt ten sam. Zresztą, ruter stoi odemnie jakies 3metry dalej na chwile obecną.. Natomiast w tomato jest brak możliwości użycia kanału 12-13..

Chyba ponownie odkryłem problem.. Inssider pracujący w tle nieźle zakłóca wifi.. Testowałem teraz przy włączonym/wyłączonym inssiderem w tle i różnica gigantyczna.. I tak narzędzie diagnostyczne stało się problemem. Teraz się zastanawiam.. Dlaczego to wszystko mi się zdarza.. Uparłem się, że to ruter jest walnięty i ma swoje kaprysy z wifi.. a tymczasem wszystko sprowadza się do mojego laptopa..
Edytowany przez neotps dnia 30-12-2012 01:02
 
j3ryw
jeśli nie możesz użyć 12 i 13 kanału to musisz mieć wybrany zły kraj w ustawieniach wifi u mnie przy ustawieniu polska mam dostęp do tych kanałów i aktualnie pracuję na 12
Netgear WNR3500L v2 Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-132 K26 USB AIO+NSA310 4.70
 
neotps
Faktycznie - w Polsce jest 13 kanałów..

Mój wkład dla tych którzy mają problem z tym ruterem i wifi/lan.
Wgrywając tomato po wgraniu za 1 razem wejdź ponownie w Administration->Upgrade-> ponownie wgraj ten sam plik zaznaczając opcje After flashing, erase all data in NVRAM memory. Dla pewności wgrywaj po kablu LAN)

1. Jeżeli masz zainstalowany program typu cFosSpeed - odinstaluj.
2. Wyłącz QOS w ustawieniach karty sieciowej.
3. Ustaw w zakładce BASIC -> NETWORK ->
Wireless Network Mode AUTO
Channel - SCAN (unikaj kanałów zajętych, a w razie problemów skorzystaj z http://jaro.net78.net/wordpress/2011/03/04/sieci-wifi-wybor-kanalu-radiowego/ )
Channel Width 20MHz
Natomiast w zakładkach Advanced - Wirless ->
Country / Region - POLAND (odblokowuje kanał 12 i 13 w zakładce BASIC/NETWORK)
WMM - DISABLE

Wyłącz działające programy w tle typu inSSIDer / NetStumbler.

To tyle mojego podsumowania.. Ktoś ma jakieś uwagi, lub chciałbym coś dodać?

Dziękuję wszystkim za pomoc. Od teraz mam nadzieję, że będę jedynie szczęśliwym posiadaczem Netgear WNR3500L v2.
 
paczek72
u mnie po wifi na na telefonie wyciaga polowe czyli okolo 12 mb
Asus RT-N10U v.B1 ||Tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-115-PL-Nocat-VPN||
Linksys E 2500 OFW 1.0.0.7
 
neotps

Cytat

paczek72 napisał(a):

u mnie po wifi na na telefonie wyciaga polowe czyli okolo 12 mb


Nie wiem czy to pytanie czy stwierdzenie.. Ale odpowiem Ci. Wifi w telefonach nie ma takiej mocy jak w laptopie. W moim smartfonie wyciagam ledwo 5Mbitów, w tablecie natomiast już 20 - ale tam mam już N.
 
kamilj
Ja jade na Channel Width 40MHz i dziala swietnie ale to raczej z tego powodu ze jedynym ap w pobliżu jest mój na dachu Wink
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
paczek72
no własnie a to jest jeden z problemow u mnie jest 16 ap działajacych na roznych szerokosciach kanalow kicha totalna niestety uroki blokowisk
Asus RT-N10U v.B1 ||Tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-115-PL-Nocat-VPN||
Linksys E 2500 OFW 1.0.0.7
 
neotps
Czy przy włączonym WMM ktoś z Was ma problem z transferem via internet?
 
przemasisko
Ja mam włączone WMM i działa OK. Na G i N.
 
neotps
Możliwe, że kłopoty z transferem przy włączonym WMM wynikają z wyłączonej opcji WMM na karcie sieciowej, chciałem zweryfikować czy faktycznie tak jest... Obecnie przy włączonym WMM i ustawioną opcją: http://i.imgur.com/woZXY.jpg póki co wszystko działa ok.
 
Gikey
Hej,
to co napiszę, średnio pasuje do tego tematu ale, że nie chcę zakładać nowego a w tym temacie o swoim problemie pisałem więc dopiszę tu parę słów o swoich bojach z trybem 'N' i serwisem Netgear.
Ze strony serwisu Netgear-a doświadczyłem takiego zaskoczenia i podniesienia ciśnienia, że wyszedłem z siebie i stanąłem obok. Albo mam wyjątkowego pecha w doświadczeniach z tym serwisem albo w kwestii obsługi klienta tej firmie daleko do doskonałości ale do rzeczy.
Jak pisałem w tym temacie doświadczam problemów z uzyskanie stabilnego połączenia WiFi w trybie 'N'. Po wielu swoich testach routera na Tomato i OFW doszedłem do właściwie pewności, że wina leży po stronie sprzętu (uwierzcie mi proszę na słowo, że zrobiłem wystarczająco wiele testów to potwierdzających).
Nie pozostało mi nic innego jak zgłosić sprawę do serwisu Netgeara co uczyniłem.
Kilka dni trwała wymiana maili gdzie na prośbę serwisu cierpliwie przeprowadzałem różne testy oraz podawałem specyfikację sprzętu którym testowałem połączenie z routerem. Tak jak się spodziewałem wszystkie ich propozycje nie przyniosły rozwiązania problemu a raczej potwierdziły moją tezę o winie routera. Sądziłem zatem, że doszliśmy w końcu do punktu jakiego spodziewałem się od początku czyli tego, że poproszą mnie o wysłanie im routera. Ale jakże się pomyliłem bo dostałem następującą odpowiedź:

"Z punktu widzenia wsparcia technicznego nasze mozliwosci sie niestety wyczerpaly. Nie bede Panu proponowac na razie wymiany sprzetu, poniewaz inny polski klient ma dokladnie identyczny problem i moze sie okazac ze jest to niestety prawidlowosc.

Zaproponowac moge natomiast przekazanie Panskiego problemu do naszego miedzynarodowego dzialu inzynierii technicznej Netgear. Uprzedzam jednak z gory, ze przekazanie sprawy do tego dzialu wymaga bogatej dokumentacji, poza tym czas oczekiwania rowniez moze byc dluzszy.

Jezeli jednak jest Pan zdeterminowany, chetnie zajme sie tym tematem dalej i jesli Pan wyrazi zgode to wysle do Pana prosbe o doslanie mi niezbednych danych. Beda to m.in. zrzuty ekranu prezentujace zaistnialy problem, a takze szczegolowe parametry techniczne poszczegolnych sprzetow."

Czujecie? Jeśli się okaże, że ten sprzęt tak ma tzn. że jest OK Shock Grin i nie kwalifikuje się do wymiany? Shock Daje mi się ewentualnie taką szansę po przedstawieniu bogatej dokumentacji a czas oczekiwania może być długi i muszę być naprawdę zdeterminowany. Sprawa się kwalifikuje do międzynarodowego działu inżynierii. Grin Grin Grin
Takiego kuriozum to dawno nie widziałem, dawno tak się nie uśmiałem i dawno nikt tak bardzo mi nie podniósł ciśnienia traktując mnie w taki sposób.

No cóż wygląda na to, że wielu z was jest zadowolonych z Netgeara. I bardzo dobrze.
Ja mam jakiegoś pecha. Chyba go skoszuję albo raczej zareklamuję w ramach rękojmi i kupię sobie jakiś inny. Chyba, że w ramach rękojmi wymienią mi na nowy działający prawidłowo.

G
 
neotps
Tym drugim polskim klientem jestem ja i mam co do obsługi takie samo odczucie, że to banda niekompetentnych ludzi z łapanki, którzy jedyne co potrafią to wklejać schematyczne propozycje rozwiązania. Teraz uważają, że to wina TOMATO i mam zainstalować OFW. Mi także nie pracuje stabilnie na eNce.. Zapytałem ich, czy opisany problem wg. nich jest normalny i kupiłem sprzęt, który nie potrafi działać prawidłowo i tu już błędu po swojej stronie nie znajdę.

Teraz zastanawia mnie co powinienem zrobić. Czy odpisać im, że sprzęt nie działa - choć nie testowałem PONOWNIE na OFW bo w magiczny sposób samo się nie naprawi - a serwis chyba na to liczy.. Moja odpowiedz będzie skutkowała iż uznają to za "NORMALNE" tak tak.. patologia jak wystąpi u 2 polskich klientów netgear jest skłonny uznać za NORMĘ!
Odpisać że działa, poczekać aż przyjmą Twoją G ****cję, a później stwierdzić ze jednak się pomyliłem i sprzęt nadal nie działa i żądać przyjęcia sprzętu do analizy?Smile
Gość się pyta jaką mam kartę, a następnie pyta czy ta karta obsługuje takie szybkości.. WTF? Sprawdzić sobie nie potrafi? Po co pytał o model, skoro później odsyła mnie do sprawdzenia samemu...
Rękojma sprzedawcy to dobre rozwiązanie - mój allegrowy oszukał mnie na 11zł kiedy za 1 razem wysłał mi v1 i miał zwrócić koszt odesłania sprzętu w ramach wymiany na ten który zapłaciłemSmile Nie wiem czy chcę reklamować u niego cokolwiek.. No cóż, może trzeba będzie sprawę nagłośnić. Wykop.pl lubi sprawy typu - jak serwis xx traktuje klienta..
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 26

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,376,676 unikalnych wizyt