26 Kwietnia 2024 11:20:00
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· Szukam zaproszeni... [16]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [1]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.191.234.62
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Netgear
 Drukuj wątek
WNR3500L v2 problemy z prędkością internetu via WiFi
REveAL
Tak samo źle jak na 40 MHz.
 
shibby
sprawdz jeszcze jak się zachowuje net z wlaczona i wylaczona opcja advanced -> dns/dhcp -> Reduce packet size

oraz jak z dopisanymi opcjami dhcpc
-t 2 -T 5 -A 120
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
kamilj
Sprawdźcie sobie jeszcze tą wersje:
http://tomato.groov.pl/download/K26RT...NR3500Lv2/
Tam jest sterownik Teddiego...
Jeżeli to nic nie da to pozostaje chyba tylko dd-wrt Frown
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
boberek
No mam ten sam problem z vectrą i ruterem Netgear 3500l v2

ze strony vectry jest OK był serwisant sprawdził i działa po ich stronie wszytsko OK

mam internet 40/80

od 12:00 do 23:00 mam spokojnie 40 mbit na wifi kablu iphone ipadzie macbooku samsungu i lenovo wszystko działa

od 23:00 do 12:00 gdy mam miec nocną taryfe mam na wifi na każdym z urządzeń około 1,5 mbit wysyłanie OK ping tez OK w granicach 10 ms

po kablu wszytsko OK czy modem czy ruter nie ma znaczenia nie działa wifi

zgłosiłem problem do netgeara na linie techniczną zobacyzmy co powiedzą
wysyałem screeny jak to wygląda

ciekawa sprawa Smile
 
REveAL
Widac..wszystkim siada net na taryfie nocnej. Modem musi zasysac jakis konfig ze tak pozniej pierdzieli sie akurat na netgearze. Zobaczymy co powiedza szpece z netgeara.
 
Gikey

Cytat

REveAL napisał(a):

Widac..wszystkim siada net na taryfie nocnej. Modem musi zasysac jakis konfig ze tak pozniej pierdzieli sie akurat na netgearze. Zobaczymy co powiedza szpece z netgeara.


Hej,
nie zapomnijcie też o mnie, obecnie samotnym białym żaglu, z Asus-em RT-N15U Wink
A tak na poważnie. To chyba nie tylko wina samego Netgeara tylko chipsetu na którym oparty też jest mój Asus, chociaż jak już wspomniałem na OFW Asus-a
działa.
 
REveAL
http://www.chip.pl/testy/akcesoria/ro...us-rt-n15u

Zobacz jakie minusy sa tego routera. Wiec moze tu lezy problem. Czyli jak sie zmienia taryfa to wtedy wystepuje problem kompatybilnosci. Mysle, ze soft OFW asusa ma cos czego nie ma w ofw netgeara i tomato i dlatego to dziala. Szkoda ze nie da sie zaladowac ofw asusa na netgeara i potestowac.
 
Gikey

Cytat

REveAL napisał(a):

http://www.chip.pl/testy/akcesoria/ro...us-rt-n15u

Zobacz jakie minusy sa tego routera. Wiec moze tu lezy problem.

Jeśli chodzi ci o info, że są problemy z kompatybilnością z niektórymi kartami 'n' to chyba akurat mojej sytuacji nie dotyczy bo jak, zresztą sam zauważyłeś, na OFW wszystko działa, na Tomato ale z łączem Neo też wszystko działa. Jeśli ta wada ujawniona w teście miała być się tyczyć mnie to co do zasady możemy mówić o tej samej wadzie w przypadku Netgeara.
 
REveAL
oczywiscie. piszac o asusie mam tez na mysli netgeara.
 
Gikey
Sprawdziłem jak wygląda sprawa MTU przy łączu z Toya-i i trybie G.
Oczywiście wszystko OK, tzn. odmiennie o trybu 'N' tutaj MTU dla stron polskich i zagranicznych jest na tym samym poziomie, żadnej utraty pakietów.
Neostrada cały czas też śmiga.
Na chwilę obecną chyba upatruję już tylko jednego ratunku (jeśli nie chcę zostać z OFW) czyli mam zamiar porozmawiać z Toya-ą, naświetlić problem (może się z czymś takim już spotkali) i poprosić o wymianę modemu na inny model.
Edytowany przez Gikey dnia 20-02-2013 19:13
 
neotps
@Gikey Ja mam Arris Modem CM820. Zacznijmy od tego że modem nie wysyła w magiczny sposób żadnej konfiguracji do podłączonego do niego urządzenia. Jest tam tylko DHCP który przyznaje IP i daje internet. Nie jestem specem, ale wróżenie że to wina modemu, skoro każdy ma inny model i firmę JEST BEZPODSTAWNE.

Załóżmy że jednak coś z modemem.. O 23 wyłączam ruter, włączam go od nowa i podpinam w modem.. Otrzymuje świeży adres IP i net.. I powinien działać tak samo jak o innych godzinach.. Jednak nie działa. Ale komputer działa, inne rutery działają.. Dlaczego wierzycie, że to modem?
Problemem jest firmware LUB jakimś trafem chipset w którym coś nie działa jak powinno..

Na forum elektroda inna osoba miała problem taki jak nasz z ruterem ASUS RT-N10 opartym o..CPU1: Broadcom BCM5356A1
Nie jest to Broadcom 5357 ale model jak sądzę niższy, z N 150.
Idealnie było by gdyby chipset miał ten sam numerek.. Jednak nie ma, ale i nie jest zupełnie z innej serii..

Gikey - Twoje zadanie. Szukaj wcześniejszych najlepiej pierwszych OFW do Asusa. Sprawdź każdy z nich pod kątem występowania problemu.. Jeżeli na którymś będzie, to znak że problem był i coś się zmieniło.. Wtedy można szukać w changes co się zmieniło, albo zapytać Asusa co naprawili, w czym był problem.. Sterownik? WMM? Źle napisany soft?

Możesz też kupić inny model asusa, na innym chipsecie i sprawdzić czy będzie to samo..Smile
 
mvincm
Panowie to nie wina Vectry. Tak jak pisałem w postach powyżej. Ja miałem UPC 20Mbit/s i na "N" nie dało się pracować (cały czas ta sama prędkość niezalęznie od pory doby). UPC w ramach jakieś promocji przełączyło mi prędkość na 30Mbit/s (stałe) i jest OK na "N".

no zagadka... Mówię, że VECTRA nie ma nic do rzeczy bo to samo jest na UPC, TOYA. Faktem jest, że prędkość modemu a raczej jego synchronizacji ma coś do rzeczy.

Tak czy inaczej zagadka jakich mało...

MvincM
 
Gikey
Patrząc na te nasze próby to ciężko mi się widzi zdiagnozowanie źródła problemu.
U mnie na Neo 6/0.5 śmiga na kablówce 15/2 nie śmiga.
U was na 40 internecie śmiga a po przełączeniu na 80 nie śmiga.
Trochę zatem kładzie się teoria prędkości bo mi w kablówce nie chodzi a wam na dużo wyższej prędkości chodzi.
Zgadzam się, że to trochę niedorzeczne upatrywać winy w modemie ale na tym świecie zdarzały się już rzeczy, które się 'fizjonomom' nie śniły ...

Jeśli Shibby zrobi dla nas ten firmware ze sterownikami z dd-wrt i nie będzie działać to macie jakieś pomysły?

@neotps
Sprawdzę te starsze firmware-y Asus ale chyba dopiero w weekend. Zawalony robotą jestem, poza tym wieczorem żona i dzieci muszą mieć dostęp do netu więc nie mogę zacząć prób przed 23.00.

Co do kwestii zakupu kolejnego routera to jaką mam pewność że u mnie RT-N16 czy nawet N66 będzie chodził dobrze. Przecież na tym forum są ludzie którym Netgear chodzi dobrze a mi nie chodził. To nie było tak, że kupując w danym momencie Netgeara czy Asusa wiedziałem o tych problemach i liczyłem na szczęście, że mnie to nie spotka.
Mam informatyka w robocie, który ma w domu Asusa RT-N16 z tomato ale on nie korzysta z WiFi więc nie wie jak mu chodzi a neta też ma z kablówki. Pogadam z nim i może w przyszłym tygodniu zamienimy się na kilka dni na routery i to będzie test ostateczny. Jeśli objawy będą te same to jaka inna teoria pozostanie jak nie wina modemu?
 
neotps
Proszę Was dajcie spokój z modemem. Gdyby nigdy na niczym nie działało dobrze to można zwalić winę na modem, ale skoro na ofe Asusa działa, mi na dd wrt też działa to co Wy z tym modemem?
Jedno co mi nie daje spokoju to wmm którego wyłączenie powoduje spadek do 54mb/s. Dlaczego?

Gikey czy u ciebie o jakiejś godzinie konkretnej jest problem?
 
kowalel

Cytat

shibby napisał(a):

sprawdz jeszcze jak się zachowuje net z wlaczona i wylaczona opcja advanced -> dns/dhcp -> Reduce packet size

oraz jak z dopisanymi opcjami dhcpc
-t 2 -T 5 -A 120

Te ustawienia nic nie zmieniają, problem dalej występuje... ;/
 
Gikey

Cytat

neotps napisał(a):

Gikey czy u ciebie o jakiejś godzinie konkretnej jest problem?
\

Jak pisałem ja mam całą dobę jedną prędkość ale tak czy inaczej u mnie nie ma jakich okresów ciągu doby, że jest lepiej lub gorzej.
 
REveAL
Widze, ze chyba nie znajdziemy rozwiazania Smile Odzywali sie z NetGeara? Bo ktos tam pamietam dzwonil na infolinie.
 
Gikey
Pożyczyłem od informatyka z mojego działu IT Asus-a RT-N16. Przyszedł czas na test ostateczny Smile
 
shibby
Dobra mały test: Jeżeli ktoś ma konsolę to niech zrobi zrzut ustawień NVRAM z OFW netgeara, może być też z ddwrt i porówna je z ustawieniami Tomato. Może tu tkwi problem. Skoro wszędzie sterownik jest ten sam (łącznie z tomato <093) to może w ustawieniach nvram tkwi problem.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
boberek
no u mnie walcza cały czas Smile
dałem im zdalny dostęp do routera cos poprzestawiali Smile
ale nadal to samo Smile
ale wczoraj wieczorem wyłaczylem WMM i o dziwo działa wszystko OK Wink
i z pełną prędkością Smile
i działa w 144 mbit max rate
300 max rate pojawiło mi się wczoraj około 16 ale potem znowu 144
na inSSIDer Smile sam juz nie wiem o chodzi
WMM jak jest włazczone od 12:00 do 23:00 działa OK
wyłączenie WMM po 23:00 powiduje ze jest OK

kurde o co tu chodzi Grin

Połączony z 22 luty 2013 14:30:16:
po ostatnich testach dostałem odpowiedz

Cytat

Bardzo dziekuje za dodatkowe informacje. Funkcja WiFi Mulitmedia (WMM) moze byc spokojnie wylaczona na stale, sluzy ona optymalizacji przesylu danych multimedialnych przez WiFi priorytetujac pakiety dot. streaming'u multimediow kosztem innych.

15:06 max rate wynosilo 300 Mbit/s, 20:58 -144, 23:05 - rowniez. To wprawdzie nie jest standard G, ale pelna przepustowowsc takze nie. Oczywiscie eskalujemy Pana przypadek wyzej do naszego specjalistycznego dzialu inzynierow, jesli Pan sobie zyczy, jednakze na chwile obecna nie bede Panu mogla udzielic dokladnej informacji w jakim czasie zostanie on opracowany.

Na jakosc sieci ma wplyw wiele czynnikow, przede wszystkim sieci innych uzytkownikow, urzadzenia laczace sie z WiFi, urzadzenia mogace zaklocac WiFi, ilosc uzytkownikow oraz rodzaj i wielkosc przesylanych pakietow. Z pomoca InSSIDer'a moze Pan sprobowac w danej godzinie potestowac rozne kanaly (im mniej sieci na danym kanale tym lepiej) i sprawdzic czy cos sie zmienia. Dodatkowo mozna zaktualizowac Treibery na karcie W-LAN-owej (firmware routera ma Pan juz najnowszy). w razie dodatkowych pytan sluze pomoca.

Edytowany przez boberek dnia 22-02-2013 14:30
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 43

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

71,364,393 unikalnych wizyt